I Sesja Rady Gminy

35

W piątek 23 listopada 2018 odbyła się I sesja Rady Gminy VIII kadencji 2018-2023.
W jej trakcie ślubowanie złożył Wójt Jan Słoninka oraz Radni Gminy Miedźna.
Przewodniczącym Rady Gminy Miedźna 10 głosami za został  radny Andrzej Kempny, kontrkandydat Michał Przewoźnik otrzymał 5 głosów. Wiceprzewodniczącymi zostali radny Adam Wojtala oraz radny Tomasz Nycz.

Relacja z zaprzysiężenia Wójta Gminy Miedźna Jana Słoninki oraz Radnych. Przemówienia wójtów, oraz krótki wywiad z Wójtem Janem Słoninką. Zapraszamy.

Zapis z transmisji, w systemie e-sesja. Choć założenia transmitowania  na żywo to dobra inicjatywa i ustawa to o tyle  pracownicy Urzędu gminy Miedźna nie udostępnili  wcześniej informacji o takowej transmisji, a sama informacja pojawiła się na kilka minut przed sesją.

 

 

35 KOMENTARZE

 1. obejrzałem całą sesję i mam nadzieję że radni tak samo jak obniżyli pensję wójtowi obniżą swoje diety i dieciki lub przekażą część na jakieś słuszne cele nie koniecznie prywatne ……… 🙂 Grunt to być konsekwentnym w swoich poczynaniach i obietnicach.

  • Z całym szacunkiem, ale kto coś takiego obiecywał? Wszystko idzie w górę, paliwo i opłaty też, więc bez hipokryzji. Żeby radni coś załatwiali muszą pojeździć, spotkać sie z kimś na kawie, podzwonić więcej niż do teściowej z zapowiedzią na niedzielną roladę z kluskami. Nie szczuj człowieku na innych. Ciekawie mogłoby wypaść zbadanie Twojej konsekwencji w poczynaniach 😉

   • Dokładnie dieta Radnego to śmieszne pieniążki coś w okolicach 500zł praktycznie w większości przypadków nie pokrywa wydatków (dojazdy, dniówka w pracy na sesje, spotkania) Tutaj trzeba zablokować wielotysięczne premie wypłacane przez miłościwie juz nam nie panującego króla, a dokładnie wypłaca je za faktyczne osiągnięcia, sukcesy, rozwój. Taki GOK to przecież jak na to patrze to płakać mi się che.

   • Po wypowiedzi radnego z okregu Frydek słuchając jego wypocin nie bedzie chętny na obniżkę swojej pensji. Jego złość i skok na kasę widać gołym okiem.
    Wojtale Starce Przewoźniki Waliczki Rozmusy mniej szczekania więcej działania bo pretensje możecie mieć do siebie bo to wyborcy powiedzieli dość waszego nic nie robienia.

  • Panie Mariuszu a ja doceniam pana umiejętności widzę że tak jak B.T też się pan marnuje w tej gminie .Z tymi minami co pan robi to fajne pieniążki szło by trzepać na rynku w Krakowie teraz przed świętami świetna okazja

 2. Górzan Przewoźnik też dostał dwa razy po policzku. Panie Michale zwanym zdrajcom warto było 4 lata temu zdradzić Nową Energię? Dziś pewnie byś miał to co chciałeś a tak to 5 lat znów czekania. Podejrzewam że za 5 lat też nic nie osiągniesz patrząc na siłę Nowej Energi z wójtem na czele.
  I patrz Panie Michale 4 lata pracy Nowej Energii, Ty straciłeś wszystko a NE zyskała dużo.

  • dajcie spokój radnemu Panu Michalowi Przewoznik oszołomiony po stracie wodza strasznie ((ciekawe czy sie podniesie ))
   Ostatnio był w biedronce W Woli i jakos nie zachowywał sie jak dumny radny gminy Miedzna ,jakis szok go ogarniał jak w wielkim mieście sie czzuł stłamszony ,szkoda bo mlody, mlody też Germanek lew salonowy i sie niedostal a plany byly ……

 3. Panie Przewodniczący Rady Gminy Andrzeju Kempny, wiem, że to Pana debiut na scenie publicznej, niech się Pan nie przejmuje Radnymi którzy Panu dogadują i pouczają. Myślę, że na następnej sesji już Pan sobie nie pozwoli na takie zachowania niektórych radnych, tak jak to miało miejsce na pierwszej Sesji.
  Życzę Panu powodzenia oraz wszystkim radnym (bez wyjątków – niech tylko niektórzy popracują nad kulturą osobistą).

  • Żeby wygrywać trzeba się nauczyć przegrywać ,mądre sława na tej sesji tego nie zauważyłem ani u Taranowskiego ani u pozostałych 5 z obozu poprzedniego wójta nie dziwię się jaki poprzedni wójt tacy pozostali p.Taranowski to co pan pokazał na sam koniec to było do kabaretu a nie na sesje, mam obawę czy pan sam siebie słyszy to co mówi.p.Józia taka aktywna szkoda że przez 4 lata brakowało tej pani odwagi wydusić słowo.p.radny z frydku , i o tym z potopu krótko!! szkoda słów nie chcę się zniżać do waszego poziomu. Taranowski zrobił swoje podsumowanie a ja swoje mam prawo oceniać ponieważ sami decydowaliście się na radnych (radny to osoba publiczna) Dieta radnych wypłacana jest z moich i nie tylko podatków które odprowadzamy . Miłej współpracy -Fochy to w domu

 4. Obejrzałem Sesję nowej Rady Gminy w całości. Pan radny Mariusz Wojtala ma przerost formy nad treścią, widać po jego zachowaniu. A może to żal, że nie został Przewodniczącym Rady Gminy, zachowywał się tak jak KOD-owiec po utracie władzy. Co do wypowiedzi byłego wójta Taranowskiego, uczucia mam mieszane. Wygłosił mowę pochwalną na swój temat, jak chciał się chwalić i podsumować swoją kadencję to miał to zrobić na swojej ostatniej sesji a nie na sesji nowego Wójta. Niech nie zachęca do kontynuowania jego pracy, bo mnie szlak trafi. Chciałby, żeby nowy Wójt brał ekwiwalent za urlop, wypłacał ulubionej skarbniczce tysiące złotych nie wiadomo za co…. . A reszta pracowników była traktowana jak piąte koło u wozu. A tak naprawdę czy to on rządził w Urzędzie??? Czy…

  • RACJA w 100% ! Radny MW musi na każdej sesji zabrać głos.Zanim wstanie i zapnie marynarkę mija kilka minut.Potem coś tam, coś tam (pierdoły) i … w protokole jest głos MW.Czy we Frydku ni ma mądrzejszych ludzi ?

 5. A miało być po nowemu a tu powielono schemat poprzedników i znów mamy 2 wiceprzewodniczących RG czy ta gmina jest tak bogata aby utrzymywać taki stan. Popatrzmy na sąsiednie gminy gdzie jest tylko 1 wice – i jakoś się da tak funkcjonować.

  • Nowa Rada nie mogła powołać jednego v-ce przewodniczącego, bo uchwalony na ostatniej sesji RG 7kadencji statut wymagał min 2-ch vce. Po Nowym Roku będzie mam nadzieję zmiana statutu i zapis: min. Jeden Vce przewodniczący.

  • Szanowny Panie “kris”,
   Informuję Pana, że był to mój postulat wyborczy aby zmniejszyć liczbę wiceprzewodniczących z dwóch do jednego i słowa zamierzam dotrzymać. Dlatego przygotuję odpowiedni projekt uchwały i przekażę go do właściwej komisji celem zaopiniowania. Ale póki co (wg obowiązującego prawa miejscowego) na pierwszej sesji Rady Gminy musiało zostać wybranych dwóch wiceprzewodniczących, bo w innym przypadku nadzór prawny wojewody uznałby, że uchwała jest niezgodna z obowiązującym prawem, czyli z własną uchwałą tj.: Uchwałą Nr LV/346/2018 Rady Gminy Miedźna z dnia 16 października 2018r. w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Miedźna, a dokładniej z zapisem:
   § 7. 1. Rada gminy dokonuje wyboru ze swego grona przewodniczącego rady i dwóch wiceprzewodniczących rady.
   (http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=17088&bar_id=9622)

   Proszę zauważyć, że musimy działać zgodnie z obowiązującym prawem. Po ewentualnym podjęciu nowej uchwały w tym zakresie sytuacja ulegnie zmianie. Aby doszło to do skutku za opisaną zmianą musi zagłosować co najmniej 8 radnych, co mam nadzieję, że nastąpi.
   Pozdrawiam

   • Szanowny Panie Wójcie.
    Mam nadzieję, że przeczyta Pan ta wiadomość.
    Na samym początku szczere gratulacje w związku z objęciem nowej funkcji. Dodam również, ze nie byłem zwolennikiem żadnego z nazwisk kandydujących na to stanowisko, a zwolennikiem mądrego i zaradnego Wójta. Mam nadzieję, że to właśnie Pan. Pozwoliłem sobie zamieścić te kilka słów. Od momentu zaprzysiężenia Pana na Wójta, przestało mieć dla mnie znaczenie to co robił Pana poprzednik. To już historia, której nie da się cofnąć. Historia, której naprawdę nie ma czasu w całości rozliczyć. Jeśli swoją politykę za namową innych oprze Pan w większej mierze właśnie na rozliczaniu poprzedniego Wójta, to tylko straci Pan czas i popełni Pan najczęściej popełniany błąd przez dzisiejszych polityków. Bo nie tędy droga. Jeśli chce Pan pójść do przodu, to trzeba zacząć patrzyć w przyszłość bez oglądania się na to co było. Bo nawet stojąc w miejscu – tak naprawdę cofamy się.
    Myślę, że to od czego powinien Pan zacząć to górzańskie przedszkole, na które nie czeka nikt inny jak tylko małe, niczemu niewinne dzieci. Tak, małe dzieci. Te małe 3,4,5,6-latki w większości nie wiedzą co to Wójt, radny, gmina..
    Właśnie te dzieciaczki to są aktualnie najbardziej liczące na Pana osoby w naszej Gminie i liczą na to, że również Pan dostrzeże problem poniewierających się każdego dnia dzieci.

    Pozdrawiam

  • kris, człowieku przestań się kompromitować. Jeśli nie masz wiedzy w jakimś temacie, to zanim zaczniesz krytykować proponuję – doucz się!

   • Nie każdy się musi znać na wszystkim. Ja jestem elektrykiem i na tym się znam a o samorządzie nie wiem wiec pytam i Kris też pyta po co ma się uczyć? Pewnie jest fachowcem w innej dziedzinie, a ty na niego ze nieuk i nieogar. Cieszę się wójt tutaj odpisał i to w sobotę. Super zupełnie odmiennie od poprzednika, tyko czy starczy motywacji i trend będzie utrzymany? Zobaczymy w każdym razie wiem wójt tu bywa i czyta a nawet odpisuje

 6. Jakie pieniądze znowu do oddania Taranowski mówił ze wszytko oddane? A tu proszę 16 milionów z d. Ale gazetki premie imprezki się robiło. Dzięki Bogu(ś) już w poniedziałek ciepłe papcie

  • Dziwi mnie pożegnalne wystąpienie Taranowskiego na sesji nowej Rady Gminy. Pożegnanie miało być na sesji w starej kadencji. Mogło być do 16 listopada. To była sesja nowej Rady i nowego Wójta

 7. Świetnie Panie Janku, tak gratuluje pierwszej decyzji odnośnie przedszkola w Górze tam mimo ze obecny pstrykał sobie fotki to jest tragedia może z dużym podkreślam dużym zaangażowaniem uda się na ferie. Napisze do Pana maila żeby wiedziedzial Pan co szukać i nie błądził we mgle. Wiele osób będzie chciało Pana z tym tematem wyprowadzić na manowce gdyż maja tam duże interesy które miały nigdy nie ujrzeć światła dziennego

  • Myślę że nie tylko trzeba prześwietlić przedszkole ,ale wszystkie te inwestycje które prowadził na wszystkim się znający p.B.T. Oj. wyskoczą jeszcze króliki z kapelusza ,jak można jeszcze na koniec mówić czego to nie dokonał przez te 20 lat. Jutro idę dać na mszę za zmianę.Panie Janku współczuję panu ciężkiej pracy i życzę panu powodzenia

 8. Gratulacje dla Nowego Wojta i duzo sucesow . Pięc lat przed Panem zeby pokazac że moze byc dobrze. I mysle, ze Pan rozliczy niektore osoby , tak jak Pan obiecywal. Zycze Panu wszystkiego najlepszego i mądrych, uczciwych wspólpracowników.

 9. Na samym początku życzę nowemu wójtowi spokoju ,mądrości w podejmowaniu decyzji , szanowaniu mieszkańców bo tego nie było była publiczność.Do sukcesuw p.Bogdana trzeba jeszcze dodać że nikomu się nie udało tak namieszać w gminie jak panu.Nie lubię pudrować ,ja i nie tylko cieszymy się że nastąpiła zmiana .

 10. Brawo Nowa Energia , nowy wójt, koalicja NE, PiS, i chyba 3 radnych z innych komitetów. Oglądałem transmisję i pokazaliście że chcecie nowych zmian wygrywajac w głosowaniach na przewodniczących i zastępców rady gminy. Radny Przewoźnik i Wojtala z obozu wójta wiecie gdzie wasze miejsce ? Nie potrafiliscie nawet zebrać większości wśród nowych radnych czyli nie chcieli gminy i kontynuowania myśli byłego wójta Taranowskiego. Nawet radny Starzec szabelkę musiał schować widząc pogrom NE i wójta p. Słoninki.
  Jestem za lepszym jutro i myślę że pieniędzy Panie Wojtala Mariiszu starczy dla wszystkich nie tylko nauczycielom samolubie od siedmiu boleści, bo słuchając pana pytam co Pan reprezentuje sobą wypowiadając takie słowa. Proszę pamiętać że w gminie pracują nie tylko nauczyciele.

  • W sumie to Pan Mariusz Wojtala miał na końcu sesji jakieś roszczenia co do tego, że głosowania nie odbyły się przy użyciu elektroniki. Ja też żałuję, że nie było takiego głosowania bo Pan Wojtala miał szansę wstawać i głupio komentować projekty uchwały, zamiast wypowiedzieć proste słowa “jestem za lub jestem przeciw”.
   Po tylu latach bycia radnym powinien już bardzo dobrze wiedzieć, że czas na wolne wnioski jest przed głosowaniem, a nie w trakcie głosowania. Chciałby pouczać innych a sam wychodzi na dyletanta. Pan Wojtala często upominał Przewodniczącego Rady Gminy, a nawet odnośnie zamknięcia sesji, pomimo, że Przewodniczący zamknął sesję Rady Gminy wcześniej.

  • Panie Mariuszu Wojtala, głosując za obniżeniem wynagrodzenia nowemu wójtowi puścił Pan dygresję, że może oszczędności pozwolą na wypłaty nauczycielom. Tak 200 zł x 12 miesięcy = 2400 zł. Gratuluję, na ile wypłat wystarczą te roczne oszczędności??? A teraz zapytam Pana gdzie Pan był jako radny poprzedniej kadencji, tak bardzo dbający o finanse gminne i dlaczego nie robił Pan takich uwag na sesji wiedząc, że były wójt BT nie wybiera urlopu? Pobiera za to dziesiątki tysięcy złotych, nadużywa samochodu służbowego. Przyznaje rażąco wysokie dodatki służbowe i nagrody, gdzie pan wtedy był? Wiedział Pan o tym bardzo dobrze, pisały o tym gazety, PIP kontrolował Gminę, obecny Wójt Pan Słoninka poruszał kilkukrotnie tą kwestię na sesji, był Pan wtedy głuchy? Czy górę wzięło kolesiostwo???

 11. To była 1 sesja .. widać w niej pełno emocji, stresu i empatii.. tak , jakby czas się zatrzymał…” coś się skończyło , coś się zaczyna”
  Gratulacje należna się każdemu. Nie ukrywajmy 20 lat … oczekujmy następnych.
  Nowa Rada .. niech dba o Nasze dobro!!!
  GRATULUJE Nowej radzie , Wójtowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.