II Sesja Rady gminy Miedźna – Retransmisja

34

Podczas obrad II Sesji Rady Gminy Miedźna, Radni rozdysponowali poszczególne komisje w Gminie Miedźna i tak:

Komisja rewizyjna

Przewodnicząca  Zofia Białoń

Członkowie

Piotr Biszkant
Andrzej Painta
Mateusz Moczulski

Komisja Skarg Wniosków i Petycji

Przewodniczący Andrzej Painta

Członkowie

Mateusz Moczulski
Łukasz Banaś

 

Komisja Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów

Przewodniczący Adam Wojtala

Członkowie

Zofia Białoń
Andrzej Painta
Tomasz Nycz
Marek Gruszka
Łukasz Banaś
Andrzej Kempny

Komisja Kultury, Sportu i Młodzieży

Przewodniczący Łukasz Banaś

Członkowie

Mateusz Moczulski
Jan Nowak
Henryk Rozmus
Janusz Starzec
Józefa Waliczek

Komisja Samorządu, Gospodarki komunalnej i Ochrony Środowiska

Przewodniczący Tomasz Nycz

Członkowie

Andrzej Painta
Michał Przewoźnik
Mariusz Wojtala
Adam Wojtala
Henryk Rozmus
Jan Nowak

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych

Przewodnicząca Józefa Waliczek

Członkowie

Marek Gruszka
Zofia Bialoń
Piotr Biszkant
Jan Nowak
Janusz Starzec

Najwięcej emocji wzbudził wybór przewodniczącego Komisji Oświaty i Spraw Społecznych, po wygłoszonym błagalnym apelu Radnego Michała Przewoźnika, kandydat na przewodniczącego tejże komisji Radny Marek Gruszka zrezygnował z kandydowania na to stanowisko tym samym przekazując je Radnej Józefie Waliczek.

Natomiast bardzo niesmacznym stwierdzeniem a wręcz kontynuującym brudną i brutalną polityczna walkę zapisał się Radny Janusz Starzec, który w bezpardonowy sposób zaatakował Radnego Łukasza Banasia wypominając mu epizod z 2016 roku.

Zapraszamy do oglądania zapisu z sesji,  jednocześnie informujemy iż fatalna jakość dźwięku oraz sposób transmisji obrad jest realizowany przez pracownika Urzędu Gminy Miedźna. Portal Wolanie.Info udostępnia jedynie ten zapis, i nie odpowiada za jego jakość.

34 KOMENTARZE

 1. Dawni fani BT jakoś położyli uszy po sobie ??? Dlaczego radni z Góry, którzy o mało nie wleźli BT w cztery litery nie powiedzieli NIC na temat przedszkola ??? A na dodatek radna Waliczek, ta która jeszcze miesiąc temu popierała politykę BT i nie widziała problemów z przedszkolem w Górze, została przewodniczącą komisji oświaty !!! Parodia !!!

  • Radni górzańscy byli zainteresowani stanowiskiem, a nie stanem przedszkola- to nawet nie trafiło na komisję aby zintensyfikować działania i podać do wiadomości mieszkańców smutną prawdę. Chlebodawca zabronił się tym zajmować? “Opozycja” choć niegroźna bo 4-5 osobowa (wg uznania) ugrała stanowisko dla p. Waliczek jadąc na uczuciach i poczuciu godności radnego który zrezygnował po żałosnym wystąpieniu radnego z Góry w obronie stołka dla radnej z tejże Góry. Żenada na wstępie gigantyczna.

 2. A w GZGK beda jakies zmiany? Czy pan z ul.Zielonej w Gorze dalej bedzie robil swoje prywaty firmowym samochodem i to w czasie godzin pracy? Hanba dla tego Gminnego zakladu. Mam nadzieje ze pan wojt dotrzyma obietnicy i zrobi z tym pozadek.

 3. Do Oblik znam tylko Jedna z Pan od strony P.Wojta to nasza Radna Powiatowa P.Danusia Kocurek wspaniały człowiek na własciwym miejscu pomocna dla ludzi nie zostawi nikogo jezeli ma problem pomaga ludziom tam poruszała problem nie dzialajacej windy i napewno doprowadzi ta sprawe do pozytywnego rozwiazania innych pan nie znam moze ktos panu odpowie pozdrawiam Jestem tylko przerazona ze Nasi Radni zamiast razem pracowac dla ludzi ublizaja sobie nawzajem przykre

 4. Proszę zwrócić uwagę jak grono wzajemnej adoracji wychwalało się wzajemnie: Mariusz Wojtala, Przewoźnik Michał, Janusz Starzec, Józefa Waliczek. Pani Waliczek została przewodniczącą Komisji Oświaty i Spraw Społecznych z uwagi na to, że jest nauczycielką i posiada 7 kierunków podyplomowych. Jak na nauczyciela i kogoś z 7 kierunkami podyplomowymi, to potrafi się wypowiadać jak dziecko z podstawówki i to z niższych klas. Dopiero na tej Sesji usłyszałem po raz pierwszy głos Pani Waliczek, przez ostatnią kadencję myślałem, że jest niemową. Pan Przewoźnik mówił, że oświata pochłania 60% budżetu gminy i dobrze by było żeby tą komisją kierowała osoba doświadczona. Zapomniał dodać, że z tych 60% budżetu gminy 95% stanowią wynagrodzenia nauczycieli o których nie decyduje Rada Gminy, tylko Ustawy i Rozporządzenia. Radny tego nie wie???

  • Dlaczego wiec nikt o tym nie wspomnial? My , widzowie nie wiemy o takich sprawach. Cieszy mnie fakt , ze Wojt mowi o tym co robi bo przynajmniej wiemy na czym stoimy.

  • Proszę nie mówić o 7 fakultetach Panie radny bo to jest chyba nieprawdziwe. Pytałem znajomych nauczycieli to 7 studiów podyplomowych albo 7 równoległych kierunków studiów,zdolna Pani radna.

  • Ano nie wie radny Przewoźnik, dlatego zachowuje się tak jakby myślał że reszta mieszkańców jest tak mądra jak on albo nawet mniej. Razem z paniami radnymi ciężko pracowali pomagając byłemu wójtowi w remoncie przedszkola.
   oto wpis kampanijny na fb BT
   “Bogdan Taranowski dodał(a) nowe zdjęcia (4).
   26 października ·
   Bardzo się cieszę, że już za kilkanaście dni zostaną zakończone prace w Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Górze, a Maluchy będą mogły cieszyć się z kolorowych zabawek i gier oraz korzystać z wielu nowych materiałów i pomocy dydaktycznych. Dzieci będą spędzać czas w nowo wyposażonych, kolorowych salach przedszkolnych i zajadać się zdrowymi posiłkami przygotowywanymi w nowej kuchni.
   Przy okazji chce wyraźnie zaprzeczyć plotkom jakie się pojawiają o rzekomym zwrocie środków za remont przedszkola. Nie ma i nigdy nie było zagrożenia zwrotem środków w związku z przesunięciem terminu zakończenia prac (wynikającym z przyczyn po stronie wykonawcy). Z naszej strony wymagało to tylko korekty w treści wniosku. Bardzo proszę aby nie rozpowszechniać nieprawdy i nie wprowadzać w błąd Mieszkańców oraz Rodziców. To przykre, że wykorzystywane jest to w kampanii wyborczej.
   Zapewniamy, że wszystko jest w porządku. A każdego z Państwa kto miałby jakieś wątpliwości zapraszam do siebie, możemy porozmawiać i wyjaśnić wątpliwości. Moje drzwi zawsze są dla Państwa otwarte.
   Dzisiaj gorąco zapraszam Państwa na zwiedzanie przedszkola w godzinach od 15 do 18. A już za kilkanaście dni będziemy wszyscy cieszyć się nowym przedszkolem :)” Osądźcie mieszkańcy sami, wykorzystano tam do reklamy dzieci ale rodzice nic nie widzieli i uśmiechali się do fotografa…

  • Radny Gruszka zachował się godnie,szkoda że zrezygnował po wypowiedzi radnego Przewoźnika, ale radny Przewoźnik szkoda słów, poziom denny. Szkoda, że zadziałało populistyczne wystąpienie. A w głosowaniu wystarczyło żeby było głosowanie 5/10 i radna Waliczek nie przewodniczyłaby tej komisji. Może przemyśli i złoży rezygnację. Radny Gruszka od kilkunastu lat pracuje w radzie a pani radna Wilczek od czterech. Pani radna po raz pierwszy się odezwała na ostatniej sesji, nic nie miała do powiedzenia o swojej pracy w komisji. Praca w komisji oświatowej nie ma nic wspólnego z wydawaniem milionów które oświata ma zagwarantowane w ustawie. Jeśli zaś mówimy o doświadczeniu to radny Gruszka ma je dalece większe w pracy w radzie. Doświadczenie życiowe też przemawia za nim. Wychował czworo dzieci w tej rzeczywistości – nie zawsze kolorowej i niejednokrotnie reformowanej oświaty. Na “własnej skórze” doświadczył niejednokrotnie niedomogów naszej oświaty i to nie z pozycji nauczyciela ale rodzica dlatego to jego kandydatura była słuszna. Radni dwa razy dali się “zrobić na szaro” radnemu Przewoźnikowi (jeszcze data kolejnej sesji). Ogarnijcie się radni z prezydium na czele bo teraz to szeregowy radny z opcji byłego wójta pogrywa wami jak pionkami w “chińczyka”. Panie przewodniczący odwagi życzę na kolejnej sesji. trzech muszkieterów można opanować.

   • Ta radna Waliczkowa nawet dzieci nie ma to o jakim tu doświadczeniu mowa ? Studia jej w życiu nie pomogą bo liczy się doświadczenie dlatego zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią że radny Gruszka to dobry kandydat.

 5. Czy ktoś może wyjaśnić sytuację z przedszkolem w Górze? Dlaczego potrzebna jest firma zewnętrzna aby dokończyć prace? Co z firmą, która wygrała przetarg? Już nie pracuje?

 6. Prosze mi powiedziec, czy mowienie o prywatnych sprawach radnych sprzed lat jest normalne na sesji rady gminy ? Rozumiem inne argumenty. Ale “wywlekanie ” incydentow z 2016 r?Bardzo nie ladnie. Bardzo. Kazdy ma “cos” czego sie wstydzi.

 7. Jak już się “starzy” radni odzywają to niech to jest na temat i krótko, a nie autopromocja i lans. Nie bądźcie śmieszni i trywialni jak do tej pory. Pokażcie na co was stać bo poziom jaki reprezentowała rada do tej pory był żenujący. Nie wiem dlaczego ostali się niektórzy radni ale to problem w tych okręgach gdzie nie mieli poważnych- doświadczonych kandydatów na radnych, którzy przekonaliby wyborców do zmiany. Przykład radnego Starca jest tutaj dowodem. 30 głosów przewagi sprawiły że człowiek który tu już od lat nie mieszka, ale nazwisko się kojarzy bo był już radnym i sołtysem. Poczytajcie sobie program tego radnego: link:http://wybory.pless.pl/samorzadowe-2018/kandydat-2510-janusz-starzec. Tak mieszkańcy-wyborcy TO WY wybraliście radnego…

  • Oczywiście, sam się nie wybrał, tylko ludzie na niego głosowali, a jacy to ludzie to już inne kwestia.
   co do całej tej sesji. to naprawdę jak się na to patrzy, to nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać. jeden ciągle chrząka, może przed następną sesją, trzeba by odwiedzić laryngologa? inni wywlekają CZYJEŚ”brudy” SPRZED LAT, co najmniej jakby SAMI byli święci i zapominali o grzechach dnia codziennego. a trochę grzeszków ten człowiek ma na sumieniu i on już wie najlepiej jakie. także DUŻO POKORY I SPUSZCZENIE Z TONU, bo to już nie te czasy, kiedy RZĄDZIŁ “UKŁAD” I WSZYSTKO SIE ZAŁATWIAŁO JAK SIĘ CHCIAŁO. sama sesja, to trochę tragikomedia, jest już przewodniczący, później się okazuje, że jednak nie ten, tylko inny, zamieszania z tym “od groma”, ciągłe przerwy itp. a już obsługa informatyczna, TO JUŻ TOTALNA KLAPA. Ciągle trzeba czekać, ciągle coś jeszcze nie zrobione. LUDZIE TO NIE ŚREDNIOWIECZE, system informatyczny miał usprawnić pracę, a tymczasem, trwa to wszystko trzy razy dłużej niż normalnie. Biedny Pan Wójt już głowę momentami podbierał, bo ile można czekać, na prosty wynik głosowania, albo ile można głosować w jednej sprawie. jak na razie, to marnie to wygląda, no, może w przyszłości będzie lepiej.
   jeszcze takie pytanko, na sali są radni, oni głosują, itp, a co robią inne osoby na tej sali, bo z tego co widać to tylko popijają kawę lub soki i szeptają coś między sobą. chodzi mi o te panie, które siedziały pod ścianą od lewej od Pana Wójta i reszta towarzystwa pod oknem. co to są za osoby i dlaczego siedzą na sali, skoro nic nie robią?

 8. Panie Jasiu Starzec znam pana z GZIK-u wiele lat wstecz,był pan skromnym małomównym robaczkiem,który do dwóch nie umiał liczyć.Dokształcił się pan zaocznie z Pająkiem w jakiejś popierdułce w Gliwicach.Jak pan to skończył ?Cud.Dla mnie jest pan zwykłym oszustem.Nie mieszka pan na osiedlu Wola I,śmiał pan stawrtować z Woli,nie masz gości honoru.Pan Banaś przynajmniej przyznał się ze nie jest mieszkańcem Woli. Twój popis na ostatniej sesji jest skandaliczny.Kmiotku słoma Ci z butów wystaje,napij się z niej drinka.Ogol tą brodę bo wyglądasz jak krasnal ogrodowy.

 9. Poziom jaki Pan Starzec zaprezentował to totalne dno i metr mułu, już nie wspomnę jak bardzo chciał zrobić skok na kase ale poziom w jakim to zrobił pozostawiam bez komentarza. W poprzedniej kadencji NIC Pan dla sportu poza rozdawaniem medali żeś Pan nie zrobił mówienie o sukcesie w wybudowaniu hali za milion zloty to chyba jakaś hipokryzja. Powiem tak, cytując choć nie wiem czy Pan czytał te pozycję, czy tylko lektory z branży wodnej ale jeśli nie wujek google podpowie.
  Miałeś, chamie, złoty róg,
  miałeś, chamie, czapkę z piór:
  czapkę wicher niesie,
  róg huka po lesie,
  ostał ci się ino sznur,
  ostał ci się ino sznur.

  • Wychodzi szydło z worka p.wojcie podobało mi się pana konkretna rozmowa o przedszkolu w Gorze czyżby radni z Góry z poprzedniej kadencji o tym nie wiedzieli ,p.Jozia z tyle fakultetów i co!!!!!.p.Michal tyle do gadki a problemu nie widzi .p.byly przewodniczący rady strasznie zdziwiony jagby z innego świata Aż się boję ile jeszcze wyskoczy królików z kapelusza. jak

  • Marcin w pełni się z tobą zgadzam , ale czy to do takich ludzi dotrze to tak jakby grochem o ścianę walił.Szkoda się zniżać do jego poziomu.

  • Pewnie do raty kredytu mu brakło i kolegę z dzieciństwa chciał wywalić a tu p. Starzec nie przygotowany i jeszcze oczernia publicznie z historią 2016
   Ciekaw jestem czy tym grajdołku Pająka wszystko macie poukładane i mam nadzieję że prokurator zajmie się GZGK

 10. Mamy nowa rade. Nowego Wojta. Dajcie im spokoj. Dobrze ze starzy sie oddzywaja , bo maja wieksze doswiadczenie. Niech sie udzielaja i pokaza “mlodym” . Ja czekam na moment kiedy Przewodniczacy rady nabierze doswiadczenia , pewnosci siebie i zacznie ucinac glupie gadki. Przyjdzie czas.

 11. NE złamała kręgosłup co niektórym,to widać gołym okiem w jakim szoku są niektórzy.Starzec choć byś przeczytał potop 10 razy to mądrości ci nie przybędzie ,chyciles się ostatniej deski ratunku i nic z tego.Lukasz pokazał ci poziom kultury. Może jest potrzebna pomoc psychologiczna co niektórym ?.

 12. … a ten od machania cepem, to się dopiero wychylił ( dopiero radca prawny mu to wydedukował); fajnie by ta Komisja pod przewodem starca wyglądała ( mamy już doświadczenie).Coś ty człowieku zrobił przez ostatnie lata ?W Sokole byłeś chociaż raz? wiesz jak tam “nowy zarząd działa”?

 13. Emocje, emocjami tym razem brakło w tym cyrku radnego Mariusz Wojtala Frydek wieś. Czyżby radny Mariuszek połknął tabletkę na uspokojenie swoich emocji ?
  Nawiązując do radnego Janusz Starzec, poziom kultury proszę Pana pokazałeś swoim wpisem podczas kampanii wyborczej nie tak dawno. Można powiedzieć, że z Panem Łukasz Banaś jesteście siebie warci ale to Radny Banaś będzie rozdawał medale a Panu Starzec życzę spokoju i mniej emocji, bo przegrał Pan wybory i pogodzić się nie może z wynikiem.

 14. Przewoźnik. Jedyny radny który ma jaja i potrafi się rzetelnie i na poziomie wypowiedzieć. Reszta to w większości podstawione kukiełki. Najdziwniejsza dla mnie jest zmiana poglądów p. Białoń która tak walczyła żeby Taranowski został wójtem, a jak przegrał to żeby dalej trzymać się władzy spółuje z nową większością.

  • Chyba wypromować, Mieszkańcu, szkoda, że przewodniczący dał się wykiwać, mam nadzieję że ostatni raz. Bez tego radnego sesja w niczym by nie ucierpiała-najwyżej byłaby mniej śmieszna i szybciej się bez tych teatralnych pokazów zakończyła. Chcesz uczestniczyć? Ktoś tego radnego zmuszał do kandydowania? To zmień termin swojego wyjazdu, a nie 14 radnych, wójta i skarbnika. POKORY odrobinkę panie radny. Reszta zachowała się godnie i nie dyskutowała z takim indywiduum. Warto żeby wiceprzewodniczący wspierali bardziej przewodniczącego i będzie dobrze. Jak pohamuje jałowe wystąpienia niektórych oraz “gwiazdorzenie” i wymusi trzymanie się tematów, a także nie “rozpływanie” się nad rozlanym mlekiem.

   • Popieram!Mam nadzieje,że Górzanom też sie oczy w koncu otworzyły.Słyszeliście Pana Wójta kiedy przedszkole ruszy?Gdzie byli tutejsi radni przez ten czas a teraz gwiazdorzyć chca?Az strach pomyśleć kiedy przedszkole rzeczywiście by ruszyło gdyby przy władzy został stary Wojt…

  • pewnie to przedszkole nie mieści sie w Górze ze radni tacy zdziwienii, Gdzie rodzice na sesji prosze pytać radnych z góry biegali z ulotkami Taranowskiego a teraz mądry Przewoznik głowa w piasek (((((

 15. Starcowi brakło cepa w ręku. Epizod taki że Łukasz chciał zabawy jak to na wiejskiej zabawie do rana a sztywny Janusz zafundował nam zabawę do północy bo żona Starcowi pewnie na więcej nie pozwala.
  Panie Starzec tą brodę na jasełka potrzebujesz ? Baranów nam w gminie nie brakuje.

 16. Wyborca ale ty jesteś ograniczony, jak w PRL to jest dawanie stanowisk tylko ludziom z “partii” Radny Przewoźnik zawalczył o resztkę zdrowego rozsądku u pozostałych radnych którzy nie wiedzą chyba jeszcze co poniektórzy po co są w tej radzie. Można wyśmiewać i ironizować ale dzisiaj ten gość pokazał że widzi dalej niż czubek własnego nosa w przeciwieństwie do tak zwanego obozu władzy.

  Ps. Śmiech na sali to jest to trio przy stole prezydialnym i ich motanie się w prowadzeniu sesji

 17. II sesja Rady Gminy Miedźna powinna być zatytułowana Kabaret Przewoźnika. Panie radny z czym do ludzi? Takie wywody i granie na uczuciach były modne w PRL-u a nie teraz ale oczywiście porządek obrad jest rzeczą najważniejsza. Ja mam propozycję aby Pan Radny Przewoźnik zrezygnował skoro kariera i podróże kolidują z byciem radnym. Można to tylko podsumować jednym zdaniem: Śmiech na sali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.