II Zebranie wiejskie – sołectwo Wola I

12

Sołtys sołectwa Wola I zaprasza mieszkańców sołectwa na zebranie wiejskie w temacie funduszu sołeckiego, które odbędzie się w 14 października 2016r. (piątek) o godz. 17:00  w Centrum Kultury w Woli.

12 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy będzie matka z córką i czy będą walczyły o to, żeby nie zamknięto “BURACZKA”. Jak będą to przynajmniej coś się będzie działo. Tak naprawdę poziom ostatniego zebrania był żenujący. Po pierwsze sołtys, który “nieogrania” zebrania, choć trudno się dziwić przy takim poziomie głupoty niektórych. Dla przykładu, gdyby głupota miała skrzydła to ktoś mógłby z powodzeniem otworzyć nie naukę jazdy a naukę… “L”atania. Po drugie jestem ciekawy jak niektórzy dadzą sobie radę bez wodza.

  • Jezeli chodzilo ci o moja osobe to dlaczego nie podpiszesz sie z nazwiska tak jak to ja czynie. Nie obawiam sie co niektorych osob jak wielu innych. Czy bede walczyc powiem ci ze tak wnikliwy obserwatorze napewno nie zloze broni przed walka. Jest zbyt duzo spraw waznych dla solectwa a nie tylko remont drogi i ktory to soltys walczy jak lew o padline. Widze ze nie orientujesz sie zabardzo w sytuacji solectwa zapraszamy dzis moze oczy sie otworza i zobaczysz cos wiecej

  • Hehe rozbawiłeś mnie wnikliwy zazdrośniku, ciekawe czy jak Twojego wodza nie będzie co zrobisz. Też obserwowałem ostatnie spotkanie i podoba mi się że są osoby, które chcą coś zrobić, podzielić FS a druga strona chce zgarnąć wszystko dla siebie i to jest żenujące, chyba zgodzisz się że mną ?

 2. Szanowni Mieszkańcy Osiedla W I,
  Pomimo, że bardzo chciałbym być obecny na najbliższym piątkowym spotkaniu sołeckim nie jest to możliwe z przyczyn osobistych. Nie mniej nie chciałbym pozostać obojętny wobec bardzo istotnych dla Państwa spraw, dlatego pomimo mojej personalnej nieobecności członkowie Stowarzyszenia Nowa Energia będą z Państwem, przygotowani i aktywni. Z naszej strony chcemy poruszyć:
  1. Sprawę placu zabaw przy ul. Przemysłowej, który przypuszczam będzie bojkotowany i udowadniane będzie, że jest to inwestycja niemożliwa do zrobienia. Ale tutaj trzeba solidarnie walczyć o tę sprawę, ponieważ przy odrobinie dobrej woli Pana Wójta brak własności działki na której ma się znaleźć ten plac nie powinien być żadną przeszkodą. Mamy co najmniej klika przykładów w naszej gminie, gdzie już czynione były inwestycje na terenach wydzierżawionych. Dlatego, jeśli nie można spodziewać się rychłego przejęcia działki, nie pozwólmy sobie wmówić, że nie da się tego placu zabaw zrobić wcale. Wtedy koniecznie należy zobowiązać władze gminy do wydzierżawienia gruntu z przeznaczeniem pod plac. To z powodzeniem wystarczy aby dzieci z ul. Przemysłowej także miały swoje małe i przyjazne miejsce do zabawy.
  2. Aby kwestia planowanych sprzedaży działek na Osiedlu W I przez Kompanię Węglową mogła być omówiona na najbliższym spotkaniu sołeckim, a ktoś zechce argumentować, że nie ma tego tematu w porządku obrad, to proszę zwrócić uwagę, że my jako mieszkańcy mamy pełne prawo, aby zaraz na początku spotkania zawnioskować o poszerzenie o ten właśnie punkt porządku obrad. W ten prosty sposób nie będzie możliwe pominięcie tego tematu.
  3. Chcąc wyjść naprzeciw Państwa licznym oczekiwaniom i potrzebom i aby nie było już przestrzeni do opowieści bez pokrycia zwróciłem się mailowo do Pana Wójta Taranowskiego, aby przygotował specjalnie na to spotkanie pełną dokumentację (skany wszystkich dokumentów) odzwierciedlającą wszystkie podejmowane starania i kroki, których licznie wójt i Radni opowiadali, a co do których w opinii naszej społeczności lokalnej powstało tak dużo wątpliwości. Pokładam pełną nadzieję, że Wójt położy wszystkie przysłowiowe karty na stół, jeśli oczywiście nie ma nic do ukrycia i nie ma powodu, aby wstydzić się swoich działań na rzecz uregulowania własności gruntów na Osiedlu W I.

  Dodam bardzo ważną i istotną sprawę. Mianowicie fundusz naszego sołectwa na 2017 r., opiewał na kwotę ok. 30.000 zł. W wyniku głosowania został podzielony na trzy zadania:
  • 5.000 zł zostało przeznaczone na „zapaśników”,
  • 10.000 zł przeznaczono na plac zabaw przy ul. Przemysłowej,
  • ok. 15.000 zł to realizacja zadania remontu drogi przy bloku 25 pomimo, że ten grunt nie jest własnością gminy Miedźna. Niemniej jednak padło przyrzeczenie ze strony Wójta, że najprawdopodobniej jeszcze w listopadzie 2016 r., działki po tą drogą zostaną przejęte przez gminę.

  Co ważne, pieniędzy sołeckich jest naprawdę niedużo a potrzeb cała masa. Ale to mieszkańcy większością głosów zdecydowali o ich podziale. Wypracowano to co opisałem. Trzeba zdecydowanie lepiej mobilizować władze gminy, aby z poziomu budżetu gminnego Wójt oraz Radni widzieli to, czego „zwykłym mieszkańcom” (jak nas nazywają) najbardziej potrzeba.

  Będę myślami z Państwem. Wiem, że będzie to trudne spotkanie i dlatego ubolewam, że tym razem nie będę mógł Państwa osobiście wesprzeć. Z całego serca życzę, aby było ono owocne i aby sprawy ważne dla Państwa zostały potraktowane z najwyższą starannością i powagą. Proszę się tego spokojnie, ale twardo i nieustępliwie domagać. Warto zacząć wymagać od władz szacunku do nas oraz tego, aby profesjonalnie i rzetelnie dowiodły realizacji tego, co licznie obiecywano. Proszę wszystkich, aby nie dać się skłócić i podzielić.
  Z pozdrowieniami, Jan Słoninka

  • Tomek zakasaj rękawy i działaj w tym temacie. Ja działam w innym kierunku.
   Mogę tylko tyle powiedzieć, że gdyby sołtys miał.. to nasze WI inaczej by wyglądało. A tak to kolega wójta i nie jest za pomysłami mieszkańców tylko wójt decyduje za naszego sołtysa co tu ma być i jak żyć….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.