Nowy System Gospodarki Odpadami Komunalnymi -foto segregacji Wolańskiej

12

I. Właściciele nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej w zależności od liczby osób zamieszkałych (zameldowanych) wyposażają nieruchomość w pojemniki (kubły) na odpady niesegregowane w następującej ilości:

 

 1. Rodzina licząca od 1 do 4 osób – jeden kubeł o pojemności 110 L lub 120 L
 2. Rodzina licząca od 5 do 8 osób – dwa kubły o pojemności 110 L lub 120 L lub jeden 240 L
 3. Rodzina licząca od 9 do 12 osób – trzy kubły o pojemności 110L lub 120L lub jeden 240 L oraz jeden 110 L lub 120 L.
 4. Każde kolejne cztery osoby zamieszkałe (zameldowane) spowodują zwiększenie ilości posiadanych kubłów o jedną sztukę o pojemności 110 L lub 120 L. (np. 13 do 16 osób – cztery kubły itd.).

 

Wywóz odpadów niesegregowanych znajdujących się w kubłach będzie następował dwa razy w miesiącu.

 

II. SEGREGACJA ODPADÓW KOMUNALNYCH
Właściciele nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej wyposażeni zostaną przez firmę wywozową w cztery podstawowe worki na odpady segregowane:

 

  1. 1.worek koloru żółtego oznaczony napisem Plastik lub Tworzywa Sztuczne – na zbiórkę tworzyw sztucznych i metalu (np. butelki plastikowe lub puszki metalowe),
  2. 2.worek koloru niebieskiego oznaczony napisem Papier – na zbiórkę odpadów z papieru, tektury, opakowania wielomateriałowe (np. karton po mleku lub soku),
  3. 3.worek koloru zielonego oznaczony napisem Szkło – na zbiórkę odpadów ze szkła kolorowego lub białego np. butelki, (w worku nie powinna się znaleźć np. stłuczona szyba okienna lub samochodowa do tego przeznaczony jest kubeł)

Wymienione wyżej odpady komunalne będą usuwane z nieruchomości przez firmę wywozową jeden raz w miesiącu

 

 1. worek koloru brązowego na odpady zielone i odpady ulegające biodegradacji (np. kuchenne). Odpady te będą usuwane w okresie od miesiąca kwietnia do listopada co najmniej dwa razy w miesiącu, w pozostałym okresie co najmniej jeden raz w miesiącu. Mieszkańcy nieruchomości, którzy zadeklarują zbiórkę tych odpadów na indywidualnym przydomowym kompostowniku szacując ich ilość w m³ nie muszą posiadać worka a będą traktowani jako osoby segregujące odpady.
  Pamiętaj do kubła nie wrzucamy odpadów zielonych, kuchennych i biodegradowalnych.

 

III. Niezależnie od częstotliwości usuwania odpadów segregowanych mieszkańcy mogą pozbywać się tych odpadów poprzez przekazywanie ich do stałych lub mobilnych punktów selektywnego zbierania odpadów, które gmina w ramach systemu musi zorganizować.
Właściciele domów jednorodzinnych w ramach systemu mogą również pozbywać się odpadów komunalnych typu: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony co najmniej jeden raz w miesiącu w punkcie selektywnego zbierania odpadów lub dwa razy w ciągu roku podczas tzw. wystawki.
Transport odpadów do punktu selektywnego zbierania odpadów mieszkańcy zapewniają we własnym zakresie i na własny koszt.
Informację o lokalizacji oraz godzinach otwarcia punktu selektywnej zbiórki gmina poda do publicznej wiadomości na stronie internetowej gminy Miedźna

PAMIĘTAJ
STAWKA opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym, które są zbierane przez mieszkańców w sposób selektywny (posegregowane) zgodnie z uchwałą Rady Gminy jest niższa i wynosi 9,00 zł miesięcznie/osobę. Natomiast przy braku segregacji odpadów stawka opłaty określona została w wysokości 15,00 zł miesięcznie/osobę

WARTO WIĘC SEGREGOWAĆ ODPADY !!!

TERMIN płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi ustalono raz na miesiąc bez wezwania, w terminie do ostatniego dnia każdego miesiąca. Termin wniesienia pierwszej opłaty upływa w dniu 31 lipca 2013 r.


UWAGA

DO DNIA 30 CZERWCA 2013 r. właściciel nieruchomości lub mieszkaniec posiadający umowę na wywóz odpadów komunalnych powinien rozwiązać umowę z firmą wywozową pamiętając o terminie jej wypowiedzenia.

UG.Miedźna

Segregacja po wolansku zdjęcia nadesłane przez jednego z mieszkańców osiedla WII

Bach i niebieski ląduje w kontenerze

Ale ale zaraz zaraz  bach a i zółty ląduje zaraz w tym samym kontenerze wiec po co segregować i stosować inne pojemnik jak i tak się zsypuje do jednego?

No COMENT

12 KOMENTARZE

 1. warto dodać, że w ościennym Oświęcimiu za śmieci będą płacić 6 i 11zł. a my na tej “wiosze” jak zwykle więcej. co my na wsi inne śmieci, droższe będziemy produkować, czy jak?
  totalna samowolka rządzących.

 2. dokładnie niech kontenery ze śmieciami staną pod SM”WOLA”,tam będzie stał zarządca i będzie sprawdzał czy ktoś segreguje czy nie.
  a swoją drogą po co ta segregacja jak i tak jak widać na załączonym obrazku wszystko ląduje w jednym wielkim kontenerze.
  kpina z ludzi i tyle

 3. w całej ustawie nie ma żadnej wzmianki, żeby zarządca nieruchomości naliczał jakieś dodatkowe opłaty, za “utrzymanie czystości kontenerów”. także kolejny już raz SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA “WOLA” SZUKA PIENIĘDZY U MIESZKAŃCÓW. niedość, że doliczyli każdemu za wodę, TAK NA MARGINESIE, PO CO NAM W MIESZKANIACH WODOMIERZE, SKORO I TAK MAMY WIECZNIE DOLICZANE zużycie z “sufitu”? to jeszcze teraz, PO AFERZE WENTYLATOROWEJ, Z KTÓREJ SPÓŁDZIELNIA SIĘ DO TEJ NIE WYTŁUMACZYŁA, TERAZ DOCHODZĄ KOLEJNE JUŻ KOSZTY. koszty, niczym nie uzasadnione.
  podobna sprawa do WENTYLATORÓW. mieszkamy tutaj po 20 lat i przez ten czas nie było opłaty za wentylatory, kontenery na śmieci, są jakie są i przez ten czas nikt się jakoś nie martwił ich czystością i teraz po tylu latach NAGŁE OLŚNIENIE SM”WOLA”:-przecież jeszcze takiego czegoś nie wymyśliliśmy, to im dowalimy taką opłatę, a co niech płacą, niech zanoszą nam całą pensję, a my będziemy żyli jak “paniska” i co rusz przyznawali sobie premie-takie właśnie jest myślenie całej tej SPÓŁDZIELNI, KTÓRA MA DŁUGÓW WSZĘDZIE, GDZIE TYLKO MOŻE I KTÓRA WYMYŚLA DURNOWATE OPŁATY, ŻEBY ZAŁATAĆ JAKOŚ SWOJE DŁUGI.
  wszyscy z ościenny miejscowości, a nawet z W1, się już śmieją , że takie DODATKOWE OPŁATY JAKIE WYMYŚLA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA “WOLA”, TO W CZASACH PRL-u może były, a nie w 21wieku.
  ale jak nie ma jedności na osiedlu wśród mieszkańców, to tak będzie, bo zawsze się znajdzie ktoś, kto się ugnie I ZAPŁACI. a jakbyśmy się wszyscy skrzknęli i wszyscy jak jeden nie płacili WYMYŚLONYCH NA POCZEKANIU DODATKOWYCH OPŁAT JAKIMI OBARCZA NAS SM”WOLA”, TO WTEDY BYŚMY Z NIMI WYGRALI.

 4. Właśnie spłodzenia na w2 rozniosła pisma dotyczące gospodarki odpadami i tak podzielili sobie śmietniki wg ich widzimisię ale ok natomiast to ze doliczyli sobie już 60 gr od każdej osoby za niby utrzymanie w czystości kontenerów to już chyba jakaś kpina. Czy kiedykolwiek widzi ktoś aby te kubły w śmietnikach ?wg nich to altany? / były myte bo ja jak tu mieszkam 10 lat to nigdy. Łatwo można policzyć 4000ts mieszkańców x60 gr miesięcznie to 2400zl ot tak za nic tak promocja lipcowa a co.
  Natomiast sprawa która mnie zbulwersowała i wyprowadziła z równowagi to stwierdzenie cyt.” Jeśli mieszkańcy którzy w CALOSCI zadeklarowali się do segregacji odpadów komunalnych (9zl/osoba),a następnie nie będą tego przestrzegali cala nieruchomość będzie zobowiązana ponieść większa opłatę w wysokości 15 zl. W takim przypadku decyzja o zwiększonej wysokości opłaty zostanie narzucona…”
  Wiec po pierwsze jeśli się w grupie mieszkańców znajdzie jedna osoba której się nie będzie chciało segregować (ma takie prawo) i chce sobie plac 15 zl i mieć cala segregacje gdzieś to cala reszta mieszkańców tez niestety ma płacić 15 zl jak za nie segregowane . czy ktoś tam do szkoły nie chodził kto jest w tej radzie ludzi mace zapewnić tej osobie możliwość oddania niesegregowanych a nam osoba które segregować będą możliwość oddania segregowanych jak to zrobicie ?? wasza sprawa dla Nas możecie wybudować dla tej osoby nie segregującej śmietnik mi to obojętne odpowiedniość zbiorowa była za komuny nie teraz.
  A teraz spraw kolejna nie ma ani słowa o wprowadzeniu furtek i zmykania śmietników ,zakładam hipotetycznie ze sobie ktoś podjechał do naszego śmietnika a i zutylizował własne śmieci oczywiści niesegregowane to co ja ma pilnować śmietnika jeszcze stać i patrzeć kto w nocy tam podjeżdża
  To jest Skandal zarząd i rada Nadzorcza do odwołania w czerwcu natychmiast totalny brak wiedzy i kompetencji.

  • Zgadzam się z komentarzem.
   Cała ta ustawa jest śmiechu warta.
   Ktoś mieszka sam – powie olewam zapłacę 15zł i mam wszystko gdzieś, ale przy 4 osobach to już się robi poważny wydatek.
   Teraz od osoby na WII 6,61zł za wywóz śmieci /teraz 4 osoby 26,44zł potem 60zł – no różnica jest/.
   I brak zabezpieczeń przy śmietnikach też zrobi swoje.
   I skończy się na tym że po kilku miesiącach wszystkim dowalą 15zł od osoby.

 5. “płemieł” nieudacznik nie ma pieniędzy dla samorządów to wydziera kolejny podatek z naszej kieszeni by wspomóc armię urzędników zatrudnionych przez ostatnich 6 lat potencjalnych swoich wyborców(obiecywał zmniejszenie zatrudnienia w administracji o 20 tys osób, nie dość, że ich nie zwolnił to dokładnie tyle samo dodatkowo zatrudnił!!!)….bo jak wytłumaczyć fakt, że za ten sam kubeł śmieci teraz płacę 12zł/miesiąc a w tzw “Nowym Systemie Gospodarki Odpadami Komunalnymi” zapłacę 36 zł!!!! Ten cholerny rząd nas wykończy o ile wczesniej nie pogonimy go w diabły!!!

 6. Pytanie, jesli segregujemy smieci, mamy ogrzewanie na prąd np, to co mamy wrzucac do tych kubłów, a jeśli jest nas 5 osób to jeszcze w dodatku do dwóch? Czy ktos napisał jakie te kubły??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.