Informacje dotyczące budowy drogi ekspresowej S1

37

Wójt Gminy Miedźna informuje, że firma KV Projekty Inżynieryjne i Architektoniczne Sp. z o.o. na zlecenie GDDKiA wykonuje dokumentację projektową pn: „Uzupełnienie opracowania projektowego pn. „Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe  oraz materiały do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji: Budowa drogi ekspresowej S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku Białej opracowanego w 2013r. o dodatkowy wariant „E” wg. uzgodnionego z przedsiębiorstwami górniczymi schematu ideowego”.

W związku z powyższym zwróciła się do Urzędu Gminy Miedźna z wnioskami:

 • o udostępnienie informacji o inwestycjach leżących w sąsiedztwie przedmiotowego przedsięwzięcia,
 • o udostępnienie obowiązujących planów miejscowych dla terenu obejmującego obszar po 500m od osi projektowanej drogi ekspresowej S1,
 • o przesłanie wykazu zabytków znajdujących się w odległości 500m od planowanej inwestycji.

Zakończenie wykonania dokumentacji projektowej przez KV Projekty Inżynieryjne i Architektoniczne Sp. z o.o. przewiduje się na koniec roku 2014. Następnie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wyda decyzję środowiskową dla wariantu „E”.

Wydanie decyzji środowiskowej poprzedzą konsultacje społeczne z mieszkańcami, które odbędą się jeszcze w bieżącym roku.

Ponadto w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie odbyło się spotkanie z  wicepremier Elżbietą Bieńkowską, dotyczące budowy drogi ekspresowej S1. W spotkaniu udział wzięli m.in.: przedstawiciele zarządu PG Silesia, ambasador Republiki Czeskiej w Polsce, dyrektor GDDKiA w Warszawie, Wójt Gminy Miedźna.

Podczas spotkania przedstawiono działania PG Silesia, jak również władz gminy Miedźna w temacie budowy drogi ekspresowej S1. Szczególną uwagę zwrócono na wypracowany przez samorządy, PG Silesia oraz inwestora – kompromis. W trakcie spotkania Wójt Gminy Miedźna przedstawił warunki i oczekiwania władz gminy Miedźna oraz mieszkańców gminy względem inwestora tj. między innymi odsunięcie drogi ekspresowej S1 od osiedla Wola II o minimum 450 m, zapewnienie możliwości wjazdu na drogę poprzez budowę węzła w Woli, zminimalizowanie negatywnych skutków dla mieszkańców w sąsiedztwie drogi S1.

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska, jak również dyrektor GDDKiA w Warszawie Ewa Tomala-Borucka, zadeklarowały wsparcie dla inwestycji jaką jest budowa drogi ekspresowej w wariancie „E” /roboczo nazwany wariant hybrydowy/.

W chwili obecnej trwa inwentaryzacja przyrodnicza na terenach przewidzianych pod budowę drogi ekspresowej S1. Wykonane zostały także badania geologiczne na terenach pod inwestycję.

Warto podkreślić, że najważniejsze postulaty zawarte w stanowiskach władz gminy tj. Rady Gminy oraz Wójta Gminy z grudnia 2013r. zostały uwzględnione przez inwestora tj. GDDKiA. Droga została między innymi odsunięta od krawędzi osiedla Wola II o ok. 550 m, a na skrzyżowaniu z drogą powiatową relacji Wola-Gilowice planowane jest powstanie węzła, który pozwoli mieszkańcom naszej gminy do wjazdu na drogę ekspresową w obu kierunkach.

źródło UG Miedźna

37 KOMENTARZE

 1. WITAM.Bardzo proszę aby YARO nie dzielił skóry na niedźwiedziu. Wariant S1 nie został ostatecznie wybrany.POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

  • Gdybyscie w Brzeszczach byli tacy zgodni co do tej drogi, to GDDKiA nie wywalalaby teraz pieniedzy na opracowanie tego wariantu hybrydowego “E”. Czytaj, jesli nie pamietasz:

   “Komitet Społeczny Mieszkańców oraz Pracowników KWK “Brzeszcze” przeciwko budowie drogi S1 zebrał ponad cztery tysiące podpisów pod pismem skierowanym do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach, która jest inwestorem trasy ekspresowej. Pod jego naciskiem Rada Gminy Brzeszcze negatywnie zaopiniowała budowę.”

   Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/796833,budowa-drogi-grozi-kopalni-brzeszcze-przeciwni-s1-sa-gornicy,id,t.html

   • Witam.Te obecne projekty S1 Sponsoruje KWK SILESIA.Przypomnę że w gminie Miedźna też zbierano podpisy przeciw S1. A teraz macie “Sny o potędze” Nie wyszło z CZECZOTEM to się odkujemy.Do dziś można dyskutować czy lokalizacja CZECZOTU była dobra POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

  • Oby Twoje, Ziomie, słowa okazały się prorocze, oby ludzie przejrzeli na czas na oczy-czyje interesy zabezpiecza droga S1 przez Miedźną, a czyje brak tej drogi przez Oświęcim i Brzeszcze, to nie chodzi o kopalnię naturę czy obóz tylko o interes. To manipulacje opinią i zachowaniami doprowadziły do skłócenia różnych środowisk opowiadających sie za i przeciw poszczególnych wariantów. Im bardziej ludzie są zmanipulowani i skłóceni tym łatwiej przepchnąć najgorsze dla nich rozwiązanie. Jak ludzie przejrzą na oczy będzie za późno na protesty. Żadne centrum biznesowe logistyczne czy przemysłowe tutaj nie powstanie. Elektrowni napewno ta droga się przyda, opowieści o wyłącznie kolejowym transporcie do elektrowni wszystkiego co będzie potrzebne to bajka dla grzecznych dzieci. Dlaczego zjazd ma być w pobliżu stacji paliw a nie przy elektrowni – nie wiem, ale to dodatkowy smród dla osiedla które będzie tuż pod pod kominem elektrowni jakieś 200m a od drugiej strony 500m od S1 prowadzonej nad lasem i nie będzie- ekranów- bo te niepotrzebne ponieważ nie będzie hałasu i smrodu a droga i elektrownia będą oczyszczały powietrze

 2. Sprawdźcie kochani kto ma interes w tym węźle “Wola” , kto ma działeczki pod ten węzeł przeznaczyć…
  Ja uważam, że lepiej bedzie wybudować ten węzeł od strony Międzyrzecza tam jest droga krajowa…
  I to kolesiostwo z miejscowym baronem paliwa….

  • Od strony Miedzyrzecza nie ma zadnej drogi krajowej. Pszczynę z Bieruniem przez Międzyrzecze łączy droga wojewodzka nr 931.
   I w tym miejscu nie może być wezla, gdyz na drodze ekspresowej odleglosc miedzy wezlami musi wynosic powyzej 5 km – czyli ten wezel w Miedzyrzeczu bylby zbyt blisko wezla Oswiecim przewidzianego w Jedlinie.
   Cieszcie sie ludzie z tego wynegocjowanego kompromisu, jakim jest wezel “Miedzna” za Wola, bo we wczesniejszym wariancie S1 przez gmine Miedzna zobaczylibysmy jedynie ogrodzenie ciagnace sie wzdluz drogi.

 3. Kurcze ludzie panikujecie jak by conajmiej wam lotnisko koło osiedla stawiali, nie będą tą drogą jeździły odrzutowce więc nie przesadzajcie z tym hałasem, droga będzie oddalona od osiedla o 550m z czego zakładam, że około 450m odległości to gęsty las (naturalne ekrany dźwiękochłonne), zakładam również że ekrany i tak powstaną bo w Polsce są one wszędzie 🙂 a co do węzła, głupio nie skożystać, dorga tak czy tak powstanie i bardzo dobrym posunięciem jest budowa węzła na Woli. Wiadomo zawsze znajdą sie malkontenci, który nie wyjerzdżają dalej niż w niedzielę do kościoła, ale wiele osób jeździ do pracy i to jest dla nich naprawde bardzo duże udogodnienie.
  Swoja drogą to byłem od zawsze za takim rozwiązaniem sytuacji, i uważam ten wariant za najlepszy, najbardziej przemyslany i nie dopuszczam myśli do siebie, że jakiś inny mógłby wygrać…
  Wkońcu popieram wujta, bo nie sztuką jest walczyć z wiatrakami, a póżniej z pochyloną głową i z ogonkiem schowanym odwrócić się i udawać, że się próbowało, trzeba było odrazu walczyć o kompromis i o szanse dla Woli, a wariant ten jest właśnie takim kompromisem !

  • No, nareszcie jakis zdrowo myslacy czlowiek ! Ale teraz zacznie sie na ciebie nagonka, poczytaj za kilka dni, tyle jadu jeszcze na zadnym forum nie widzialem 🙁 Najlepiej nic nie robic tylko siedziec przy kompie i krytykowc, krytykowac, krytykowac……….

  • Tyle tylko, że “gęsty las (naturalne ekrany dźwiękochłonne)” będą poniżej drogi, bo ta (droga) będzie z uwagi na Pszczynkę (rzekę) i okoliczne podmokłe tereny, (także ten “gęsty las” częściowo niedawno wycięty – resztę odratowano dzięki sprawnej akcji mieszkańców, bo już by go nie było) BĘDZIE PRZEBIEGAŁA PONAD LASEM “gęstym” – DOTARŁO???
   Kompromis to przebieg trasy zgodnie z planowanym od kilku dziesięcioleci założeniem. Jeżdżę bardzo dużo i rozumiem rozgoryczenie ludzi mieszkających w Bieruniu i Oświęcimiu -droga mogła być już w budowie gdyby nie pewne interesy, miliony zmarnowano na kolejne warianty i uzgodnienia, i papiery. Cieszą się tylko fachowcy od dokumentacji i urzędnicy bo zajęcia im nie brakuje, kasy też. A i jeszcze cieszą się ślepowrony – ptaki migrujące, o ile jeszcze tam są.

  • Licze na to, ze gdy wezel “Wola” powstanie, to postawicie sobie za punkt honoru, aby z niego nie korzystac i bedziecie dojezdzac do Jedliny albo Brzeszcz, zeby sie wlaczyc do drogi S1.
   To mozna bardzo latwo zrobic: nagrac na konsultacjach spolecznych wasze wypowiedzi, jak protestujecie przeciwko S1, a nastepnie za pare lat nagrac was, jak wsiadacie do auta a pozniej na niechcianym wolanskim odcinku korzystacie. Zmontowac i wrzucic na jakies yt, niech ludzie mają bekę

   • A gdzie Ci mieszkańcy w2 byli jak były zebrania wiejskie, konsultacje społeczne i możliwości wypowiadania się przed zjedzeniem ciastka – nie można go zjeść i równocześnie go mieć, jak powstawała otaczania gdzieście byli? protestował ktoś głośno dopiero budowa elektrowni gdzieś ją wywieje (niewiadomo czy będzie w równie świetnej nowej lokalizacji ). Ja też mieszkam na tym osiedlu i na zebraniach wiejskich czy na konsultacjach bywa kilku do kilkunastu ludzi, na walne członków spółdzielni przyszła garstka ludzi i nic. nie jest miło słuchać że w2 to patologia i slumsy, i toto powinno się zaorać. jak ponad dwa tysiące mieszkańców zorganizuje się i przemówi jednym głosem to ktoś to może usłyszy. nie wiem czy yaro nie wie, że nie ma już rady osiedla, mamy p.o. sołtysa p. Andrzeja i to tyle do wyborów. czy na w2 jest tylko JEDEN radny, który ma odwagę coś powiedzieć? jeden to mało, wiele jest oczekiwań ale jak to będzie się kończyło na forum, to gratulacje zmian na lepsze nigdy będzie

  • Szansą na smród dodatkowy i hałas. Oświęcim i Brzeszcze planowały u siebie tę drogę od ponad trzydziestu lat, ale ślepowron i strefa ciszy wokół obozu zwyciężyły nad żywymi ludźmi i zdrowym rozsądkiem. Gdyby wszyscy stanęli murem za tym rozwiązaniem może byłaby szansa by zwycięstwo. Obóz – pomnik zagłady i przestroga na zawsze dla całej ludzkości- byłby świetnie skomunikowany z pobliskimi lotniskami i jeszcze więcej ludzi mogłoby to miejsce odwiedzać – ale nie polityka i partykularne interesy były silniejsze.

   • Procz obozu i Natury2000 to sa jeszcze kopalnie, m.in. Brzeszcze, gdzie gornicy protestowali, bo S1 przez Brzeszcze ograniczylaby zywotnosc kopalni.
    Poza tym Brzeszcze i tak beda mialy dogodny dostep do tej drogi, gdyz powstanie wezel obok przejzdu kolejowego w Brzeszczach-Jawiszowicach, na skryzozwaniu z DW933. Oswiecim z kolei razem z droga S1 bedzie mial budowana obwodnice – jako osobna inwestycja, ktora z droga S1 bedzie polaczona – czyli jak najbardziej skorzystaja z S1 i poszkodowani nie beda. Jezeli ktos chce koniecznie odwiedzic Oboz, to spokojnie sobie poradzi, nawet bez autostrad i drog ekspresowych, wiec watpliwy to argument, ze S1 blisko Oswiecimia napedzilaby odwiedzajacych.

    Co do smrodu i halasu, to wkleje tutaj korzysci z budowy DTŚ – Drogowej Trasy Średnicowej z Katowic do Gliwic – jest to droga niemal jak autostrada, bezkolizyjna, 2 jezdnie po co najmniej 3 pasy ruchu w kazdym kierunku:

    “Ukończona DTŚ zmniejszy pomiędzy Katowicami i Gliwicami:

    dystans o 26%,
    czas podróży o 76%,
    zużycie paliwa o 47%,
    liczbę wypadków o 82%,
    koszty eksploatacji o 39%,
    zanieczyszczenie powietrza o 50%”

    Jezeli nie wiecie chodzi to juz tlumacze: auto halasuje i pali (czyli tez smrodzi) mniej, gdy jedziemy z jednostajna predkoscia na 5tym biegu, anizeli lokalnymi drogami i co chwile “wachlujemy: lewarkiem zmiany biegow, hamujemy i przyspieszamy.

    Byly tez przeprowadzone badania co do odzialywania halasu z S1 na osiedle W2, tutaj link:
    Załącznik nr 1 do uchwały Rady Gminy Miedźna z 2.12.2013: – fragment

    http://i.imgur.com/NQpQYoC.png

    Skrotem: prognozowany na 2033 poziom halasu bedzie na tyle niski, ze nie trzeba nawet budowac na tym odcinku ekranow.
    Taka prawda, ze sasiad robiacy remont, szczekajacy pies, czy muzyka grajaca glosno u sasiada albo nocne rozmowy blokersów pod blokiem sa/beda dla was bardziej uciazliwe, niz ta droga.

    • Zamkną KWK Brzeszcze cichutko i bez protestów, nie planowano jej zamykać z powodu S1, nawet w najśmielszych przypuszczeniach, protest górników był spowodowany przez wprowadzenie ich w błąd poprzez niedopowiedzenie, a dalej sprawa żyła już własnym życiem.

    • I tym sposobem będziemy mieć oczyszczone powietrze i upragniony spokój w okolicy, dźwięki dobiegające zza okien będą milsze niż odgłos szczekającego psa i śpiew ptaków, a klika kilometrów dalej czeka w pełni przygotowany pas działek pod budowę ( bo od wielu lat w rejonie gdzie trasa była przewidywana nie wydawano zezwoleń na budowę ), a ekrany nie będą potrzebne bo od drogi nowej i pachnącej dobiegnie do mieszkańców nie zapach spalin tylko fiołków, a dźwięki milsze dla uszu od ulubionej przez kogoś muzyki, z powodu braku ekranu ludzie sami będą wybierać który odgłos będzie piękniejszy.
     Nie będziemy wachlować lewarkiem bo będziemy kalekami z powodu obicia przez blokersów i pogryzień od psa sąsiada – nawet jak drogi nie będzie. Zresztą dlaczego jeszcze nie mamy statusu uzdrowiska – wszak przy budowie otaczarni słychać było że powietrze będzie czyste i pachnące, a żaden hałas nie zakłóci spokoju mieszkańców. Sielanka – proponuję zaprotestować przeciwko ekranom w rejonie Woli bo zakłóci harmonię w przyrodzie i zepsuje wizerunek drogi, dodatkowo będą oszczędności.

     • No, faktycznie.. ja sie jeszcze dziwie, czemu nie macie statusu uzdrowiska, w koncu takie luksusowe i ekskluzywne osiedle apartamentowców na to zasluguje
      Odglosy pierdzenia sąsiada, szczania i tłuczenia kotletów (albo baby po pijaku) – to są odgłosy typowe dla W2, a nie jakies ptaszki..

     • A wy przyjechaliscie do sanatorium czy do pracy w kopalni, ktora 24h na dobe halasowala !!!! Patrzcie jak sie rozzuchwalili, chca miec prace a jednoczesnie mieszkac w ciszy i spokoju, juz sie nie chce czytac tych bzdur, jak sie nie podoba to wracac w lubelskie itp, tam bedziecie miec spokoj .

      • Tym ludziom ciezko bedzie wytlumaczyc, bo to typowa polska mentalnosc: najpierw narzekaja, ze w Polsce nie ma drog, albo sa w fatalnym stanie. Gdy drogi zaczna budowac, to “niech buduja, byle z dala od mojego ogrodka, powiedzmy kilometr dalej”. Klopot w tym, ze “kilometr dalej” tez mieszka kolejny Kowalski, ktory ma sentyment do swojej posiadlosci, ktory ceni sobie cisze i spokoj, badz nie chce utracic ukochanego lasku, gdzie chodzi na spacery czy zbiera grzyby. Nie wiedza, albo nie chca wiedziec, ze droga szybkiego ruchu nie moze wygladac jak gorska serpentyna, czyli zakrecona zeby omijala kazda sporna posiadlosc, tylko musi miec odpowiednie parametry, tzw. geometrie, czyli m.in. musza byc zachowane minimalne promienie łuków, maksymalne nachylenie, dlugosc odcinka prostego, itd
       Dalej: wojewodztwo slaskie jest najgesciej zaludnionym obszarem w Polsce,na kazdy kilometr kwadratowy przypada tu srednio 374 osoby – jest to 3x wiecej, niz wynosi srednia gestosc dla Polski: 123 osoby/na km. kw. Odsuniecie droge od Woli w strone Gilowic – OK. Tam tez mieszkaja ludzie, powstalo sporo nowych domow. Pobudowali je ludzie, ktorzy m.in. mieli dosc blokow i za ten komfort, ciesze i spokoj zaplacili lacznie z dzialka po 500 tys – 1 mln zlotych i na pewno beda szalenie szczesliwi, ze przed halasem nie udalo sie uciec, o oto ktos buduje droge..
       Niestety mieszkamy w takim terenie, ze zawsze ktos bedzie poszkodowany: z jednej strony mieszkancy, z drugiej kopalnie tez maja swoj interes, bo chca fedrowac, a zatrudnieni w nich ludzie miec prace. Do tego dochodzi strefa ochronna obozu w Oswiecimiu i obszar Natury2000. Zatem naprawde nie jest latwo poprowadzic te droge, a ten wariant hybrydowy E to juz naprawde konsensus

      • Te odgłosy wydaje też yaro na swoim osiedlu i jego ziomale jak każdy w miarę zdrowy człowiek, no tłuczenie kotletów niekoniecznie. Kopalnia jak najbardziej była w pewnym stopniu sanatorium, pracowało tam kilka tysięcy osób, z których część utknęła tu na zawsze bo nie mają szans na inne życie gdzie indziej, majątku się nie dorobili (i nie przepili go) i nie mają czego szukać nawet w lubelskim choć i z innych stron też przybywali. Co do sanatorium – w kopalni nie było pyłków roślin, roztoczy – zapytaj lekarza jak nie wierzysz ta część alergików miała sanatorium. Hałas nie był uciążliwy, mieszkam w Woli od 25 lat i nie było nigdy słychać aby ktoś narzekał na hałas z kopalni.
       Czy ktoś tu przyjechał z jakiejś Wólki czy innej Woli- jakie to ma znaczenie, nie może wyrazić swoich obaw? Mieszkańcu wyluzuj bo to o Tobie świadczy. Jesteś lepszy od innych, tak ci się wydaje? Nie czytaj jak ci się nie chce to nie jest lektura obowiązkowa dla wszystkich.

       • ha,ha,ha nie rozsmieszaj mnie, mieszkam na tym osiedlu i widzialem jak pobrali odprawy przy likwidacji kopalni, oj dzialo sie wtedy dzialo, wiec nie mow ze nie przepili .

        • to nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, ja nie piję i znam wielu którzy nie piją i odprawy otrzymali, widać ocenisz innych według siebie, widać po twoich wypowiedziach czym się interesujesz

 4. No tak mieszkańcy swoje a Wójt swoje.
  Panie wójcie dla przypomnienie wariant mieszkańcy osiedla w 2 na zebraniu nie wyrazi zgody na żaden węzeł a Pan zupełnie inaczej przedstawił te spraw dlaczego nie powiedział Pan ze ten wariant ma poparcie większości mieszkańców gminy Miedźna a nie ma poparcie mieszkańców to tak jak by wszyscy go popierali i nie było żadnych przeciw. A co z ekranami?.
  Mym zdaniem teraz Radni z naszego osiedla bądź Rada Osiedla powinna wystosować pismo ze zgodnie z zebraniem w tym i w tedy mieszkańcy nie wyrazili zgody na żaden węzeł. Bo w GDDKiA na pewno nic o tym nie wiedza. Wójt już na koniec kadencji stara się za wszelko cenę przepchnąć ten węzeł i do niedawna był całkowicie przeciwko tej drodze w naszej gminie i zbierał podpisy minn na naszym osiedlu . Pytanie Dlaczego? Pytanie dlaczego tak się naciska na ten wariant H skoro widomo ze kopalnia Brzeszcze do zamknięcia

 5. wjazd na drogę no ok, wszytko w porządku, ale co ze zjazdem? Mam nadzieję, że nie okaże się że zjazd z drogi będzie w Lędzinach.

 6. Witam. Jeszcze nie dawno Wójt i Rada dała by się pokroić by droga nie szła przez Gminę Miedźna, a teraz jeżdżą wszędzie by droga pobiegła koło Woli.Zbliżają się wybory, więc trzeba się “wykazać”. Myśmy wam załatwili węzeł na S1 koło Woli – głosujcie na Nas.A ” MERITUM” nabrało wody w usta.Wariant przez Brzeszcze i Oświęcim jest bardziej uniwersalny. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

 7. Super, tylko niech wybuduja ekrany na wysokosci osiedla W2, zeby te bloki zaslonic, bo bedzie niezly wstyd, ze na Slasku taka bieda i patologia. Bo tego blokami nazwac nie mozna, to sa klasyczne SLUMSY

  • Nie karmcie trolla, tyle by się chciało napisać do Ciebie…
   Przecież od lat wiadomo gdzie jest slums, wiadomo było nawet gdy W2 jeszcze nie było na mapach.

   • O, moj drogi, osiedle W1 z kazdym rokiem robi sie coraz bardziej kolorowe i ladniejsze.
    A co do W2, to jak zyje w Polsce tyle lat, to takich widokow nie doswiadczylem. No moze bloki w Bornym Sulinowie na Pomorzu wygladaja podobnie, tyle ze tam od poczatku lat 90tych, kiedy wyjechali stacjonujacy radziecce zolnierze, to nikt nie mieszka

    • Ty “W1” nie bądź taki mądry, ciesz się, że Wasza Wspólnota działa jak należy i wszystkie wpłacane przez Was pieniądze są dobrze i uczciwie gospodarowane. gdybyście mieli za gospodarza Spółdzielnię Mieszkaniową “WOLA”, to nie dość, że za mieszkania zapłacilibyście jak “za woły”, bo to nie były mieszkania zakładowe za pół darmo, to później płacilibyście większe opłaty czynszowe już nie wspomnę o innych wymysłach SM”WOLA”. to jak wygląda osiedle zależy w głównej mierze od zarządzania pieniędzmi, których MY na W2 płacimy do Spółdzielni znacznie więcej niż Wy, ale co z tego, jak u nas pieniądze rozchodzą się na “pierdoły”, a jak coś trzeba robić np. ocieplić bloki, to Spółdzielnia chce zaciągać kredyt, który My mieszkańcy będziemy znowu spłacać kilkanaście lat. tak jak to miało miejsce z kredytem mieszkaniowym, który ludzie musieli spłacać praktycznie przez połowę życia.
     także nie taka BIEDA I SLUMS NA W2, BO OPŁATY MAMY WIĘKSZE NIŻ WY NA TYM W1 I NASZE MIESZKANIA TEŻ BYŁY DROŻSZE, BO NAM KOPALNIA NIE FUNDOWAŁA MIESZKAŃ TAK JAK WAM. a przede wszystkim, PROSZĘ NIE OBRAŻAĆ LUDZI JAKIMIŚ EPITETAMI, BO TO JAK WYGLĄDAJĄ BLOKI, NIESTETY NIE ZALEŻY OD MIESZKAŃCÓW TYLKO OD SM “WOLA”
     tyle w tym temacie!

     • To wymien konkretnie te wasze wysokie oplaty, bo wychodzi na to, ze na W1 to ludzie mieszkaja za darmo:

      Oplaty miesieczne

      fundusz remontowy: 2,20 za metr kwadratowy
      wywoz smieci: 8 zl za osobe
      kanalizacja: 7,45 zl za metr szescienny
      zimna woda 7,23 za metr szescienny
      podgrzanie wody: 24 zl za metr szescienny
      centralne ogrzewanie: 3,70 za metr kwadratowy
      utrzymanie nieruchomosci: 0,80 za m.kw.
      usługi administrowania 0,68 za m.kw.

      Nie wszyscy na W1 dostali mieszkanie zakladowe, niektorzy placili za nie normalna rynkowa cene.
      Wyglad blokow nie zalezy od mieszkancow? Patrz na bloki Gornicza 21 i 22 – docieplone calkowicie, mieszkancy tam brali kredyt, mimo ze nikt ich nie zmuszal, mogli czekac na docieplanie po jednej scianie w ramach funduszu remontowego.
      Przeciez za taki wyglad blokow jak u was to ceny mieszkan leca na łeb na szyje. Mieszkania na W1 sa drozsze, mimo ze bloki starsze, chyba nic dziwnego? Ja majac do wyboru osiedla W1 i W2 wybralem W1 i nie zaluje, bo jak bym kazdego dnia rano wychodzac mial ogladac takie obrazki jak na W2, to bym sie zalamal. Potraficie brac kredyty na telewizory czy pralki, to jaki problem wziasc wspolnie jeden dodatkowy, zeby mieszkac po ludzku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.