Jechali motocyklem. Zderzyli się z autem. Śmigłowiec w akcji

22

Zderzenie samochodu i motocykla w Woli (pow. pszczyński, woj. śląskie). Po jednego z rannych przyleciał śmigłowiec ratunkowy

Wypadek miał miejsce po godzinie 17 na ul. Pszczyńskiej. Jak poinformowała st. asp. Karolina Błaszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, samochód zderzył się z motocyklistą.

– Kierowca samochodu jechał ul. Pszczyńską w kierunku Gilowic. Na skrzyżowaniu z ulicą Górniczą skręcał w lewo. W tym momencie zderzył się z jadącym z naprzeciwka, również ulicą Pszczyńską, motocyklistą – powiedziała policjantka.

Motocyklem jechały dwie osoby. – Pasażerka w wyniku uderzenia przeleciała przez samochód i upadła na jezdnię – powiedziała st. asp. Błaszczyk i wyjaśniła, że to właśnie po kobietę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z informacji straży wynika także, że ranny został również motocyklista. Karetką miał zostać zabrany do szpitala.

22 KOMENTARZE

 1. Przepraszam są ty jacyś RADNI ????? nie bo mają Nas w głębokim poważaniu ….siedzą i tylko kasę nie opodatkowaną biorą !!!!! ilu ludzi na tych drogach jeszcze musi cierpieć ???? wiem macie to w d…e …oni sami mieszkają na Woli i nic z tym problemem nie robią RADNI NA WOLI SĄ BEZNADZIEJNI I TYLE !!!

  • Radny Starzec nie mieszka już na Woli oszukał wyborców nie pisząc w swoim programie że się wyprowadza z Woli . Gość sumienia nie ma, przez tego Starca mamy usmolone samochody gdy kladli asfalt pod 19 i 22 żadnej informacji nie było że mamy samochody postawić w innym miejscu.

 2. To ci wójt wydał tyle kasy na ekspertyze, przecież za te pieniądze kilka znaków można kupić. I gdzie byli radni? Zgodzili się na takie marnowanie publicznych pieniędzy? Radni obudzcie się z zimowego snu.

 3. Jaio, temat był poruszany wielokrotnie nawet przez przedstawiciela Nowej Energii Janka Słoninke.
  Tak dla mało zorientowanych mieszkańców WI i WII ponad rok temu wynajęta firma przez wójta naszej gminy zaśpiewała sobie ponad 3 tysiące złotych za przegląd oznakowania na w/w osiedlach.
  Wójt od czasu kontroli nie dołożył żadnych starań o uzupełnienie oznakowania.
  Dziwi mnie postawa sołtysów i radnych, że nie naciskają wójta w tym temacie.
  W zasadzie wójt był na jednym z naszych spotkań zarządu osiedla WI i głuchy jest na problemy mieszkańców. Gość nam się wyżalał jak został gminnym ŁOSIEM to dla niego było ważniejsze jak nasze lokalne problemy.
  Dziwi również postawa wójta, że zaległego urlopu w kwocie 75 tysięcy złotych nie zapomniał sobie wypłacić B-)
  Wojcie jutro mam nadzieję, że widzimy się na zebraniu na WI !!! Acha rycerzy proszę zabrać ze sobą, bo kto takiego kombinatora będzie bronił !!!

  • Łukasz co stwierdzono po tym przeglądzie oznakowania? Jak dla mnie to totalny brak konsekwencji w oznakowaniu, albo stawiamy znaki na każdym skrzyżowaniu informujące o pierwszeństwie albo nie stawiamy nigdzie i wszędzie obowiązuje reguła prawej ręki, (niestety u nas ciężko by ją było osiągnąć przez parkujące samochody wzdłuż drogi na skrzyżowaniach)… to po pierwsze…. po drugie brak konsekwencji w oznakowaniu przejść dla pieszych, jeśli przyjmujemy zasadę że to strefa zamieszkania to po jaką cholere malujemy zebre na drodze i oznaczamy przejście znakami pionowymi (przecież pieszy w każdym miejscu ma pierwszeństwo) – kolejna oznaka braku konsekwencji w oznakowaniu… Jak ma być dobrze kiedy same znaki wprowadzają kierowców w błąd…

   • Co ci chłopie da znak “strefa zamieszkania” np. zaraz przy wjezdzie na osiedle przy “duzym” skrzyzowaniu Pszczynska-Kopalniana-Górnicza? Od kiedy to Polacy są narodem respektującym znaki drogowe? Górnicza wyremontowana (prawie jak autostrada), predkosci przelotowe na poziomie 50-70 km/h PO DRODZE OSIEDLOWEJ. Chcesz likwidować przejścia dla pieszych? Chyba ci tych pieszych nie szkoda? Taki znak “strefa” łatwo tez “przerżnąć”, w szczegolnosci po zmroku. Musiałbyś postawić masowo garby, progi zwalniające, wtedy sobie likwiduj zebry.
    Sam znak na wjezdzie bezpieczenstwa przechodzacym przez jezdnie nie zapewni, a “zebrę” i towarzyszace jej znaki pionowe jeszcze jako tako respektują.

    • Przez takich jak Ty właśnie jest chaos… Wybierasz sobie przepisy, które respektujesz, a które nie… Zebrę i znak przejścia dla pieszych respektujesz, ale znaku strefa zamieszkania już nie ?… Albo respektujemy wszystkie przepisy albo żadne prosta sprawa, nie wybieramy tych bardziej wygodnych i mniej wygodnych ! Kolejna sprawa, podstawą do wyciągania jakichkolwiek konsekwencji wobec kierowców łamiących przepisy jest przede wszystkim dobre oznakowanie… bez tego ani rusz !

     • Ty moze czytaj mnie ze zrozumieniem: ja sie nie martwie o siebie, ale o innych. Ja patrze na znaki, inni juz niekoniecznie.
      Jezeli jestes przekonany, ze znak “strefa zamieszkania” zaprowadzi kulture na osiedlowej Gorniczej, wyremontowanej, to snij sobie dalej swoj sen, bo ja ci od razu powiem, co sprowadza do pionu: progi, garby zwalniajace, wszelkie betonowe zapory, czyli jak jest ryzyko, ze sobie autko uszkodza czy przerysuja.
      A nie jeden znak, ktory ktos odpisujacy na smsa moze nie zauwazyc.

 4. Zawsze dużo się gadac na ten temat na zebraniach z mieszkańcami i później wójt zapomina o nas przypomni sobie przed wyborami
  Jutro będzie na WI można go spytać o co mu chodzi, choć dla niego ważna lansera za nasze pieniądze

 5. na Woli prędkość kierowcy łamią nawet na osiedlach ( na każdym jest ograniczenie do 20 km ” czytaj znak D-41 ) A PAJACE sobie pozwalają i maja w d…e to że dzieci mogą wyjść miedzy samochodów ( czytaj dalej interpretacja D-41 ) i mają na to społeczne przyzwolenie to co dopiero się dziwić na takiej drodze …przecież dla niektórych to prawie jak autostrada ….

  • XXX zgadzam sie z toba masz racje wjezdzajac na Wole stoi jak byk znak ograniczenie do 40/km pytanie kto go przestrzega czy ktos w ostatnim czasie widział tu jakis patrol policji a moze czasem nalezalo by stanac tu z radarem …ale to tylko pobozne zyczenia moze w koncu obudza sie nasi wielebni zarzadcy tej gminy i zrobia w tym kierunku naszego bezpieczenstwa chociaz malenki kroczek,watpiliwosci mam duzo …

  • zacznijmy od poprawnego oznakowania osiedli znakami “strefy zamieszkania”, a dopiero później wymagajmy przestrzegania prędkości… Niestety nasza miejscowość jest źle oznakowana, a znak “strefy zamieszkania” nie wszędzie jest postawiony przy wjeździe na drogi osiedlowe, tak więc niestety przez złe oznakowania nawet policja z radarem nie mogła by nałożyć kary na osoby przekraczające prędkość.

  • “maja w d…e to że dzieci mogą wyjść miedzy samochodów” w strefie zamieszkania zabrania sie parkowania w nie wyznaczonych miejscach np na drodze, przyklady sa pod kazdym blokiem.

   • zgadzam się że miejsc do parkowania brakuje i auta stoją nawet na trawnikach …ale czy to oznacza Twoim zdaniem że trzeba w takim wypadku jechać powyżej 20km/h przez osiedle ….bo nie rozumie co ma piernik do wiatraka …. w takim przypadku zdrowy rozsądek i doświadczanie kierowcy mówi że jeżeli jadę autem i mam ograniczoną widoczność (na osiedlu) po przez źle zaparkowane auta to w takiej sytuacji mam jechać szybciej ? chyba w szczególności trzeba zwracać uwagę na to co się dzieje na drodze anie zap…..ć …. chyba że się mylę ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.