Jesienny Piknik Rodzinny w Gimnazjum nr 2 Wola

8

W  dniu 24.X. miało miejsce coroczne uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone z konkursem wiedzy o Statucie i Patronie szkoły. Zwyciężyła klasa I b po niezwykle wyrównanej walce, bo przecież uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do tej rywalizacji. Pozostaje mieć nadzieję, że będą wcielać w życie postanowienia Statutu i słowa ks. Tischnera, szczególnie te znajdujące się na naszym sztandarze: „Granicą wolności jest wolność drugiego człowiek.”

Po zakończeniu święta pierwszaków na terenie naszej szkoły odbył się Jesienny Piknik Rodzinny, impreza o unikalnym klimacie. W jego organizację zaangażowali się wszyscy: Rada Rodziców, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Atrakcji było co niemiara! Przygotowaliśmy wiele niespodzianek dla przybyłych rodziców, dzieci, młodzieży, absolwentów, przedstawicieli społeczności lokalnej.

Zabawę rozpoczął pokaz mima z Teatr Kubika; członkowie cyrkowej trupy uświetniali Piknik do końca, organizując zabawy dla dzieci, naukę chodzenia na szczudłach i rozdając baloniki. Pan Duda – właściciel sklepu rowerowego – pozwolił nam zmierzyć się w konkurencji na największą prędkość osiągniętą na rowerze po 10 sekundach. Nasi wspaniali nauczyciele godnie reprezentowali Gimnazjum. Nie zabrakło też członków fanklubu Mercdes-Benz z imponującymi klasycznymi maszynami łączącymi luksus z potężną mocą – ot, małe marzenie każdego dużego chłopca. Niestety, ze względu na pogodę, nie mogliśmy być świadkami startu motolotni, ale pytaliśmy pana lotniarza o tajniki jego hobby – wywiad można przeczytać tutaj (hiperłącze). Wspaniałą zabawą dla najmłodszych i tych nieco starszych było malowanie twarzy; nasze szkolne artystki rozwinęły skrzydła i wykazały się niezwykłą inwencją twórczą. W trakcie trwania imprezy towarzyszył nam Sznupek, a przedstawiciele policji z Pszczyny udostępnili ciekawą prezentację filmową. Mogliśmy też zobaczyć drogę i otoczenie przez alko okulary dzięki panu Jerzemu Krzysztofiakowi.

Żadna taka impreza nie mogłaby odbyć się bez zaangażowania naszych uczniów. Pięknie zaprezentowała się grupa taneczna pod przewodnictwem Pawła Muchy, uczniowie kilkakrotnie zapraszali do radosnego tańca belgijskiego, a przede wszystkim przygotowali, w ramach zajęć techniki, mnóstwo smakołyków: pieczone ziemniaki z boczkiem, rogaliki drożdżowe, chleb ze smalcem , które polecali i sprzedawali za symboliczną złotówkę rodzice. Na koniec emocje sięgnęły zenitu podczas losowania nagród i upominków przekazanych przez instytucje i osoby zaprzyjaźnione z naszym gimnazjum.

Piknik okazał się niebywałym sukcesem. Był okazją do spędzenia czasu z rodziną w aktywny sposób, do spotkań ze znajomymi, dobrej zabawy i wielu radosnych chwil i uśmiechu, a także integracji środowiska lokalnego. Rodzicom i naszym szkolnym „złotym rączkom” od techniki udało się pozyskać 1000 zł na wzmacniacz i głośniki dla samorządu. To na pewno nie ostatnia tego typu impreza organizowana przez nasze gimnazjum. A zatem, do następnego razu!

Krzysztof Matuszek

Gimnazjum nr 2 Wola

 

8 KOMENTARZE

  1. Było zimno, ale wesoło. Dla rozgrzewki tańczyliśmy na podwórzu szkolnym , jeździliśmy na monocyklu i chodziliśmy na szczudłach! Piknik bardzo się udał, za co chcę podziękować wszystkim Rodzicom – jego organizatorom, sponsorom, życzliwym ludziom, gościom, Wspaniale spisali się uczniowie klas III, którzy na zajęciach technicznych upiekli drożdżowe rogaliki, chleb, zakisili ogórki, zrobili smalczyk i poczęstowali gości , pozyskując jednocześnie środki na nowy sprzęt nagłaśniający potrzebny samorządowi szkolnemu przy organizacji dyskotek i innych imprez.
    A komentatorom – Internautom przypominam o tym, że szkoła to szkoła, nie arena polityczna.
    Pozdrawiam i zapraszam na kolejne integrujace nasze środowisko spotkania. Szczegółowa relacja i zdjęcia na stronie szkoły: http://www.gimnazjum2wola.edu.pl Barbara Bandoła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.