W Woli nie będzie kopuły sportowej.__

32

Hala namiotowa jednak nie powstanie, taka informacja została przekazana podczas odczytywania sprawozdania z prac komisji Kultury, Sportu i Młodzieży którą kieruje Łukasz Banaś. Informacje potwierdził Wójt Jan Słoninka oraz przewodniczący Rady gminy Miedźna  Andrzej Kempny. Decyzja ta miała by być spowodowana wycofaniem się inwestora jako inwestycje są  nierentowne, innego zdania jest Radny Banaś który twierdzi iż władze gminy niepoważnie potraktowały inwestora odwołując spotkanie na dwa dni przed zaplanowanym terminem.


Aktualizacja 26/03/2019

Wójt Jan Słoninka oraz Kierownik GOSiR Ireneusz Mietliński przedstawili propozycje budowy kompleksu boisk w Woli pod kopułą balonową. Inwestor chce postawić tę infrastrukturę sportowa zupełnie bez ponoszenia kosztów przez Gminę, jedynym warunkiem ma być wieloletnia dzierżawa gruntów.
Hala ta byłaby bezpłatnie dostępna dla uczniów szkół w godzinach dopołudniowych a po popołudniu udostępniona dla wszystkich na zasadach komercyjnych.
Ale to nie wszytko jak dodaje Wójt Jan Słoninka firma posiada specjale maty którymi można wyłożyć podłoże i organizować biesiady, koncerty czy spotkania. Są tez plany budowy bądź adopcji  dalszej infrastruktury towarzyszącej co ożywi lokalny handel, uruchomi nowe miejsca pracy oraz będzie promować Gminę Miedźna.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją Kierownika GOSiR w Miedźnej Ireneusza Mietlińskiego.

Obiekt Olimpijski FC – to profesjonalny kompleks sportowy składający się z: boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą 65m x 40m (dzielonego na 3 sektory), 3 boiska o wymiarach 40m x 20m.

Tak wygląda obiekt w Gdańsku

32 KOMENTARZE

 1. A tak by się u nas przydały kompleks boisk i bieżnia z prawdziwego zdarzenia! Coraz więcej osób trenuje, ale tak naprawdę po zmroku nie ma gdzie 🤷‍♀️

 2. Szkoda, ze ten radny nie powiedzial, ze po rozmowach z działaczami spirtowymi wyniklo, ze nie chca oni tego obiektu bo nie jest pełnowymiarowy. A takiego inwestor nie chciał tu zrobić. Widocznie yen pan radny nie siedzi w temacie. Moze ma inną wiedzę.

  • Dziękujemy zatem tym super działaczom za to ze nic teraz nie ma i jak to powiedział Radny Banaś jest kibel dl psów. Mamy gow..o i jest tam gown..o. Chyba lepsze mniejsze niż żadne ale dać palec to chcą rękę roszczeniowy. A boisko tego całego sokoła to jest szkolne boisko przypominam tym super działaczom wiec zaraz możecie z tamtąd Wyp..c I panie wójcie liczy się dobro mieszkanców czy kilku pasibrzuchów.

 3. Nowy sprzęt na siłownię zorganizować! Psuje się tam już prawie wszystko, sprzęt z 2004 roku! Pozdro dla ćwiczących 💪

 4. Pomysł dobry, ale ja się pytam kiedy dzieci z Frydku i Miedźnej będą mogły w normalnych warunkach poćwiczyć w czasie zajęć wf w szkole. Jakoś chęci remontu sal nie widać, boiska przy tych szkołach to jakiś dramat. Pewnie najlepiej balon postawić w którym prywatna firma działająca na pewno charytatywnie (skoro tylko za wieloletnia dzierżawa gruntów).

  • Do ja
   Zapytam wieloletnich radnych panów Brandysa ( Miedzna ) i Wojtala ( Frydek ) dlaczego jako radni słabo starali się o dobro dzieci szkolnych i infrastrukture sportowa na terenie szkół jest zaniedbana.

   • Łukasz nie daj się prowokować. To Wola dokonała zmiany warty w tej gminie. Reszta gminy twierdziła, że jest tak jak powinno być.
    Jak to usłyszałem od jednego z mieszkańców naszej gminy. Lepszy złodziej którego znamy, po co ktoś nowy który pewnie będzie robił to samo.

  • Może ktoś odpowie w końcu, czy to nie jest ważne? To skandal, klub z taką historią, dzieci wywalczyły tyle medali, a teraz muszą dojeżdżać do Tych… To jest nienormalne… nie dość, że poza gwiazdkami na Boże Narodzenie przy głównej drodze i tablicy na mało istotne ogłoszenia, których nikt nie czyta nic się nie dzieje, to jeszcze zamknięcie hali… W tym temacie się nikt nie wypowie!

  • Dlaczego ma zniknąć Mantrans ? Dzięki tej firmie jeździsz utwardzonymi drogami, itp.:
   CZESKI FILMIK

   https://www.wykop.pl/link/4858239/jak-wygladaloby-5-dni-bez-ciezarowek/

   Od poniedziałku nie będą jeździły ciężarówki.

   We wtorek możecie odebrać swoją gazetę prosto z drukarni.

   W środę jest chleb jest wczorajszy.

   W czwartek na stacjach nie ma już benzyny.

   W piątek możecie wywieźć swoje śmieci rowerem.

   W sobotę możecie się przespacerować wśród pustych regałów w markecie.

   W niedzielę możecie dłużej spać, piwo w knajpach i tak się skończyło.

   W poniedziałek nie musicie iść do pracy, bo nie ma tam żadnych materiałów.

   • Szczyt hipokryzji Panie Radny szok jak można być takim obludnikiem! Tyle lat szczekanie o mantrans a teraz jakieś durnoty piszesz bo wiesz ze nic się nie da zrobić.
    Weź po prostu zamilcz…

    • Przecież radny Łukasz nie szczekał zeby Mantrans przegonić tylko zawsze pytał co nasza gmina ma z tego że tu jeździ

     • Ja przy okazji spytam byłego wójta i radnych poprzedniej kadencji co gmina ma z tego że PGNiG robi tu odwierty?
      Może p. Radny Przrwoźnik odpowie wyszczekany pan jest.

   • Ma zniknąć z Woli, mówi o tym każdy mieszkający przy Pszczyńskiej od 3 lat więc nie pitol mi proszę o jakichś filmikach. Mantrans rozjeżdża nasze drogi a przez długi czas robił to nielegalnie a Wola nic z tego nie ma. WSTYD dla władz powiatu i gminy.

    • Synek, skoro robił to nielegalnie to dlaczego do dziś ta firma funkcjonuje ?

     Niech każdy odpowie sobie najpierw na pytania, kiedy powstała żwirownia ?

     Jakie działania robił Taranowski z jego Radnymi ?
     Dlaczego w momencie jak powstawała nie sprzeciwili się ?
     Czy żwirownia jest powiązana z Pszczynskim asfaltem ?
     Dlaczego otaczania powstała właśnie w Woli ?
     Czy nie kto inny jak nowy wójt SŁONINKA wynegocjował otwarcie drogi dla Mantransu przez Jedlinę ?
     Kto zaspał, bo premie i nagrody były ważniejsze ws. budowy drogi technicznej ?
     No i dlaczego są tak skonstruowane wszelkie umowy ze gmina Miedzna nie jest w nich STRONĄ ???!!!

     • Panie Banaś, cóż na nagła zmiana frontu! Przed wyborami szczucie na ówczesną Radę Gminy i wójta za Mantrans i obietnica, że postaracie się z tym zrobić porządek – nie dało się, za późno, trudno się mówi, trzeba żyć dalej, okej…
      Ale teraz nagła pochwała przejazdu TIR-ów przez Wolę?
      Kończ Waść, bla, bla, bla…

      • Dało się właśnie. Tylko nie na pstryk i od ręki, ale się dało. Będą jeździć całkiem kaj indzyj, tylko trzeba poczekać. A od teraz jeżdżą trochę tędy a trochę Jedliną.

     • ŁUKASZU zdziwibys się bo dużo piasku i żwiru jeździło przez jedline a taran był WoJTEM NIE ZAŁATWIŁ TEGO WÓJT Sloninka bo oni nie pytają maja wszystkich gdzieś także budzić się i działać a nie na frydku piwko pić i wyborców z woli mieć daleko gdzieś, Byłego wójta już nie ma a wy dalej taran i taran to już teraz wasze winy nie jego on się śmieje głośno z was wszystkich polityczkow, Niby mostek na mlynce miał niewytrzymac tonarzu a radzi sobie świetnie tak jak zwirownia asfaltownia interesy nie do zamknięcia drogi Panie radny……. Rękawy w górę

    • Czy my jako mieszkańcy robimy coś żeby sprzeciwić się działalności Mantrans? Cz walczymy tylko na tej stronie… ;( Pytam bo chcę się do tego sprzeciwu przyłączyć – nie tylko na tej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.