Jest już miernik prędkości na Pszczyńskiej w Woli

17

Trwa montaż mierników prędkości rzeczywistej przy powiatowych drogach. Do końca czerwca na terenie powiatu pojawi się 11 urządzeń, które będą wyświetlać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy.

Wyświetlacz prędkości rzeczywistej został już zamontowany w rejonie szkoły w Studzienicach oraz Woli (ul. Pszczyńska). Identyczne urządzenia poprawią też bezpieczeństwo w rejonie szkół w Pszczynie (ul. Staromiejska i Katowicka), Krzyżowicach (ul. Śląska), Czarkowie (Powstańców Śląskich) oraz Kobielicach (Jana Pawła II), a także w rejonie kościołów w Goczałkowicach-Zdroju (ul. Główna) oraz w Miedźnej (ul. Wiejska), przy przedszkolu na ul. Pszczyńskiej w Warszowicach oraz przy ul. Kobiórskiej w Kobiórze (w rejonie przystanku). Powiat pszczyński zakupił 11 mierników za 133 tys. zł.

– Wyświetlacze montujemy w najbardziej niebezpiecznych miejscach, przy szkołach, na długich, prostych odcinkach, gdzie kierowcy nie respektują ograniczeń prędkości. Cieszę się, że w ślad za nami idą gminy powiatu i takie urządzenia na drogach gminnych również są instalowane – mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza i dodaje, że na powiatowych drogach będzie wyświetlaczy przybywać.

Wyświetlacze prędkości rzeczywistej to prewencyjne radary, które sprawdzają się jako skuteczne narzędzie do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wyświetlają aktualną prędkość pojazdu i w razie jej przekroczenia następuje zmiana koloru wyświetlania z zielonego na czerwony w pulsującej formie oraz ukazuje się napis np. „ZWOLNIJ” lub „UWAGA SZKOŁA”. Wtedy kierowcy zdecydowanie częściej zwalniają i jadą ostrożniej. To popularne i skuteczne rozwiązanie w wielu europejskich krajach, które efektywnie uspokaja ruch o ok. 20%.

17 KOMENTARZE

 1. Hahaha najlepszy jest ten chodnik ale to tylko możliwe na Woli… RADNI bez… RADNI byle kasa do kieszeni wpada złodzieje.

 2. W Jedlinie gdzie ma start Mantrans są tory kolejowe. Na mecie obok asfaltowni są tory kolejowe. Tak ciężko pomyśleć żeby to puścić torami a nie tirami? Ale lepiej mieć mieszkańców w du… i zasrać komuś życie codzienne. Jakim prawem najpierw zostaliśmy zatruwani przez asfaltownie a potem przez smród, hałas, wstrząsy i nadmierną prędkość tirów?

  • No tak, ale kto da na kilo myślenia całościowego, jak kasa zawsze pusta? Po co jak można wymyślać “pseudoinwestycje” jak remont mostu “deskami i drutem” w myśl najnowszej myśli inżynierskiej jaką reprezentuje obecna władza. Mało tego MONITORING władza poleciła już w marcu zainstalować żeby widzieć czy mostu nie nadużywają nieuczciwi kierowcy, ale na zasilanie zabrakło…. i tak jedynie Duch Święty widzi przejeżdżających i pracownicy firmy która ciągły remont remontu tam przeprowadza. Wójcie – tam już ogniwa fotowoltaiczne nie są potrzebne -wieść o tym, że to most-widmo sięga tak daleko , że ciężarowe tam już od nie jeżdżą-boją się o życie – atrapę kamery można już zabrać i straszyć nią gdzie indziej i słup “dar” wdzięczności wykonawcy remontu bronka oddać -bo go nielegalnie darował i nielegalnie zakopał na międzywalu. Remont chodników ze starymi krawężnikami, remont drogi powiatowej z Gilowic do Góry gdzie zjazdy do posesji wykonano “przewróconymi krawężnikami” zamiast specjalnymi do zjazdów, drugiej skrajni nie zabezpieczono niczym niech się strzępi jeszcze przed wyborami? Droga powiatowa? Powiat dawał kasę i odbierał roboty? A gmina nie uczestniczyła w finansowaniu zadania? To kto podpisał kasę? Nie “iżyniergórnik” zatwierdził przelew na parę milionów i nie pamięta że dał kasę, i nic nie ma do gadania? Stawowa na Woli sama się popsuła już w czasie remontu? Wiata grillowa na Woli będzie w październiku żeby się uradowani mieszkańcy przy urnie nie pomylili kto im kaganek kultury imprez na wolnym powietrzu przynosi? Kto dokleił przybudówkę zapaśnikom, żeby czasem się nie rozwinęli za bardzo ale żeby nie było że ze szczurami w prowizorce muszą trenować bo wielomilionowy dług kopalni musi gmina z własnej krwawicy oddawać. OSP w Woli już rok bez auta z ledwie zipiącym dziurawym bez mała dwudziestoletnim Lublinem na zapewnienie bezpieczeństwa połowy mieszkańców gminy musi starczyć, w sytuacji gdy nad bezpieczeństwem pozostałej połowy mieszkańców czuwają strażacy mający do dyspozycji SZEŚĆ samochodów strażackich. Połowa interwencji W gminie jest realizowana przez OSP Wola jednym samochodem a druga połowa przez sześć pozostałych samochodów. Ile jeszcze mieszkańcy mają czekać? Na sesji wójt powiedział że 11 milionów złotych oddał kopalni i dlatego OSP Wola nie ma auta. A na premie i nagrody było? Bo wzorowi pracownicy i zasłużyli? to tylko czterech dobrych pracowników tam jest? Czy inni są mierni mają w myśl zasady “Jak cygon zjy to cygonka poczuje? Na bezpieczeństwie mieszkańców trzeba było zaoszczędzić ale na urlop kasiorka była. Taki niezastąpiony jest wójt? Gmina się zapadnie pod ziemię i nie może sobie wójt na urlop pozwolić? Czy kasiorka lepsza od wypoczynku?
   Teraz się okaże że torów na Woli nie da się wykorzystać przez MANTRANS bo spalinówka za ciężka, tory podmyte i zardzewiałe – nie nadające się do remontu, właściciela nie ma lub się nie zgadza. Powód się znajdzie. Lepiej rozjechać Wolę bo mieszkańcy są z tego zaorania zadowoleni-wyborców obecnej władzy nie brakuje-wszyscy się cieszą że jest jak jest.
   Wolanie już się sami zaorują od wysranej przez gamońkę aż po planowaną S1. Chwilo trwaj/ władzo baw się – kolejny rok cudów…. a BEZrada gminy? Taka władza jacy mieszkańcy mówi porzekadło – nie ma przedstawicieli którzy mogliby coś zmienić, myśli niegórniczej brakuje?
   PUK PUK mądrości ludowa czas się obudzić bo teraz nadejdzie czas kampanii wyborczej i będziecie mieli tyle obiecane, że znów obie ręce w nocniku – ale czyje one będą to od WAS wyborców właśnie zależy…

   • Odnośnie urlopu wójta, mam przekonanie graniczące z pewnością, że wypoczynek był, a urlop pozostał! (znamy Bruner te numery)

 3. A widzieliście remont chodnika według radnego Germanka ? Puzle wymienione ale stare krawężniki ( zniszczone ) zostały i chyba 7 nowych krawężników nowych wymienili na całej długości chodnika renomowanego do kościoła. Panie bezradny tak na studiach uczą? Taki z Ciebie prezes że nie potrafisz roboty dopilnować? Wstyd a co na to radny pan Rozmus bo pod domem mu te remonty robili. Najlepsze jest to że do remizy wymienione zostało wszystko i nawet wjazdu do posesji wybrukowane a do kościoła wstyd no cóż takich pelikanów radnych mamy dalej łykają ale ileż można robić dobrze ?

  • a radny Germanek napisze na FB ze ludzie go dyskredytują , obudz sie mlody człowieku ze snu gminnego wychwalasz i przypisujesz Sobie akcje widmo zacznij dzialac bo cala gmina stoi ww remoncie wojt kupuje ewidentnie glosy miedzna ,frydek gilowice wszedzie asfalt ,osiwetlenie , utwardzane drogi tłuczniem a Wola MA radnych wogóle ? nie dzieje sie nic !!!!

 4. Max przecież radny Rozmus i Germanek tak walczyli z Mantransem i nic nie wywalczyli droga się sypie stare domy ba pszczyńskiej pękają a wybory tuż tuż ciekawe co nam naobiecuja

  • Fajnii ‘Radni nawet nie intersowali sie stnem samochodu w Swoim sołectwie a maja remize pod nosem ,blado to wygląda panowie Radni ,nie wiedzieliscie ?,niebyliście w czasie calej kadencii w remizie po co ? Bo na sesji zmieszał WAs z blotem Przewodniczący Lubanski stwierdzeniem ze pisma nie ma o stanie faktycznym samochodu a juz to był zlom mija rok i cooo…….. czekamy a wojt i Lubanski se zarty robią jak im sie nikt nieprzeciwstawia to spokojnie przegrają wybory i nastepcy dostaną prezenty od biernych poprzednikoww ,mocnych w czekaniu i opowiadaniu bajek typu Radny Germanek i Rozmus Wiejscy bajko pisarze

  • Haha dobre pazur to może sobie już szlifować. Miernik to inicjatywa p. Starosty a Sokół to nasz Sokół i dzieki kilku osobom (w tym gospodarzom) stan boiska i otoczenia pięknie to wygląda.
   A jak już wójt tak chce się lansować to może niech przywiezie ze sobą brakujące oświetlenie boiska i wybuduje boisko widmo, które też miało być a gdzieś je nam mieszkańcom ” ukradli “.

  • dlaczego radni nie obniżyli pensji wójtowi wszyscy byli aby nie obniżać tak się go boją albo mają jakieś układy

 5. O 6 rano ciężarówki Mantransu jadą ulicą Pszczyńska jakieś 80km na godzine. Ktoś musi zginąć żeby problem został zauważony?

 6. Heheh, ciekawe w jaki sposób to ma poprawić bezpieczeństwo, w większości przypadków nie prędkość jest powodem wypadku tylko nieumiejętność jazdy lub nieodpowiednie zachowanie pieszych itd..

  • Jest dokładnie odwrotnie. Przy 80km/h nawet najlepszy kierowca nie wyhamuje przed dzieckiem na drodze. Rozumie to cała Europa tylko polscy kierowcy jak zwykle są mądrzejsi. Dla nich zawsze winni są piesi, drogi, deszcz itd

   • Jak ma wyhamować przy 80 i wiecej jak w terenie zabudowanym jest 50 a miejscami 40 km/h. Tiry jeżdżą jak wariaty i nawet na przejściu nie stanie bo hrabia jest zaladowany i przecież pieszemu łatwiej sie zatrzymać i czekać. A droga już pęka – najlepiej to widać po deszczu jak przesycha i pokazują sie mokre pęknięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.