Jest porozumienie miedzy GZGK a SM “Wola”

11

 25 marca 2019 r. pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową WOLA w Woli, a Gminnym Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Gilowicach, reprezentowanym przez Zarząd w osobach: Pan Andrzej Mańka – Prezes Zarządu i Pan Henryk Utrata – Wiceprezes Zarządu, doszło do zawarcia ugody.

Ugoda ta zakończyła wieloletni spór toczący się pomiędzy Spółdzielnią, a GZGK, w tym spór sądowy, którego przedmiotem była pogorszona jakość wody dostarczanej do Państwa zasobów lokalowych. Podstawowym celem, jaki wytyczając i prowadząc spór Zarząd Spółdzielni chciał osiągnąć, to trwała poprawa jakości wody. Dodatkowo uważaliśmy za uzasadnione udzielenie przez GZGK bonifikaty mieszkańcom za okres, w którym jakość wody nie odpowiadała obowiązującym normom.

Pomimo toczących się spraw sądowych równolegle prowadziliśmy rozmowy zmierzającego do ich polubownego zakończenia. Zmiana na stanowisk Wójta Gminy Miedźna i zmiany w składzie osobowym Zarząd GZGK sprawiły, że prowadzone rozmowy nabrały tempa i skutkowały wypracowaniem merytorycznego, uwzględniającego interesy obu stron kompromisu. W ich efekcie po 6 latach sporu ustalono, iż GZGK kontynuować będzie prace zmierzające do zapewnienia takiego stanu infrastruktury technicznej, aby dostarczana do Państwa woda była jak najlepszej jakości. Udzielona została także bonifikata, a jej wysokość ustalona została w taki sposób, by z jednej strony zwrócić Państwu część kwot zapłaconych za wodę w okresie, w którym wykazywała ona pogorszone parametry w stosunku do obowiązujących norm, z drugiej – by nie skutkowała podwyżką wynikających z taryfy stawek opłat za dostawę wody i odbiór ścieków.

O szczegółach prowadzonych postępować, negocjacji oraz warunkach zawartej ugody poinformujemy Państwa szczegółowo na najbliższym Walnym Zgromadzeniu, które odbędzie się 8 czerwca 2019 r.

 info _ Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „WOLA”

11 KOMENTARZE

  1. Kiedy bedzie rozliczenie osob w tej firmie ? Kiedy koniec audytu ? Moze nowy wojt z radnymi zamiataja brudy pod dywan ? Panie Banas mowil pan ze rozliczcie slynny gzik i co ?

    • Przecież już wszystko dawno napisane. Wnioski były w gazetce wyborczej NE. Teraz tylko papiery się dorobi i jest ok. Stara zasada dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie. Ciekawe tylko kto dyktował a kto pisał ? I po co ta zabawa z jakimś audytem ? Prawda jest tylko jedna, a monopol na prawdę ma tylko ten kto ma władze i takie tam info coś

  2. Brawo. Prezes spółdzielni uratowany. A już go mieli w czerwcu odwołać. Pomoc przyszła z gzgk. Brawo jeszcze raz nowy zarządzie. ?????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.