Jest szansa na nowego przewoźnika na trasie Wola-Oświęcim-Wola

48

Dzięki wysiłkom mieszkańców oraz osób zaangażowanych w rozwiązanie problemu transportu na trasie Wola-Oświęcim-Wola, pojawiła się możliwość ponownego uruchomiania tej linii przez nowego przewoźnika. Co ciekawe przewoźnik che uruchomić nie tylko kursy do Oświęcimia, dodatkowo w  weekendy zapowiada bezpośredni  kurs aż do Krakowa. Jeśli wszytko dojdzie do skutku będzie to pierwsze bezpośrednie  w historii połączenie z miastem wojewódzkim. Kurs prawdopodobnie będzie prowadzi przez Zator, co w okresie wiosenno-letnim zdecydowanie ułatwi dostanie się do parku rozrywki Energylandia.

Na dzień dzisiejszy zapraszamy na spotkanie na którym zostaną ustalone wszystkie szczegóły dotyczące częstotliwości,  kursów, czasu odjazdów oraz trasy przejazdu, serdecznie wszystkich zapraszamy którym leży ten problem na sercu.

-Drodzy mieszkańcy dziś wieczór skontaktował się ze mną PRZEWOŹNIK z prośbą o zorganizowanie spotkania z “POSZKODOWANYMI” mieszkańcami, którzy korzystali z transportu na linii Oświęcim-Wola-Oświęcim – mówi Łukasz Banaś – organizator spotkania
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 11.12.br o godz. 19.oo w salkach katechetycznych Nowej Parafii w Woli.

Jednocześnie jak się okazuje wbrew temu co twierdzi Wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski,  istnieje prawna możliwość dofinansowania przez gminę komercyjnych dojazdów. Właśnie w  tym temacie poprosiliśmy o komentarz przedstawiciela stowarzyszenia “Nowa Energia” Jana Słoninkę.

Szanowni Państwo,
zaczątek problemów z komunikacją pomiędzy Wolą i Oświęcimiem zaistniał już w okolicy lipca 2017 r. Wprawdzie sprawa na tamten czas została rozwiązana ale zakładam, że gospodarz gminy zdolny do perspektywicznego myślenia po tego rodzaju perturbacjach oraz świadomości, że to na nim ciąży obowiązek zapewnienia transportu zbiorowego liczyłby się z istniejącym zagrożeniem. A ponieważ widmo tego typu problemu powinno powodować bardzo konkretne działania zakładam, że gdyby je poczyniono gotowy pakiet zaradczy byłby już realizowany. Tymczasem na dzień dzisiejszy wójt Taranowski jest zaskoczony drugi raz tym, co wisiało w powietrzu pół roku temu. Na obecną chwilę stan jest taki, że słyszymy od niego, że może
w lutym uda mu się coś ustalić z MZK Oświęcim.
Rozumiejąc ten problem NOWA ENERGIA zabrała się do pracy. Wspólnie budujemy koncepcję “co dalej możemy zrobić my, jako Stowarzyszenie”, wszak decydentów mamy (nomen omen) na ul. Wiejskiej w Miedźnej. Zajęliśmy się się pracą w terenie i bezpośrednimi kontaktami z mieszkańcami, poruszyliśmy ten problem na minionej sesji Rady Gminy.
Pan Wójt opisując możliwości rozwiązania sytuacji ma rację opisując ustawowe, standardowe sposoby działania w sytuacji nienadzwyczajnej.
Ale pozwolę się nie zgodzić ze stwierdzeniem, iż nie ma on innego sposobu działania
w przedmiotowej sprawie, aniżeli ten przez niego przedstawiony.
Moim skromnym zdaniem w tej nagłej, „awaryjnej” sytuacji Wójt powinien podjąć kroki w oparciu o zapisy Ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym Dz.U. 2011 Nr 5 poz. 13 (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2136), a dokładniej o art. 22.1, którego brzmienie jest następujące:
Art. 22. 1. Organizator może bezpośrednio zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w przypadku gdy:
1) (…)
2) (…)
3) (…)
4) wystąpi zakłócenie w świadczeniu usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego lub bezpośrednie ryzyko powstania takiej sytuacji zarówno z przyczyn zależnych, jak i niezależnych od operatora, o ile nie można zachować terminów określonych dla innych trybów zawarcia umowy o świadczenie publicznego transportu zbiorowego, o których mowa w art. 19 ust. 1 pkt 1 i 2.

Tu moje wskazówki dla Wójta oraz Rady Gminy z którymi nie mogę czekać do następnej sesji (tę planowaną na 11 XII nagle odwołano) bo czas biegnie, a działać trzeba natychmiast.
Otóż, z treści tego artykułu wynika, że ustawodawca przewidział, że może wystąpić sytuacja problemowa i zezwolił na podejmowanie kroków w „stanie wyższej konieczności”, w trybie „awaryjnym”.
Sądzę, że problem ten można m.in. rozwiązać w ten sposób, że Rada Gminy podejmie uchwałę przekazującą określoną kwotę do marszałka województwa z zastrzeżeniem, że ma ona zostać przeznaczona na ten dokładnie cel (czyli realizacji opisywanego transportu).
Oczywiście takie działanie wymaga bardzo konkretnej rozmowy i uzgodnienia w tym zakresie. Inną kwestią pozostaje otwarte pytanie, ile razy dotychczas (a zwłaszcza od lipca b.r.) i w jakim trybie pan Taranowski zwracał się z sygnałem i prośbą do marszałka województwa o rozwiązanie problemu komunikacji? Jakie przedstawiał propozycje rozwiązania i z jaką wytrwałością o nie zabiegał?

Video relacja ze spotkania wójta Bogdana Taranowskiego z mieszkańcami, dotyczące problemu z transportem zbiorowym na linii Wola-Oświęcim

48 KOMENTARZE

 1. MZK TYCHY ma zezwolenie na wykonywanie przewozów międzywojewódzkich ( linia 686 ), może tak zabiegać o przedłużenie do Oświęcimia linii 627 lub 251. Oczywiście wójt też musi pomóc a nie czekać do lutego.

  • Ty, my, mieszkańcy o tym wiedzą ale wójt z wykształcenia górnika o tym nic nie wie bo w szkole go tego nie uczyli. Gdy pohawia sie pan Banas na horyzoncie z poparciem 650 mieszkańców wójt widzi zagrożenie że młody od niego człowiek więcej robi niż sam wójt. Gdy pan Słoninka podaje odpowiednią ustawę żeby Górnik wójt i pozostali radni przyjęli do wiadomości że się da to taki radny Przewoźnik skarży się że w butach ma ciasno. To Panie Przewoźniku zakasaj rękawy i działaj bo póki nie zdraedziles Nowej Energii byłeś jakaś nadzieją teraz jesteś nikim bo prostej sprawy nie potrafisz załatwić. Pani Antos też pokrzyczała i tyle w temacie. Wojcie i Radni zróbcie sobie rachunek sumienia popatrzcie sobie w lustro i wesołych świąt oby lepszy rok 2018 też był ale nie chce waszych obietnic już wysluchiwac.

  • No tak, tylko MZK Tychy nikomu łaski nie robi że będzie jeździł na mało rentownych liniach, tym bardziej poza granicami własnego miasta. Co do linii 686 to władze Oświęcimia już pokazały jak potrzebują transportu “na Tychy”- z ponad 30-tu kursów w dni robocze (dawnego PKSiS Oświęcim) od 2015 roku zgodziły się na dofinansowanie tylko 11-tu kursów MZK, a w dni wolne z 16-tu zostały tylko 4 kursy/dzień- czyli tak jak na 251… więc nie liczcie na to, że MZK Tychy będzie jeździł przez Wolę do Oświęcimia. To że wójt T. gada że jest możliwość że MZK Tychy, no to może to tak wyglądać, że 251 dojedzie do “Bronisława”, wysadzi te tłumy pasażerów i potem z buta na harmęże pętla na przesiadkę 😉 ewentualnie zapłaci żeby do harmęskiej pętli dojechać, ale na bezpośrednie MZK Tychya z Woli na Oświęcim raczej nie liczcie 🙂

   • Górnik bierze mieszkańców kolejny raz na przetrzymanie. Pokrzyczą, postraszą i ucichną, jak zawsze, a władza i kasa pozostaną niezmiennie. Jeszcze dwie kadencje = 10 lat spokojnej dojnej “zmiany” typu szpak dziobał bociana a potem była zmiana i tak już prawie dwadzieścia lat, myślicie że jeszcze dziesięć lat można doić gminę czyli mieszkańców? Po co dokładać do transportu? Po co modernizować obiekty oświatowe? Za 10 lat nie będą mi potrzebne, będę daleko………

 2. A wiecie co przychodzi mi do głowy? Nie uważacie że Taranowski uczy się dopiero tego transportu? Do Pszczyny i Tych podobno nie dopłaca prywatnemu przewoźnikowi. Na Oświęcim to samo nie płacił. Problem się zrobił jak mądry kolejny przewoźnik jeździł na tej trasie do Oświecimia po PKSie był to nasz Kazik, AK Trans, Maxi, Majka. Wszyscy poszli bo sie nie opłacało. MZK chce pieniędzy za dopłatę a tak naprawdę Wójt szuka jelenia który dalej będzie za free śmigał na tej trasie.
  Co o tym sądzicie?

  • Albo znajdzie się jeleń, albo sprawa przyschnie, jak wiele innych, ciężarówki ze żwirowni, gó…no na Górniczej czyli nieudany remont ulicy bez remontu kanalizacji pod tą ulicą- która jeszcze przed tym remontem była w ruinie, stan szkół, przedszkoli, skłócone środowiska, brak współpracy, remont mostu “Bronisław”, pseudo remont metodą gospodarczą mostu drewnianego, fatalny stan oświetlenia dróg w gminie. Brzydota i bałagan wyzierający zewsząd, śmietnik na terenach natura 2000, technikum w ZS w Woli którego wkrótce pewnie nie będzie-bo nie jest potrzebne dla bliskich, oszczędzanie na mieszkańcach – byle na urlop wójta starczyło. Wkrótce nowe wybory, czy wójt już zbiera urlop na wypłatę ekwiwalentu???

   • Od lat wójtem jest Taranowski, pomaga mu od lat w tym radni powiatowi Banoła i Śmieja, od lat radni gminy Miedźna sa: Białoń, Antos, Karbowy , Lubański, Gruszka, Mucha, Wojtala,
    Nowi radni niczym lepszym się nie różnią krzyczą tiry na tory, ciasno w butach, ignorują publiczność, i buzi, buzi i oklaski gdy medal dają wójtowi a ludzie nie mają jak dojechać do pracy, szkół, drogi dziurawe, kanalizacja stara, maszt budują we Frydku i Gilowicach, PSZOK w natura 2000

 3. Wojcie Taranowski jak długo będę czekał aż pan oddzwoni – pomogę panu. Jestem po rozmowie …dzis godz. 18.40 MZK Oświęcim w dalszym ciągu czeka na Pana decyzję. Wydaje mi się, że poważnie nie traktuje pan sąsiadów za Wisły.

 4. Wójt twierdzi,ze dopłaca do przewozów ponoć 100tyś zł na rok,dzeiląc to na 12 miesięcy wychodzi około 8 tyś 300 na miesiąc Dla przypomnienia w niektórych miejscowościach komunikacja dla młodzieży szkolnej jest darmowa.

  • Jednego “derektora” co się już napasł do zwolnienia i będzie na dopłaty, nawet młodzież szkolna będzie mogła za darmo dojeżdżać.

   • Pan Stasiu i Pani Usia wierni giermkowie jedynego rycerza dorabiają w komisji antyalkoholowej – jedynej płatnej komisji. Pan Stasiu-przewodniczący to niezły etacik tam ma, dorabia do cienkiej emerytury i działalności gospodarczej. Jeszcze w radzie “gospodarczej” śmie figurować jako “przewodniczący” rad. Kraj rad prawdziwie radzą sobie ze sobą a ciemny lud kupuje i łyka te wszystkie rady. Aby żyło się lepiej i dostatniej … radzie. A na W1 pompują te ścieki jeszcze?

 5. No proszę pan Łukasz ma informacje na bieżąco. Patrzyłem dziś na stronę urzędu gminy i ani słowa na temat tak wielkiej współpracy p. Odzimka z wójtem. Coś chyba nie poszło w rozmowach skoro pan Łukasz lepiej poinformowany.
  Tak się składa że ten temat bardzo mnie interesuje bo dojeżdżam do pracy na Oświęcim i oglądając nagrania te bez serca wypowiedzi wójta, artykuły w gazetach to nie dziwi mnie że MZK czy p. Odzimek nie traktuja wójta poważnie. Popatrzcie na to z boku.
  Wójt rozmawia z MZK było na rozmowie w Urzędzie- informował o tym pan Łukasz i z gazeta Krakowska .
  Później wojt prowadzi rozmowy z prywatnym przewoźnikiem. Co o tym myślicie? Moim zdaniem wójt tak już namieszał że nikt go poważnie nie traktuje i transport kuleje.
  Pójdę dalej to wójt zarżnął poprzedniego przewożnika bo nie potrafił po ludzku załatwić tematu.
  Panie Łukaszu rób pan swoje my jesteśmy z panem.

 6. Ludzie radni nie pomagają, wójt nie może, radnych powiatowych nie widzę aby się zaangażowali po prostu nie moc obecnej władzy.
  Pamiętacie jak wójt powołał radę gospodarczą? Ma ktoś namiary do przewodniczącego ? Taka rada powinna już reagować bo sama nazwa wskazuje na gospodarczą. Co będzie jak w końcu mój pracodawca się wkurzy na mnie bo wiecznie się teraz spóźniam do pracy ? Zwolni mnie czyli czynszu nie będę płacił będę musiał korzystać z GOPSU dzieci będą miały problemy w szkole i w najgorszym wypadku życie mi się przekręci bo wójtowi to obojętne. Prosta ekonomia idę na bruk A państwo i tak dokłada do mnie. Pytam więc czy nie lepiej dołożyć do tego transportu i państwo polskie nie ma że mną problemu ? Ja dalej pracuje, dzieci czyste i zadbane może kiedyś kimś wielkim w życiu będą, podatki place i tak dalej. Rada gospodarczo porozmawiajcie z wójtem co to ekonomia bo o swój urlop potrafi zadbać a o swoich mieszkańców już nie.

 7. Cytuję tekst z gminnej strony:
  ” Po przygotowaniu przez przewoźnika rozkładów jazdy odbędzie się kolejne spotkanie, na którym zostaną omówione szczegóły dotyczące terminu uruchomienia kursów, jak również ceny i zasady sprzedaży biletów”.
  “W trakcie spotkania, wójt gminy zadeklarował również ze swojej strony pomoc w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem stosownej koncesji na przewóz osób, jak również zgody na korzystanie z przystanków”
  “Wójt gminy, Bogdan Taranowski przedstawił potrzeby mieszkańców naszej gminy: osób pracujących, uczniów i studentów dojeżdżających do szkół i uczelni oraz mieszkańców odwiedzających chorych w szpitalu w Oświęcimiu”
  Panie Wójcie zadzwoń pan do p. Łukasza Banasia i ten chłopak panu wszystko wyośli co i jak w ciągu jednego spotkania wszystko ustalone wie pan czego tylko brakuje ? A no brakuje pana chęci do działania.
  Z drugiej strony Gazeta Krakowska informuje, że pan nic nie zrobił jeszcze żeby MZK Oświęcim linia 17 została przedłużona. Pan tylko od kilku tygodni gada i gada a p. Łukasz w ciągu dwóch spotkań i dobych chęci pomaga w transporcie do Oświęcimia są też inne osoby które pomagają bo dzwoniąc do p. Łukasza poinformuje czy ktoś z życzliwych mieszkańców ma wolne miejsce w aucie czy nie.
  A ściągnięty tekst to niby sukces wójta który informuje mieszkańców że od 1 lutego będzie linia 17 do Oświęcimia a tu na stronach gminnych pisze że dogaduje się znowu z prywaciarzem. Wójcie o co tu chodzi ? My wiemy że MZK nie da koperty pod stołem o to tu chodzi ?

 8. Drodzy mieszkańcy Gminy Miedźna i “POSZKODOWANI” na prośbę Krzysztofa Odzimek informuję, że po głębszej ANALIZIE FINANSOWEJ linii Oświęcim-Wola-Oświęcim przewoźnik z góry przeprasza, że na chwilę obecną nie da rady podjąć się “odtworzenia” w/w linii z powodów finansowych – BRAK DOFINANSOWANIA ZE STRONY WÓJTA I RADNYCH GMINY MIEDŹNA.
  Po przeliczeniu kosztów jakie musiałby ponieść przewoźnik ze swojej strony a wójt nie chce DOFINANSOWAĆ linii Oświęcim-Wola-Oświęcim wracamy do punktu wyjścia – MUSIMY SOBIE JAK NA RAZIE SAMI RADZIĆ. Postaram się w tym tygodniu rozpisać grafik na przyszły tydzień jak to zrobiłem wcześniej i śmiało dzwonić pod numer 536 590 500
  Kochani piłka dalej w grze, w przyszłym tygodniu mam spotkanie z ludźmi, którzy swoje praktyki (praca) wynieśli z Urzędu Marszałkowskiego a teraz udzielają się całemu społeczeństwu w naszym kraju. Wcześniej dzwoniłem do naszej gminy w celu umówienia takiego spotkania ale wójt stchórzył, bo boi się prawdy jaka jest za murami jego urzędu !!! Taranowski zapamiętaj sobie jedno, przegiąłeś pałę – tyle napiszę Tobie publicznie na forum – za rok z płaczem wrócisz na swoją Warmię i stopem będziesz jeździł do pobliskiego szpitala leczyć swoją głupotę jaką reprezentowałeś na mojej ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ.

 9. Panie Taranowski bardzo prosimy pan już niczego nie załatwiaj z tym przewoźnikiem i lepiej się pan nie spotykaj bo znowu coś pan spitolisz. Wystarczająco już zes Pan nachachmecil zostaw to tym co maja pojęcie jak to robić. A jak chcesz pan sie dołączyć to dofinansuj te linie na trasie Góra Wola bo to wtedy komunikacja gminna ale widać na video co pan możesz i co pan chcesz zrobić wielkie nic zwane g…o

 10. Bardzo dziekuje p.Lukaszowi za opowiedz i prosze o pomoc w sprawie tego busa wiele ludzi jezdzi do lekarza w Oswiecimiu na Woli dostac sie do specjalisty graniczy z cudem a tam z dnia na dzien i jak teraz dojechac czy w odwiedziny do szpitala prosze o pomoc jest Pan czlowiekiem ktoremu zalezy na ludziach nie tak jak innym pzdr pasazerka

 11. prosze o informacje co podjeto na tym spotkaniu na salkach z powodu choroby nie moglam byc a tak chcialam dziekuje za informacje pzdr pasazerka

  • Decyzja non stop jest po stronie Wójta !!!
   Tak w skrócie:
   21.11.br Pismo złożone w Gminie Miedźna ( 643 podpisy )
   28.11.br Sesja Rady Gminy. Wójt i radni tylko rozmawiają i odczytują PROŚBĘ mieszkańców.
   Organizujemy dwa spotkania dotyczące problemu – wójt i radni nie uczestniczą w tych spotkaniach może specjalne zaproszenie potrzebują.
   Wczoraj spotkanie miedzy innymi z potecjalnym partnerem do współpracy. Zostaje przedstawiony plan działania, godziny odjazdu, itp.:
   Tak jak pisałem, wójt czeka chyba na trzęsienie ziemi A mieszkańcy mają poważny problem.
   Zapraszam do lektury Gazety Krakowskiej w wersji elektronicznej, gdzie niezależna gazeta opisuje problem i daje do zrozumienia, że od dnia 21.11.br gdy wpłynęło PISMO z podpisami do Gminy wójt TARANOWSKI nie podjął kroków w celu zlikwidowania problemu .
   P. Tyranowski mijają już 3 tygodnie nic nie robienia jak długo mieszkańcy- młodzież, dorośli, turyści będą czekać?
   Kiedy w końcu pan wystosuje odpowiednie Pismo do MZK Oświęcim ??? Bo do tej pory nic pan nie zrobił.
   Kiedy pan podpisze umowę ze Związkiem Międzygminnym aby MZK Oświęcim mogło wydłużyć linie 17 na Wole ( w przyszlosci Gilowice, Miedzna, Frydek ale ten pomysł po wyborach w 2018 r gdy Pana już nie będzie w urzedzie )???
   Drodzy mieszkańcy, dziś czekałem na telefon od wójta- niestety ten pan zachowuje się jak tchórz ponieważ nie oddzwonił.
   Więc droga Pani, którą choroba zmogła dalej czekamy na decyzję wójta i radnych.

 12. Widzieliście jak Wójt uczy się od Łukasza ? Chyba wójcie za późno jesteś za cienki dla tego chłopaka idź już na emeryturę i nie rób tyle złego co już narobiłeś. Łukasz mówił że jutro ukazuje się Głos Krakowski zaczną o wójcie mówić nie tylko w powiecie pszczyńskim ale i oświęcimskim jaki to mało ogarnięty.

 13. Wójcie Taranowski słuchując to nagranie i czytając co p. Słoninka panu wyoślił to na nauki proszę się do niego wybrać bo do konca kadencji jeszcze troche zostało a tu trzeba podejmować mądre decyzje. Pan dostaje wynagrodzenie a p. Słoninka w czynie społecznym działa i doczytał w ustawie że się da pomoc tym ludziom. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

 14. Mam pytanie, skoro powstał problem z transportem publicznym do Oświęcimia to gdzie są radni z Woli i sołtysi wolańscy? Czy zawsze muszą być osoby spoza samorządu którzy odwalaja kawał dobrej roboty ?

  • Zosia PUPILE Taranka zapadli w zimowy sen i będą aktywni w 2018 roku na jesień.
   Ktoś pisał o pompie pod blokiem 15… Gołym okiem widać, że nie ma chemii w relacji GZGK i Wójt. ciemnota ogarnęła GZGK i wójta, bo kto remontuje od podstaw ulicę Górniczą nie wymieniając KANALIZACJI, która ma tyle lat co ja hahaha. Ilu tam mądrych z tytułem inżyniera pracuje ???
   Ktoś na forum poruszył temat p. Starca, fakt był sołtysem 4 lata, 3 lata już radnym czyli 7 lat ciemnoty a facet mieszka tyle lat na osiedlu WI co taki JA – Banaś. Pamiętacie jak walczył o wyasfaltowanie okolic bloków 19, 18, 22, 20 ??? Taki sołtys-radny p. Starzec przed takim remontem zapomniał też o wymianie kanalizacji pod tymi blokami. Efekt tych decyzji LUDZI WÓJTA widzimy już od ponad 3 lat pod blokiem 14, 15 z niecierpliwością czekamy z wymianą KANALIZACJI i aż krew mnie zalewa kiedy będzie trzeba ten nowy asfalt zrywać bo taranowski za publiczne pieniądze urządził sobie prywatne eldorado.

   • I kampanię wyborczą, nawet w niedzielę przedwyborczą o 8 rano pracowali bo takie rozkazy mieli i nie ważne były koszty czy mieszkańcy, wybory były tuż, tuż i trzeba było SUKCESU. Głośno już wtedy było o konieczności remontu kanalizacji, ale dla władzy liczyły się wybory.?

    • Tak uwijali się przed wyborami z tym asfaltem, że teraz po opadach deszczu pomiędzy blokiem 6 a 8 mamy jezioro!!! Asfalt został położony powyżej poziomu drogi pomiędzy w/w blokami, a woda niestety nie chce płynąć pod górę – tam gdzie akurat fachowcy umieścili studzienkę! (naprzeciw salonu fryzjerskiego bl.6) Sprawa była dziesiątki razy zgłaszana wójtowi, i jak zawsze kończyło się na obiecankach. Acha,muszę być uczciwy, wycięto drzewa rosnące w okolicy studzienki, bo było OBIECANE, że zostanie w tym jeziorze umieszczona kratka ściekowa, która zostanie połączona z tą kratką, która jest “pod górę”:-) No i na tym koniec!!! JAK ZWYKLE.:-(

   • I pompowac będą pewnie cała zime, wiosnę, lato i tak w kółko, chyba że ktoś w końcu wygryzie wójta ze “stołki” i zrobi porządek z kanalizacja. Nie dość, że pompy hałasuja to na dodatek śmierdzi strasznie.. Wyjechać z pod bloku 16 się nie da praktycznie, bo wąż jest w studzience na środku drogi wyjazdowej no chyba że chce się wpaść do studzienki.
    Dziura pod sklepem “czerwonym” jak była tak jest, ostatnio wpadło do niej auto, czy ktoś z tym coś zrobił? Nie. Ludzie udają, że nie widza albo że ich to nie dotyka w żaden sposób.

  • Hahaha Zośka rozśmieszasz mnie tym pytaniem gdzie są radni. Gdzie mogą być? Konsumują Twoje 600 zł które dostają miesięcznie. A jeden szuwarkowy nawet w niedzielę dorabia puszczając pompę już z rana i wkurza mieszkańców bo być może z okręgu co mieszkał będzie znów startować do samorządu. Tylko że z niego taki radny co mu pod nosem PSZOK będą budować ale wójtowi nie podskoczy bo profity w szuwarkowni pobiera i kółko się zamyka.
   W wniosek taki głosujemy na kandydatów którzy nie za zwuszsni z pracą w gminie – NIE DLA NAUCZYCIELI, GZGK, GOPS, GMINA, POWIAT.

 15. Ludzie przyjdzcie na spotkanie 11 .12.br.na salki przy kosciele na 19 00 jezeli chcemy zeby jakis bus jezdzil trzeba byc na spotkaniu pasazerka

  • Raczej wypompowali, pewnie nie wiedzieli przed remontem nawierzchni, nikt nie powiadomił rady gminy, że kanaliza na W1 znajduje się w stanie katastrofalnym to wyremontowali nawierzchnię – na złość panu Słonince, który o tym na sesji mówił i pytał wtedy po co gmina marnuje pieniądze jak wkrótce i tak trzeba remontować kanalizację o czym wiadomo od wielu lat. Nie uzyskał odpowiedzi, problem nie został wtedy zauważony. Obecnie też problemu nie ma a kanalizację wyremontują jak most Bronisław i Stawową BUBEL na BUBLU i tylko lans i ślizg

   • To Starzec w szuwarkowni pracuje i nie wiedział że kanalizacja do wymiany? Starzec był sołtysem 4 lata i nie wiedział co w trawie piszczy na W1 ? Prawda taka że szybko remont robić bo wybory tuż tuż.
    A teraz przez rok pompuje żeby asfaltu nie niszczyć i problem pozostawia nowym radnym i wójtowi.

    • Tfu, tfu, wypluj ten rok pompowania. Jak ma się to skończyć dopiero po najbliższych wyborach, to wcześniej zwariuję. Niedziela, godz. 19:01, a ci ciągle pompują.

     • wódz je pewny że wygro, bydom pompać jeszcze piontom kadyncje łon nie odpuści za nic, gruba go nie kce, do czego by sie nadoł? bydzie wójtem jeszcze roz

     • Już kemping postawili będą plumpać aż się pieniądze skończą :D. Tak to jest jak państwo dysponuje pieniędzmi podatników i kupuje ich głosy za ich własne pieniądze 😉 – a potem żal i rozpacz.

 16. Brawo dla Nowej Energii, prosimy o przyjrzenie się majstrowaniu przy kanalizacji na W1, nie wygląda to dobrze, jak nadejdzie klikunastostopniowy mróz to strażacy nawet z Gilowic nie dadzą rady. Rada gminy może nie wie co tam się dzieje, wójt też pewnie nie wie…

 17. Ten NIBY wójt to kompletna porażka, zmarnowanych zostało bezpowrotnie wiele lat, w których gmina mogła rozkwitnąć. To jest człowiek, któremu władza służy do dbania o własne interesy, nie mieszkańców! Ciekaw jestem, kiedy w końcu ludzie się ockną? oby nie wówczas gdy w naszej gminie niezostanie kamień na kamieniu?!

  • No niestety wychodzą te mądrości wójta ,zawsze miał racje!!!.Pamiętam jak był remont na ul.Gorniczej p.Słoninka mówił o kanalizacji i CO ? odbiło się czkawką panie wójcie . Za niedługo trzeba będzie wymieniać rurociągi które dostarczają wodę pitną ,co niektóre rury są już po 30 lat. Szykuje się zaś robota na wybory .I jak się tu nie zgodzić z opinią że zostało zmarnowanych wiele lat bezpowrotnie to jest porażka .Niestety powoli wychodzi szydło z worka , a ile jest jeszcze rzeczy o których nie wiemy,może dlatego wójt broni tego stołka.Ludzie są wspaniali i chętni do pomocy widać to po zaangażowaniu NE i nie tylko,z ludźmi trzeba rozmawiać po ludzku .p.wójcie mądre powiedzenie się sprawdza PYCHA IDZIE PRZED UPADKIEM.

 18. Cos sie zaczyna pozytywnie rozwiazywac dzieki p.Lukaszowi i Janowi z NE super ludzie chca cos zrobic dla drugiego czlowieka oby jak najwiecej osob przyszlo na spotkanie pasazerka

  j

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.