Kamila najlepsza na Równicy

3

Równica- kultowy podjazd kolarski. To tam, w 2010 roku kończył się jeden z etapów Tour de Pologne. Od tego czasu podjazd ten stał się celem wypraw wielu amatorów dwóch kółek. Od roku 2006 jest także finałowym etapem zmagań międzynarodowego cyklu wyścigów w kolarstwie górskim Uphill MTB Beskidy.

W minioną sobotę w Ustroniu odbyły się ósme z rzędu zawody tego cyklu w indywidualnej jeździe na czas pod Równicę. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Kamila Płoszczyca z Woli uzyskując rewelacyjny czas 22min 27s, który znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych czasów kobiecych wjazdów na Równicę w historii zawodów. Drugie miejsce zajęła Michaela Sikorova z Czech, na trzecim uplasowała się Natalia Kołodziej z Mikołowa. Ceremonię dekoracji najlepszych zawodników na ustrońskim rynku uświetnił burmistrz miasta Ustronia wręczając zwycięzcom okazałe puchary.