Kolejne potrącenie na Pszczyńskiej

7

Bezmiar rozwagi wśród kierowców byłby stanem idealnym, szczególnie w przypadku młodych kierowców. Odbierając prawo jazdy nie otrzymują bowiem tego w prezencie. O to, muszą zadbać sami. W innym przypadku, szybko pożegnają się z prawem jazdy lub swoją inaugurację na drodze rozpoczną od mandatu karnego. Przekonał się o tym 20- letni właściciel hyundai’a, który wskutek niedostosowania prędkości wypadł poza krawędź jezdni kasując słupki w okolicach przejścia dla pieszych i potrącając rowerzystkę.

Zaledwie kilka tygodni za „kółkiem” wystarczyło, żeby brawura wzięła górę nad, tak cennymi na drodze, przezornością i rozwagą. Widać, 20- letni zmotoryzowany nowicjusz ruchu drogowego zapomniał o cennych naukach z kursu i dlatego przesadził z prędkością, w miejscu, gdzie obowiązuje 40 km/h. O tym, że w takich sytuacjach bardzo szybko można stracić panowanie nad pojazdem będą mu teraz przypominały mandat i punkty karne. Szczęśliwie, jedynie to, bo wczorajsze, bardzo poważnie wyglądające zdarzenie drogowe w Woli okazało się jedynie kolizją. Świadczy to o tym, że nikt poważnie nie ucierpiał, a wskazany jako jej sprawca młody kierowca, był trzeźwy w chwili zdarzenia. Z ustaleń mundurowych wynikało, że jadący tuż przed 18.00, ulicą Pszczyńską, kierowca hyundai’a, w miejscu, gdzie występuje znaczne ograniczenie prędkości, nie dostosował jej do warunków ruchu. W wyniku tego, na łuku drogi wyjechał poza jezdnię kasując znajdujące się przy krawędzi chodnika słupki i potrącając 33- letnią rowerzystkę. Stwierdzone na ciele kobiety obrażenia ciała na szczęście nie zagrażały jej zdrowiu. Skończyło się na kilku siniakach i zadrapaniach. Warto jednak pamiętać, że finał tego zdarzenia mógł być zupełnie inny.

Info KPP Pszczyna

7 KOMENTARZE

  1. Zabierać prawo jazdy a jak by to było dziecko jak ta pani ma takie obrażenia współczuję życzę zdrowia a młodemu pożal się kierowcy zabrać uprawnienia na rok to by może pomyślał trochę ze nie wolno jeździć szybko gdzie jest teren zabudowany

  2. To jest normalnie smiech na sali mam rozcieta glowe na 8 cm i cala potluczona jestem z ledwoscia chodze i to maja byc tylko zadrapania i siniaki???? Zastanowcie sie co piszecie!! A dalszy final co dalej bedzie jakie moga byc konsekwencje to zaden sie nie zastanowi tylko glupoty pisze!!!!

    • Zastanawiam się jakie skutki zdarzenia by były jak pani jechała by jezdnią ( pasem ruchu) rowerem oczywiście mającym wlonczone oświetlenie ? Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. A młodemu kierowcy rozsądku.

  3. Jeśli rana cięta na głowie I ma długość 8 cm wymagająca szycia to zadrapanie, to fajnie. Mocno potrzaskany odcinek lędzwiowy I biodro umożliwiające stawianie 10 cm kroków to siniaki,to fajnie

  4. Jeżeli kierowca z takim stażem robi taką głupotę to jednak zastanowilbym się mocno czy nie zatrzymać mu uprawnień.. Może by go to czegoś nauczyło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.