Kolejne przedsiębiorstwo górnicze chętne na wydobycie pod gminą Miedźna _

0

Już nie tylko spółka Studzienice chce wydobywać węgiel z pokładów które są zlokalizowane pod gminą Miedźna, ale też swoje plany co do tego obszaru górniczego ogłosiło PG Silesia.

W posiedzeniu  Konwentu  Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego  4.11.2019 wzięli udział przedstawiciele PG Silesia. To kopalnia, która prowadzi eksploatację m.in. pod trzema gminami powiatu pszczyńskiego. Powierzchnia gmin powiatu pszczyńskiego w obszarze i terenie górniczym wynosi 53% (Pszczyna – 34,80%, Goczałkowice-Zdrój – 9,84%, Miedźna – 8,05%). – Chcieliśmy zapoznać się z planami rozwoju kopalni. Spółka przygotowuje dokumentację potrzebną do uzyskania koncesji na eksploatacje kolejnego złoża w powiecie pszczyńskim, a to istotne zarówno dla nas samorządowców, jak i dla mieszkańców informacje – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Chodzi o złoże Ćwiklice 1, które zlokalizowane jest na terenie gminy Pszczyna oraz gminy Miedźna. Jak zapowiedzieli przedstawiciele kopalni, eksploatację dwóch ścian w pokładzie 315, w przypadku uzyskania koncesji na wydobycie, planuje się na lata 2024-2027.

info Powiat Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.