Kolejny krok przybliżający powstanie trasy S1

6

GDDKiA ogłosiła postepowanie przetargowe na opracowanie Koncepcji Programowej dla Budowy drogi ekspresowej S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej.

Koncepcja programowa wskaże główne założenia do rozwiązań projektowych, technologii budowy, określi wytyczne dla projektu budowlanego.

 

Termin realizacji całego przedmiotu zamówienia wynosi 21 miesięcy, z czego Wykonawca będzie miał czas do 11 miesięcy na opracowanie Koncepcji Programowej oraz do 10 miesięcy na wsparcie Zamawiającego w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane.

 

Termin składania ofert mija 20 lipca 2017 r.

 

Droga ekspresowa S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S1 przeznaczonych do realizacji w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025r.) To również najdłuższa z brakujących części trasy – bo około 40-kilometrowa – poprowadzona nowym śladem między Mysłowicami a Bielsko-Białą wraz z obwodnicami Bierunia i Oświęcimia.

Info GDDKiA

6 KOMENTARZE

 1. Oby droga S1 powstała jak najszybciej, uważam że jest bardzo potrzebna,aby jeszcze prędko skończyli obwodnicę Węgierskiej Górki wtedy pojedziemy na Słowację że hej.

 2. Ziom ma rację, na Woli Pszczyńska też będzie w ruchliwa z powodu budowanego zjazdu obok mixpola. ziomki bedą dalej śmigać przez Harmęże i dalej do Oświęcimia do domu

  • Wolanie się obudzą ale będzie po ptakach jak to mówią Brzeszcze Oświęcim i cala reszta będzie nam tu rozjezdzac lokalne drogi my bedziemy miec przez centrum Woli meksyk bo ruch sie zwiekszy a że w gminie pusto bo kasy nie ma to będziemy jszcze po dziurach jeździć a Brzeszcze z radością sąsiadom S1 nam upchneli oj dalej

   • A moze wlasnie w zwiazku z ruchem rozwina sie uslugi, moze jakas restauracja sie otworzy? Moze jakis zaklad czy biuro, bo dojazd bedzie idealny?

    Ale nie, ponarzekajmy.

 3. Witam. Życzę Gminie Miedźna tysiąc dróg ekspresowych i nie ważne która gmina lepsza, ale obecny wariant S1 ten niby kompromisowy to tak naprawdę wariant “robiony” pod lokalnych polityków i działaczy ZZ kopalni “Brzeszcze”.Będę nudny jak flaki w oleju, ale wariant przez Brzeszcze tworzy obwodnicę miasta i wyprowadzi część ruchu drogowego z DW933 Brzeszcze- Oświęcim. Jestem zdania że dopóki nie przejedzie pierwszy samochód po S1 wszystko jest możliwe. Może ktoś przejrzy na oczy? POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.