Komisariat w Woli – relacja z budowy

23

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie udało nam się zobaczyć postępy prac w budowie Komisariatu Policji w Woli.

Od wmurowania aktu erekcyjnego, które miało miejsce we wrześniu wiele się zmieniło. Widać, że prace postępują sprawnie. Po dzisiejszej wizycie możemy przypuszczać, że planowany termin otwarcia (przełom października i listopada) nie jest zagrożony.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Budynek powstaje na działce przekazanej przez Gminę Miedźna. Do jego obsługi przewidziano grupę 15 policjantów. Najwięcej, bo aż 9 z nich, będzie liczyła komórka patrolowa. 3 etaty przewidziano dla dzielnicowych, 2 będą przeznaczone dla policjantów z komórki ds. kryminalnych. Nad sprawnym działaniem jednostki czuwać będzie jej komendant.

23 KOMENTARZE

 1. Szanowni Forumowicze,
  informuję, że GZGK w ramach prowadzonej działalności gospodarczej może wykonywać usługi polegające na utrzymaniu czystości, w tym między innymi koszeniu traw, przycinaniu żywopłotów itp. Jest to możliwe po zawarciu stosownych umów w tym np. ze spółdzielniami czy wspólnotami mieszkaniowymi. Przy zawieraniu takich umów gmina nie pośredniczy, ponieważ nie jest i nie może być stroną.

  Na terenach będących własnością gminy już rozpoczęto tego typu prace. Termin ich rozpoczęcia i postępy są ściśle związane i uzależnione od warunków pogodowych.

  W chwili obecnej przygotowywana jest uchwała Rady Gminy na podstawie której GZGK będzie kompleksowo odpowiadał za utrzymanie zieleni, sprzątnie, utrzymanie czystości na przystankach autobusowych, dbałość o czystość na placach zabaw oraz o sprawność urządzeń. Oczywiście dotyczy to tych terenów i obiektów, które pozostają w dyspozycji gminy.

  Z wyrazami szacunku
  Jan Słoninka

 2. ładny komisariat ,szkoda tylko ze nie pochwalili sie jak wygląda ,,dołek,, tak by fajniej było zeby prace wykonczeniowe przyspieszyły , tu komisariat potrzebny ja psu buda

 3. Brawo. Jak widać na zdjęciach powstaje nam Komisariat z prawdziwego zdarzenia 🙂 Trzymamy kciuki by wszystko przebiegało bez zakłóceń.

 4. Mam pytanie po co na Woli powstała wiata, czy tylko po to aby policjanci mogli „robić sobie godziny” byłem tam 2 razy , raz o godzinie 16 drugi o 19 i za każdym razem przyjeżdzają i spisują każdego teraz przejeżdżałem obok i znów widzę ze tam wjeżdżają.
  Czy już naprawdę nie macie nic robić tylko uprzykrzać zycie ludziom którzy w spokoju chca zjeść sobie kiełbaskę

  • Jacek to jest system oraz brak pomyłu przełożonych tych zwykłych policjantów dla których to jest absurd bo jego ” stary ” musi mieć wyniki w statystykach. Dlatego łatwiej zwykłym policjantom podjechać na ” wiatę ” uprzykrzyć im życie spisywaniem zwykłych mieszkańców naszej Gminy.
   Zadzwoń do Pszczyny i powiedz to komendantowi lub jego zastępcy żeby zajęli się poważniejszymi sorawami jak notatki do statystyk.

 5. Szczera prawda zaczeło sie zarasta Wola jak co roku zreszta zywopłoty juz takie wysokie ze strach wyłonic sie z nich zeby pod samochod nie wejsc przed same pasy przed Gornicza szoook jedynie do p.Lukasza prosba zeby cos pomogł bo innych i tak to nie rusza do czasu az dziecko wejdzie pod samochod z tych wyrosnietych zywoplotow na pasy pod samochod

  • Do wyborcy
   W temacie porządku w naszej Gminie wypowiadał się już wójt J. Słoninka i może jeszcze więcej powiedzieć w tym temacie, bo zostały zwiększone środki pieniężne na ten cel – to ta lepsza informacja…
   A teraz trochę historii:
   – zmiana władzy nastąpiła 6 miesiecy temu, pomału do celu efekty naszej pracy zobaczycie.
   – przez 20 lat większość była wpatrzona w Taranowskiego…( też miałem swoje 5 minut )
   Podsumowanie:
   Po 20 latach brak profesjonalnego sprzętu do koszenia ( traktor, kosiarki, dmuchawy, itp.:)
   Spytajcie sołtysów jak Taranowski ” ukradł sołectwom ” sprzęt do koszenia i kazał przekazać ten sprzęt do GZGK…
   Ustalmy jedno są problemy informować proszę w pierwszej kolejnoścì swojego:
   – sołtysa
   – radnego

   • Łukasz pamiętam jak wójt mówił że koszeniem gminnych gruntów zajmuje się GZGK i pytam czy GZGK może świadczyć usługi w koszeniu trawy na terenach wspólnot mieszkaniowych ?

     • Jeżeli twierdzisz że kosiarki i sprzęt ukradł Tarnowski i kazał przekazać gzikowi więc jaki problem żeby kosic pracownikami gzik tereny zielone w gminie. Coś się ttu sciemnianie zaczyna pół roku w du…. A Ty się wójta zapytasz ciekawe i kiedy i co Tobie wójt odpowie żeby Was zima nie zastała jak poprzedników…….
      A jak są problemy to radnym gminy Miedzna się jest czy się bywa (spychologia im. Tarnowskiego)

      • Przeciez to prawda że poprzedny wójt i poprzedni radni poprzedniej kadencji głosowali nad przekazaniem sprzetu koszącego do GZGK.
       Kocie nie fermentuj zamętu bo za poprzednika osiedle zarastalo trawą a teraz widać że GZGK rozpoczał koszenie i przycinanie żywopłotu postępy widać

   • Tego pana już niema i proszę nie tłumaczyć się tylko działać, marnie to wygląda Pana polityka na wolanie, trawa rośnie jak za tarnowskiego to fakt, ale widzę że pan też tak olewa wyborców z osiedla i nie umie koszenia zorganizować poprostu niemoze być normalnie w naszej gminie. Poza wycinka gałęzi to pan tylko w straży błyszczy o nic poza tym echo…….

 6. Żywopłot na skrzyżowaniu do kopalni ma już 3 metry, kiedy ktoś z gminy się zlituje i go skróci, gdzie jest sołtys i radni.

 7. Panie radny łopata i miotła w dłoń i do roboty za coś dietę Pan bierze a może Pan liczy na Nową Energię i p.Banasia ,Sołtysa Nelca że posprzątaja

 8. Kiedy Pan Radny zajmie się zarośniętym chodnikiem w obrębie skrzyżowania Pszczyńskiej/Górniczej/Kopalnianej??
  Miedzy żywopłotem idzie się jak przez dżunglę …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.