Konkurs na najlepszego ucznia 2013/2014 – wygrana znowu dla Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Zespole Szkół w Woli.

0

you

Program Youngster działa w naszej szkole od dwóch lat, ale zarówno pierwszy jak i drugi rok były dla nas owocne. W 2012/2013 uczennica naszej szkoły- Roksana Smolec wygrała konkurs, ale również 2013/2014 przyniósł nam sukces- dwie uczennice klasy 3B: Małgorzata Honc oraz Aleksandra Jankowska zostały laureatkami konkursu. Małgorzata Honc zdecydowała się na obóz do Londynu, jednak Aleksandra Jankowska z przyczyn osobistych nie skorzystała wyjazdu. Obóz w Londynie trwał od 12 sierpnia 2014 do 20 sierpnia 2014. Oto co opisała uczennica po swoim powrocie:
„Płynęliśmy katamaranem po Tamizie, byliśmy na London Eye, zwiedziliśmy opactwo Westminsterskie i katedrę św. Pawła, w której odbywał się akurat koncert muzyki sakralnej. Przedostatni dzień spędziliśmy prawie w całości w zamku w Leeds, który nie bez powodu nazywany jest najbardziej uroczym zamkiem na świecie. Pogoda Nam dopisała, więc zjedliśmy lunch w formie pikniku na wzgórzach otaczających zamek.
Odwiedziliśmy wiele muzeów. Muzeum Brytyjskie, Galerię Narodową z wspaniałymi „Słonecznikami” Van Gogha, Galerię Tate Modern, Muzeum Victorii i Alberta, Muzeum Techniki i Nauki, a także (moje ulubione) muzeum Historii Naturalnej. Wszystko to było tak ciekawe, że choćbyśmy spędzili w nich cały dzień i tak czulibyśmy niedosyt.
Mieszkałam u hinduskiej rodziny, z którą rozmawiałam tylko po angielsku. Na początku wszystkie miałyśmy przed tym opory, ale po kilku dniach czułyśmy się w ich towarzystwie zupełnie swobodnie. Co wieczór piliśmy razem herbatę i zdawałyśmy im relacje z całego dnia, a oni opowiadali Nam o sobie.
Największą przyjemność sprawił mi spektakl „39 Steps”. To zabawna komedia kryminalną, w której czwórka aktorów wciela się w ponad 130 ról. Z dumą przyznam, że zrozumiałam prawie każde słowo. 
Cały ten wyjazd był wspaniałym przeżyciem. Poznałam wielu ciekawych ludzi, z którymi do teraz utrzymuję kontakt. Przede wszystkim pozbyłam się jednak tej blokady, która sprawiała, że ciężko było mi swobodnie wypowiadać się w języku angielskim. Teraz nie mam już tego problemu”.
Życzę wszystkim moim Youngsterowiczom sukcesów w następnym roku. Aby ich marzenia się spełniły i również mogli uczestniczyć w podobnym obozie językowym w Londynie.

Łarisa Doniecka- nauczyciel języka angielskiego
w Zespole Szkół w Woli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.