Konkurs na stanowisko redaktora naczelnego lokalnej gazety „Gminne Sprawy”

15

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej z/s w Woli ogłasza konkurs na stanowisko redaktora naczelnego lokalnej gazety  „Gminne Sprawy”.

Warunki przystąpienia do konkursu:

 • wykształcenie wyższe, dziennikarskie bądź humanistyczne,
 • staż w pracy dziennikarskiej,
 • znajomość pracy dziennikarskiej, prawa prasowego,
 • niekaralność,
 • umiejętność obsługi komputera i wykonywania fotografii,
 • wymóg na rozmowę kwalifikacyjną: przedstawienie własnej koncepcji prowadzenia i rozwoju gazety.

Obowiązki:

 • tworzenie lokalnego miesięcznika i prowadzenie redakcji,
 • przygotowanie i zatwierdzanie materiałów prasowych do publikacji,
 • odpowiedzialność za sprawy redakcyjne i finansowe w granicach określonych we właściwych  przepisach,
 • dbałość o rozwój gazety,
 • kolportaż pisma,
 • reprezentowanie czasopisma na zewnątrz,
 • uczestnictwo w najważniejszych wydarzeniach lokalnej społeczności.

 

Realizacja obowiązków redaktora naczelnego nastąpi na podstawie umowy – zlecenia.

 

Oferty składane przez kandydatów powinny zawierać:

 1. uzasadnienie przystąpienia do konkursu,
 2. życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej,
 3. kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych,
 4. oświadczenie, że kandydat nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie oraz, że nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne,
 5. oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002  r. nr 101,poz. 926 i nr 153, poz. 1271) w celach związanych z przeprowadzeniem  konkursu na stanowisko   redaktora naczelnego.

Dokumenty kandydatów na stanowisko redaktora naczelnego miesięcznika „Gminne Sprawy” należy składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, w Woli, ul. Pszczyńska 110, do dnia 14 kwietnia 2014r. do godz. 13.00 w zaklejonej kopercie z dopiskiem: Konkurs na redaktora naczelnego „Gminne Sprawy”.

Na kopercie zawierającej ofertę należy podać swoje imię i nazwisko, adres do korespondencji, adres e-mail oraz numer telefonu.

Warunkiem dopuszczenia do konkursu jest stwierdzenie przez komisję konkursową spełnienia przez kandydata warunków formalnych.

O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

Dyrektor Ośrodka Kultury w Miedźnej  może odstąpić od wyboru kandydata na stanowisko redaktora naczelnego gazety „Gminne Sprawy” w drodze niniejszego konkursu, bez podania przyczyny.

Otwarcie ofert nastąpi 14 kwietnia 2014r.o godz. 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli, ul. Pszczyńska 110.

 

GOK w Miedźnej z/s w Woli

15 KOMENTARZE

 1. Widział ktoś może już w jakieś placówce te propagandową gazetę, chciałbym to wreszcie zobaczyć na chyba ze nakład to 10 szt a ktoś znowu się ustawił za 50 tysięcy po znajomości. Mila być w kwietniu już czerwic kasa poszła naczelny sobie siedzi i kasuje. Kolejny punkt na jesienne wybory dla naszego Wójta bo to jemu ten bajzel podlega.

 2. He dobre z tym farorzem, ja słyszałem na Miedźnej, że rowerem bedą jeździć bo wójta auta w obce ręce nie odda 🙁 🙁

 3. Podejrzewam, że Pan Mucha będzie redaktorem naczelnym bo zdrowie chyba nie dopisuje żeby pełnił inną funkcję goniąc z aparatem w ręku.
  A samochód służbowy dają czy to będzie gminny ford wójta do dyspozycji kolportażu gazetki ????

 4. Bardzo wygórowane te kryteria dot. redaktora. Co najmniej jakby chodziło o jakieś czasopismo ogólnokrajowe. Ciekawe czy znajdą się jacyś kandydaci spełniający wszystkie te warunki? No chyba że są przygotowane pod konkretną osobę. Ja bym dodał jeszcze że powinien biegle posługiwać się gwarą śląską , znać język : angielski , niemiecki francuski,rosyjski, hiszpański , jidysz, norweski,duński i suahili.

  • Wygórowanie nie wygórowane możne by podyskutować raczej z pewności jest to pod konkretna osobe przygotowane. Kolejna ciepla posadka dla znajomków. Ale jesli nie to chyba te 50 tys na rok to zabraknie przy takich wymaganiach 2500 na reka to jest jaies 3k miesięcznie brutto przy umowie zleceniu. 3tys razy 12 miesięcy to juz 36 tysiecy dla naczelnego a gdzie druk kolportaż teraz jeszcze utworzenie redakcji zakup sprzętu skromnie policzmy
   Komputer 2 tys
   Program do skandu ( najlepiej Qurak-X-press badz ilustrator) ok 5 tys zl
   Program do obrubki foto (najlepiej Photoshop) 2 tys
   Aparat foto Lustrzanka z min 2 szkiełka 3 tys
   Sprzęt reporterski dyktafony i inne ok 1 tys
   Jakieś auto no bo jak naczelny ma sie dostec na sesje ,wydarzenia gminne czy inne (moze sie znajdzie jakas używka) ok 10 tys +paliwo +serwis +ubezpieczenia

 5. Sąsiad, prawda boli i nikt z obecnych radnych nie podskoczy na tym forum, nawet pracownicy gminy i podległych instytucji – nie wszyscy. Będą siedzieć jak strusie a nowy wójt i rada rozliczy to towarzystwo.\
  Ja i moi znajomi mają DOŚĆ !!!!!!! Tego chamstwa !!!

 6. Szkoda slow Czesiu daremne te tematy poruszac bo kto z nich gminnych pacholkow pomysli jak oni swoich pieniedzy nie daja to moga szalec do woli strony internetowe gazetki gminne SZOK a gmina czeka na gazetke bo patrzac na ta strone to pan Mucha pani Gruszka pani Pekala pan Klenczar suchej nitki ani jednej by niebylo na wszystkich radnych z naszej gminy tak mi przykro ze na serio nikomu nic sie niechce zrobic A TAK WAS RODZICDE WYCHOWALI KOCHANI RADNI ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????TAKI PRZYKLAD IDZIE Z GORY

 7. TO RADNY MUCHA NA KAŻDEJ SESJI NACISKAŁ, ABY TA GAZETA POWSTAŁA, BO JEGO SYN-ARCYMISTRZ SZACHÓW NIE ZOSTAŁ DOCENIONY NA FORUM GMINNYM.Niech teraz p.Mucha wyłoży te 50 tys. na gazetkę, bo ja ze swych podatków ani myślę.Moment doskonały – idą wybory, to se staruszki poczytają.Tak sobie myślę : 50 tys. gazeta + 50 tys.Dozynki ( tak z lekka na woli jest ze trzech rolnikow)) = 100 tys.A co tam te parę groszy, z westy się daje.Ludu mój ludu, cóżem Ci uczynił…….

 8. po za tym fajne “hasło” cytuję: “Dyrektor Ośrodka Kultury w Miedźnej może odstąpić od wyboru kandydata na stanowisko redaktora naczelnego gazety „Gminne Sprawy” w drodze niniejszego konkursu, bez podania przyczyny.”.. czyli co.. dalej bawimy się ludźmi i wybieramy tylko to co Wam pasuje?? w normalnym świecie i posiadając chociaż troszkę kultury, to nikt tak nie robi żeby nie zatrudniał kogoś bez podania przyczyny.. śmiechu warte 🙂

 9. kiedyś jedna osoba piastująca poważne stanowisko powiedziała mi tak: “wy jesteście super strażakami, tylko nie potraficie się chwalić”.. ale mnie rodzice zawsze uczyli, że KTO SIĘ SAM SOBĄ CHWALI, TEN CHWAŁY NIE JEST GODZIEN.. gmina prawie “leży na łopatkach”, a jakiś mędrzec pański wpadł na genialny pomysł by odtworzyć gazete gminną.. ludzie kochani, Wam trzeba kupić gumowe młotki żebyście się stukneli w te swoje pustostany mózgowe i nabili sobie rozumu!! tyle stron internetowych ile prowadzi się w naszej gminie to świat nie widział!!! a ci, którzy nie korzystają z internetu to czytają “nasz dziennik” i “gość niedzielny” bo ich sprawy gminy w ogóle nie interesują..

 10. To jakiś skandal, znowu wasz szef kazał z wykszałciuchów ??? Dlaczego ze średnim, zawodowym ludzie nie mogą się spełnić ????
  A propo wójt i pracownicy też mają umowy ŚMIECIOWE ????? Tak jak kandydat na redaktora gminnych spraw ?????
  Powodzenia wójcie w wyborach trochę szczęścia chopie tobie potrzeba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.