Konsultacje w sprawie elektrowni Czeczott rozpoczęte

3

Brońmy swoich interesów

Konsultacje w sprawie elektrowni Czeczott rozpoczęte

 

W dniu dzisiejszym Urząd Gminy w Miedźnej rozpoczął konsultacje dot. planowanej elektrowni węglowej w Woli. Do 2 stycznia 2014 r. mieszkańcy mogą składać uwagi do inwestycji i sporządzonego dla niej raportu oddziaływania na środowisko. To jeden z najważniejszych  etapów towarzyszących wydaniu decyzji środowiskowej  oraz momentów, aby Wolanie i ich sąsiedzi, którzy nie zgadzają się na budowę bloku energetycznego wyrazili swój sprzeciw.

Aktywny udział  społeczeństwa będzie gwarantował, że inwestycja nawet jeżeli powstanie, zostanie wykonana zgodnie z najlepszymi standardami. Dotychczasowy przebieg postępowania  pokazuje jednak, że za wszelką cenę  próbuje się przeforsować przedsięwzięcie szkodliwe dla ludzi oraz środowiska i realnie obniżające wartość naszych domów, bagatelizując przy tym uwagi organizacji ekologicznej. Nietrudno również zauważyć, że z punktu widzenia społeczeństwa, okres świąteczny, nie  jest  najwłaściwszym czasem na przeprowadzanie konsultacji.

Zachęcamy mieszkańców do wysyłania swoich zastrzeżeń do Urzędu Gminy Miedźna w nieprzekraczalnym terminie do 2 stycznia. Uwagi można wysyłać drogą e-mailową na adres os@miedzna.pl, pocztą tradycyjną lub bezpośrednio składać na dziennik podawczy urzędu  (Urząd Gminy Miedźna, ul. Wiejska 131, 43-227 Miedźna). 

Jeszcze przed zakończeniem konsultacji Towarzystwo na rzecz Ziemi zaprasza mieszkańców na nieodpłatne warsztaty, które odbędą się w dniu 20.12.2013 tj. piątek, o godz. 17.30 w Centrum Kultury w Woli, przy ul. Pszczyńskiej 82.  Podczas spotkania zaprezentujemy sposoby aktywnego włączenia się w proces konsultacji i wyjaśnimy w jaki sposób prowadzić dalsze działania.  W spotkaniu weźmie udział Dariusz Szwed, szef Rady Programowej Zielonego Instytutu z Warszawy, który przedstawi zagadnienia związane z demokracją energetyczną: blokowaniem rynku energii w Polsce przez duże koncerny oraz możliwościami obniżania rachunków i uzyskiwania dochodów przez obywateli z produkcji własnej energii odnawialnej oraz oszczędzania energii.

Redakcja

https://www.facebook.com/niedlaczeczott

3 KOMENTARZE

  1. Co to ma być???? W sprawie, która na pokolenia zdecyduje o przyszłości Woli, w najważniejsze sprawie ostatnich lat, informacje o postępowaniu są dawkowane maksymalnie oszczędnie (dlaczego nikt nie powiadomił mieszkańców o postanowieniu dyrekcji ochrony środowiska w tej sprawie??) a konsultacje są ogłaszane na krótki okres i to jeszcze w czasie świątecznego weekendu!!

    Lepiej się tym zainteresujcie teraz, bo później będziecie narzekać jak mieszkańcy osiedla W2, jak ich postawiono przed faktem dokonanym z otaczarnią i S1.

    Kilka milionów ton węgla wwożonych do miejscowości, kilka milionów odpadów różnego typu wywożonych z miejscowości. Czy to nie będzie miało żadnego wpływu na jakość życia? Przypomnijcie sobie złote czasy jak na Czeczott jeździły ciężarówki po węgiel. A jak zmieni się jakość powietrza i zdrowia naszych dzieci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.