„Lubella inspiruje i edukuje” w województwie śląskim!

0

Wystartowała druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje”. Uczniowie poznają zasady prawidłowego odżywiania i komponowania posiłków, których podstawą są produkty zbożowe. Ponadto, będą mogli wziąć udział w konkursie i wygrać unikalne nagrody. W ubiegłym roku gimnazjaliści z Miedźnej wykazali się ogromną kulinarną kreatywnością.

Nauka poprzez zabawę

 

Tegoroczna edycja to nowa, jeszcze atrakcyjniejsza formuła zajęć, dostosowana do potrzeb i preferencji gimnazjalistów oraz nauczycieli. Uczniowie poznają zasady prawidłowego odżywiania, zmierzą się z grą szkolną i zintegrują podczas wspólnego odkrywania tajników gotowania.

Opracowując formułę programu zadbaliśmy nie tylko o wysoki poziom merytoryczny materiałów, które oddajemy w ręce nauczycieli, ale także o to, by były atrakcyjne dla gimnazjalistów. Dzięki temu uczestnicy zdobędą nie tylko przydatną wiedzę dotyczącą prawidłowego odżywiania i roli produktów zbożowych w codziennej diecie, ale będą mieli okazję do wspólnej zabawy oraz integracji. Cieszymy się, że możemy brać czynny udział w edukacji młodzieży. Tego typu wiedza z pewnością zaprocentuje w ich przyszłym życiu – wyjaśnia Dorota Liszka, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej firmy Lubella.

Do programu może zgłosić się każdy nauczyciel gimnazjalny, który wypełni formularz dostępny na stronie internetowej: www.lubella.edu.pl. Następnie otrzyma maila z linkami do pobrania bezpłatnego pakietu materiałów edukacyjnych opracowanych przy współpracy z ekspertami żywieniowymi. W skład kompletu wchodzą: kompleksowe scenariusze zajęć, materiał multimedialny oraz karty pracy dla uczniów. Akcja została objęta patronatem kuratoriów oświaty, Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Po przeprowadzeniu lekcji według trzech scenariuszy i wypełnieniu formularza raportowego, nauczyciele mogą zgłosić swoją klasę do konkursu „Uwielbiam gotować z Lubellą”.

 

Gimnazjaliści z Miedźnej – młodzi kucharze, z których warto brać przykład!

Podczas poprzedniej edycji kulinarnymi umiejętnościami w konkursie popisali się uczniowie z województwa śląskiego. Jedną ze szkół biorących udział w „Uwielbiam gotować z Lubellą” było gimnazjum z Zespołu Szkół w Miedźnej. Efektem połączenia wiedzy, umiejętności i kreatywności uczestników, poza niezapomnianymi chwilami, były autorskie dania na bazie makaronu klasy III a.

– Mamy nadzieję, że również w tym roku uczniowie z woj. śląskiego chętnie dołączą do naszego programu, wykażą się doskonałą znajomością produktów zbożowych, zdolnościami kulinarnymi i zawalczą o unikalne nagrody. Tym razem do wygrania są warsztaty prowadzone przez cenionego szefa kuchni Piotra Ceranowicza, uczestnika III edycji Top Chef oraz przez fotografa specjalizującego się w tematyce kulinarnej. Zwycięskie klasy otrzymają też bony finansowe o wartości 1500 zł, które będą mogły wydać na wybrany przez siebie cel. Przygotowaliśmy również upominki od Lubelli dla uczniów oraz nauczycieli – mówi Dorota Liszka.

Konkurs „Uwielbiam gotować z Lubellą”

Jak wziąć udział w zabawie? Po przeprowadzeniu lekcji według materiałów nadesłanych przez organizatora, nauczyciel może zgłosić klasę do konkursu. Zadaniem gimnazjalistów jest przygotowanie autorskiego dania na bazie produktu zbożowego, zgodne z poznanymi już zasadami prawidłowego żywienia. Przepis zilustrowany dwoma zdjęciami – jednym przedstawiającym potrawę, a drugim obrazującym radość ze wspólnego gotowania – należy przesłać za pomocą formularza konkursowego, dostępnego na stronie www.lubella.edu.pl (zakładka „Zgłoś się do konkursu”) do 5 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.