MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA już funkcjonuje

12

MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA  funkcjonuje, mogli się o tym przekonać kierowcy przekraczający  prędkość na ulicy Międzyrzeckiej. Takie zgłoszenie zostało oznaczone na naszej mapie i w związku z tym przeprowadzamy weryfikacje – poinformował nas policjant z wydziału ruchu drogowego. Jak widać oznaczanie zagrożeń  ma sens, a każde zgłoszenie jest weryfikowane.

policja-miedzyrzecka-wola

Aktualizacja 07/05/2017

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa jest w pełni funkcjonalna od września 2016 roku, na terenie naszej gminy dotychczasowo  pojawiło się tylko 5 zgłoszeń.

Nawet drobne sprawy mogą doprowadzić do poważnych przestępstw – to jest motto, które najlepiej oddaje inicjatywę Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas konferencji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – interaktywnej mapy, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy.

– Polska Policja nie ignoruje żadnego ze zgłoszeń i przyjęła zasadę „zero tolerancji” dla tych, którzy łamią prawo – podkreślił minister Błaszczak.

Każdy może skorzystać z Mapy wchodząc na stronę internetową Policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np. „wandalizm” lub „nielegalne rajdy samochodowe”. Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych.

Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i weryfikowane przez Policję. Szef MSWiA podkreślił, że jego intencją jest zachęcenie ludzi do reagowania kiedy widzą potencjalne zagrożenie.

 

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

12 KOMENTARZE

 1. W naszej Gminie jest banda Złodziei i nic więcej a robią z obywateli Złodzieji i bandytów… Niech zainteresuja się Banda Złodziei która kradnie co popadnie interesuje się tylko Swoimi Dupami Jeśli ktoś ma więcej to już jest bandyta złodziejem kryminalista gangsterem itd. A w Gmienie radni kradna jak tylko popadnie. Np to że banda Meneli z pod sklepu w ziemie zamiast firmy chodzi i odśnieża a Pieniadzę niby zaplacone Firmie z ćwiklic.. Już są te czasy że młodzi ludzie dorośli i wkoncu Zrobią porządek z Komunistami. Firmy otwierają remontują Gminy. Robią chodniki w Woli a później je rozbierają bo trzeba drogę robić to jest smiech na sali kto zajmuje sie tym wszystkim.:) a na Basenie Kierownik przyjaciel Wójta myśli że basen jest jego stosuje mobing według swoich pracowników. Zróbcie porządek w tej Gminie bo nic dobrego nie jest robione 🙂

  • o basenie jest dawno głośno tylko wojt ggłuchy na takie donosy na P.Mietlinskiego ktory zachawuje sie jak kiedyś w szkole jako wf-sta i myślał ze to prywatne boisko .Na basenie nie radzi sobie od początku słyszało sie krzyki na personel na korytarzach basenu ,a ze u wojta griluje to gniazdko ciepłe uwite ………

 2. i komenda w Pszczynie daje rade… bez posterunku w Woli. b o posterunek tez powstanie wyłącznie dzięki policji z Pszczyny.

 3. Żona v-ce dyrektor ,a wójt nie wie jakie koszty utrzymania v-ce dyrektorów , robisz sobie pan z mieszkańców idiotów musisz się pan przygotować na odpowiedz? Ograniczyło się godziny korzystania z basenu ,wszystko się ogranicza kosztem dzieci ,a może któryś z radnych wyjdzie z propozycją ograniczenia uposażeń Wójta .
  p.Małgosiu szacun!!!!!!

  • ważne ze zona wojhta głodno nie chodzi ,a komu wzieli pieniadze na jej wypłat ,no najmłodszym oni sie nie kapną,takie dzialanie wojta dziecinada na calego , radni oprocz pani Antos też są tak traktowani przez wojta jak dzieci ,z tej własnie okazii niemieli nic przeciwko zeby wojt zonka ustawil ………co na takie akcje gminne nowi radni
   – Panie Sosna już rece opadły a takie miał checi działac w gminie , byle fakuty za szkolne pączki zaplacone a reszta ……..
   -Pan Germanek młody ,raczej nie ambitny zadnych konkretów na sesjii ,Co pan w gminie zoorganizowal dla młodzieży ,jest Pan jednym z najmłodszych radnych ,bez polotu ,zero swiezosci wniesionej w rade gminy na ktorą liczyli Pana wyborcy………….
   -Radny Rozmus schowany czeka chyba na miano Radnego Seniora,po jego poprzedniku też glowa już schylona w strone wojta i czekamy za czym jeszcze rece podniosą Niby nie zależni od nikogo radni ……..
   -Radny Bigos nowy ,też niezależna osoba a jednak tanczy jak mu grają od samego początku ……
   pozostali radni to ocena wiadoma wystarczy przejechać gmine miedzna i zobaczyc gołym okiem , a po obejżeniu sesjii to już rece opadają , Bawcie sie dalej

   • A to ciekawe! nagle p.Antos jest cacy, cacy? a co oni z drugim radnym ( stale nieobecnym) dla WII robią ? nie oceniaj radnego po sesjach i zainteresuj się aktywnością r.ROZMUSA-stale “nęka” Wójta, PZD, radnych powiatowych i co tam jeszcze; przynajmniej kilku Klęczarów zastępuje

   • Antos ????? taka dobra, a zapomnieliście jak przez tyle lat razem z Muchą podcinali nogi Sikorze który walczył na sesjach sam o W-II ?? Gdzie była wtedy jak sprzedała się za asfaltownię ???

    • p.Antos postawila sie , i co wszyscy wiedzieli o co biega z połączeniem szkół o posady a jednak nikt sie nie wychylił Wojtowi z tych właśnie radnych niezależnych co mogli glssno sie przeciwstawić . Kto powiedział ze starosta chiał przejąć technikum a wojt twierdzil ze taka prpopzycja nie padła A jednak padla taka propozycja to jest bezcenny moment na sesji kiedy wlaśnie P.Antos powiedziala to wojtowi ze pytala starostę i ze mija sie z prawdą prosze sobie sprawdzic jak wojt siedzi jak wryty i wtedy wszyscy jak jeden mieli stanąć w obronie prawdy a staneli w obronie stanowiska dla żony wojta wiec …………nie oceniać radnego po sesjach haha ,to gdzie On dziala w ukryciu ludzie wlaśnie wszyscy obrośli piórkami zero działań na sesji paznokcie i rozglądnie sie po sali!A gdzie zabierają glos w sprawach ważnych dla mieszkanców radni u Wojta na griluu …… czy sesja od tego jest wlaśnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.