Maraton Pisania Listów Amnesty International

2

W Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Woli

13 grudnia 2014 r o godz. 12:00 rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International

Już w najbliższy weekend mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz piętnasty – tym razem 13-14 grudnia. W czasie Maratonu przez 24 godziny powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

– Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne – mówi Marta Mroczka, koordynatorka Maratonu Pisania Listów w Woli

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 400 miejsc w całej Polsce i w około 100 krajach na całym świecie. W Woli będziemy pisać w Gimnazjum nr 2
z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera, ul. Przemysłowa 7. Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 12:00 w naszym Gimnazjum.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

W ubiegłym roku w ponad 400 miejscach w całej Polsce napisano 214 427 listy. Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka.

Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl/maraton. Opisy te będą również dostępne dla wszystkich uczestników Maratonu Pisania Listów w naszej szkole.

Dodatkowe informacje:

Aleksandra Hałat

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
im. ks. prof. J. Tischnera w Woli

tel. 32 211 83 27

e-mail gimnazjum2wola@poczta.onet.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.