Mężczyzna zmarł bo nikt nie udzielił mu pierwszej pomocy

20

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 8 XII 2016 w Woli na ulicy Górniczej, mężczyzna poruszający się na rowerze zasłabł po czym położył się na trawniku. Niestety większość przechodzących tamtędy osób ignorowała lezącego mężczyznę. Na ratunek jak się okazało po przybyciu zespołu reanimacyjnego było już za późno poszkodowany nie doczekał się na czas pierwszej pomocy.

Bardzo prosimy aby reagować szczególnie w okresie zimowym na takie sytuacje, człowiek lezący na poboczu, ławce, czy trawniku nie zawsze jest pod wpływem alkoholu a jeśli nawet to dla takiej osoby tez jest konieczne wezwanie pomocy gdyż organizm szybko się wyziębia w niskich temperaturach.

Zawsze w takiej sytuacji liczy się czas, w przypadku zatrzymania krążenia istotne są pierwsze minuty od zdarzenie potem następuje niedotlenienie mózgu i śmierć.

Nie bądźmy obojętni pamiętajmy iż nie wiemy kiedy to my będziemy oczekiwać takiej pomocy.

Dodano18.XII.2016 Z informacji telefonicznej jaka została udzielona naszemu portalowi wynika iż poszkodowany nie był pozostawimy bez pomocy a pierwsza pomoc była udzielona przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Z informacji posiadanych przez redakcje wynika iż ta pomoc była udzielna zbyt późno, gdzie istotna jest interwencja  w ciągu pierwszych 3- 5 minut od zdarzenia.

Poniżej  jest prezentowany w jaki prawidłowy sposób powinniśmy udzielić pierwszej pomocy

20 KOMENTARZE

 1. pooc była udzielona przez chłopaka na sbl, który przypadkowo przejeżdzał obok, nikt z wczesniejszych gapiów pomocy nie udzielił

 2. No proszę wojcie wychodzą zaniedbania pedagogiczne.
  Nawet ratownik, uczniowie wypowiadają się o prowizorce jaka fundujesz naszym uczniom.

 3. W szkole uczą pierwszej pomocy ale bądźmy szczerzy każdy jest cwany co by nie zrobił, a jak przyjdzie co do czego to spanikuje i uda że, nie widzi albo rozłoży ręce i czeka na rozwój wydarzeń

 4. witam co wy ludzie pierd…..cie pomoc było od razu i po karetkę też dzwonienia od razu a ta koleżanka ci robiła zdjęcia to dlaczego nie pomogła tylko teraz na ludzi napiernicza i głupoty pisze jesteś głupia … ludzie patrzcie co piszecie

 5. Jest pierwsza pomoc na zajeciach w szkole podstawowej,w gimnazjum oraz liceum na EDB (edukacja dla bezpieczenstwa) niestety w naszej gminie takich lekcji udziela niewykfalikfikowana osoba o wdzięcznym nazwisku.

  • Ratowniku możesz podać co to za pseudo ratownik w szkole?
   Pewnie to poplecznik panującego wójta ciekawe ile zarabia taka osoba bez kwalifikacji ratownika.
   Wojcie kłam dalej skończysz jak Tusk ucieczka na Mazury albo w Tarnowskie

   • Osoba na stanowisku nauczyciela na etacie zarabia okolo 2800-3200 wiec to nie malo za takie “lekcje”
    Przejrzalem zeszyt córki, od początku roku mieli tylko jedną lekcje o RKO (reustytacja krążeniowo oddechowa)
    O innych metodach udzielania pierwszej pomocy żadnej wziamnki więc widać ze czlowiek wójta 😉

    • …ciekawy temat ale wydaje mi się, że Taranowski nie jest aż tak głupi żeby się wyłożyć w sprawie nauczyciela z “pierwszej pomocy”.
     Z drugiej zaś strony nasz wójt przestał panować nad pewnymi sprawami a przykładem będzie wynik wyborów za dwa latka B-)
     Dużo zdrowia w Nowym Roku wójcie i nie klep tyle na mój temat, bo się chopie zadławisz i będą wcześniejsze wybory 🙁

  • Witam, proszę nie pisać bzdur. Uczyłem się EDB w Gimanzjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischenra oraz w Technikum nr 1 w Woli. I tu i tu nauczyciele bardzo zaangażowali się w to, aby lekcje na temat ,,Pierwszej Pomocy” były dobrze przerobione. Ćwiczyliśmy to kilkanaście lekcji, a jeżeli ktoś nie potrafił to nauczyciel podchodził i tłumaczył, pokazywał jeszcze raz. Pamiętam je do tej pory. Więc proszę nie pisać złych rzeczy na temat nauczycieli w naszej gminie. Jeżeli Pana córka się nie nauczyła to oznacza, że nie chciała.

   Pozdrawiam.

   • Drogi uczniu,
    Widać ze obiema rękoma próbujesz chronić dobrego imienia nauczycieli Gim nr 2.
    Na temat Technikum sie nie wypowiadam bo nie jestem w temacie.
    W gimnazjum nr 2 fantom byl na kilku zajęciach (wystarczylo by palców jednej ręki). Tylko pielęgniarka byla w stanie nas czegoś nauczyć, ponieważ przynosiła fantoma z Zespolu Szkol (nr 1).
    Na edb fantom był moze raz. Nauczycielka prowadząca nazywała czynności RKO jako “dmuchanie” …

 6. Pewnie ze byla tylko po jakim czasie, mam koleżankę która widziała to wszytko ale sama się bala pomagać bo nie wiedziała jak ludzie stawali dyskutowali ktoś zadzwonił po pogotowie dopiero po jakim czasie – 30 minutach ktoś coś zaczął robić z tym Panem.
  Niech odpoczywa w pokoju

  • Bzdura,twoja koleżanka chyba do tej pory jest w szoku że takie rzeczy opowiada ,tak się oburzasz a może to do koleżanki miej pretensje że mu nie pomogła skoro tam była i się przyglądała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.