Miała być elektrownia będzie minielektrownia

28

Zapraszamy od zapoznania się z materiałem zarejestrowanym przez naszą stacje -Telewizje Regionalną TVT, z konferencji gdzie został podpisany list intencyjny.

Przypominamy iż TVT można odbierać z nadajnika naziemnego zlokalizowanego w Ornontowicach przy użyciu zwykłej anteny w standardzie DVB-T. Program dostępny jest tez w sieciach kablowych.


 

Do trzech razy sztuka, tak powiada stare porzekadło, prawdopodobnie ziści się ono w gminie Miedźna. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), Polska Grupa Górnicza (PGG), Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) i Tauron Polska Energia podpisały wczoraj (11.01)list intencyjny w sprawie rozwoju programu Geo-Metan dotyczącego wydobycia metanu z pokładów węgla.

-Metan z pokładów węgla może stać się ważnym elementem bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Jednocześnie odmetanowanie kopalń znacznie poprawi bezpieczeństwo pracy górników i może przyspieszyć tempo wydobycia węgla. Cieszę się, że wspólnie z innymi polskimi spółkami górniczymi i energetycznymi PGNiG będzie rozwijać technologie pozwalające na pozyskiwanie metanu z pokładów węgla” – powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak,

Jednoczenie podczas konferencji spółka PGNiG poinformowała o  możliwości jest uruchomienia minielektrowni metanowej w Gilowicach.

– To nie będzie wielka moc. Szacujemy, że zainstalowany silnik gazowy będzie miał moc od 0,8 do 1 MW – mówi prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Zapraszamy do oglądania dzisiejszego raportu w telewizji TVT, gdzie przekażemy znacznie obszerniejsza informacje na ten temat. Telewizja TVT dostępna jest w odbiorze naziemnym w technologi DVB-T z nadajnika MUX w Ornontowicach, oraz sieciach kablowych.

 

28 KOMENTARZE

 1. widac jak ktos ma inne zdanie na tym portalu to jest wysmiewany a i zdaza sie obrazany a i taka refleksja co bedzie z tym portalem jak w wyborach wygra opcja popierana przez portal

  • Anonim nie stresuj się bo ktoś tu pisał o PELIKANACH. Sam widzisz jak PELIKANY wyśmiewają i obrażają innych bo prawdę inni piszą.
   A tak na marginesie o jakiej opcji piszesz ? Bo z tego co widzę to portal jest niezależny w przeciwieństwie do PELIKANA z Gminnych Spraw gdzie otwierasz stronę po stronie a tam GŁÓWNY PELIKAN, PELIKAN, PELIKAN aż się boję otwierać lodówkę, że wyskoczy mi PELIKAN 🙂
   …Anonim zróbmy tak, pomożesz w wyborach samorządowych pozbyć się PELIKANÓW i ocenisz w którą stronę pójdzie portal 🙂 Widzimy się na jesień, ja nie mam nic do stracenie w przeciwieństwie do PELIKANÓW 🙂

  • aaa a opozycje szacownego BT obrażają krasnoludki i to w innej bajce, co? Coś takiego, hmm… I na to wszystko portal sprzyjający wg ciebie jednej opcji to wpuszcza? A widziałeś gdzie w gazecie gminnej lub na tamtej witrynie dobra słowo o opozycji?jakiekolwiek słowo o opozycji? Coś krytycznego o Wojciech i jego radzie? Niesamowite to twoje zmartwienie, niema co.

 2. Powiem Wam moi kochani, że już oczami wyobraźni widzę co niektórych, jakie pieśni będą w tym temacie piały ? A tu wychodzi jak z brzydką i przygłupawą panną na wydaniu. Miał być kawaler a został się wibrator.

  • zefel co bieresz? albo sie podziel abo zmiyń dilera czy dawke, potym poczytej bip Miedźna tam stoi wszysko bo musi. fujt mo obowionzek o tym pedzieć-przez strona inernetowo tak jes nojtanij=trza łoszczyndzać, wiyncyj na urlop łostanie a wtym roku zaś zarobi na ekwiwalynt jak po każdyk WYBORACH. Kto takigo wójta wybroł? ZEFELE? Kaj takie rosnom? łobudźta sie ZEFELE!

 3. Ktoś już tu pisał i teraz dowiaduje się po raz kolejny z tego portalu że będzie wydobycie węgla pod naszą gminą. Dziękujemy panu wójtowi za prezent na starość i degradację naszej gminy w szkody górnicze.

 4. Germanek nie pisz bzdur na swoim profilu bo co ty zrobiles żeby Mantrans nie jeździł mi po pszczyńskiej ? Chłopaku chcesz się teraz wybielić przed wyborami ? Mantrans tyle miesięcy już jeździ i nic nie zrobiłeś

  • razem z radnym Rozmusem opowiadali ze załatwią temat i co ? bujdy ludzią puszczają i tyle Wola Wieś zasługuje na prawdziwych radnych, nie ściemniaczy ?co ciuchutko na sesjii siedza jak myszki pod miotłą , radny Rozmus emeryt czego Pan sie boi prawdy ??????Germanek to radny z urodzernia bajki opowiadać zero działań ,tym panom podziekujemy …..Nawet remontu na Stawowej nie umieli dopilnować !i wyszło jak wyszło……..Dramat

  • Przykre, ale wybudują dokładnie tam, gdzie zaplanowali. I taki mamy już ostatni rok tylko tej kadencji wójta. Nowa droga w Woli rozjeżdżana przez firmę bojszowską. Chemia w ziemię pompowana w Gliwicach. Maszty telefonii i PSZOK przy domach. Górnicza po remoncie zagrożona pruciem z powodu niewyremontowanej kanalizacji. W Górze bardzo nerwowy remont drogi z progami barierującymi wjazd na posesje. Chodniki, jak za dobrej matki komuny z asfaltu, ale za to z hymnami pochwalnymi nad ich wyższością. Cały kraj się myli, że brukuje, idzie Nowa Technologia z Miedźnej. W Woli przybywa interesów pod oknami W II ale asfaltownia nie zagrożona, ma się doskonale. Za to inni przedsiębiorcy stąd mogą pójsc z torbami. Ale to przypadek. Wiadomo. Oświata trochę zaczęła kuleć. Tyle, że może już może? Bo kto miał mieć stołek ten ma, a resztą przejmować się pewnie nie trzeba. Technikum upada, przedszkole we Frydku ledwo uszło. Dodajmy “narazie”. Remonty szkół i przedszkoli “po wierzchu” obficie owocują. Komunikacja wcześniej wątła teraz kwiczy. OSP skłócone a Wola bez należytego wozu. Most Bronek to ujmijmy to “zdarta płyta”. Lub co rok to prorok 😉 Ale Ford śmiga po rejonie aż miło. Czarujący styl buzi-buzi trwa. Czasem zaszczypie, czasem zaboli ale widzieć roześmianego Bodana, sam miód na zbolałe serca a i problemy już tak nie dokuczają? Jesteśmy bardzo, ale to bardzo szlachetni powiem Wam. Tyle mu wybaczamy, rozumiemy i finansujemy, że zostanie z nami jak w starym, dobrym małżeństwie, “dopóki śmierć nas nie rozłączy” ? Dlatego bądźcie gotowi do wybaczenia kolejnych nieudanych, nieprzemyślanych, robionych Wam na przekór, w tajemnicy różnych psikusów. I zdrowia na koniec, bo atak z powietrza i wody nie sprzyja a tymczasem ktoś tu musi płacić kasiurę, żeby Bodan mógł do końca i za nasze być i żyć.

  • 1MW mocy starczy spokojnie do zasilenia 3 naszych wiejskich stacji transformatorowych, a w dobie dzisiejszego niedoboru energii to zawsze dodatkowa kropla w morzu potrzeb. I w dodatku zaczniemy zarabiać na czymś co jest dla nas (rejonów górniczych) niebezpieczne. Więc same plusy.

   • Rok wyborczy to i paróweczki wyborcze, bo nawet nie kiełbasa. Ręka do góry kto już nie pamięta jak w 2014 tuż tuż za progiem była elektrownia. Ile to stanowisk i miejsc pracy obiecano, ho, ho. Ile uśmiechniętych twarzy do zdjęć wystawiano. A podpisy, a porozumionka, a spotkanka. Nowe wybory, nowe koncepcje. Podjeżdża to wciąż zdradzającym i łapanym in fraganti mężem i wiecznie żywym hasłem: kochanie, to nie jest tak, jak myślisz! Tak więc, KOCHANI, to nie jest tak jak myślicie! Tym razem będzie ta praca i prąd oczywiście ZA DARMO, a jakże!

    • Wolanink17 już buduje elektrownię wyborczą? Zaczniecie zarabiać? Geofizyka podaruje gminie “minielelktrownię” i ten gaz wydobywający się w tak”wielkich” ilościach? Wolaninku17 po co ona tu stanie? Będą dochody dla ciebie? MY jesteśmy rejonem POGÓRNICZYM, czyli zużytym. Sami musimy sobie radzić lokalnie myśląc globalnie i całkowicie zmienić obecne kierunki dreptania. Rusz swój rozum, rozejrzyj się.

     • Nie będzie dochodów ani dlamnie ani dla Ciebie, poprostu, technologia gdzieś musi być rozwijana i testowana. Lepij chyba takie coś niż złom jak w radostowicach 🙂

      • Zmień dilera, a złom zostaw w spokoju, gdzie by nie był, asfaltownią się zainteresuj a nie Radostowicami, zastanów się nad głupimi zagrywkami dla skłócenia i mataczenia przedwyborczego przez jedyną słuszną opcję “… dla mieszkańców”

       • Mi nie chodzi o polityke, mam gdzieś czy wygra pis czy po, żadna z tych partii w polsce nic nie zmieni. ciesze się poprostu że zaczanają wykorzywstywać takie technologie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.