MIEDŹNA DLA NIEPODLEGŁEJ – obchody Święta Niepodległości

20

Obchody Święta Niepodległości – 11 listopada.

Obszerna relacja Video – Zapraszamy

 

 

Uwaga prosimy ustawić jakość HD w odtwarzaczu YouTube

20 KOMENTARZE

  • I ciekawe dlaczego, nie dało się wcześniej?, tak nie było 11 listopada w kalendarzu rok temu i wcześniej. No nie dało się od dwudziestu lat, teraz się pieniądze znalazły, pomimo konieczności oddawania długów-jużnie trzeba oszczędzać. Późno, późno, późno powiedz że zbyt późno jest, by zaczynać wszystko znów…
   Ta jedna impreza nie zmaże ostatnich kilkunastu lat grania …..
   Ludzie jednak dali piękne świadectwo, wielki ukłon dla wszystkich, którzy przyszli i takle piękne dali świadectwo, tak jak na wyborach. Nadzieja nie umiera nigdy. W górę serca.

 1. Coś się zmieniło , byłem pod Centrum Kultury ludzie jacyś weseli czyżby zmiana wójta ?
  panie prezesie Czyrwik auta OSP Wola nie widziałem . Na sesji gminy tak pan dziękował panu Taranowskiemu a teraz na nogach chodzisz wstyd żeby Wola była bez auta.

 2. ABC
  Do Pawła Libery Paweł twoje dziadki a moje może pradziadki walczyły o to samo to znaczy żeby być polakiem nieważne że ty jesteś z góry a ja z woli ale jedno nasz lączy My wszyszczy polacy jedna rodzina i niech tak pozostanie na wieki wieków amen Apel do wszustkich kolegów i znajomych z osisdli niepatrz nato że jesteś z Woli z Gory czy z bieszczad czy z karkonoszy czy jesteś gorolem czy hanysem Pamiętaj jesteś u siebie i jesteś Polakiem media proszą żeby w polódnie 11 zaśpiewać razem nasz hymn Ja jestem katolikiem i zawsze w połódnie żykom aniól oanski ale w tym roku raz na sto lat głośńo i na stojąco jeszcze POLSKA NIE ZGINEŁA

  • Ktoś to powiedziol Wola cię wybrała i Wola cię odwoło ,tymu się nagroda należy Tero zoboczymy co w trowie piszczy z jakimi długami nos zostawił , aż się boja bo gdyby tak nie było nie broł by pożyczki z banku przed wyborami.Ciekawe co na to jego szczekacze i p Paweł.

 3. też jestem za tym aby to święto obchodzić radośnie godnie i bez podziałów, jednak widzę że w innym miejscu na Waszym portalu umieszczacie nadal wpisy zwyczajnych opluwaczy, to jak to z tą godnością i bez barier i podziałów?

 4. Wyjaśnijcie mi jak można obchodzić święto z którym nasza gmina, powiat i region nie mo nic wspólnego. W 1918r. to dziadki nie mieszkały w Polsce ino w Reichu.Z tego co mi wiadomo niewielko część Górnego Śląska weszła w skład II RP w 1922r. Oczywiście za chwila odezwą się “prawdziwe poloki” co to godajom, że nasze dziadki walczyły o przyłączenie do Polski, a nawet za nią głosowały w plebiscycie. Może i tak było, ale na pewno nie o tako Polska walczyli. Ale najsmutniejsze nie jest to że “przyjezdni” bydom świętować bo to święto kraju z którego pochodzom. Najgorsze jest to że to wy hanysy daliście sie nabrać na te fałszowanie historii przez Poloków.

  • Pless O.S- nie jątrz, nie ulewaj jadu! Jeżeli dla Ciebie jest to “obce” święto MASZ PRAWO pozostać w swoim domku i nie brać udziału w Naszej radości odzyskania niepodległości. Teraz jest tu Polska, cieszmy się z tego i świętujmy.

  • do Pless O.S. – tak to nasze dziadki walczyły o przyłączenie Śląska do Polski i jestem z tego dumny bo i mój własny dziadek walnie się do tego przyczynił tracąc zdrowie w czasie tych powstań, umierając przedwcześnie. Nasza gmina, powiat i region ma z tym tyle wspólnego, ze to dzięki tej walce powstańczej staliśmy się częścią Polski. Douczyć się historii Panie PlessO.S.

   • …ale dopiero po III powstaniu.W 1918 roku tu jeszcze nie było Niepodległej Polski – to pan p.Pawle powinien wiedzieć od swoigo dziadka !!!

   • Dziadki które walczyły to mogły pochodzić najwyżej z powiatu pszczyńskiego ( Kreis Pless) i powiatu rybnickiego ( Kreis Rybnik) a i tak w większości były to osoby które dały się ogłupić Korfantemu na ta jego słynno “krowa Korfantego” . Na pozostałych częściach Górnego Śląska walczyły werbusy z Zagłębia Dąbrowskiego, Wielkopolski czasami wspierani przez regularne Wojsko Polskie. Prowda jest tako że niewielko część Śląska przypadło Polsce tylko ze względu na to że Francja i Anglia tego chciały. Nie chcieli żeby Niemcy za szybko podnieśli się gospodarczo po I wojnie światowej. Polska zachęcała Śląsk aby wszedł w skład II RP m.in autonomią, a szybko po przejęciu Górnego Śląska powoli zaczęli ta autonomia likwidować. Doprowadzili do ruiny jedno z największych zagłębi przemysłowych Europy. Ale czemu się dziwić, Polska to mentalnie kraj Europy wschodniej. Także jak ktoś mo to sie douczyć historii to chyba ty, ale takiej prawdziwej historii a nie tej któro serwowało PRL a potem III RP.

  • Słuchaj ty nieuku, Górny Śląsk jak i Dolny Dolny Śląsk nigdy te ziemie nie należały do szkopów ,podobnie jak Warmia i Mazury.Dla przypomnienia ziemie polskie sięgały daleko na zachód od rzeki Odry i wyspy Wolin,zapomniałem o Wielkopolsce.W 1939 za okupacji szkopy twierdziły że Podhale należą się im , bo to są ziemie germańskie Także radziłbym ci się uczyć,uczyć,żeby mieć trochę wiedzy o Polsce,a jak ci się nie podoba to won do rajchu.

   • Król Polski Ludwik Węgierski na zjeździe we Wrocławiu w marcu 1372 zrzekł się praw do Śląska, co było związane z podpisaniem pokoju z Czechami. Od tej pory znika formalna zależność ziem śląskich od Rzeczypospolitej.
    Nikt tu o szkopach nie pisoł i nie pisze. Także coś ci sie uroiło . A co do tego “won do rajchu”, to nie wiem czymu wy gorole coś takiego zawsze piszecie w stosunku do rodowitych mieszkańców Śląska. Jak ktoś może stąd wyjechać to najwyżej wy w swoje rodzinne strony, a nie my 😉

    • To dziwne bo ci “gorole ” tak was slazakow kluja w oczy a kto by robil w kopalniach kto dla was gornikow wywalczyl przywileje i super emerytury pokombinowane zeby okrasc zwyklych pracownikow co zus grabil a wy co slascy gornicy placicie zus

     • Nikt tu nikogo nie kłuje, nic nie mom do osób przyjezdnych, ale jak ktoś zaczyno te swoje pseudo patriotyczne odzewki, a nic nie wie konkretnego w tym temacie to mnie kłuje i to mocno. Co do ZUSu i polityki gospodarczej PRL i III RP to temat rzeka i może lepiej go odpuścić.

      • SLUCHAJ TY PATRIOTO Z 1922 ROKU …POWIEM I M
       NAPISZE KROTKO …….NIEPODOBA CI SIE WOLNA POLSKA I NIEPODLEGLA ?,,,TO PO PIERWSZE CZEMU OD DZIESIECIU LAT TRZYMASZ DU……E W TYM KRAJU …CZEMU NIE WALCZYSZ I NIE WALCZYLES Z WYZYSKIEM ….?…NIEJEDEN WALCZYL W TWOIM IMIENIU I SAM O TYM NIE WIESZ ,,,JAK CI SIE NIE PODOBA POLSKA ,,,POLSKI JEZYK ,,,POLSKA NIEPODLEGLOSC TO ZJEZDZAJ TAM CO CI SIE MARZY I NIE MIESZAJ …..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.