Miedźna w podczerwieni

25

 Inaugurujemy cykl fotografii wykonanych w technice IR – Miedźna w podczerwieni, zdjęcia ukazują widok budynków oraz innych obiektów z uwidocznionym rozkładem ciepła, gdzie jak widać  dosyć iluzoryczną jakość ocieplania niektórych obiektów.

Jest to pierwsza cześć fotografii, już niebawem dołączymy zdjęcia innych budynków oraz fotografii IR z drona. Jeśli chcecie abyśmy sfotografowali konkretny dowolny obiekt usytuowany na terenie naszej gminy to zapraszamy do pozostawiania takiej informacji w komentarzu.

W galerii zamieszczona kilka zdjęć nie związanych z miejscowością a ukazujące jak wygląda rozkład ciepła na takich fotografiach.

 

Kominek Zabudowa kominkaKratki nawiew autoMostek termiczny rama oknaMostek termiczny

 

25 KOMENTARZE

 1. W miarę możliwości starać się wykupić mieszkania i tworzyć wspólnoty mieszkaniowe, wtedy ta popier*****a spółdzielnia legnie w gruzach.
  Co do cen wolnych mieszkan to jest to kolejna paranoja. Ceny z kosmosu, do tego dojda koszty (ileś tam dziesiąt tys) za remont generalny i dodatkowo czynsz(za wysoki), że tak powiem wzięty z dupy, stan bloków wiadomo jaki. Krótko, ceny wysokie, czynsz wysoki, miejscowość na zadupiu. Nic, tylko podwyżki za wszystko. Taniej jest już gdzie indziej.

 2. Kochani pamiętacie jak było z panią Dyrektor w SM Wola teraz coś się zmieniło? Niestety nie wiele pozostał zarząd księgowość koleżanki dyrektorki no i prawniczka wiec wciągali prezesa i mamy to co już przerabiamy. Pamiętajcie jeśli wejdziesz miedzy wrony musisz krakać tak jak one, z tad taka jakość wykonanych usług za dyrektorki tez ocieplali łączenia płyt których nigdy nikt nie widział, remontowali dachy których pokleili kawałki papy, a teraz jest nowa akcja ocieplenie trzeba strzyc owieczki 350 zl od metra a coo niech plac czwarty fundusz remontowy tak czwarty pierwszy remontowy drugi remontowy nieruchomości trzeci remontowy na remont klatek i czwarty na ocieplenie.
  w Normalnej spodzieli już dawno by byli wywaleni na zbity … ale nie w Woli w statucie zapisali sobie ze są oni nietykalni i maja dożywotnie stanowiska a żeby nikt nie zmienił statutu tez postanowili go zablokować.
  A tu dla porównania materiał TVN24 z osiedla wola2 https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/miala-zakaz-bycia-prezesem-zostala-dyrektorem,163680.html

  • Ta spółdzielnia powinna zmienić nazwę na “Pod jemiołą” jemioła to pasożyt, ale nie uśmierca nagle swojego żywiciela, doi go tak długo póki płyną życiodajne soki. Wygląd tego osiedla mówi wszystko, jeżeli kilkaset tysięcy rocznie wydaje się na klajster do płyt a firma specjalistyczna to wykonuje, jeżeli fundusz wynagrodzeń jest z gumy i nagrody z wynagrodzeniami to jakieś kosmiczne kwoty, to gdzie się podziewa RN zebranie walne może dużo , dlaczego przychodzi na nie kilkanaście osób? Członkowie spółdzielni puk puk budzić się, dajecie się doić już 25 lat co najmniej i bloki się same rozpadną.

  • jakie odśnieżanie takie ocieplanie to toz ta sama firma odśnieża nasze ulice co ocieplała bloki na w2. Ocieplała to duzeeeee nadużycie zal mi tych ludzi co będą bulili ciężkie pieniądze za te MEGA FUSZERKE, styropian klejony jak popadnie wystarczy podejść pod ścianę same faldy nierówności wygląda to jak by ktoś to robił za kare i za dramo a nie 350 za metr, siatki nikt tam nie widział na oczy a co dopiero mówić coś o zatapianiu jej w kleju, łączenia płyt styropianowych powinny być wypełniane pinką PU tak aby szczeliny nie powodowały mostów termicznych, płyty na łączeniach się szlifuje tak aby właśnie nie było widać tych uskoków, klej nakłada się dwa razy. Po jakiego grzyba ocieplacie balkony żeby było więcej metrów?

   • przecież na odbiorze takich inewstycji musi byc kameratermowizyjna bo inaczej jak odebrac,sprawdzic taką sciane ,dba wojt o mieszkanców poodsniezane ,poocieplane gratulowac

 3. my na W2 już widzieliśmy firmę “kogucik”, którą wynajęła w imieniu mieszkańców SM”Wola” i ta firemka ocieplała ul. Lipową. takie robotniki, że nie wiedzieli jak się ociepla blok, bo najpierw chodzili i patrzyli jak jest ocieplony blok Wspólnoty z W1. jak już zaczęli ocieplać to oczywiście na jesień, co każdy trochę myślący człowiek wie, że budynki ociepla się w lecie, jak jest ciepło, a nie na jesień, gdzie jest zimno i wilgoć. bloki z zaczętym ocieplaniem stały oczywiście całą zimę i jeszcze łaskę zrobili, że na czas zimy nie liczyli kasy za usunięcie rusztowań. TO JUŻ ZRESZTĄ TRADYCJA, ŻE SM “WOLA” WYNAJMUJE ZA NASZE PIENIĄDZE “BYLE JAKIE” FIRMY, BYLE TANIEJ, A LUDZIE I TAK ZAPŁACĄ NORMALNĄ STAWKĘ ZA KAŻDE PARTACTWO. przykładem jest tu nowy parking na Brzozowej, który powstawał w ogromnych bólach, gdzie kolejna firma “kogucik” tak mały parking robiła ponad miesiąc czasu, bo oczywiście owa “firemka” na początku pracowała przy tym parkingu TYLKO W PIĄTKI I TO POPOŁUDNIU. dopiero jak ich termin zaczął naglić, to przyjeżdżali codziennie. następny przykład: remonty klatek. co parę lat SM ładuje ogromne pieniądze w remonty. a firma, która robiła ten ostatni remont, nie dość, że robili hałas już od 6 rano przez parę tygodni, to jeszcze farbą “zaciapali” framugi i progi i drzwi do mieszkań, to jeszcze tak ułożyli płytki, że na każdym piętrze tuż przed schodami, mamy uskoki. kto to to widział, żeby takie “partactwo” zrobić wziąć za to pieniądze. ciekawe czy we własnych domach też takie coś zrobili?
  i dużo by tu jeszcze wymieniać, jakie firmy wynajmuje SM WOLA. fuszerka fuszerkę pogania i tyle. a najgorsze, jest to, że czynsze rosną nam w zatrważającym tempie. od maja czeka nas podwyżka opłaty eksploatacyjnej. może mi ktoś wyjaśnić CO SPÓŁDZIELNIA ROBI Z OPŁATĄ EKSPLOATACYJNĄ, KTÓRA JEST PŁACONA OD METRAŻU MIESZKANIA? FUNDUSZ REMONTOWY PŁACIMY OD POCZĄTKU JAK TUTAJ MIESZKAMY I CO Z TEGO SPÓŁDZIELNIA ZROBIŁA, SKORO NA OCIEPLENIE, KAŻĄ LUDZIOM BRAĆ KOLEJNY KREDY NA PARĘNAŚCIE LAT. w ościennych miejscowościach, OCIEPLENIA SĄ FINANSOWANE Z FUNDUSZU REMONTOWEGO, ŻADEN MIESZKANIEC NIE ZACIĄGA NA SWOJE MIESZKANIE KREDYTU.
  A tu ledwo ludzie pospłacali kredyty, które SM zaciągnęła na mieszkańców na budowę bloków i znowu chcą nas “uraczyć” KOLEJNYM ZOBOWIĄZANIEM WOBEC JAKIEGOŚ BANKU I CZYNSZ JUŻ WTEDY WYNIESIE PONAD TYSIĄC ZŁOTYCH. TYLE PIENIĘDZY ZA KLITKĘ 62 M, NA ZAD….IU, SZOK PO PROSTU SZOK I brak słów, na to SM Wola z nami robi.

  • Zgadzam się z tobą w pełni – szkoda tylko, że ludzie są ślepi i nie ma w nich jedności. SM Wola to jedna wielka porażka. Najdroższe czynsze w okolicy i co chwilę podwyżka, a podzielniki na nie ocieplonych blokach to perfekcja pogratulować tylko pomysłodawcom – nie jestem w stanie dogrzać mieszkania narożnego bez podkręcenia grzejnika na maksa tylko plać potem bajońskie sumy człowieku – biznes dla SM wola, ale oczywiście zawsze możesz przejść na rozliczanie ryczałtowe 8 zł za M2 tak tak dobrze czytacie…. Tylko telewizję wezwać niech się ktoś zainteresuje w końcu…..ludzie obudźcie się !!!!!!!!

   • Rowniez sie zgadzam. Spoldzielnie na terenie innych miast termoizolacje robia z funduszu remontowego. Tu opala za oplata. Na WII fundusz remontowy i fundusz remontowy nieruchomosci. A jeszcze chca zeby czlowiek kolejne zobowiazanie wzial na siebie.

  • Minie zima, temat przyschnie i wiosna zakończy wasze utyskiwania. Po co żale i pretensje, mieszkańcy W2 zachowują się jak wójt. Niewygodne tematy powierzchownie omówić pozornie zgodzić się z narzekającymi i przeczekać aż zapomną. Mieszkańcy W2 tak samo biadolą i nic nie robią. Na wiejskie zebrania, podobnie jak na walne spółdzielcze przychodzi garstka ludzi, mniej niż 20 osób. Śmieją się nawet radni a wójt na wiejskim zebraniu się cieszy bo nie musi nawet niczego obiecywać, komu? W tym roku wybory-napewno będą obietnice, podziękowania i nadzieja że w2 nie pójdzie głosować a ci co wyjdą zagłosują na obecne władze i radnych Muchę i Antos. Kilka osób i kilkunastu zaproszonych gości (więcej niż niby zainteresowanych mieszkańców). Na walnych zgromadzeniach spółdzielców podobnie, kilku mieszkańców i panujący zarząd nie ma żadnych problemów z forsowaniem własnych wizji-coś obieca, coś potwierdzi i kolejna kadencja w kieszeniach zainteresowanych-a mieszkańcy co OCZYWIŚCIE RĘCE W NOCNIKU – obie i prawa i lewa. i tak szanowni mieszkańcy już dwadzieścia klika lat jesteście tłem dla rządzących i zabawká. ONI majá kasé a WY ŻAL!!!

 4. Można pozyskiwać dofinansowanie z GMINNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI, jak ktoś się interesował to wie, że W2 jest wykluczone z tego programu w miejscu gdzie bloki sa w najgorszym stanie, a tam najwięcej jest “grzejących” atmosferę bloków w których jest i tak zimno i grzyb. O elewacjach nie ma co mówić bo to widać z daleka. Spółdzielnia też może pozyskiwać różne dotacje ale po co? Dla kogo? Mieszkańcy są bezimienni niezintegrowani i mocno nieświadomi czego oczekiwać od świetnie zarabiającego zarządu.

 5. pomysł dobry, wykonanie fatalne. Te zdjęcia nic nie mówią, wniosków nie można z tego wyciągnąć żadnych. Prosimy mniej zdjęć, konkretnych, z legendą i wnioskami 😉

 6. Dobra robota z wrzuceniem tych zdjęć, zwraca uwagę na istotny problem, jak ich ciężko zarabiane pieniądze uciekają dosłownie w powietrze, temu później roczny koszt ogrzewania M3 w bloku, co to ma niespełna 50 m.kw. jest porównywalny z kosztem ogrzewania małego domku jednorodzinnego.
  Dzięki termomodernizacji w zimę można zużyć mniej paliwa na ogrzewanie, w lecie jest nieco chłodniej, a i wartość nieruchomości rośnie, bo oto kończy się powód do beki, że mieszkasz w “slumsie”, a w zadbanym otoczeniu też lepiej się człowiek czuje, czytałem kiedyś artykuł, że w obskurnych, zaniedbanych miejscach rośnie poziom agresji, skłonności do zachowań patologicznych, itd
  Także bierzcie ludziska sprawy w swoje ręce, trochę drożej miesięcznie na funduszu remontowym, ale to inwestycja.

 7. Proszę zrobić takie opracowanie dla budynków, które zostały poddane termomodernizacji przez wójta, tj szkoły, przedszkola itp. Myślę, ze takie opracowanie zainteresuje wiele osób.

   • te prace powinny byc nie zaplacone z powodu marnej jakosci , termowizja juz przy kazdej inwestycji jest przy odbiorze ,bo jak inaczej sprawdzic ?tak jak wojt
    ta mysł ze płacicie za coś 350 zł za metr ogrzewa Was najbardziej

 8. I o to dowód na to jak dużo strat ciepła ucieka, gdy budynek jest nie ocieplony. Zapraszam na Dębową bo tam budynki nadal bez izolacji termicznej a podzielnik na grzejnikach ” śmigają ” aż miło a potem nie dopłaty ….szkoda słów……

  • Tak tylko nie za 350 zl za metr ocielenia co to za stawka i jeszcze osobny fundusz gdzie wszędzie się robi to z funduszu remontowego. Jakoś nie jestem jeleniem żeby przy stawkach 120zl za metr płacić 350

 9. piekne zdjęcia 🙂 szkoda ze nie zamieściłes konkretnych wartosci teperatur poszczegolnuch kolorów. to dalo by szersze spektrum przedstawionego problemu. ponad to artykuł majacy na celu zwrocenie uwagi spoleczenstwa winien być obfity w treśc tlumaczacą co to jsst kamsra termowyzyjna i dlaczego ją stosujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.