Miedźna – wyremontowany przepust i nowa nawierzchnia przy ul. Topolowej

5

Nowa nawierzchnia na prawie 270m odcinku jezdni i wyremontowany przepust pod drogą, to efekt zakończonej właśnie inwestycji przy ul. Topolowej w Miedźnej.

Prace przy ul. Topolowej ruszyły już we wrześniu. Na czas remontu droga była wyłączony z ruchu, jednak piesi i rowerzyści mogli używać specjalnej kładki, umożliwiającej swobodny ruch w obu kierunkach. Roboty polegały na remoncie nawierzchni jezdni na odcinku ok 270m, remoncie przepustu pod drogą oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Koszt całej inwestycji to prawie 240 tys. zł, jednak na jej realizację powiat pszczyński pozyskał dofinansowanie z budżetu państwa w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych w kwocie niemal 190 tys. zł.

To nie pierwsze prace wykonywane na tym terenie. W zeszłym roku wyremontowano przepust drogowy wraz z rowami w rejonie skrzyżowania ul. Wiejskiej i Topolowej. To zadanie kosztowało 225 tys. zł, ale wtedy powiat także pozyskał dofinansowanie z ministerstwa w wysokości niemal 180 tys. zł.

Tyle oficjalny komunikat PZD Pszczyna i była by to kolejna dobra inwestycja w Naszej gminie, jednak tutaj coś ktoś niestety nie dopatrzył i mamy dziurawy odcinek 30 metrów łączący dwa wyremontowane odcinki  tej drogi. Można by było dodać – Jest ale….

 

Info Powiat Pszczyna
foto Wolanie

 

5 KOMENTARZE

  1. Oczywiście nie można było pociągnąć nowego asfaltu aż do wcześniej remontowanego na tej ulicy, tylko trzeba było zostawić 30 metrów starego asfaltu między dwoma nowymi odcinkami… Śmiech na sali!

  2. kto to poodsnieza GMINA CAŁA zasypana i jeden traktorek sobie bocznymi pyka taki wojt przetarg podpisał na jeden traktor .Smutne to jest dzieci do szkoły ida całe mokre do szkoły wchodzą , co za znieczulica !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.