Miedźna za wariantem H

24

Podczas poniedziałkowej nadzwyczajnej XL Sesji Rady Gminy Miedzna, radni uchwalili uchwałę popierającą budowę trasy ekspresowej w wariancie H wraz z węzłem typu WB z drogą Pszczyńską.

Głosowało 15 radnych za było 11 jedna radna się wstrzymała (Edyta Miszczak-Kowalska z Góry), a troje było przeciwnych (radni z osiedla Wola II: Piotr Sikora, Małgorzata Antos oraz Marek Mucha).

Do uchwały dopisano ze Gmina w dalszym ciągu podtrzymuje swoje stanowisko i jest przeciwna budowie wariantu A.

 

Treść podjętej uchwały do pobrania

uchwala S1

 

obradyS1

warHS1

24 KOMENTARZE

 1. Ludzie pomyślcie dobrze droga gdzieś musi iść i jeśli nie wariant H to który?, jest naprawdę najbardziej sprawiedliwy ze wszystkich ja mam działkę na trasie wariantu A i od wiosny zaczynam budowę i nie miał bym 300 czy więcej do S1 tylko bliżej i cieszył bym się bardzo że chociaż miałbym drzewa odgradzające mnie od drogi i nie wspomnę o ludziach którzy straciliby domy a z drugiej strony jeśli mieliby zamknąć którąś z kopalń bo ja się nie zgadzam to troszkę głupie

 2. Przeczytałam tu jeszcze raz parę postów od “wili” i myślę sobie- co to za człowiek ,który wpierw denerwuje “Joannę” a na końcu pisze łagodnie jest pełen zrozumienia dla tej Pani.Robi dużo błędów i to wszystko skłania mnie do tego by stwierdzić ,że mamy do czynienia z osobą psy….. . Nie kończę bo jeszcze mnie do sądu poda,a idzie się domyślić kogo mam na myśli,miałam już styczność z takimi ludźmi. Przy okazji “Joanna” i “Przeciwnik” to dwie różne osoby zresztą administrator wie,a ja piszę by nikt mi przypadkiem nie zarzucił,ze to ta sama osoba.

 3. No, no… “powiązania mafijne” – Szanowny Willi, czy Ty się za bardzo nie zdenerwowałeś? Dobre, to było, naprawdę dobre 🙂

  • Witam. Dzięki ADMINIE za informację o spotkaniu ws S1 W Brzeszczach ciężko znaleźć informację o S1.Szybciej znajdziesz kody do rakiet atomowych. Dużo dowiaduję się ze stron gminy Miedźna – info. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

 4. – Chcemy mieć przekonanie, że wicepremier Elżbieta Bieńkowska rozumie problem S1 i mówimy jednym głosem w sprawie priorytetów – mówi Henryk Skupień z “Porąbka”.

  Na jakim etapie utknęła budowa S1?

  Jest w dokumentach, ale na odległej pozycji. Znajduje się co prawda w rządowej strategii rozwoju transportu do roku 2020, ale na 21. miejscu (wg kryteriów oceny uzyskała 47,1%).

  Na którym musiałaby się znaleźć, żeby zostać zbudowana?

  Z naszych szacunków wynika, że przynajmniej na 18. W tej chwili tę pozycję zajmuje trasa S6 Szczecin-Koszalin (ocena 48,98%).

  Skąd ta odległa pozycja?

  Problem jest po stronie tzw. elementu gotowości, którego my nie mamy. Brakuje decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, bez którego nic nie może powstać

 5. Witam . Wasi radni mają cykora przed związkowcami . Droga S1 jest bardziej potrzebna Brzeszczom niż Woli Bo będzie za razem obwodnicą miasta dla samochodów jadących w kierunku Oświęcimia i dalej .Wariant przez Brzeszcze jest też lepszy dla Oświęcimia. Na razie to związkowcy piją szampana że Miedźnę zrobili w trąbę.POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

 6. Willi, cos mi to czuć, żeś sam w tym paluszki maczał, zeby droga tu była, a teraz ideologie dorabiasz. Moze ty sie wyprowadz gdzies koło autostrady?? Podatki dla gminy? smiechu warte te fantazje. Na tych parunastu kilometrach to pewnie metropolia powstanie co?? A bajka,że natezenie zmaleje jest po prostu załosna.

  • Ktosiek- masz racje z Trzebini Krakowa Cieszyna , Skoczowa , Bielska Białej ,Czechowic czy Pszczyny do Katowic przez Wolę jest bliżej i wszyscy będą się tędy pchać by zobaczyć takich Tubylców jak Ty . pomyśl trochę a potem posądzaj kogoś o powiązania mafijne .ta droga będzie służyć tylko lokalnej społeczności , nawet ludzie z Oświęcimia nie pojadą dwadzieścia kilometrów dalej by dostać się w kierunku Katowic , bo będą mieć wjazd na ściernicach .Brzeszcze może Kęty będą korzystać z tej drogi .inni w naszym rejonie mają swoje takie drogi – ta droga jest dla Ciebie .i dla mieszkańców głównie naszej gminy.

 7. Okoz, jakbyś mieszkał na W II to nikt by Cie chyba nie musiał bardzo przekonywać jak to fajnie mieć smrodziche pod oknami. Do tego hałas, wyciete tereny zielone itp.
  Willi – tak, wnuki będą bardzo wdzięczne za te decyzje, ale wnuki samego wójta. Że im potencjalny spadek przed wyburzeniem ocalono kosztem wolanów.

 8. Czy ktoś może przedstawić negatywne skutki wybranego wariantu ?

  Może wreszcie po kilkunastu latach wybudują tą drogę i 4 wieś w Polsce przestanie być peryferiami.

 9. A gdzie byli radni ??? Z WI ktorzy nie wsparli kolegów i koleżanki z WII To jest absurd aby droga podzieliła piękny las do spacerowania rodzinnego, itp.: p. Gruszka był za czy przeciw ??? A może oddawał krew ??? Za rok Was rozliczymy !

 10. nareszcie ktoś sensownie podjął decyzje -myślę ze w gminie zacznie się coś dzieci .wnukowie kiedyś podziękują za te decyzje wójtowi .

   • chcesz żyć zgodnie z naturą , to wyprowadzi się w Bieszczady lub na ścianę wschodnią , gdzie zaludnienie na jeden kilometr kwadratowy przypada statystycznie pół człowieka .po oddaniu tej drogi nasilenie ruchu rozłoży się równomiernie na trzy drogi i przez wolę będzie jeździć do pięćdziesięciu tysięcy aut na dobę .aktualni most Bronisław przekracza dziennie około dwudziestu tysięcy aut na dobę .czy Ty jechałaś kiedyś taką drogą i widziałaś jakie są prowadzone inwestycje koło niej , ile podatku do gminy spływa w postaci podatku od nieruchomości .dziękuj bogu ze nadarza się taka sytuacja . ze będziesz mogła mieszkać koło takiej drogi a nie koło traku konnego .

    • Ale pierdoły opowiadasz! Ja nie chcę żyć zgodnie z naturą, tylko nie chcę żyć z ekspresówką za oknem! Na pewno nie mieszkasz na WII, bo gdybyś mieszkał i miał w perspektywie słuchać hałasu ruchu i wąchać smród spalin, to mówiłbyś inaczej. Co do podatków, to odlicz od nich koszty utrzymania choćby oświetlenia, za które gmina będzie musiała płacić. Mógłbyś się zdziwić ile kilometrów przejechałam podobnymi drogami i jak mi zawsze było szkoda ludzi, którzy przy nich musza mieszkać. Natężenie ruchu nie zmaleje, a wręcz wzrośnie ze względu na węzeł, który chcą tu postawić razem z drogą. Nic byśmy nie stracili, gdyby przebiegała ona przez Brzeszcze, a nie po to kupowaliśmy mieszkania przy trakcie konnym, aby teraz mieć tu syf. A Boga w to wszystko nie mieszaj, bo nie on decyduje, gdzie droga pobiegnie, no chyba, że dla Ciebie Bogiem jest wójt…

    • A jak masz ochotę mieszkać przy ekspresówce, to Ty się wyprowadź w miejsce, gdzie taka biegnie, bo ja się wyprowadzać nie mam zamiaru.

     • Wójt zapewne jest bogiem w gminie – bo większości decyzji podejmowanych i zatwierdzanych jest przez niego .nikogo nie chce przekonywać do swoich tez , ale mocno przemyśl swoją decyzje na temat przebiegu tej drogi .ja tylko wiem ze woda nie płynie pod górkę i każdy w życiu wybiera najkrótszą drogę do przebycia .sensem mojej wypowiedzi jest to inne gminy w okolicy nie będą jeździć tą drogą bo innymi drogami mają bliżej do celu.niż przez Wolę.

      • Dla mnie wójt nie jest żadnym bogiem. Jest takim samym “robaczkiem” jak ja czy Ty, tylko działającym w imieniu tych, którzy go po raz kolejny, niestety, wybrali.
       Wierz mi, że mocno przemyślałam swoją decyzję i moja decyzja jest taka: NIE CHCĘ MIEĆ DROGI EKSPRESOWEJ PRZED OKNAMI. Argumenty:
       1. Brak ekranów dźwiękochłonnych – hałas i smród spalin
       2. Las zostanie wycięty, ponieważ musi być wycięty (wiek drzew), więc dodatkowo nie będzie miało co nas chronić od efektów istnienia S1, a zanim młode drzewa urosną, to moje dziecko już będzie nastolatkiem.
       3. Droga pobiegnie na wiadukcie ze względu na Pszczynkę i tereny podmokłe, więc hałas będzie niósł się jeszcze bardziej
       To jest moja ostateczna decyzja.
       Każdy z nas wybiera sobie miejsce zamieszkania według swoich upodobań. Ja wybrałam Wolę m.in. dlatego, że mam blisko las, jest tu w miarę spokojnie, mam blisko do wszystkiego, co jest mi potrzebne – do przedszkola i szkoły dla dziecka, do kościoła, do banku i do sklepów. Gdybym nie szukała spokoju, zamieszkałabym w Tychach.
       Wiem, że chcesz, aby gmina się rozwijała, ale nie uważam, aby S1 była dobrym sposobem na rozwój. Mielibyśmy spokój gdyby droga pobiegła przez Brzeszcze – dla nich jest to lepsze rozwiązanie choćby ze względu na obwodnicę miasta.
       Konkludując – spróbuj po prostu postawić się na moim miejscu – mieszkańca WII. Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale domyślam się, że S1 nie będzie dla Ciebie uciążliwa, skoro jesteś “za”.

       • Do “Joanna”-całkowicie Cię popieram,wiem z doświadczenia ,że niektórzy specjalnie tak piszą,po prostu podpuszczają innych, bo ich bawi takie denerwowanie. Też raz pisałam o elektrowni to uznał mnie taki jeden za niepoczytalną. Potem pisze się kolejny post, odpiera atak, tłumaczy ,że to ,że myślałam tak a tak itp.a innych to bawi-wiem jak to działa.Dla nich to odpisywanie i poniekąd zmuszanie nas do odpowiedzi wyjaśniającej -to niejako pożywka,specjalnie tak formułują zdania byś dalej pisała, dlatego unikam już pisania postów.Poza tym nie masz gwarancji gdzie kto mieszka i czy to co pisze to prawda. Kończąc mam dużo szacunku do Ciebie jako mądrze myślącej osoby i szczerze pozdrawiam a głupim myśleniem się nie przejmuj.

       • Joanno -nie chce byś zmieniała poglądy ,ja mieszkam na starym osiedlu . kiedyś mieszkałem koło takiej drogi i wiem jaki to luksus. myślę ze w Tychach na bocznym osiedlu jak paprocany jest ciszej niżeli na Twoim osiedlu .nie musisz odpisywać .

 11. I tak nam frytkowianie na czele z Michalikiem podsunęli drogę.Najpierw zbierali podpisy po Woli żeby tej drogi w Gminie nie było , a jak już padła propozycja żeby szła przez Wole to jest OK.Ci ludzie nie maja pojecia co to honor.Delikatnie mówiąc ładnie w H…. przygrali.Czytaj uczciwość ludzka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.