Miedźna zasypana -wypadek na Miedzyrzeckiej

8

Po wczorajszym ociepleniu i minimalnej poprawie warunków drogowych zima ponownie zaatakowała od godzin nocnych na terenie woj. Ślaskiego występują intensywne opady śniegu możne go spaść nawet kolejne 15 cm jak informują synoptycy taka sytuacja potrwa najprawdopodobniej do końca tygodnia.

 

Na efekty fatalnych warunków drogowych nie musieliśmy długo czekać oto groźny wypadek dziś na ul. Międzyrzeckiej w Woli.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że do czołowego zderzenia samochodów doszło w chwili, kiedy kierowca jednego z nich wykonywał manewr wyprzedzania rowerzysty. Do szpitala trafili 38-latka i 9-latek z Jankowic. Obydwoje kierowcy byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

Do “czołówki” doszło kilka minut przed 9:00, . Według wstępnych ustaleń policjantów , kierowca Fiata Doblo, 30-latek z Tychów, wymijał rowerzystę. W trakcie manewru, z nieustalonych przyczyn, nie zdołał uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka VW Polo. W wypadku ucierpieli 38-latka z Jankowic, która kierowała volkswagenem, i 9-letni pasażer. Z pewnością, nie bez znaczenia były dzisiejsze, bardzo trudne warunki na drogach. Nie można jednak tego traktować jako usprawiedliwienia i zwolnienia kierowców z zachowania, przy tak szczególnej aurze, równie szczególnej ostrożności.

mat.KPP Pszczyna

 

 

 

A tak wygląda ul.Międzyrzecka w momencie wypadku

 

 

 

————————————————————————————————————————————————

31.marca

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków,  zaczęło padać od soboty wieczorem  opady nasiliły się około godz. 6:00 nad ranem.

Łącznie w ciągu najbliższej doby, ma spaść nawet 20 cm świeżego białego puchu, intensywne opady śniegu potrwają, licząc od niedzielnego poranka, dobę.

– Przed nami godziny z opadami śniegu, z pogodą bardzo trudną, niebezpieczną na drogach i z taką, która może sprawiać różnego rodzaju komplikacje. Proszę przygotować się na to, że w niedzielę po południu warunki drogowe w wielu miejscach będą fatalne.

 

 

8 KOMENTARZE

  1. Z tego co się orientuję działa to inaczej , jest wydawany zakaz wyjazdu ze strony gminy/powiatu czy innej jednostki władzy , w celu oszczędności skromnych budzetów.

    Firmy odśnieżające mają płacone za ilość wyrobionych godzin więc jeżeli by to od nich zależało , to pewnie pługi były by na drogach 24/h , tak na moją chłopską logikę

    • Też się podpisuję pod tą pochwałą nowych gospodarzy na brzozowej mimo Wielkanocy i tak intensywnych opadów naprawdę pan Janusz W. się postarał,zresztą to małżeństwo zawsze się stara.

  2. Wczoraj byłem na spacerze na moście nad Wisłą i byłem pod wrażeniem, że gmina Brzeszcze odśnieżyła drogę aż do mostu na rzece Wisła a my nie mieliśmy się czym pochwalić !!! Może kiedyś nastanie porządny gospodarz i podwładni mu radni, którzy wezmą się do roboty. Jak na razie od momentu zamknięcia kopalni to Gmina Miedźna się cofa. A tak to od kilku lat jakieś kolesiostwo funkcjonuje u nas.

  3. Utrzymanie dróg w naszej gminie to porażka !!!! Rozumiem Święta Świętami ale skoro ktoś bierze pieniądze za utrzymanie zimowe to niech sie stara i robi robote

  4. proponuje przesyłać piękne śnieżne zdjęcia naszej Gminy 🙂 myśle że warto też pochwalić służby , które pomimo Wielkanocy i ilości śniegu usiłują udrożnić nasze gminne drogi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.