Międzynarodowe zapasy niepodległościowe

12

103 zawodników i zawodniczek z 15 klubów zapaśniczych wzięło udział w XIV Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Święta Niepodległości. Odbył się on 8 listopada w hali dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Celem imprezy było uczczenie rocznicy Święta Niepodległości, obchody XV-lecia klubu JUNIOR Dzierżoniów oraz popularyzacja sportu zapaśniczego na Dolnym Śląsku. Była to także okazja do uczczenia jubileuszu 30-lecia pracy szkoleniowej prezesa i trenera Stanisława Warchoła.

Oficjalnego otwarcia dokonał senator RP Stanisław Jurcewicz – przewodniczący Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS oraz zastępca starosty Dariusz Kucharski. Dolnośląska Federacja Sportu we Wrocławiu za aktywną działalność na rzecz sportu przyznała senatorowi Stanisławowi Jurcewiczowi oraz Stanisławowi Warchołowi odznaki ,,Zasłużony dla sportu na Dolnym Śląsku”. Odznaki te wręczyli dyrektor Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu Arkadiusz Zagrodnik oraz prezes Dolnośląskiego Związku Zapaśniczego Mariusz Kruczyc.

Komisja Odznaczeń i Wyróżnień Polskiego Związku Zapaśniczego przyznała zaś za propagowanie i działalność na rzecz olimpijskiej dyscypliny Złotą Odznakę Annie Sądej, Wiesławowi Berezickiemu i Januszowi Chawłowskiemu, srebrną odznakę Renacie Łukasiewicz, Joannie Braumann, Waldemarowi Krajewskiemu, a brązową – Norbertowi Warchołowi.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 15 klubów, takich jak: Zapaśniczy Klub Dunajska Streda ze Słowacji, Hellas Brno Sokol Borohradek, Sokol Hradec Kralove z Czech, ZKS Gorażdźe, WKS Śląsk Milicz, Wiatr Wołów, GKS Piast Wola, Bursztyn Lewin Kłodzki, BIZON Milicz, Opal Kudowa, KS Lotnik Wrocław, SOWA Pieszyce, IRON BULLS Bielawa oraz JUNIOR Dzierżoniów. Dziewczęta startowały w kategorii: najmłodsze dziewczęta (rocznik 2003-2006), młodziczki (rocznik 2000-2002) oraz kadetki waga 62kg i młodzicy (2000-2002) oraz najmłodsi chłopcy (2003-2006). Najlepszymi technikami zawodów okazali się Horyja Mykita (Hellas Brno) (35kg) i Reka Bacsfaiova (Dunajska Streda ze Słowacji), która wygrała kategorię wagową do 48 kg. Najlepszą zawodniczką z Polski okazała się Paulina Martyka (JUNIOR Dzierżoniów), która wygrała kategorię wagową do 57 kg.

Oprócz niej pierwsze miejsce w kategorii wagowej 62 kg i złoty medal zdobyła Marzena Martyka. Srebrny medal i II miejsce wywalczył Daniel Matuszyński (59 kg), a brązowe Filip Wasilewski (22 kg), Bartosz Pych-Lipński (25 kg) i Natan Poznański (48 kg). Drużynowo pierwsze miejsce zdobył JUNIOR Dzierżoniów, drugie – PIAST Wola, a trzecie – WKS Śląsk Milicz.

Medale zdobyte przez zawodniczki i zawodników z Woli; Bartosz Piwowar 1 miejsce, Gabriela Płoszczyca 1 miejsce, Daria Jaczynska 1 miejsce, Kacper Krupa 1 miejsce, Wanesa Kania 2 miejsce, Anna Doktor 2 miejsce, Martyna Żogała 2 miejsce, Igor Rożnawski, Eryk Cichoń, Oskar Kania, Paulina Karwas – 3 miejsca,

 

foto facebook.com/piast.wola

Przy tej okazji zwracamy uwagę włodarzom  Gminy iż taka kuźnia talentów pracuje  w tym budynku.

 

_DSC8456

 

12 KOMENTARZE

 1. Wielkie gratulacje dla zawodników oraz trenera Pawła Ciemierza. Praca ktorą wkładają jest wprost nie do opisania. Codzienne, pozwolę sobie podkreślić raz jeszcze CODZIENNE treningi, to nielada wyzwanie zarówno dla dzieciaków jak i trenera. Dzięki podejściu Pawła Ciemierza dzieci zamiast przesiadywać przed komputerami wolą czynnie spędzać czas i z dumą reprezentować barwy klubu. Dzięki temu, również gmina zyskuje rozgłos (ale nie będę rozwijał tego wątku, gdyż bohaterami artykułu są nasze dzieci oraz ich trener a nie wladze gminy)

  Pamiętajmy że kolejne zawody odbędą się w Bieruniu, serdecznie zapraszam do kibicowania naszym dzieciakom-to im naprawdę dodaje skrzydeł!!!

  Jeszcze raz wielkie GRATULACJE dla zawodników oraz trenera.

 2. Gratulacje dla dzieciaków, za każdym razem pokazują wielką klasę. Ale nie zapomnijmy również że za ich sukcesami stoi ciężka praca trenera.

 3. Brawo dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców za wytrwałość w realizacji sportowej pasji. Nawet w takich warunkach nie zniechęciliście się do treningów. Brawo dla waszych trenerów. Cóż, dla władzy to WSTYD, nawet jak wójt nie wiedział jakie panują tam warunki, w jego obiekcie to gdzież byli radni z komisji sportu. Czy w naszej słynnej już gminie zabrakło miejsca dla wspaniałych sportowców z których powinni nasi radni i wójt być dumni. Jak to ktoś tu napisał nazywani pogardliwie “kopaczami” PIŁKARZE doczekali się co prawda słynącego jako bubel boiska ( ale nowiutkiego, na gwarancji jest więc szansa, że sportowcy zajmą się naprawianiem bubla zanim zaczną trenować na boisku). Pływacy mają basen, siatkarze mają boiska w SP1 i halę . Szachiści swoje miejsce na ziemi w SP2. A zapaśnicy NIE ISTNIEJĄ? na stronie internetowej gminy Miedźna nie ma wzmianki o ich sukcesach.PROSZĘ PRZEDSTAWICIELI KLUBU O WPISY NA TEMAT SUKCESÓW NASZYCH ZAPAŚNIKÓW, nasza obecna władza pilnie śledzi każdy wpis na stronie co widać w ich nerwowych ruchach.

  Pozwolę sobie dodać klasyfikację drużynową bo w zapasach liczy się także Drużyna.

  Klasyfikacja drużynowa:
  I miejsce – MULKS JUNIOR Dzierżoniów
  II miejsce – PIAST Wola
  III miejsce – WKS Śląsk Milicz
  IV miejsce – Dunajska Streda-Słowacja
  V miejsce – Hellas Brno-Czechy
  VI miejsce – IRON BULLS Bielawa
  VII miejsce – ZKS Góraźdże
  VIII miejsce – Bizon Milicz

  JESZCZE RAZ GRATULACJE I DALSZYCH SUKCESÓW ORAZ TRENINGÓW W GODNYCH WARUNKACH.

 4. Dobrze ze ukazał sie artykul w kilka dni przed wyborami. zapasnicy moze do 16 listopada wojt z radnymi wyremontuja wam obiekt. Az wstyd jak wyglada ten budynek.
  Juz widze konkurencje ktora pisze ze to budynek Kompanii Weglowej heheheh
  Mnie nie interesuje kogo to budynek ale ma wygladac na 21 wiek !!!!! Zakasac rekawy i modernizowac ten obiekt prosze !!!!!! Wojcie zadzwon do zapasnikow kto jest wlascicielem obiektu jak Pan zapomnial czyja to wlasnosc

 5. Samorząd dla mieszkanców B.Taranowski co chcemy zrobić: “modernizować i rozbudowywać bazę sportowo-rekreacyjną”. No widzimy 16 lat u władzy a zapaśnicy ćwiczą w ruderze.
  Myślę ze to bezie 16 lat na 16 listopada i ani dnia więcej.
  A wychowankom Piasta Wola gratuluje wyników, samozaparcia i dążenia do celu mimo spartańskich warunków.

  • Chyba nie odpowiednie miejsce na agitację wyborczą. To jest artykuł o sukcesach dzieci w zapasach. Sporcie o którym już dawno zapomnieliście a tu raptem olśnienia dostaliście przed wyborami. Niepoważne
   Brawo dzieciaki, zazdroszczę wam wytrwałości w tym nie łatwym sporcie. Gratulacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.