Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

0

Czy jest ktoś, kto nie lubi słuchać bajek? Nie w naszej szkole. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli , nie tylko lubią bajki, ale również doskonale znają ich bohaterów.
6 listopada – w ramach kalendarza świąt dziwnych i mniej znanych, wypada święto, dzięki któremu bez względu na wiek przenosimy się do świata fantazji i marzeń.
Co prawda bajkowi bohaterowie goszczą w naszej szkole każdego dnia podczas słuchania czytanych bajek, oglądania ich na ilustracjach…. jednak „ożywione” postaci wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. W tym dniu nasza szkoła stała się prawdziwą „krainą bajek”, a uczniowie wszystkich klas zamienili się w bajkowych bohaterów. W klasach grasowały wiedźmy i dumnie przechadzały się księżniczki, dziarsko maszerował Kubuś Puchatek, po korytarzach spacerowały Calineczki, Kapciuszki i Koty w butach, porządku pilnowali szeryfowie i Zorro! Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia był udział w konkursach i quizach wymagających wykazania się doskonałą znajomością tych znanych i mniej znanych bajek i baśni. Przygotowane konkursy i zabawy stały się okazją do kolejnego działania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiejszy dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, którzy wraz z wychowawcami dziękują rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tego święta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.