Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?

14

26 marca 2015 roku na stadionie „Sokół” w Woli odbyło się spotkanie młodzieży z władzami gminy na temat „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież ?” . Swoją obecnością zaszczycili nas: Radni Gminy Miedźna – Pani Małgorzata Antos, Pan Marek Mucha, Sołtys Wola I – Pan Andrzej Nelec, Wola II – Pan Andrzej Biszkant, Pani Barbara Bandoła, która występowała w podwójnej roli: dyrektora Gimnazjum nr 2 i Przewodniczącej Rady Powiatu. Organizatorami spotkania byli uczniowie Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli : Natalia Piosik i Paweł Mucha- kandydaci do XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Podczas tego wydarzenia młodzież oraz dorośli aktywnie wypowiadali się na zadawane im pytania. Władze gminy mogły pochwalić się udogodnieniami dla młodych ludzi, które powstały w naszej miejscowości, np. stadion „Sokół”, basen z kręgielnią i siłownią, orlik, „siłownia na świeżym powietrzu”. Następnie młodzież chętnie przedstawiała swoje pomysły na organizowanie przestrzeni publicznej, m.in. stworzenie skwerku obok basenu, ścieżek rowerowych, boiska do siatkówki plażowej na Osiedlu Wola II. Młodzi ludzie wyszli z inicjatywami, których mogliby się podjąć, aby polepszyć warunki życia mieszkańców. Świetnym pomysłem okazała się propozycja pierwszoklasistów, żeby raz w miesiącu uczniowie Gimnazjum nr 2 swoją lekcję wychowawczą spędzili w terenie, porządkując wyznaczony obszar Osiedla II. Zobowiązali się również pomalować ławki oraz zadbać o przystanek obok ich szkoły. Wszystkie pomysły zostaną przedstawione Panu Wójtowi – Bogdanowi Taranowskiemu.

Mamy  nadzieję, że władze gminy pozytywnie rozpatrzą nasze  propozycje.

Natalia Piosik,

Paweł Mucha

sesja dzici i mlodzierzy 2

14 KOMENTARZE

 1. Od tego zacznijmy, że leniami są Ci, co ich nieudolność powoduje, że młodzież ma za nich załatwiać problemy porządkowe.
  Natalio, Pawle i Adamie (oraz reszto niepodpisanych ale chętnych i fajnych młodych ludzi): nikt tu nie pisze nic przeciw Wam, wprost przeciwnie. Jednak dojrzalsi ludzie zwyczajnie wiedzą, jak łatwo pod czystą inicjatywę mogą podpiąć się Ci, którzy szukają poklasku z siebie niewiele dając. Dlatego uważajcie i wyczulcie się, kto z Waszej pracy i energii zrobić sobie zechce niezasłużoną reklamę. Młodzi jesteście i nie do końca rozumiecie intencje niektórych dorosłych. Czy musicie mieć naprawdę cały szereg pozwoleń i aprobat, aby coś posprzątać? Zapraszajcie wszelakie stacje, dlaczego nie? Nie życzę Wam tylko rozczarowań, aby się nie okazało że Wasze pomysły, Wasza robota a na afiszu … dobrze znane nam inne twarze. Powodzenia 🙂

 2. Te lenie co tak wszystko i wszystkich chętnie krytykują niech się same wezmą do jakieś roboty bo tylko w przysłowiowej ,,gębie,, potrafią być mądrzy! Dla Was młodzi, wielki szacun że chcecie coś zmienić ,coś zrobić tak po porostu od siebie! Trzymam za was mocno kciuki 🙂 Wolanin.

 3. Bardzo nam przykro, że nasza inicjatywa spotkała się z krytyką. Tym bardziej, że nie mamy żadnego pojęcia o: obozach politycznych, czynach pierwszomajowych, szturmówkach itp. Może to dobrze, że jesteśmy za młodzi, by to pamiętać 🙂 Natomiast jeśli chodzi o naszą szkołę, to jesteśmy dumni, że do niej chodzimy!

  TVN zaprosimy następnym razem 🙂

  • Róbcie swoje co uważacie,nie słuchajcie tych krytykujących i się nie przejmujcie. Zawsze jestem za Młodymi z tą energią i swieżością. Mam dla Was dużo szacunku i serdecznie Was Młodych pozdrawiam.

 4. Młodzież ma pomysł, chce się zaangażować … Ale Komentujący widzą problem! Jaki? Dlaczego sądzicie Państwo, że wszystko ma jakiś ukryty polityczny cel? Nie rozumiem – świetni, aktywni młodzi ludzie i dorośli Komentujący, którzy wyłącznie krytykują.

  Jeszcze jedno – jestem mamą i właśnie do tej szkoły posyłam swoje dziecko!

  • No i świtanie bo to bardzo dobra szkoła !!! Jednak jak nie upolityczniać takich wydarzeń wystarczy zerknąć na ilość oficjeli w stosunku do ilości młodzieży a pierwszy rad w składzie Mucha-radny z obozu wójta Antos- radna z obozu wójta Biszkant sołtys W2 podległy wójtowi Nelec sołtys w1 były niby konkurent wójta wystartował w wyborach by osłabić konkurencje i dac wiesz szanse na wygną wójta, ale ten ma przynajmniej jakieś pojęcie o funduszach eu No i jak tego nie upolityczniać.

 5. Fajnie ze młodzież ma inicjatywę ale patrząc na te tłumy to chyba zabrakło informacji o tym spotkaniu i to chyba na pewno na ale pierwsza lawa to pierwsza klasa.

 6. Nie no, jestem pod wrażeniem! Jak rozumiem nawet na działalność czysto wychowawczą wójt ma wyrażać zgodę? Hm, jak to swiadczy o niezależności działania szkoły i nauczycieli wg Was drodzy Wolanie? Gdybym miała dziecko w tej szkole to zastanowilabym sie nad tym, czy nie jest ono narzędziem do “wykazania się”. Dodam, ze dobrze ze będą porzadkowac, ale ta “oprawa” robi dwuznaczne wrażenie.

 7. Przypomina mi to czyn pierwszomajowy. A może rozmieścić więcej koszy na śmieci. Uważam, że teren gminy mógłby być sprzątany przez zewnętrzny podmiot, gdyż cały teren gminy jest zaniedbany i zaśmiecony. Dziwne jest to, że aby posprzątać, to trzeba prosić o pozytywne rozpatrzenie takiego wniosku przez Taranowskiego. To Gmina ma za zadanie utrzymanie porządku. Inną sprawą jest wychowanie młodzieży, ale czy na to trzeba mieć czyjąś zgodę?.

  • no i niech spróbuje wydać taką zgodę, czyli świadomie gościu pcha się na szafot.. szkoła ma wychowywać dzieci, a nie zatrudniać ich do sprzątania i proszę Was nie piszcie takich bzdur, że pierwszoklasiści wystąpili z propozycją sprzątania.. ja na moje szczęście miałem bardzo dobrych wychowawców i będę im wdzięczny do końca życia, jedynie raz mnie wkurzyli jak kazali mi iść z tzw. szturmówką na pochód pierwszomajowy, ale było i minęło..jednak najbardziej rozwala mnie to, że w Woli były trzy zebrania sołeckie i nikt nie poruszał takiego tematu 🙂 czyli spotkanie zrobione pod publikę, szkoda że TVN-u nie zaprosili 🙂 a wójtowi to bym poradził, żeby zakupił przynajmniej 1000 saperek /łopatka wojskowa/ i rozdał w szkołach, bo w końcu rowy też ktoś musi czyścić, spółki wodne na umarciu, a skoro wprowadza się komunistyczny system niewolnictwa to chyba jedyne wyjście..

   • Weź się koleś ogarnij. Co tym dzieciom szkodzi żeby raz w miesiącu wyszły z tej nudnej szkoły na powietrze i zrobiły coś pożytecznego? Może przy okazji nauczą się po sobie sprzątać i nie zaśmiecać środowiska.A co do rowów, to ile jest darmozjadów meneli pijaków na woli i nie tylko, albo ludzi którzy szukają pracy? dać jednemu z drugim łopatę i niech czyszczą, a przy okazji mógłby im jakiś grosz wpaść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.