Miejscowości w Metropolii rozkwitają

0

Metropolia stała się faktem z dniem 1 lipca 2017. Mniejsze gminy upatrywały w niej swoją szansę na rozwój, poprawę infrastruktury, czy komunikacji miejskiej na swym terenie i skutecznie ją wykorzystały.

Na intensywną kampanię informacyjną od samego początku postawiły sąsiednie gminy –  Bojszowy, Kobiór, Lędziny. Od samego początku przedstawiały mieszkańcom sprawę klarownie i uczciwie, ukazując wszystkie za i przeciw.

Fragment ulotki informacyjnej sąsiedniej Gminy Bojszowy:

ulotka do Pobrania

Górnośląski Związek Metropolitalny od lat zabiegał o stworzenie prawnych podstaw metropolii. Ustawa o związku metropolitalnym w województwie śląskim weszła w życie, rozpoczynając formalnie proces budowy metropolii. Projekt powstania metropolii ma charakter pionierski, otwiera nowy etap współpracy pomiędzy miastami. Dzięki finansowemu wsparciu z budżetu państwa i działaniu wszystkich zaangażowanych gmin mamy szansę na stworzenie ośrodka metropolitalnego, który będzie definiował cały region i oddziaływał na kraj. Wykorzystajmy tę szansę, by wspólnie zrobić to, co niemożliwe w pojedynkę.

Kobiór już korzysta z członkostwa w metropolii budując przystanki, ścieżki rowerowe, czy nowe miejsca parkingowe. Na samym starcie otrzymał już 3 mln 170 tys. zł w ramach „Metropolitalnego Funduszu Solidarności” którego celem ma być m.in. niwelowanie różnic “w poziomie rozwoju społeczno-gospodarczego gmin tworzących Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię”.

Foto/ Przystanek MZK w Kobiórze, budowany z funduszy metropolitalnych

Ten pociąg już ruszył i nabiera prędkości, czy zdołamy do niego jeszcze wsiąść?

Prosimy pamiętać iż obowiązuje cisza wyborcza prosimy o nie wprowadzanie komentarzy dotyczących komitetów oraz kandydatów, możemy natomiast komentować sam fakt nie przystąpienia gminy Miedźna do Górnośląskiego Związku Metropolitalnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.