Umowa naprawy mostu “Bronisław” podpisana. __

70

Jak informuje Wójt gminy Miedźna Jan Słoninka, w wyniku postępowania przetargowego została podpisana umowa na remont mostu “Bronisław” przewidywany termin oddania mostu do użytku to 19 grudnia 2019 roku, jednak termin ten może być zachwiany w przypadku wystąpienia robót dodatkowych.
Firma wykonująca remont to
Goldrad sp. z o.o.
Warszawa.

W momencie oddania mostu do użytkowania zostaje przywrócona linia nr 17 do Oświęcimia.

Aktualizacja

Wójt Gminy Miedźna informuje, że w dniu 28.10.2019 r. nastąpiło otwarcie 4 ofert, które wpłynęły w terminie do Urzędu Gminy w ramach przetargu nieograniczonym na zadanie pn. „Remont Mostu Bronisław w Woli”

Obecnie trwają procedury weryfikacyjne. Potencjalny Wykonawca zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych został wezwany do przedłożenia odpowiednich dokumentów uzupełniających.


Aktualizacja

Wygląda na to ze tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg na naprawę mostu i już 16 grudnia most zostanie przekazany do użytkowania.

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wpłynęły 4 oferty, trzy oscylowały w granicach 1 miliona złoty, natomiast oferta firmy Golrad sp. z o.o. z Warszawy opiewa na kwotę 419 081,91zł która mieści się w kwocie jak jest przeznaczona na ten cel.

Gratulujemy i oczekujemy z niecierpliwością


Aktualizacja. Gmina Miedźna ogłasza kolejny przetarg na remont mostu ” Bronisław”. Tym razem jednak inwestor posiada już wszystkie stosowane zezwolenia właścicieli gruntów pod mostem, co zdecydowanie ma ułatwić prace tym samym oferty na remont nie powinny przekraczać założonego budżetu.

Zakres prac pozostaje bez zmian czyli w skrócie:

 • oczyszczenie i malowanie konstrukcji stalowej
 • naprawa istniejącej konstrukcji z bel drewnianych
 • montaż nowej nawierzchni, dwie warstwy drewna impregnowanego.
 • zawężenie do jednego pasa ruchu
 • uruchomienie sygnalizacji świetlnej wraz z ruchem wahadłowym.
 • Budowa najazdów na nową nawierzchnie.

Inwestor przewiduje zakończenie prac do końca roku 2019, jednak firma która wykona prace do 09.12.2019 będzie dodatkowo premiowana przy wyborze oferty.

Rys_DS1

 


Dziś( 02/09/2019) zostały otwarte oferty które wpłynęły zgodnie z ogłoszonym przetargiem.

Kwota przeznaczona na ten cel to 430 000,00 zł BRUTTO

Oferta 1 Konsorcjum firm z Wrocławia i Sosnowca na kwotę 1.069.421,16 zł. Brutto czas realizacji zadania 6 tygodni

Oferta 2 Firma z Dąbrowy Aranowskiej na kwotę 979.480,37 zł. Brutto czas realizacji 14 tygodni.

W związku z tym przetarg został unieważniony, a zleceniodawca nadal poszukuje wykonawcy remontu tymczasowego mostu “Bronisław”

 

 


Aktualizacja 15/08 – Gmina ogłasza przetarg na naprawę mostu “Bronisław”

Celem powyższego zadania jest przywrócenie ruchu kołowego na okres 2 lat na wyłączonym z użytkowania moście Bronisław do czasu wykonania jego kompleksowej przebudowy. W ramach realizacji powyższego zadania Zamawiający przewiduje wykonanie następujących prac:

1. Oczyszczenie ław podłożyskowych przyczółków oraz elementów stalowych ustroju nośnego i podpór z zanieczyszczeń w celu spowolnienia procesów korozyjnych;
2. Naprawę mocowań słupków balustrady;
3. Naprawę nawierzchni chodnika;
4. Wymianę uszkodzonych belek istniejącej nawierzchni drewnianej ( 70 x 150w ilości 103 szt – drewno kl. I );
5. Wykonanie dodatkowych podparć płyt pomostowych w strefie dylatacji poprzecznych z zabezpieczeniem antykorozyjnym ( ze stali ST3M – zabezpieczenie należy wykonać na nowych elementach w celu uniknięcia powstania ogniwa korozyjnego ze względu na różne właściwości stali w istniejącej konstrukcji i nowych elementów );
6. Wymianę mocowania belek istniejącej nawierzchni drewnianej – zastosować stal ST3M ); 7. Wykonanie nowej nawierzchni drewnianej, krawężników i balustrady ( drewno kl I ) w celu ograniczenia szerokości do jednego pasa ruchu, rozłożenia obciążenia na belki stalowe przy belce środkowej oraz zapewnienia właściwej pracy( bez klawiszowania ) istniejącej nawierzchni drewnianej;
8. Wprowadzenie ograniczenia nośności i prędkości na moście zgodnie z wytycznymi opracowanej dokumentacji projektowej i oceny stanu technicznego mostu;
9. Wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną;
10.Wykonanie najazdów na obiekt ze względu na podniesienie poziomu nawierzchni;
11. Naprawę umocnień materacami siatkowo – kamiennymi w rejonie filarów;
12. Wykonanie zabezpieczenia przed podmyciem umocnień betonowych przy korcie rzeki w rejonie filara nr 3 narzutem kamiennym (kamienie o śr. powyżej 50 cm );


Informacja Wójta Jana Słoninki dotycząca mostu”Bronisław”[Video]

 

Aktualizacja – Informacja przekazana podczas sesji Rady Gminy Miedźna 13/08


 


Szanowni Państwo,

zgodnie z wcześniej złożoną obietnicą informuję, że w dniu 30 lipca 2019r., otrzymałem zamówioną „Ocenę stanu technicznego Mostu Bronisław w Woli wraz z określeniem zakresu robót w celu możliwości przywrócenia ruchu na obiekcie do czasu rozpoczęcia jego przebudowy”.

Pozwolę sobie nie opisywać szczegółowo całego opracowania, a ujmę jedynie wniosek końcowy, który jest następujący:

Most Bronisław nad rzeką Wisłą w Woli w istniejącym stanie nie może być eksploatowany.  Ze względu na stan obiektu i uszkodzenia korozyjne, względy eksploatacyjne oraz zbyt niską nośność obiektu zaleca się wykonanie przebudowy obiektu bez wykorzystania jego istniejących elementów. Jednakże użytkowanie obiektu – zanim nastąpi całkowita przebudowa – zależne jest od jego remontu. Po wykonaniu zaleconych prac założono użytkowanie przez okres 2 lat. Poza remontem konieczne jest prowadzenie ruchu pojazdów nad dźwigarami, na których nie występują dylatacje podłużne. Wskazana jest również konieczność ustabilizowania pracy istniejącego obecnie pomostu drewnianego. Wiąże się to z ograniczeniem ruchu do jednego pasa, z wprowadzeniem ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Na podstawie przeprowadzonej analizy, przy zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu, jednocześnie dopuszcza się do ruchu po obiekcie pojazdy o masie całkowitej do 3,5 t przy ograniczeniu prędkości do 20 km/h i zachowywanie odległości między pojazdami 20 m. Jako obciążenie wyjątkowe dopuszcza się przejazd autobusów komunikacji lokalnej o ciężarze całkowitym nie przekraczającym 18,0 t, przy ograniczeniu prędkości do 20 km/h i zachowaniu odległości między pojazdami 20 m. Ponadto w cyklu comiesięcznym winna być prowadzona kontrola stanu technicznego obiektu. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, nagłego pogorszenia się stanu technicznego, podczas wykonywania przeglądów należy niezwłocznie wykonać ponowną „ocenę stanu technicznego” lub poinformować o tym fakcie autorów niniejszej ekspertyzy oraz podjąć działania zmierzające do zamknięcia lub zabezpieczenia obiektu.

Stan techniczny obiektu związany z uszkodzeniami typu korozyjnego będzie ulegał pogorszeniu. W przypadku nie przystąpienia do przebudowy obiektu w ciągu 2. lat należy ponownie wykonać ocenę stanu technicznego obiektu lub zamknąć go.

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z otrzymaną ekspertyzą w najbliższym czasie podjęte zostaną następujące czynności:

• Ogłoszony zostanie przetarg na remont tego mostu, który ma szanse zostać rozstrzygnięty w drugiej połowie sierpnia br. Budżet na ten cel jest zabezpieczony, w związku z tym finansowanie przedsięwzięcia nie jest zagrożone. Ważne jest to, aby do przetargu przystąpiły właściwe podmioty.
• Czas trwania remontu zostanie określony w dokumentacji przetargowej i mam nadzieję, że nie będzie dłuższy niż 2 miesiące. Niemniej na dzień dzisiejszy i w tym przypadku nie jest to do końca pewne, a okres trwania prac jest szacunkowy.
• Po zakończeniu remontu zostanie przywrócony ruch samochodów osobowych oraz autobusów komunikacji miejskiej wg opisanych powyżej zasad.

Zaznaczam tym samym, że kursowanie linii nr 17 zostanie przywrócone, gdyż zostało tylko zawieszone na czas określony z przyczyn niezależnych.

Informuję, że z dniem 1 września br., zgodnie z zapowiedzią zostaje uruchomiona linia nr 19, która będzie kursowała 2 razy dziennie na trasie Brzeszcze – Góra – Gilowice – Wola II
i z powrotem. Kurs ten ma na celu dojazd młodzieży szkolnej do LO w Gilowicach oraz usprawnienie komunikacji mieszkańców na tej trasie. Otwierając możliwość dalszego przejazdu mieszkańcom m.in. do Oświęcimia oraz w kierunku Bielska-Białej.

 

Jan Słoninka

Wójt Gminy Miedźna

70 KOMENTARZE

 1. MANTRANS – czy wszyscy się już pogodzili ze stanem faktycznym? Da się zmienić najważniejsze ustawy w państwie w jedną noc a nie da się zmusić jednej firmy do jeżdżenia przez Bojszowy? Firmy, która ma kasy jak lodu i mogłaby niedużym kosztem urządzić istniejącą drogę w kierunku rancza w Bojszowach?

  Wstyd dla władz powiatu i naszych bezradnych powiatowych!!

  • Ty ze wsi, a co sadzisz o tymże ciężarówki 40-tonowe rozjeżdżą drogę na wale w stronę Bijasowic? Droga wzdłuż rancza to pikuś w porównani do stanu drogi na tym właśnie wale…

 2. Do Wolanski Obserwator zgadzam sie z kazdym słowem ktore obserwator napisał wszyscy narzekac i krytykowac pierwsi ale jak cos zrobic czy na zebranie przyjsc to po co co za ludzie wszystko zle pzdr.

 3. Czytam te wszystkie …dziwne komentarze.. Ludzie ogarnijcie się… macie pretensje do wszystkich… do całego świata.. a do siebie nie? Siedzicie na tłustych dupach i tylko wszystkich i wszystko krytykujecie a od siebie nic. Na zebrania nie chodzicie zero jakiejkolwiek inicjatywy .. patrzycie na czubki własnych nosów.Nie zgłaszanie nieprawidłowości . Tylko jeden do drugiego pod Netto czy innym marketem lub na piwku…krytykujecie , płaczecie macie tysiące pomysłów i rozwiązań ..I CO ?… nic kulicie ogony i chojrakami jesteście w necie . od paru dekad narzekaliście na Taranowskiego i jego przydupasów ale nic nie robiliście.Każdy się zarzekał ,że nie zagłosuje na Niego … a później z podkulonymi ogonami szliście i głosowaliście na Niego. A teraz po roku rządzenia obecnej ekipy chcecie cudów po 25 latach dewastacji gminy.

 4. Ja bym się tak nie cieszyła z faktu, że najniższą cenę dała firma której nawet nie idzie znaleźć w internecie czyli pewnie firma “kogucik”, która na potrzeb przetargu pożyczyła referencje i nie wykazała się pewnie swoim doświadczeniem, tylko firmy użyczającej…ponadto biorąc pod uwagę ceny innych firm które oscylują na jednym poziomie zastanowiłabym się czy za kwotę 400 paru tysięcy jest możliwe przeprowadzenie remontu mostu…dało by mi to do myślenia że 2 przetarg i pojawiają się oferty z wyższymi ofertami prawie o 50%….ale powodzenia życzę…

  • Wszystko da się policzyć, skoro przetarg ma górną granicę to znaczy że ktoś to policzył i prace są tyle warte. To że oferty były na milion jest efektem tego że roboty nie brakuje, brakuje tylko firm które to wykonają – te firmy które dyktują tak duże stawki mają robót na lata, a jak im uda się wygrać taki przetarg to tylko podwójny zysk.

  • Człowieku ……. czy Ty myślisz???? Co przez rok można ździałać jak jakiś pseudo wójt przez lata zawalił wszystko co tylko możliwe..Jak taki mądry jesteś i taki fachowiec… to dlaczego nie kandydowałeś na wójta? Pomyśl 3 x niczym coś napiszesz … załosny jesteś trollu 🙂

 5. Zazdrość i zazdrość Łukasz robi reszty nie widzę, przepraszam Pan Gruszka też działa i Pana Rozmus też widać.
  Taki radny Kempny co zrobił dla gminy
  Radna Białoń nie widoczna, pan Biszkant nie widoczny i randy Nycz i inni proszę budzimy sie

 6. Może nowy lepiej niż banke w stary ładować ale z drugiej strony jest się czym dzielić bo że 150 tys to cooo? A z miliona monet to można, usiedli grzecznie wszyscy i cicho jak poprzednia rada gminy niektórzy posLi w ślad byłego Germanka, ale internet nie pomógł za bardzo i ucichli a poza internetem to cienko chłopaki, nawet Banas przepadł pewnie głosy na frydku liczy bo w Woli już napytol se biedy, Kaj stanol to obiecol bez pokrycia niech te spacery po górach pokory go nauczą bo szkoda gościa sodowa już go zalała albo się utopi albo wyplynie na wielkie wody razem z radny z w2 pytają juz ludzie czy on wogole te wybory wygrał bo niegdzie go niema

  • Jest się czym dzielić? Kolega widzę mosty budował w Sim City i innych grach komputerowych. Niestety w realnym życiu koszty są horrendalne. Chyba, że kolega woli po raz kolejny fuszerkę za 120 tysięcy na drutach i deskach.

   Zgadzam się, że większości radnych nie widać, ale wymienianie wśród nich Banasia, to pomyłka, bo chłop pracuje niezmiennie tak, jak pracował przed wyborami. Najlepszym na to dowodem są pieniądze, jakie pozyskał na: kluby sportowe, organizacje kilku imprez, materiały na odbudowę boiska w Miedźnej. Obietnice bez pokrycia? Nie odniosę się, bo nawet nie mam pojęcia, do czego pijesz. Biedy sobie “napytoł” na Woli? Nie zauważyłem,wręcz przeciwnie. Akcje koszenia po prośbach mieszkańców, akcja ze sprzątaniem, postawienie koszy okolicach “Jemiołki” (którymi GZGK nie potrafiło się zająć i kilka dni temu zostały one zlikwidowane na czas nieokreślony – co za cyrk).

   Dawaj konkrety, bo ogólnikowo rzucasz jakieś oskarżenia, zupełnie omijając sedno i Bóg jeden wie o co Ci chodzi. Przede wszystkim, najlepszą cechą Łukasza jest INTERAKCJA ze zwykłymi ludźmi, więc myślę, że jeśli napiszesz konkretnie co Ci nie pasuje, drogi kolego, to na pewno on sam, osobiście się do tego odniesie.

   Spacery po górach? Naprawdę? To, że w ogóle o nich wspomniałeś jest najlepszym dowodem na to, że nie masz się do czego przyp…dolić. Przecież lepiej, żeby w weekendy siedział z browarem przed telewizorem jak normalny chłop ze wsi, co?

   A więc, drogi kolego, poproszę o KONKRETY. Jeśli Banaś otrzyma KONKRETY, będzie mógł się do nich odnieść, ustosunkować, wyciągnąć wnioski. Do tych Twoich ogólników nie da się odnieść, bo nie wiadomo o czym mówisz i co chciałbyś zmienić.

   Pozdrawiam cieplutko.

   • Konkrety przyszły po audycie w Gziku i wójt Łukasza nakryl dywanem i co konkretny Łukasz poradzi z konkretnym wójtem na konkretne zarzuty i działanie konkrętnych osób na szkodę gminy
    vox bądź obiektywny jak znasz takie słowo bo bronić kogoś trzeba faktami nie opowiadankami o dobrej intrakcji bo ona mostu nie wyremontuje…….. A płacz nic tu nie Pomorze także broń gościa dalej żebyś za 4 lata. Plakaal że w gminie Miedzna Germankolandia się rozwinęła na całego……….

 7. A jak Taran zrobił remont za 160 tys to było święte oburzenie Nowej Energii. Jednak most był ponad rok czynny i byłby dalej gdyby odpowiednio sprawy poprowadzić. A teraz milion za remont na 2 lata. Widać że w gminie kasy nie brakuje.

  • Byłby dalej czynny, gdyby odpowiednio sprawy poprowadzić? Ekspertyza nakazała OBOWIĄZKOWE I NATYCHMIASTOWE zamknięcie obiektu, ponieważ przejazd nim zagraża zdrowiu o życiu. Co tu chciałeś lepiej poprowadzić?

  • Hugo Bossie Ty jeden. “Gdyby odpowiednio sprawy poprowadzić“ czyli patrz na wprost: udawać, że zagrożenia nie ma.
   Ja wiem. Taran być może “lepiej by to poprowadził” gdyż patrząc na historię Hali dla zapaśnikow coś takiego, jak dopuszczenie przeciwpożarowe było np. dla niego bzdetem. Z luzem i nonszalancją “poprowadził” biednych sportowców /w razie pożaru/ co najmniej w stronę kalectwa. Za marną cenę przecięcia wstęgi i ogłoszenia “sukcesu”.

   Obecny wójt nie naraża życia i zdrowia ludzkiego. Nawet za cenę krytyki i zjeżdżania go za zamknięty most.
   Taka to subtelna różnica między dwoma Panami.

 8. KPINA ,KPINA,KPINA !!!!! najpierw załatwili 17 tke tylko do przystanku WOLA -SZKOŁA ,młodzież i osoby chcące jechac do Oświęcimia z W2 musieli pofatygować się na ten przystanek .Ale dobra ,był dojazd jaki taki .Teraz ogladam rozkład jazdy 19- tki ,nie dość ze tylko dwa kursy w tym 1 do Oświecimia ,ale o o 15 ..40 ,drugi do Brzeszcz o 7 .10 przez GILOWICE ,GÓRE ,TO TYLKO Z W-2!!!!!!!..Przeciez może sa ludzie co pojechali by o 7 .10 tez do Brzeszcz i przesiadli by sie tam na Oswiecim ,a takze mlodziez do szkoly w Oswiecimiu .CZYZ NIE MOZNA BYLO ZROBIC CHOCIAZ TEGO ROZKLADU CO BYŁ NA 17 -tke ????. Nowa władza nie moze się jednak odnaleść w gminie …..kpina ,kpina ,kpina….

  • No właśnie: czemu 19-tka z marnymi dwoma kursami kończy/zaczyna bieg na Osiedlu W-2? To jakaś zemsta za 17-tkę kursującą z/do “Wola Szkoła”?
   Czy ma fajnie wyglądać w ulotce wyborczej, w sekcji “zrealizowano/dokonania”, że uruchomiliście linię 19? Ale że tylko dwa kursy i tylko jeden rpzystanek w Woli, dla jednego osiedla, to się już przemilczy, jako informacja niewygodna.

   • I o ile z w2 na szkołę jeszcze znośnie można podejść, to już z końca wsi na w2 już gorzej – jakieś 3-4km. Super, brawo, gratulacje!

  • oj tam oj tam, ważne ze jedzie korona nikomu z gony nie spadnie jak sobie trochę podejdzie na przystanek. Każdy by chciał autobus żeby miał przystanek pod domem a i tak nie będzie korzystał. Każdy kilometr takiego autobusu to konkretne pieniądze a 3 kilometry w jedna 3 kilometry w druga stronę to juz 6 razy 2 to daje 12 wozokilometr dziennie a jak to przeliczymy na miesiąc to juz 240km i robi się ładna sumka do zapłaty. Za te pieniążki można by uruchomić inny kurs 19 17 bądź cos na Tychy. A swoja droga 17 tez powinna kończyć bieg pod Centrum Kultury. Zrobi sie Wam rower miejski stojaki pod przystankami i każdy se dojedzie

   • Genialne! Idąc twoim tokiem myślenia to największa oszczędnośc, albowiem 0 cebulionów (słownie: zero) za zrealizowane wozokilometry będzie wtedy, kiedy autobusy nie będą jeździły, a zainteresowani zorganizują sobie własny środek transportu, przykładowo rower.
    Idźmy dalej: sporo takich zbędnych rzeczy można polikwidować, żeby zoptymalizować koszty. Taka na przykład straż pożarna – pomyślcie sami, jaka to oszczędność na paliwie, oponach, a nie daj Boże – w ludziach (możliwośc utraty życia czy kalectwo) – kiedy strażacy przestaną jeździć do pożarów.
    Przecież każdy może sobie pokupić gaśnice, koce, hydrant w przydomowym ogródku i inne takie, takie. A jak państwo zaoszczędzi więcej pinionszków, to można np. zamiast 500+ zrobić 1000+ – i ludzi tym bardziej będzie stać na sprzęt strażacki, rowery czy kolejne samochody!

 9. to nie moze byc prawda,,,, ja tego nie czytalem,prawda ? to byl sen,, mam 44 lata i lzy w oczach ze juz nie doczekam aby spacerem bezpiecznie przejsc przez most.TEN most,, a moze to nie polska juz ??

 10. Po mojej ostatniej rozmowie z wiceministrem inwestycji i rozwoju panem Pudą pod wiatą w Woli dowiedziałam sie że droga S1 zeszła na plan rezerwowy i budowana będzie tylko obwodnica Węgierskiej Górki dł. 8.4 km, na razie zapomnijcie o S1.

  • Hehehe bo tam na podbeskidziu jest szycha co dostała teke i będzie budowany tunel w Węgierskiej Górce .
   To pokazuje jak słaby i słabiutki jest lokalny PiS. Mało tego, brakuje pieniędzy na S1 i Grażyna dobrze napisała.
   Z tą nowiną przyjechał pan Puda dziękujemy

 11. Do radnego Banasia widzę że rzymska maksymsa ze jak nie możesz pokonać wroga to się do niego przyłącz nie jest obca.Tak ale to że miszkancy ul Pszczynskiej i użytkownicy z powodu Mantransu czują strach o swoje bezpieczenstwo oraz o swe domy no cóż imię wyszych racji mają być cicho razem z radnym Rozmusem na czele bo wspiera kluby a pan jest przewodniczącym komisji sportu ps. tak na marginesie nie jestem złośliwy ale co by pan powiedział jak by co dziennie urzadzano pod panskim domem polwanie

  • Tak się składa, że kooperuje z Man-Trans od ponad 5 lat.
   W Man-Trans mam kilku znajomych.
   Gmina Miedźna poprzedniej kadencji tylko robiła pod górkę firmie, która jest przyjazna mieszkańcom i chce współpracować z mieszkańcami.
   Co do polowania pod moim domem, hm mam tam kilka atrakcji:
   – pędzące motory
   – pędzące quady
   I nie narzekam

  • Radny Rozmus akurat w tym względzie jest konsekwentnie przeciw tej firmie. Firma uzyskała stosowne zgody na użytkowanie drogi powiatowej jeszcze za poprzedniego wójta i starosty. Jest dolegliwa. Do czasu S1 raczej nie do “wyrzucenia”. Obecny wójt ustalił, że droga techniczna czasowo zbieżna jest z planami S1, co rozwiąże problem podobnie. Tym tematem zajął się jako jednym z pierwszych.
   Niedawno było oficjalne ogłoszenie, że wójt ustalił z właścicielem, że ciężarówy mają jeździć przez Wolę 40 albo 50 km maksymalnie. Taka prędkość dla domów jest już raczej bezpieczna. Prosił, jeśli kierowcy nie będą się stosować, żeby sygnalizować to w gminie od razu.
   Jeśli ktoś postawił dom przy drodze musi wiedzieć, że samochody będą po niej jeździć. Wiem, niektórzy mają domy z pokolenia na pokolenie i nie doszacowali wzmagającego się ruchu, jak się to dzieje z latami.
   Podsumowując: radny Rozmus nie zdradził swoich mieszkańców, wójt robi co może z zastaną sytuacją i zgodnie ze swoją obietnicą. Mieszkańcy wiedzą, do kogo mają się zwracać, gdy samochody firmy będą szarżować. Docelowo za parę lat ma ich nie być.

   • Ciężarówki mają jeździć maksymalnie 50 km/h bo to wynika z Kodeksu Drogowego! Podnoszenie, że Mantrans robi nam łaskę i będzie jeździł zgodnie z przepisami jest uwłaczające mieszkańcom. Poza tym co druga ciężarówka jedzie szybciej i co mam z tym robić? Dzwonić do Wójta? Jechać za nimi samochodem i nagrywać na kamerę?

    Mantrans ma możliwość wykonania drogi technicznej w kierunku Bojszów. Jest to proste i tanie – wystarczy czasowe użyczenie drogi ze strony Lasów Państwowych i tłuczeń, którego Mantrans ma mnóstwo a sama firma ma hajsu jak lodu. Jest jedno i tylko jedno “ale” – Bojszowy nie wyrażają zgody na przejazd przez centrum wsi.

    Gdyby Mantrans zaczął wszystko “po bożemu” tj. najpierw wynegocjował z Miedźną przejazd (za coś) a później inwestował to problem byłby mniejszy. Ale Mantrans zaczął działalność z góry zakładając, że załatwi to co chce i przez długi czas jeździł nielegalnie. To ma być państwo prawa? Wszyscy obywatele mają zakaz przejazdu ciężarówką w kierunku Jedliny tylko Mantrans ma inaczej bo to sobie wymusił?

    Starosta może w każdej chwili cofnąć zgodę na przejazd po zakazie tonażowym ze względu na stan drogi / mostu na Młynówce. Sprawa nie jest zamknięta – przecież ograniczenie cały czas obowiązuje i to nie bez powodu.

 12. Komunikacja, komunikacja i jeszcze raz komunikacja. Niestety gmina Miedźna leży i kwiczy w tym względzie jedyny autobus to 56 który jedzie do … Bierunia. Nie mamy polaczenia z miastem powiatowym jakim jest Pszczyna, gzie każdy z nas musi się udać do Urzędu Skarbowego, Starostwa czy Sadu. Powstała komunikacja Powiatowa jednak nie wiedzieć dlaczego autobus kończy bieg w … Ćwiklicach a kolejny Studzienicach, czy aż taki problem był aby autobus jechał dalej powiedzmy z Ćwiklic do Miedźnej, Grzawa (skrzyżowanie pod światłami)Góry, Gilowic, Woli i kierunek powrotny przez Frydek Miedźna? Nikt nie myśli o tych co nie maja prawa jazdy samochodu bądź go nie chcą mieć. Proszę nie piszczcie ze jest Ak , to jest prywaciarz ze starymi dusznymi busami z brakiem możliwości jazdy z wózkiem. Aby obniżyć koszty niech ten autobus jedzie tylko Pszczyńska z W2 dojdą pod gimnazjum z W1 i ze wsi również nikomu korona z głowy nie spadnie jak się przedzie kilkaset metrów a będą te autobusy kursować.
  O kierunku na Tychy już się nie wypowiem bo ten już zupełnie nie istnieje, już ten 627 z tymi 4kursami to jest cos tym bardziej ze jedzie z Międzyrzecza wystarczy żeby dodatkowo te 3 kilometry wjechał w kierunku Biedronki i nawrotka pod Kościołem każdy sobie jakoś dojdzie na przystanek.

  • A może wystarczy zastanowić się dlaczego tak jest. Może po prostu nie ma zainteresowania takimi trasami? Każdy patrzy żeby zarabiać a nie dokładać do interesu. Tak skończyła sie przygoda z busami do Oświęcimia. Połączenia z Pszczyną czy Tychami jak dla mnie są prawie ok. Brakuje kursów aby dojechać na 6 rano do pracy.

 13. Aja powiem krótko.Ekipa byłego wójta dała d..y z mostem ,-fakt.Tyle lat zmarnowanych ,zadnych pomysłów na WOLE ,ale tytuł gospodarza odebrany w Warszawie ,za co?….Nie wazne juz,NOWA ENERGIA wiedziala cos na temat zamykania mostu ,braku komunikacji z Oswiecimiem -bo to problem nie od dzis ..Wystarczy powodz i most zamknięty .Jak nie bylo dojazdu do Oswiecimia gdy BUS przestał jezdzic ,Pan Łukasz i obecny Wójt organizowali zebrania ,zbieranie podpisów ,artykuły w Gazecie Krakowskiej (sami chcieli busa tez załatwic ,ale juz wtenczas sie nie udało )bo tak nie moze byc -mówili .Adzis juz nie dlugo bedzie cztery miesiace jak nie ma połączenia z Oswiecimiem ,wiemy ze jak cos jest zepsute -treba naprawic ,ale czasami trzeba zabezpieczyc by zycie moglo isc swoja droga Panowie .Dzis sa ciężkie czasy ,nie każdy ma samochod ,sa ludzie starsi i młodzi ,co korzystają z wizyt w Oswiecimiui u wladza dała sobie KOSZA .BO NIE ZROBIŁA NIC ,DOSLOWNIE NIC ,by uruchomic cos zastępczego w kierunku Oswiecimia .Przeciez zostały pieniadze za linie -17 tke -,mozna było skierowac BUSA z Woli do Nowego Bierunia lub do Brzeszc ,albo nawet bus przez most wójtowy do Harmęż-Pętla ….ale po co .Sprawa jest trudna ,bo moim zdaniem ,Wójt musi mysleć przyszłosciowo .Niech tylko AK -TRANS przestanie obsługiwac linie do TYCH lub PSZCZYNY ,i co ????. A może juz czas myśleći rozmawiac z Pszczyna o regularnej ,powiatowej linii w obu kierunkach ,by Oswiecim sie nie powtórzył .A na koniec zartobliwie ,pytanie lub propozycja ,jak do byłego Wójta -moze zaprosimy Tvn24 ,albo jeszcze lepiej ,zaprośmy Katarzyne Dowbor i moze ona wybuduje NOWY MOST ..pozdrawiam całą ekipe naszego Wójta i zycze miłej pracy lu urlopu …

  • Do Urlopowicza
   W tym samym czasie byłem u starosty p. Sadzy i przedstawiłem pomysł aby komunikację powiatową synchronizować z Małopolską i do dziś nikt z nic nie zrobił.
   Jeżeli chodzi o transport zastepczy np.: przez Bieruń pytaj w gminie osób odpowiedzialnych za transport.
   Pewne jest, że 1 września ruszy 19 przez Ģórę – Gilowice- Wola

   • w odpowiedzi do Pana Lukasza ,my wymieniamy uwagi -zreszta to rzecz normalna ,ale zapytam znowu :::czy przedluzona 19 tka jedzie do W2 ,CZY POJEDZIE DO SKRZYŻOWANIA ?,Bo zawsze to wiecej ludzi podjedzie do Brzeszcz,anizeli chodzic piechota do Harmez .Dziekujeza informacje i mam nadzieje zelekka krytyka tego stanu rzeczy nie wpływa denerwujaco na rytm pracy .z poszanowaniem- urlopowicz

    • Do urlopowicza
     19- tka z tego co mi wiadomo pojedzie na WII – jeszcze mogę uzupełnić tą odpowiedź po rozwowie z wójtem.
     Pytać zawsze można, bo ja jestem dla Was a nie odwrotnie.
     Być może nasza komunikacja również się poprawi ponieważ partia rządząca obiecała jak za dawnych lat PKS, pytania proszę kierować do PiS – czekam z niecierpliwością na ta wyborczą obietnicę.
     Pozdrawiam

     • Panie Łukaszu, rządowy program przewiduje dofinansowanie dla gmin wiejskich za zwiększenie ilości połączeń PKS. Jednak u nas niema czego dofinansowywać, ponieważ PKS – KAPUT!!!

 14. 1. Nie chodzi o to, że Taranowski wyremontował most, tylko JAK go wyremontował.

  2. Co do otaczarni i Man-Transu…
  Nie wiem skąd u kogokolwiek pojawiło się przekonanie, że można tak po prostu wyrzucić wybudowaną już firmę z ich własnych gruntów. To nie ma prawa się udać i jeśli ktoś tak Wam wmawiał – kłamał. Jeśli wierzyliście – gratulacje. Trzeba było protestować, zanim machina ruszyła (czyt. zanim zostały wydane wszelkie pozwolenia), bo teraz możecie sobie co najwyżej wyjść na ulicę i zablokować drogę kierowcom (swoją drogą – cóż za poroniony pomysł Radnego Rozmusa). Tylko… po co? Nie wyrzucicie ich stąd, chocbyście się zes..ali. Apeluję o więcej oleju w głowie i zakończenie tematu nieszczęsnego Man-Transu, bo rzygać się chce. Pozdrawiam cieplutko.

  • Trzeba zamiast blokować nie do zablokowaniia sprawę wykorzystać potencjal sponsorski Mantransu.
   Jedlina nowe stroje i sprzęt funduje właśnie mantrans klub amatorski ciekawe czy w gminie Miedzna poza ziemia i piaskiem coś zorganizowali tak jak czasy kopalni w Woli a kasa pod stołem

   • Man-Trans dużo już pomógł…i pomaga.
    W poprzedniej kadencji radni z tą firmą walczyli ( chcieli blokować pszczyńską ) – ta kadencja jest inna, bo jest współpraca z Man-Trans, która nie kończy się na sponsorowaniu ziemi dla klubu w Miedźnej.
    Man-Trans wspiera:
    LKS SOKÓŁ Wola
    LKS Frydek
    OSP Wola
    Piknik w SP2 w Woli
    Parafiadę
    I wiele innych rzeczy…
    Powiem więcej, gmina też może skorzystać w trakcie zimy gdzie prezes Man-Trans zadeklarował piasek….
    Także trzeba rozmawiać a nie głupoty gadać.
    To jest praca w terenie…

 15. Też się zastanawiam się po co Ci ten doktorat. Poprzednik wiedział jaki był stan tego mostu u władzy był przecież prawie 20 lat. Po drodze miał lata świetności kopalni i środki unijne. Uważam, że gdyby posiadał choć trochę perspektywicznego myślenia to dziś nie byłoby tego problemu. A stan tej gminy, mostu i jej finansów byłby o niebo lepszy.

 16. Po Co mi ten Doktorat.. problem polega na tym, że poprzedni wójt pozostawił po sobie chlew. Liczył na kolejna wygrana i jakoś to bedzie. Sukcesy przed wyborami odtrąbione, powiedz dlaczego do dzisiaj nie oddane jest przedszkole w Górze- zdjęcia były przednie. Wał na wale w GZGK. Remont mostu, można to było zrobic znacznie lepiej. Dobrze wiedzieli, że płyty klawiszują i ułożenie w taki sposób nawierzchni nie ma sensu. Skręcenie ich na szpilkach, kto na to przystał i podpisał sie pod odbiorem. Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek NE obiecywało załatwienie wszystkiego od ręki. Mówili jasno, że będą rozmawiać z gminami ościennymi i starać się poprawić sytuację w palących sprawach. Takich sobie wybraliście radnych. Rada w naszej gminie za Taranowskiego to była fikcja. Przyklepywali wszystko co im Taranowski podłożył.
  W tak małej gminie jak Miedźna nie ma miejsca na wielką politykę, nie chcę tutaj PISu, PO czy PSL. W sumie nie chce żadnego radnego utożsamiającego się z jakąkolwiek opcja polityczną. Jeśli sami nie zadbamy o jakość naszego życia to partia za nas tego nie zrobi.

  • Starego wójta już niema, włos z głowy mu nie spadł za urlopy, nagrody, mosty, przedszkola, on szczęśliwym człowiekiem jest to wy daliście sobie coś uświadomić czego nie było niestety, prywatna się bawiła a reszta musiała być miła, więc patrzcie do przodu on Juz nie wróci ….. Musicie to jakoś ogarnąć nikt nikogo tam nie pchal na siłę każdy sam zbierał podpisy. Przykre ale prawdziwe

   • O to własnie chodzi. Taranowskiego już nie ma. Tylko nie rozumiem jednego. Taranowski rujnował gmine 20 lat- ludzie chcą aby wszystko sie naprawiło w ciągu kilku miesięcy. Ogarnijcie sie i pozwólcie poracować.
    Doceńcie to, że J.Słoninka wyszedł do Was i z Wami rozmawia i odpowiada Wam bo to nowy standard którego próżno szukać przez ostatnie 20 lat samorządności w naszej gminie.

 17. Ja bym chciał zapytać kto był za połączeniem Wola -Oświęcim ?? Nowa energia wiec drugie pytanie dlaczego nie uznano gwarancji ??? Bo jeździły samochody powyżej 3.5 tony A to był warunek gwarancji więc teraz nowa energia niech szuka kasy na nowy most i nowy wójt bo tak łatwo się mówi wypomina i wogole jak się nie jest przy władzy ale jak się dostanie się do koryta to wszystko inaczej wygląda

 18. dd , jest tam kamera, z tego co wiem, skończmy z tym sprzedawaniem jeden drugiego…
  AAAA zapomniałem ta kamera była zła na tym moście :DDD Więc faktycznie wyłączyć i nagrywać samemu:DD
  A miało się wszystko zmienić 😀

 19. Dobre i to.
  Tutaj prośba – apel do mieszkańców: róbcie użytek ze smartfonów i videorejestratorów. Zobaczycie pojazd o dmc powyżej 3,5t, który “pcha” się w kierunku mostu Bronisław, czyli ciężarówki – nagrywać i wysyłać na adres policji.
  Jest to w Waszym interesie, no chyba że macie za dużo pieniędzy i czasu, żeby jeździć potem objazdem przez Bieruń, Babice (i tamtejsze korki), albo ewentualnie dziurawymi leśnymi drogami starym mostem do Oświęcimia.
  Bo skoro ma przejechać linia nr 17, autobus, to ciężarówka też niestety przejedzie.

  • Jak ktoś to zdupil cwaniaczku, co teraz niby mają z tym zrobić? Nie otwierać przez następne 4/5 lat zanim wybudują nowy? Po Bodanie jakoś żaden projekt na nowy most nie został, kasy zwłaszcza. Została tylko boazeria krótkoterminowa zrąbana dodatkowo głupotą poprzednich decyzji. Co ty myślisz że most się buduje jak altanę albo budę dla psa?
   Ale skoro tak, mówię Ci, nie marnuj się. Mądrego dobrze posłuchać, zbieraj podpisy i idź z tym poparciem do wójta, niech nie remontuje, bo po kij?,Poczeka się na nowy most parę lat, czemu nie XD Komuś będzie to przeszkadzać? Eeee…. Ty ich przekonasz że tak jest super. Czuję to XD

   • Tylko po co była ta cała gadka nowej energii przed wyborami skoro doskonale wiedzieli j a k jest? Otaczarnia, Man trans, oczyszczalnia ścieków… wszystko było podobno do załatwienia od ręki i co? Miało być jak nigdy a wyszło jak zawsze…

   • Bardziej chodzi o to że stary wójt nie miał kasy na budowę nowego lub generalny i był dym i robienie chlewu na niego. Ten wójt również nie ma kasy na budowę nowego lub generalny. Ale wiadomo jak to w Polsce wina albo Taranowskiego bo syf zostawił Słonince albo PO bo syf zostawił Pisowi. Most był kartą przetargową na wygranie wyborów i tak było bo Taranowski miał na minus że wyremontował. Przed wyborami mądrzejsi wiedzieli że tego mostu po prostu niezależnie od władzy w stanie nowym lub bardzo dobrym nie będzie i tyle. Ciężko mi się patrzy na wojnę ludu w gminie Ale żadna strona nie ma racji..

    • Nie bądź goloslowny i podaj źródła gdzie NE zrobiła z mostu kartę przesrgową w wyborach. W programie to mieli, albo gdzieś? Podaj, będziesz wiarygodny. A j AK nie to zamilcz łgarzu.

    • Może jeszcze napiszecie że to nowa energia odkręcała śrubki, hahaha.
     Nie ma to jak jasno na białym widzieć co było zaj&&ane przez ostatnie 20 lat i dalej bronić winnego… który przecież nic nie wiedział on tam był przecież na pokaz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.