Nie będzie dotacji do paneli fotowoltaicznych

6

Po wielu perypetiach i kilkukrotnym przekładaniu terminu rozstrzygnięcia konkursu “Odnawialne źródła energii” Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłosił czterech beneficjentów konkursu na łączną kwotę ponad 147mln zł. Wnioski o dotacje złożyło 116 gmin natomiast  do dotacji zakwalifikowały się:

 • Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim – Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie złożony przez Gminę Zawiercie, kwota dofinansowania: 53 056 897,98 zł
 • “Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE dla budynków mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego – Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, kwota dofinansowania: 20 547 700,00 zł
 • Zakup i montaż urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii w Czerwionce-Leszczynach – Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny, kwota dofinansowania: 21 840 394,62 zł
 • Słoneczna Żywiecczyzna -Związek Międzygminny d/s Ekologii w Żywcu, kwota: 52 022 712,50 zł.

 

6 KOMENTARZE

 1. Skutki poprzednich 20 lat nie znikną za dwa ani nawet za pięć lat. Nie odpowiadają za nie obecni, a zwłaszcza obecny wójt. Zastał co zastał i musi posprzątać i ponaprawiać. O prawie 20 milionach w plecy w spadku po “dziadku” nie zapomni szybko ani Słoninka ani my. Przykre ale prawdziwe.
  Co jest ważne? Ważne, żeby obecny wójt uporządkował gminę i zaczął uczciwie nią rządzić. Żeby nie marnował kasy na byle co, bo nie ma czym szastać. Wg moich obserwacji tak się dzieje. Zaczął od siebie i to się chwali. Cudów nie zrobi, bo zastał syf z malarią. Chyba nawet w tym swoim krytykowaniu poprzednika w 50% nie przewidział ile tam jeszcze jest poupychanych po kątach niespodzianek. Tylko niech przynajmniej tą garstką kasy zarządza przejrzyście.
  Nieprawda, że nie było zmian, bo były. Wierchuszka GZGK nowa, nowa kierowniczka GOPS. W urzędzie “po staremu” ale z nowym szefem. Zobaczymy, ile z nich “wyciśnie”. To akurat wyjdzie dokładnie gdzieś za dwa lata max.

 2. Z całym szacunkiem, ale nie wiem czy to można zrzucić na wcześniejsze rządy, ale czekam, aż nasz nowy “Rząd” zacznie działać, i odpowiadać za swoje czyny, bardzo im kibicuje! Nie jestem przeciwny zmianą, ponieważ sam za nimi głosowałem, ale nie potrafię się doczekać aż zaczną odpowiadać za wszystko sami, tak za 2 lata…. i nie będą mogli zwalić sprawy na inny “Rząd”:D

 3. Jak zwykle projekt był napisany na kolanie tak jak projekt przedszkola w Górze . Co z tego że Wójt nowy jak cała reszta psełdo fachowców stara włącznie z radnymi .

  • Przy takich proporcjach, że 100 projektów nie dostało kasy a 4 tak jest niepoważne, żeby mówic że projekt został napisany na kolanie. Spójrzcie prawdzie w oczy. To W-wa “rzuciła” hojnie groszem. ALe 500 plus musi wyjść bokiem. I wychodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.