Nie daj się nabrać na cyfryzację

0

Już wkrótce województwo śląskie wejdzie w nowy etap odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. W naszym województwie sygnał analogowy z nadajnika na górze Skrzyczne zniknie już 19 marca 2013 r., a ostatnie nadajniki w województwie śląskim zostaną wyłączone w maju 2013 r. . Sygnał analogowy będzie stopniowo zastępowany sygnałem cyfrowym. Aby odbierać tego typu telewizję potrzebny jest telewizor ze standardem MPEG 4 lub specjalny dekoder przetwarzający sygnał analogowy na sygnał cyfrowy. Jak się okazuje, to także pole do popisu dla osób, które chcą wykorzystać naiwność innych.

 

Policja przestrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami.

 

– W związku z wdrożeniem naziemnej telewizji cyfrowej mogą pojawiać się w naszych domach osoby, które będą chciały wykorzystać ten fakt – mówią policjanci. – Mogą nakłaniać nas do zawierania fałszywych umów abonamentowych lub proponować zakup dekoderów w dużo wyższej cenie niż w sklepie. Przypominamy, że korzystanie z naziemnej telewizji cyfrowej nie wymaga od użytkowników uiszczania dodatkowych opłat  i jest rozpowszechniana w taki sam sposób jak dotychczasowa telewizja analogowa.

 

Policja apeluje, aby niezbędny sprzęt do odbioru telewizji nowej generacji kupować jedynie w sklepach, a nie od przypadkowych osób, podających się za przedstawicieli firm i namawiających nas na podpisywanie różnego rodzaju dokumentów.

 

Aktualnie dostępne nadajniki oraz kanały w Miedźnej i okolicy

 

W MUX 1 umieszczone zostały następujące programy: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV,
ATM Rozrywka.

Programy można odbierać z nadajnika Wisła/Skrzyczne na kanale 62 isą emitowane z mocą 25kW oraz Katowice/ Kosztowy na kanale 55 z nadajnika o takiej samej mocy.

 

 

W MUX 2 umieszczone zostały następujące programy: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV Puls2, TV6 i Polsat Sport News

Programy są dostępne z nadajnika Katowice/Kosztowy na kanale 49 i jest emitowany z mocą 69kW pakiet jest tez dostępny z nadajnika Wisła/Skrzyczne jednak jego odbiór wymaga jednak bardzo dobrego zestawu do odbioru telewizji naziemnej (antena,kable,dekoder) jest emitowany z mocą 1kW

 

W MUX 3 zostały umieszczone następujące programy Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia.

Pakiet jest dostępny tylko z nadajnika Katowice/Kosztowy na kanale 51 z mocą 2,5kW i jego odbiór wymaga dobrej instalacji antenowej.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.