Nie masz pomysłu na zimowe ferie? W Tychach organizują bezpłatne półkolonie dla dzieci

0

Gemini Park Tychy na zimowe ferie zamieni się w … zimową „szkołę” dla dzieci. Będzie można w niej nauczyć się m.in. tańczyć break dance oraz przygotowywać dania kuchni molekularnej. Nie zabraknie także lekcji żonglerki poi czy warsztatów naukowych i sztuki użytkowej. W sumie plan obejmie aż 85 bezpłatnych zajęć, które zaplanowano na 2 tygodnie. Ma to być alternatywa dla ferii spędzonych w mieście – przekonują organizatorzy.

Co zrobić z czasem dziecka, jeśli to zostało na ferie zimowe w domu? Można je posłać na specjalne półkolonie. W Gemini Park Tychy powstała właśnie nietypowa „szkoła”, która pomoże dzieciom znaleźć lub rozwinąć swoją pasję i talent.

Przez 2 tygodnie w centrum handlowym zorganizowane zostanie aż 85 warsztatów, dzięki którym najmłodsi będą mogli w ciekawy i aktywny sposób spędzić czas w mieście, nauczyć się czegoś nowego oraz poznać nowych kolegów. Zajęcia w Gemini Park Tychy odbywać będą się aż w 4 blokach tematycznych.

 

Podczas zajęć tanecznych dzieci w różnych kategoriach wiekowych będą mogły wziąć udział w warsztatach m.in. break dance i jazz’u oraz lekcjach fit kid prowadzonych przez prawdziwych trenerów fitness. Zajęcia będą odbywać się w 3 grupach wiekowych 4-6, 7-10 oraz 11+.

Z kolei na warsztatach kreatywnych i artystycznych dzieci będą mogły nauczyć się m.in. tworzyć biżuterię, kalejdoskop i szyć poduszki. Nie zabraknie zajęć z tworzenia papierowych form, lekcji malowania, a nawet         haftowania. Dzieci zobaczą także spektakl teatru kamishibai oraz poznają tajniki żonglerki poi.

Coś dla siebie znajdą też fani nauk ścisłych i mali naukowcy. Przez 2 tygodnie Uniwersytet Rozwoju będzie organizował w Gemini Park specjalne eksperymenty, na których dzieci dowiedzą się m.in. co to jest pH, jak rośliny produkują tlen czy co można zrobić z lodem. W planie są także lekcje matematyki. Ciekawostką będą natomiast warsztaty kuchni molekularnej.

 

W centrum handlowym nie zabraknie również innych atrakcji. Dopełnieniem nietypowych lekcji i zajęć będą warsztaty budowania z LEGO dla dzieci w wieku 4-7 oraz 11+ oraz specjalna strefa malucha, która powstanie w Miasteczku Gemińskich na poziomie +1.

Jak podkreślają organizatorzy, wszystkie z zaplanowanych 85 zajęć są bezpłatne i może na nie zgłosić się każde dziecko, które chce w ciekawy sposób spędzić czas w ferie.

 

– Chcemy, aby dzieci w ferie oderwały się od tabletów lub smartfonów i odkryły nową pasję lub rozwinęły swoje dotychczasowe zainteresowania np. nauką, sztuką czy tańcem – mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor marketingu i PR Gemini Park Tychy.

 

– Poprzez organizowane u nas warsztaty chcemy podpowiedzieć, co zrobić z czasem wolnym w mieście, który przez najbliższe 2 tygodnie będą mieć najmłodsi. Zamiast nudy w domu proponujemy naukę poprzez zabawę, samą zabawę z kolegami i możliwość poznania nowych – dodaje.

 

To już drugi raz, kiedy tyska galeria sięga po półkolonie. Podobne warsztaty centrum handlowe zorganizowało także latem. Odwiedziło je wtedy kilka tysięcy dzieci.

 

Warsztaty w Gemini Park Tychy odbywać będą się od poniedziałku do piątku, tj. od 11 do 15 lutego oraz od 18 do 22 lutego w godzinach od 9 do 15. Szczegółowy plan i rozkład zajęć można znaleźć na stronie www.tychy.geminipark.pl Liczba miejsc na każde z zajęć jest ograniczona.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.