Nie udało się z dotacją, będzie remont ze swoje.

8

Niestety udało się zdobyć dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019 w kwocie 3 milionów zloty na remont ulic Topolowej i Lompy w Górze i Gilowicach. O odrzuceniu wniosku zaważyła szerokość chodnika która na odcinku niespełna łącznie kilkuset metrów miała mniejsza szerokość niż podana we wniosku, która powinna wynosić minimum 1,5 metra.
Powiat i gmina Miedźna jednak zdecydowały o remoncie tej drogi za środki własne, na zasadzie „pół na pół”. Powiat oraz Gmina Miedźna przeznaczą po 2 mln zł. Pierwotnie zakładano koszt remontu na 7,5 mln zł ( 3 mln dotacji, 2 mln gmina Miedźna oraz 2,5 powiat) jednak projekt okrojono rezygnując z nawierzchni z kostki typu puzzle na chodnikach zastępując ja asfaltem, oraz nie będzie przebudowany odcinek ul. Korfantego w Gilowicach o długości 600 m. Prace maja ruszyć w przyszłam roku o ile znajdzie się wykonawca wyłoniony w przetargu który zdecyduje się wykonać ten remont za taka kwotę.

8 KOMENTARZE

  1. Pani Bandoła nic nie wskorała w starostwie .oj ktos chyba kogoś wystawił do wiatru ale Górzanie nie odpuszczą pseudo wojtowi na zebraniu wiejskim juz bedą gotowii…….

  2. wstyd tego słowa niema w słowniku wiadomej osoby ,obiecanki i uśmiechy trzeba wkoncu w Naszej gminie zmienić gospodarza bo przez 13 lat nie wyrewmontować całych dróg gminnych człowieku masz w domu lustro ……

  3. Taranowski to twoja porazka wyborcza nie potrafisz wyremontowac tak waznej drogi widac nawet na kopalnie nie nadajesz sie w swoim mysleniu

  4. Nie dość, że na remont tej drogi czekamy ładnych parę lat to jeszcze ta droga nie będzie zrobiona cała i jeszcze zrobiona będzie byle jak. Ciekawe co będzie z wjazdami? Żenada!!

  5. Porażka dla naszej władzy śmiech na sali przeciez w gmienie takie ekspeeety siedza i nie potrafili dobrze projektu napisać ?
    Taranowski już przed wyborami obiecałeś ta drogę ale zjazdy w puzlach mieałeś robic teraz oszczędności szukasz ?
    To w Miedznej maja w puzlach a górzenie gorsi ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.