Nowe oznakowania nazw ulic i posesji

22

Gmina Miedźna zamówiła 305 nowych słupków wraz z tablicami z nazwą ulicy za kwotę 109 tysięcy złoty, wiec każdy słupek kosztował podatników około 350 złoty.

Z wymianą słupków tak bardzo się spieszyło inwestorowi iż nie zdążył zdemontować starych oznaczeń, a w większości przypadków słupki są wkopane w ziemie bez betonu który był uwzględniony w zapytaniu ofertowym. Czy to była jedna z priorytetowych i najbardziej potrzebnych inwestycji w naszej gminie? Zapraszamy do dyskusji.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1.1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż słupków i tabliczek z nazwami ulic, oraz z numerami posesji w poszczególnych sołectwach Gminy Miedźna w ilości: 305 szt słupków, 336 szt tabliczek.
1.2 Opis wykonania tablicy, słupka i sposób ich montażu :
a) Tablica dwustronna z nazwą ulicy, oraz z numerami posesji o wymiarach 795x195mm (z indywidualnym herbem każdego sołectwa dostarczonym przez Zamawiającego)
Tablica wykonana z dwóch płatów blachy aluminiowej o grubości 1 mm (aluminium 1050 H 12 chemicznie odtłuszczone) pokrytych białą folią odblaskową 3M 4750 lub równoważną (folia pierwszej generacji, 7 letnia).
Całość umieszczona w ocynkowanej ramce o zaokrąglonych rogach, malowanej proszkowo na kolor RAL 5002.
Napis i tło tablicy wykonane drukiem solwentowym twardym (druk oparty na farbach zawierających cyklohexanol, o bardzo dobrych właściwościach odpornościowych na zewnętrzne czynniki atmosferyczne).
Tabliczka mocowana jest do słupka przy pomocy taśmy nierdzewnej chromowo – niklowej o min. Szerokości 12,7 mm oraz zapinek.
b) Słupek stalowy, ocynkowany – powłoka grubości 12 µm, malowany proszkowo, (2-3 powłoki lakiernicze o grubości łącznej 80-90 µm) średnica 2” o wysokości 3,5m. Korol RAL 5002. Słupek mocowany do podłoża przy pomocy kotwy, dodatkowo stopa betonowa o głębokości 70 cm. Wykopy pod betonowanie słupków należy wykonać ręcznie z zachowaniem ostrożności na okoliczności wystąpienia uzbrojenia poziemnego.

22 KOMENTARZE

 1. W Polsce herb mogą posiadać jedynie województwa, powiaty i gminy. Dlaczego na znakach nie ma herbu gminy Miedźna, tylko jakieś nieuregulowane prawnie symbole? Czy samostanowienie symboli nie podpada pod sprawę dla sądu administracyjnego? Takie pytania powinny zostać skierowane do wójta i urzędników za to odpowiedzialnych, albo od razu skierowane do starosty powiatu pszczyńskiego.

 2. a tak właściwie to te wszystkie inwestycje niezgodne z “papierem” to przecież ktoś odbiera ze strony gminy i nadzoruje – za to nie ma po prostu odpowiedzialności karnej z tytułu poświadczenia nieprawdy czy niedopełnienia obowiązków służbowych ? Może to po prostu trzeba wszystko pozgłaszać do prokuratury ? No ludzie ileż można dać się okradać.

 3. Tabliczki ladne ale co z tego. Leza te stare i lezec beda dopoki trawa nie zarosnie. Idac do lewiatana widzialam jak zaczynali montowac tabliczke wlasnie na Brzozowa. Kupilam jedna rzecz wyszlam a juz konczyli tabliczke na Debowej. Wiec tempo mieli ekspresowe

 4. Nie wiem jak w innych miejscowościach ale w Gilowicach tabliczki jak najbardziej potrzebne i zglaszany był ten problem kilka razy gdyż kurierzy i inni nie wiedzieli jak dojechać… Nie wspomnę o karetce… Natomiast co innego czy potrzebne a co innego za ile, jaką umowa i kto sprawdza rzetelność fachowców…

  • Kurierzy to powinni używać nawigacji. Przy powszechnym dostępnie do komórek , nielimitowanych internetach i darmowej aplikacji “Google Maps”, która pokazuje pozycję i trasę dojazdu to wstyd w obecnych czasach zabłądzić.

  • Od kiedy sprawami wspólnoty mieszkaniowej zajmuje się urząd gminy? Ludziom w naszej gminie potrzebna jest solidna edukacja obywatelska lub zajęcia z przystosowania do życia we współczesnym świecie…

 5. Cóż z tego jak z daleka nie mówię ze z 1km mają być widoczne ale trzeba blisko podjechać aby zobaczyć nazwę i numer ulicy a tak wogole jak na tabliczkach jest np. Wiejska 68-70 to kto będzie wiedział że tam jest adres wiejska 68C?

  • Nie to jak się samemu pochwalić za nietrafioną robotę, pożytku z tego żadnego, nie dało się w zleceniu wpisać żeby stare pozbierali? Ferdek Kiepski by na wpadł nawet wójt z Rancza by to wymyślił, nasz urzędnik nie, a luzy w kosztach były skoro za 130 można kupić w internecie to negocjować ceny też się da. 220 zł za “wkopanie” KAŻDEJ tabliczki ze słupkiem w terenie i pozostawienie starych tabliczek? Co to za gminny cud urzędnik tak się utrudził? Rzecz gustu? Słabo z tym gustem, słabiutko? Owieczki niewydolne jakieś, skupiją się na innej robocie?

 6. Beton pojechał na mazury . A tak poważnie gdzie osoby z gminy odpowiedzialne za nadzór? Wójt poklepie po ramieniu i będzie dobrze tak urzędnicy sobie pewnie myślą.

 7. Dwie sprawy. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak można położyć dwie warstwy lakieru PROSZKOWO? Przecież to nie wykonalne. Dwa czy ktoś merytorycznie sprawdza te ceny? przecież wystarczy w google wpisać słupek pod znak drogowy i mamy ceny na poziomie 60 zł a tablic informacyjnych na zamówienie 70 zł to daje 130zł to gdzie do 350zł

  • A kto zamontuje? I za ile? Gdzie dojazd? ZUS pracodawcy? ZUS pracownika? Zakup narzędzi? Wszyscy narzekają że małe zarobki ale jak trzeba zapłacić za robotę, nieważne czy fachową czy nie, to mają pretensje. Lepiej wziąć kogoś spod sklepu albo przedwczesnego emeryta, których u nas pełno za najlepszą walutę czyli 0.7 lub czteropak.

   P. S. Nie bronię tutaj firmy która stawiała słupki bo jeśli faktycznie nie dali betonu a demontaż starych oznaczeń mieli w zakresie robót to mają obowiązek spełnić warunki umowy.

  • Racja, wyglądają jak stare i w kolorach brudno-kiczowatych, jaka takie wyniki pracy. A nie ma się czym pochwalić. Widocznie była kasa i nie wiedzieli co z nią zrobić. Nie ma pilniejszych wydatków i nic do roboty to się zajęli…tabliczkami, żeby wyborcy do lokali wyborczych drogę mieli wyraźnie oznakowaną i żeby pamiętali że wójt im tabliczki dał, bo by nie było… masakra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.