Nowy chodnik do ośrodka zdrowia w Woli

30

W zeszłym tygodniu, został oddany do użytkowania dla mieszkańców nowy chodnik który ma umożliwić bezkolizyjne dojście pieszym do  ośrodka zdrowia przy ul. Lipowej w Woli. Chodnik ten powstał z inicjatywy  oraz z funduszy Rady Sołeckiej osiedla Wola II.

 

 

30 KOMENTARZE

 1. Przewoźnik wrzuta na luz co zrobiłeś dla swoich że czepiasz się WII. Głosowałeś za darmowa droga dla prywatnego inwestora?/moderacja/ Proszę o odpowiedź

  • Nie bylem na zebraniu wiejskim ale bylem na komisji budżetowej i sesji na której to dyskutowana byla sprawa finansowania tego chodnika oraz przyjmowana uchwala w tej sprawie. To nie jest propaganda tylko stwierdzenie faktu. Pozdrawiam

   • Jak się tak interesujesz naszymi sprawami to dlaczego budujecie pod moimi oknami jakieś fabryki. Już jednego truciciela tu mamy na WII.
    Ach panie Przewoźnik Pan Tetla znowu składuje kruszywa na drodze na kopalnie proszę podać maila do Pana wyślę fotki i proszę poruszyć temat na sesji. Może Pan Tetla podatek powinien zapłacić od składowania kruszywa? Co pan na to?

 2. Szanowni Państwo prosiłem na sesji aby sprostować informacje w tym artykule przez redakcję ale się nie doczekałem wiec napisze w komentarzu. Otóż chodnik ten powstał ze środków z budżetu gminy, a nie jak napisano ze środków funduszu soleckiego WII. Mieszkańcy zgłaszali taka potrzebę na zebraniu soleckim w 2015 roku. Piszę w celu uściślenia informacji bo przeciez portal ma pisac “prawdziwie o gminnych sprawach”. Pozdrawiam

  • Być może ma Pan rację. Ale mam pytanie, w jaki sposób Pan dba o treść artykułów w mediach gminnych, przypomnę, że gazeta gminna jest wydawana z pieniędzy budżetu gminy, a strona internetowa gminy też jest prowadzona za pieniądze gminy. Czy ma Pan na to wpływ?.

  • to jednak dało się załatwić pieniążki i wybudować chodnik z budżetu gminy,a nie zabierać dzieciom ,jak to zrobiono na WI.
   jak się chce to można? . Na zebraniu Wola wieś były radny dobrze powiedział o budowie chodnika który łączy sklep grosik z ul.krótką żeby finansowanie tego chodnika ująć do budżetu gminy,szkoda że dopiero teraz tak mówi . pieniążki z Funduszu sołeckiego powinny wspierać sport ,kulturę,straż pożarną służą całej Woli ,mamy wspaniałą orkiestrę ,Wolanie , przy tak małych pieniążkach możemy się tylko skłócić (może komuś o to chodzi z skłóconymi ludźmi lepiej się rządzi ).

  • Dlaczego to radny Przewoźnik już od sesji muli na temat w sumie bzdurny? Nie ma najmniejszego znaczenia, czy gmina zrobiła chodnik z pieniędzy sołectwa czy z innych. Chyba, że ktoś w w tej gminie robił ściepkę z własnych kaps i to za prywatne poszło? To pisz chłopie od razu, będzie wiadomo czemu cierpisz. Ludzie go potrzebowali, chodnik jest, szafa gra.
   Tylko mi osobiście nijak te wielkie żale i pretensje nie pasują do okręgu wyborczego Góry. Coś tu nie gra panie Michałku! Albo inaczej, w co pan gra? Albo jeszcze inaczej, z kim pan gra? A jak się pan tak rozkręcił niech pan ma odwagę i poprze Słoninkę, w końcu obaj żeście twarze na jednej ulotce mieli, żeby wójta na urlop wysłać. To są poważne wydatki a te pieniądze w błoto idą.

   • Pan Michał szedł z Nową Energią i zdradził jedyną opozycję w tej gminie.
    Dobrze napisał anonim, że zachowuje się jak szczeniak. Trochę pokory Panie Michale zdrajców w Górze też nie trawią.
    Pan z wójtem się już układa bo wybory tuż, tuż a wrażenie robił Pan dobre ale kasa, kasa, ludzi zmienia szkoda ze za 600 zł się pan sprzedał

  • Kilka słów sprostowania,
   Ad.1 Jeśli któraś ze stron oczekuje sprostowania powinna takowe wysłać do naszej redakcji, adres stacjonarny, adres mailowy oraz telefony jak i osoby odpowiedzialne za portal są upublicznione. Czasy kiedy Rady czy Wójt tupnął nóżką i portale szybko pisały co sobie życzą już dawno minęły, nie poczuwamy się w obowiązku do prostowania czegokolwiek na jakiekolwiek oświadczenie ustne. Takich oświadczeń było już w naszej gminne bardzo dużo i niestety jak widać delikatnie mówiąc okazały się one rozmijać z rzeczywistością, oczekujemy rzetelnej informacji z podaniem źródła (kopie protokołów sesji i komisji) na którym ów sprostowanie maiło by się opierać
   Ad.2 Wniosek ten był wnioskiem Rady Soleckiej (proszę sprawdzić protokoły z zebrań ) natomiast ten zacytowany podczas sesji był wnioskiem który został ponownie uchwalonym, gdzie poprzednie nie odniosły żadnego skutku.
   Ad.3 Nie oczekujemy też super współpracy z instytucjami podległymi UG Miedzna, jednak to minimum powinno być zachowane a przynajmniej nie powinno się przeszkadzać i wprowadzać w błąd naszego portalu. Znamienitym przykładem niech będzie ten z przed kilku dni podczas uroczystości z okazji jubileuszy wieloletniego pożycia małżeńskiego w SP2 w Woli, gdzie nasza redakcja została na wstępie poinformowana iż jest to impreza zamknięta i jest absolutny zakaz publikowania fotorelacji z tej uroczystości. Wiec jak to się stało iż informacja ukazała się we wszystkich możliwych lokalnych mediach ( Facebook, pless. Infopres. czy strona UG Miedźna)
   Ad.4 Oczywiście można marginalizować portal jednak liczy mówią same za siebie i to i czytelnicy wyciągają wnioski z informacji tutaj umieszczonych. I tak przedostatnią sesje Rady Gminy odtworzono ponad 4tysiace razy (ostatnia ponad 1300) , portal codziennie odwiedza ponad 1 tys. UV daje to w miesiącu ponad 37tysiecy sesji co przekłada się na ponad 200 tysięcy odsłon. Czy warto nie docierać do takiej liczby czytelników?
   Pozdrawiamy serdecznie czytelników tych co czytają i tych co tu absolutnie nie zaglądają

  • Racja “Mieszkaniec”-jak trują i tp.to wszyscy milczą, a jak cos dobrego obojetnie już kto ,ale coś dobrego zrobi-to narzekanie. Co to za ludzie tu mieszkają???????

 3. z okazji ukończenia tak olbrzymiej inwestycji powinno się zrobić “wielkie otwarcie” , poświęcenie , zaprosić Beatę S , Maciara lub nawet samego Jarosława

 4. uświadomcie mnie bo czegoś tu nie kumam.. robić chodnik obok chodnika to jakaś paranoja!! za chwile nie będzie w woli dróg tylko same chodniki.. ale skoro włodarze gminy podchodzą do problemów z góry przygotowaną odpowiedzią “to wszystko na wniosek mieszkańców”.. więc na wniosek mieszkańców zrobimy psikusa i zarządzimy rozdawanie lizaków dla dzieci po każdej niedzielnej Mszy św. niedzielnej.. ciekaw jestem, czy włodarze zaakceptują ten wniosek.. ale skoro mieszkańcy się domagają no to? a tak na marginesie.. skoro gmina dała wam kasę na chodnik przy chodniku, to niech Wam jeszcze da kasę na znaki, żeby ktoś wiedział że tam trzeba chodzić 🙂

  • Panie Urbańczyk zacznij pan chodzić na noga to się pan dowie po co chodnik koło chodnika ! Wozisz pan dupę na tym skuterku po drodze to pan nie wie po co są chodniki! A co do Lizaków to niech te darmozjady w koloratkach dadzą kasę a i niech przestana napierd…. tymi dzwonami bo ludzi uj strzela ! od rana dzwonią “Owieczki do kościoła TACA wzywa” !

   • Proszę przeczytać uważnie. Z nicku wynika, że piszącym jest mężczyzna, chociaż mam wątpliwości, ale tak przyjmijmy (dla potrzeby odniesienia się).
    Nikt Panu nie każe dawać kasy tym, których nazwał Pan “darmozjadami”. Nie ma Pan prawa nikogo obrażać, tym bardziej tych, dzięki którym przetrwaliśmy trudne chwile, a nawet historyczne zawieruchy. Może się Pan nie zgadzać z tym co lub jak robią, może Pan tego nie akceptować, ale aż tak ziać nienawiścią? Osobiście znam i znałem wiele osób, które mówiły o sobie, że są ateistami, ale nikogo z nich nie cechował i nie cechuje taki poziom agresji. Różniąc się poglądami warto prezentować pewien poziom i zwykłą kulturę osobistą. Dlaczego Pan obraża ludzi inaczej myślących, tych którzy mają wiarę w Boga? Dlaczego Pan obraża za przysłowiowy “grosik” na tacę? W czym to Panu przeszkadza? Jeśli Pan nie chce, nie wrzuca Pan. To takie proste. Żaden ze znanych mi ateistów lub innowierców nie denerwuje się z tego powodu, że gdzieś na osiedlu brzmi kościelny dzwon. Niektórzy wbrew swoim wieloletnim poglądom pragną usłyszeć go w ostatniej chwili ziemskiego życia. Nagle jednak chcą, aby zabrzmiał dla nich, aby wezwał ich do tego znienawidzonego przez Pana Kościoła. A bywa, że i pragną na swoim łożu śmierci, aby to właśnie Ci (nazwani przez Pana “darmozjadami”) dali im ostatnie namaszczenie i błogosławieństwo. To nie “taca” ich wzywała, to Oni wzywają Boga. Mam nadzieję, że gdzieś tam na górze dzięki łaskawości i miłości do człowieka zostanie Panu wybaczona ta – a być może i inne podobne wypowiedzi i będzie także dane, aby ten dzwon zabrzmiał i Panu gdzieś u kresu.

    • Panie Słoninka proszę sie nie obrazić ale świętojebli….cią Głosów pan nie zdobędzie 🙁 miś wyraził swoje zdanie a pan sie rozpisał ze ho ho… ja osobiście agresji nie widzę w jego wypowiedzi tylko osobiste zdanie na konkretny temat.Nie broniąc go,lecz troszkę kultury by się przydało.
     Za to w pana wypowiedzi można wyczuć troszkę Wazeliny w stronę wiernych.

     A co do chodnika bardzo potrzebny.

     • Nie potrzeba używać epitetów po czyimś adresem, żeby wyrazić swoją opinię. Krytyka nie musi polegać na obrażaniu. A sięganie w przestrzeni publicznej po wulgaryzmy, nawet jeśli wykropkowane, jest nadużywaniem i słabym rozumieniem granic wolności wypowiedzi. Takie komentarze są bardzo szkodliwe dla ważnych spraw, które są na tym portalu poruszane. One nic pozytywnego nie wnoszą. W przeszłości już kilka razy prosiłem o większą powściągliwość w emocjach. Także w sprawie nieeleganckiego wyrażania się o moim sąsiedzie a zarazem byłym kontrkandydacie. To też była „wazelina”? Jeśli tak to Pan widzi, nic na to nie poradzę. Zawsze w każdym miejscu w którym działam i pracuję staram zmieniać się rzeczywistość na lepszą. I wie Pan, mam swoje sukcesy w tej materii. To jest moja siła napędowa i motywacja, nawet jeśli się rozpisuję 🙂

      • Panie Słoninka, porządny z Pana człowiek,rozumiem i Pana popieram. Mądrze i prawdziwie Pan pisze ,niestety spora grupa forumowiczów,koniecznie musi dac upust swojej agresji i aż tak im się spieszy ,że robią błędy chocby gubiąc z pospiechu litery. Myślę ,że po prostu sie wyżywają i to co wazne, schodzi na plan dalszy. Prowokują itd. dlatego ja już od dłuższego czasu nc nie piszę,a ten post napisałam by wyrazic szacunek dla Pana.Serdecznie pozdrawiam.

  • Czyli Pańskim zdaniem, ludzie udający się do przychodni od strony gimnazjum, powinni przejść na pasach w stronę szkoły podstawowej, żeby po kilku metrach w celu dojścia do przychodni znowu przejść przez drogę, ale tym razem w niezbyt bezpiecznym miejscu (brak pasów, zakręt)- rzeczywiście, bardzo logiczne, żebyśmy poruszali się jak simsy bo Pan nie potrafi dostrzec sensu tak potrzebnego chodnika (widać było po wydeptanej ścieżce). Świetna inicjatywa!!!

   • z całym szacunkiem w takim przypadku to proszę się postarać od władz gminy o chodnik na całej ulicy pszczyńskiej od “Domu kultury” do samej rzeki Pszczynki.. moja siostra codziennie chodzi do pracy i przechodzi bez pasów na zakręcie ul. pszczyńskiej, ja także i proszę mi wytłumaczyć w czym problem, jednym dajecie wygodę a drugim nie? no chyba coś tu jest nie tak..

 5. Gmina Miedźna tonie w długach, stoi na skraju upadku, a tu jakiś kretyn[ka] wymyślił chodniczek.. a czy kretyński naród zdążył zauważyć że po drugiej stronie ulicy jest chodnik? po co ktoś go kiedyś zrobił? panie Taranowski.. ze mnie pan nie zrobi wariata, ale z tego co widze, to pan się stanowczo wygłupił udzielając im “błogosławieństwa” z tym chodnikiem ..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.