Nowy projekt w szkołach w Woli – „Przygoda z nauką”

1

Gmina Miedźna uzyskała dofinansowanie na realizację projektu „Przygoda z nauką” ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 11.1.1. „Wzrost upowszechniania wysokiej jakości edukacji przedszkolnej – ZIT”, Działania 11.1. „Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego”, Priorytetu XI „Wzmocnienie potencjału edukacyjnego”.

Projekt ten będzie realizowany od stycznia 2019 roku do grudnia 2020 roku w dwóch szkołach: Szkole Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Woli i Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli.

W ramach projektu w każdej szkole realizowane będą zajęcia rozwijające, terapeutyczne, logopedyczne, wspierające dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne z przedmiotów ścisłych. W Zespole Szkół w Woli utworzony zostanie Gabinet Dojrzałości Szkolnej, który będzie wspierał uczniów na etapie przekraczania progu danego etapu edukacyjnego. W tym celu, dzięki udziałowi w licznych szkoleniach, nauczyciele zostaną przygotowani do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a szkoła wzbogaci się o specjalistyczny sprzęt i pomoce dydaktyczne m.in. urządzenie EEG Biofeedback, zestaw do integracji sensorycznej, magiczny dywan, czy urządzenie do diagnozy słuchu obwodowego oraz diagnozy centralnego przetwarzania słuchowego. Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli pojawi się nowa 20-stanowiskowa pracownia matematyczno-informatyczna wyposażona w monitor interaktywny oraz pomoce dydaktyczne. Ponadto obydwie szkoły zostaną doposażone w pomoce dydaktyczne niezbędne do przeprowadzania zajęć w ramach niniejszego projektu. Z ciekawszych należy wspomnieć o drukarce 3D, którą uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli będą wykorzystywali na zajęciach pn. „Młody Mechatronik”.

Całkowita wartość projektu wynosi 813 796, 01 zł, w tym na doposażenie szkół przeznaczonych zostanie prawie 200 tys. zł.

ZOiW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.