O włos od tragedii

17

W nocy z 17 na 18 grudnia doszło do bardzo podobnego wypadku jaki wydarzył się kilka lat wstecz w którym zginęły trzy kobiety. Tym razem scenariusz był bardzo podobny z relacji świadka wynika że,  kierowca pojazdu wpadł najprawdopodobniej w poślizg i nie zapanował nad autem uderzył  w bariery na mostku nad rzeką Pszczynką po czym odbił się i zatrzymał w przydrożnym rowie.

Czy kierowca próbował ominąć jakąś przeszkodę na drodze tak jak w tragicznym zdarzeniu z przed lat, czy tez wpadł faktycznie w poślizg  a może były inne przyczyny wypadku to wyjaśni z pewnością  policja, z naszej strony przestrzegamy kierowców przed tym feralnym miejscem.

wypadek pszczynka

wypadek pszczynak2

17 KOMENTARZE

 1. od wypadku minęło kilka dni, bariery na moście wyłamane….. do tej pory nic nie jest zrobione kto za to odpowiada, nie ma pana!!

 2. Ileż tam już było wypadków… Ten zakręt jest niezwykle niebezpieczny do tego superkierowcy zapominają, że mosty nad ciekami wodnymi zawsze stanowią obiekty podwyższonego ryzyka, a że prosta z jednej i drugiej strony to każdy pociska ile wlezie, a potem hamulec wchodząc w zakręt, utrata docisku i koniec w rowie.

  • Prawda jest taka, że jadąc od Woli, tam zakręt jest dość agresywny w prawo wymuszony liniami na drodze, jak w drugą stronę jedzie jakiś stary ciężarowy z zezem świetlnym, to na prawdę g**no widać a nie linie na drodze… :-/ Dodatkowo mania ścinania zakrętów i kiepski asfalt na samym zakręcie. Znowu do wiosny wszyscy o tym zapomną. Barierki do dzisiaj nie zostały zabezpieczone, jak ktoś tam grzmotnie to już nic nie zatrzymają.

 3. Na tym łuku wystarczy dobrze wyprofilować nawierzchnie ,tam nawierzchnia po łuku zewnętrznym powinna położona wyżej o 15 centymetrów niżeli na łuku wewnętrznym .a teraz jest odwrotnie zamiast nawierzchnia hamować opony to auto unosi się ,traci przyczepności i jedzie prosto .

 4. Najważniejsze,że żonie nic się nie stało i mimo strat materialnych Święta spędzimy razem ciesząc się szczęściem jakie nas wówczas dotknęło….bo auto to rzecz nabyta a życie jest jedno…bezcenne..

 5. A MOZE WKONCU ZABEZPIECZYC TEZ JESZCZE BARIERY ,BO JADAC DUZO IEKSZYM SAMOCHODEM MOZNA STO RAZY PREDZEJ WPASC DO RZEKI .A CO DOPIERO OSOBOWE ….PO DRUGIE TRZEBA TEZ MOZE DAC PRÓG ZWALNIAJACY JESLI JEST AZ TAK NIEBEZPIECZNIE PRZED MOSTEM …..WIADOMO LUDZIE CZASAMI SIE SPIESZA ALE NAWET JADAC BEZPIECZNIE A BEDA ZŁE WARUNKI MOZNA TAK SKONCZYC …..TROJE KOBIET JUZ ZGINEŁO…..NIECH WKONCU KTOS ZROBI Z TYM PORZADEK A MY KIEROWCY WOLNIEJ TROCHE …

    • Czytaj ze zrozumieniem – tamto miejsce jest poza terenem zabudowanym więc nie może być progów zwalniających! Progi stosuje się na terenie zabudowanym. To ja Ci gratuluję “analizy”…

     • Do “kk” masz rację szkoda Twojej fatygi na odpisywanie do “ona” (być może to ta sama “ona”) bo ja też raz na tej stronie pisałam jasno i wyraźnie a ta ” ona “kilka razy odpisywała-nie wiem czy taka niekumata czy złośliwie tak pisała i niestety dałam się wciągnąć, a przecież forum to nie pisanina 2 osób i odpieranie ataków-dlatego Cię przestrzegam przed takimi osobnikami. Szkoda czasu.Pozdrawiam.

 6. A może kierowca wypadł z drogi z powodu niewidocznych na zakręcie linii dzielących pasy drogi? Tam jest naprawdę bardzo niebezpiecznie – szczególnie w nocy – i nikt nic z tym nie robi. Wystarczyłoby przecież zastosować tam odblaski i problem byłby rozwiązany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.