Obrady IV Sesji Rady Gminy Miedźna – Retransmisja

83

Retransmisja z obrad IV sesji Rady Gminy Miedźna, która odbyła się w dniu 22 stycznia 2019 r.

Podczas sesji:

– Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka poinformował o wydłużeniu linii nr 17 która będzie kursować przez osiedle Wola II. Jednocześnie poinformował iż planowane jest uruchomienie linii nr 19 która będzie obsługiwać trasę Brzeszcze-Góra-Gilowice-Wola.

– Opozycja podczas starła się zblokować zmiany w Radzie Nadzorczej  Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Mimo wniosków opozycji o odrzucenie uchwały, Rada Gminy rekomendowała nowych członków Rady Nadzorczej, jednocześnie dotychczasowa Rada podała się do dymisji.

-Wójt Jan Słoninka otrzymuje jednogłośne poparcie Rady Gminy Miedźna w działaniach zmierzających do uregulowania kwestii oprocentowania dopłaty tytułem opodatkowania wyrobisk górniczych. Wyrok w sprawie jeszcze nie zapadł natomiast Gminie grozi zwrot 17 milionów złotych, mimo iż sprawy sadowe toczą się od lat poprzednia Rada nie podjęła żadnych działań negocjacyjnych w tym temacie.

-Szlaban na wale w Woli zostanie zastąpiony bardziej dogodną infrastrukturą dla rowerzystów i pieszych

-Przebudowa szkoły we Frydku będzie kompleksowa, jak dodaje Wójt Jan Słoninka” Zróbmy raz dobrze a porządnie, żeby to było na lata”.

-Gmina przejmuje kolejne grunty od SRK.

-Technikum w Woli zostanie wygaszone, nauczyciele przejdą do innych placówek oświatowych w gminie.

-Strażacy z całej gminy mieli przeprowadzone badania okresowe, wysokościowe w jednym miejscu na terenie gminy

-Wójt pozyskuje inwentora który chce wybudować nowy nieuciążliwy zakład pracy na terenach pokopalnianych. Zakład będzie odprowadzał podatki do gminy Miedźna, a prace w nim znajdą mieszkańcy naszej gminy.

 

Tematem obrad sesji było: „Podejmowanie uchwał”.

Porządek obrad IV sesji Rady Gminy Miedźna w dniu 22 stycznia 2019 r.:

 1. Otwarcie IV sesji i stwierdzenie jej prawomocności
 2. Ustalenie porządku obrad IV sesji
 3. Przyjęcie protokołu z sesji III z dnia 28 grudnia 2018 r.
 4. Wystąpienie Starosty Pszczyńskiej, Pani Barbary Bandoły oraz Dyrektora Szpitala Powiatowego w Pszczynie, Pana Marcina Leśniewskiego
 5. Informacja Wójta Gminy z prowadzonych prac oraz realizacji zadań inwestycyjnych w Gminie Miedźna
 6. Interpelacje i zapytania radnych
 7. Omówienie i podjęcie uchwał:

Projekt A/4 w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Gminy Miedźna na rok 2019

Projekt B/4 w sprawie uchwalenia planów pracy Komisji Rady Gminy Miedźna na rok 2019

Projekt C/4 w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miedźna oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów

Projekt D/4 w sprawie desygnowania dwóch członków do Rady Nadzorczej Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

 1.   Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych
 2. Wolne wnioski
 3. Zamknięcie obrad IV sesji

83 KOMENTARZE

 1. Dziękuje Panu Wójtowi za wczorajsze spotkanie w szkole, wreszcie ktoś wyjaśnił sprawę klarownie, dokładnie i rzeczowo. Jednak sprawa nie jest taka różowa jak przedstawiał to Nam Taranowski i Przewodnik, którzy wprowadzili nas w błąd, mając tę wiedze którą mam na dzień dzisiejszy w życiu nie oddal bym głosów na tych Panów a niestety oddałem. Dziękuje i ponowne brawa tak jak na zebraniu

 2. Panie Radny Rozmus
  Myślałem ze luźne podchodzenie do spraw finansowych to domena młodych, Pan jako jeden z Radnych seniorów powinien być bardziej wyedukowany finansowo i wiedzieć czym grozi nie spłacanie zobowiązań. Po zapoznaniu się z materiałem z sesji uważam iż To wlanie Radni Poprzedniej kadencji w tym Pan Panie Rozmus ponosicie odpowiedzialność za zadłużenie gminy na 17 milionów to wasze nie przemyślane decyzje doprowadziły do tego iż mamy teraz taka kwotę do zwrotu. Tłumaczenie się brakiem nakazu zapłaty jest co najmniej dziecinne, takie sprawy rozwiązuje się znacznie na wcześniejszym etapie, nakaz zapłaty jest już aktem prawnym z którym nic zrobić innego nie można jak go zaspokoić w całości. Taki akt ponadto obciąża gminę kosztami procesu oraz zastępstwa procesowego. Tutaj należało negocjować przy spłacie głównej należności umorzenie odsetek, umorzenie ich w części, zwolnienie z podatku w zamian za umorzenia itd. Możliwości jest naprawdę dużo. Odwlekanie w czasie nieuniknionego i doprowadzenie do wyroku Sądowego jest skrajną nieodpowiedzialnością, czy w przypadku problemów finansowych (oby nie miał ich Pan nigdy) też będzie czekał Pan aż komornik zapuka do drwi czy odpowiedzialnie pan stanie z wierzyciel do negocjacji , wierzycie chętnie podejmie rozmowy widać możliwość dogadania się a nie darcia kotów w Sądach.
  Sprawa Pszczyńskiej o która teraz Pan tak się domaga, kto z Radnym Germankiem doprowadziły do tego iż wygląda ona jak wygląda? No wy Państwo szanowni Radni pisaliście pisma do PZD bo chcieliście pokazać jak to potraficie załatwić sprawy i załatwiliście ze sfrezowana droga jest do dziś, ze zlikwidowana przejdzie do sklepu , i ze nie ma oświetlenia solarnego tylko właśnie na terenie Wola Wieś a wiecie dlaczego bo pewna osoba w PZD powiedział ze tam są dziwni radni co pisma piszą i się boja ze będą musieli zlikwidować jakieś przejścia i co wtedy z oświetleniem które jest z dopłaty UE i ma okres trwałości. Wiec postawili w lesie latarnie hybrydowe a Wieś tonie w ciemnościach to właśnie dzięki Panu.

  • Śledź kopalniany to człowiek taranowskiego który zafundował nam z radnymi taaaakkkii dług.
   Radni poprzedniej kadencji co robiliscie przez 4 lata w tym temacie ? Poprostu nic dla was ważne jest SHOW SHow ale zachwile siądziecie bo SHOW wam sie kończy.

 3. od kiedy zabierająsię za likwidację asfaltowni wójt tyle się naobiecywał przed wyborami no i co z mostem na Oświęcim też miał być robiony . cisza powyborcza

  • Gosciu zobacz moze ile czasu minelo od wyborow, i moze przesłuchaj cala sesji jeszcze raz, nie ogladles a sie wypowiadasz o asfaltowni :*

  • Gościu, aboś głuchy albo złośliwy. Posłuchaj co wójt mówi o asfaltowni na sesji. Się dowiesz i przestaniesz głupio pytać. A takie zaczepki po 3 miesiącach powodują, że tylko odkrywasz morze nieudolności poprzednich władz względem aktywności obecnych. Więc lepiej zamilcz, bo twoje złośliwości albo niby chytre intrygi świadczą o tym, że nie o to ci naprawdę chodzi.

  • A gdzie Starzec znajdzie taką prace gdzie pojawia sie i znika ? Biurowiec doskonale wie gdzie co jakie wałki robi w postaci prywatnych inwestycji i mam nadzieję że Nowa Energia nie zakończy dzisłań tylko na audycie tylko każdy z biura musi ponieść konsekwencję tego co tam sie działo.

   • Jak to mówi mądry człowiek w tej gminie: ” DAJMY CZASOWI CZAS ”
    Na ostatniej sesji wójt p. Słoninka wyraźnie powiedział, że realizowany jest program wyborczy Nowej Energii. Przed wyborami 2018 roku nie raz pisałem, że zrobimy porządek w słynnym gziku- GZGK.
    Każdy mądry mieszkaniec naszej gminy wie doskonale co działo się w GZGK….
    Na chwile obecną mamy już nową radę nadzorczą, która spełnia “wymogi” aby tuż, tuż powołała nowego prezesa.
    Jak już wiecie trwa audyt w GZGK…
    Dla ciekawszych są już pierwsze ” przesłuchania “…
    …i powiem tyle, jeńców nie bierzemy !!! bo to było w programie wyborczym NOWEJ ENERGII
    GZGK musi odbudować swój wizerunek.

    • Smrodek jaki ciągnie się za tym zakładem, jest wynikiem działań niezgodnych z wszelakimi normami. Bo nie od dziś wiadomo czyj to był “prywatny folwark” jeszcze do drugiej tury wyborów. I wiadomo, kto tam korzystał ile wlezie na “przyjacielskich” układach we własnym gronie. Miejmy nadzieję, że osoby, które przyczyniły się do tego, że w całej gminie gzgk ma złą renomę, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Bo to nie jest tak, że wszyscy mają “coś za uszami”. Napewno jest w tej firmie parę, osób, które pracują uczciwie, robią co do nich należy, czasem więcej. Pracownicy z kilkunastoletnim stażem, z dodatkowymi kursami, szkołami, itp. ale niestety nie są doceniani, bo nie należą do “grona przyjaciół”………………………….. I właśnie to jest złe w tym zakładzie, a później idzie to na całą gminę, jak to pracownicy robią coś na niekorzyść i pogrążają firmę. Jako mieszkańcy gminy, uwierzmy w to, że ta firma będzie świecić przykładem, póki co przyjmijmy, że trwa tam “remanent”. A po tym, może z naszych kranów zacznie w końcu płynąć krystaliczna woda, a nie ścieki, jak teraz.

    • Łukasz Banaś – ja nie wiem, co tam się dokładnie dzieje. To znaczy, że jestem głupia? Zaczął Pan pełnić taką funkcję, że może lepiej nauczyć się w końcu taktu i uważać na każde słowo.

 4. Za co ten GZIK bieze pieniadze za wode i kanalizacje? ludzie tam pracujacy mowia ze w nic sie nie inwestuje. Przepompownie na w1 i w2 sa w tragicznym stanie. Zapadliska na ciagach zasypuje sie tonami kamienia zeby tylko na chwile. Pan pszodowy z oczyszczalni nigdy nie ma czasu jak sie go o cos zapyta bo go wzywa prezes. i jak to ma wszystko funkcjonowac?

 5. Co niektórym to się w głowach przewraca…. Już po 2 miesiącach chcą rozliczać obecną naszą władzę gminną. Pomyślcie 3 x …. a później piszcie. dlaczego tak “ambitni” nie byliście jak 20 lat rządził Taranowski ???

  • Szanowny obserwatorze. Prawo do odsniezonych chodników, czy udroznienie chodników z uwagi na ilości zalegajacej wody w zaglebieniach i przestrzegania ustalonego regulaminu w zakresie utrzymania porządku po swoim pupilu nazywa pan rozliczeniem ? Czy mieszkańcy nie mają już żadnych praw ?

   • Charriot123
    gdzie byłeś przez 20 lot ? Taranowski zamknął cie w piwnicy ? Kanalizacja zapada się sama na osiedlu ? Gdzie byłeś ?
    Teraz to od nowych radnych oczekujecie nie wiadomo czego a gdzie ci starzy radni ?
    Nowa Energia widze ze działa i dajmy im czas

    • Człowieku posypia się pozwy cywilne za złamane nogi to ciekaw jestem co gminy na to powie. Nie głosowałem na Taranowskiego więc nie wiem o co się rozchodzi. Liczyłem jednak na zmianę A tu brak. Tylko gornolotne frazesy. A dzieciaka do żłobka strach puścić bo psy wydalaja na pobliskie trawnik. To dziecko już reaguje A człowiek nadal nic. Wstyd i hańba. Nie mówię o straży mówię o akcji uswiadamiajacej. Jak widać Ty tylko państwo policyjne widzisz. Mądrych ludzi nikt nie ma chęci nawet wysłuchać tylko od razu krzyk i gniew. Porażka. Zastanów się.

     • Chariot123 cytuje twoje slowa “Nie głosowałem na Taranowskiego więc nie wiem o co się rozchodzi. Liczyłem jednak na zmianę A tu brak.”
      Mijaja dopiero 2 miesiace daj wójtowi i radnym czas. Sluchasz na sesji co wojt mowi ile juz zrobiono jakie problemy zostawil p. Taranowski ? Slichaj ze zrozumieniem.
      Przyznam tez tobie racje ale najpierw edukacja ktorej zabraklo poprzedniej władzy

   • Jaki organ jest uprawniony do pilnowania czy po psach ludzie sprzątają? Chyba nie radni i nie wójt i nie urzędnicy urzędu. Mogą to robić strażnicy miejscy lub wiejscy ale takich ta gmina nie posiada. Chcesz straży wiejskiej? Przekonaj wpierw do tego mieszkańców na najbliższych zebraniach. Jak Ci się uda przekonacie wtedy radnych i wójta. I gotowe. Bzdury piszesz i tyle.

    • Nie wiem skąd takie ujadanie…
     Odnośnie odśnieżania chodników, potwierdzam, jak posypią się sprawy cywilne to ludzie zrozumieją, że to ich obowiązek, ale czy o to chodzi? Czy nie można zrobić akcji uświadamiającej, żeby temu zapobiec? Czy od razu trzeba SM czy SW, żeby wystawiała mandaty, inaczej się nie da? Tak samo z psami, masz psa, masz obowiązek. W większości miast jest akcja uświadamiająca. Ba, ludzie sami tego pilnują. Są wały, są łąki jest miejsce gdzie wyjść z psem, a nie pod teren żłobka czy przedszkola.
     Po prostu trochę rozumu… Ludzie przedstawiają tu Swoje pomysły, nie trzeba ich ganić i bronić obecnej władzy, tylko zastanowić się jak to rozwiązać.

     • Chodzi o realizm a nie żadne ganienie czy bronienie. O jakich żłobkach czy przedszkolach piszesz?? Przecież na ich terenie sobie nikt spacerów z psami nie robi.

 6. Na wstępie odniosę się do tego iż zaczynają mnie już przynudzać wieczne utyskiwania na ubiegłe władze gminy.Na tym polu najlepsza jest obecna władza która nalatuje na tą ubiegłą ale i oni już zauważyli że społeczeństwo jest już znudzone. Wiedź nie powielajcie ich błędu.Panie Banaś został Pan wybrany z konkretnego okręgu wyborczego i sadzę że powinien się Pan zająć w pierwszej kolejności problemami i rozwiązaniami tych problemów właśnie z tego okręgu choć jak wiem nie zamieszkuje go Pan.Oczekujemy że przyczyni się pan do 1-wymiany chodników na terenie przejętym od spółki węglowej 2-wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne a zarazem jaśniejsze.3-wymiany starych betonowych piaskownic przy 9,13,45. 4-zwiększenia miejsc parkingowych, zabudowy już istniejących na pasach zieleni bo i tak nie da się uniknąć tego że mieszkańcy parkują na trawie z braku innej alternatywy. 5-dokończenia wymiany asfaltu przy bloku 11,13,12.Panie radny Banaś to są zadania dla naszego radnego wybranego również moim głosem.Z tych wyzwań na pewno będziemy Pana rozliczać a nie z modnych i nagłośnionych potknięć i niedoróbek minionej władz gminy.Nie wystarczy za pomocą paru świątecznych światełek zadowolić ludzi liczą się czyny które nie tylko umilą nasze życie ale również ułatwią codzienne. Licze na to że moderator tej strony zamieści te moje wypociny.Pozdrawiam i gwarantuje że nie jestem zwolennikiem poprzedniego wójta.

  • A woda czysta i smakuje? I oczekiwania jak na 3 miesiące imponujace. Ale Pani chyba nie czytała programów żadnego kandydata. Ledów i chodników na pstryk raczej żaden nie obiecywał. Ani ten który wygrał ani ci co przegrali. Trochę równowagi w oczekiwaniach. Bo te 17 mln to jest dramat w spadku i nikt tego nie zmieni. Chyba że cud i tylko to zostaje. A misiu który zamiast spłacić te sporne pieniądze a nie przekopywać z kadencji na kadencję sprawy nie dość że doprowadził do tego to wg Pani nie ponosi odpowiedzialności? Wolne żarty.

  • Chłopak niech robi swoje a nie będąc radnym zrobił wiele jak radni z soltysem razem wzięci poprzedniej kadencji.
   Przykład zmobilizowania wojta Taranowskiego do przejmowania gruntów zeby teraz mozna te chodniki i drogi remontować. Tez głosowalem na ludzi Nowej Energii i widze ze mogę spac spokojnie.
   Powodzenia w porząkowania firmy kogucik i tego Stefańskiego tez rozliczcie bo syn budował sie w Gilowicach i dobrze kręcił ten gzikowiec.

 7. Szanowni mieszkańcy i ci co nie poszli wybierać obecnej władzy. Czytają wszyscy, ale gdzie do tej pory była komisja rewizyjna Rady Gminy> – od 2002 roku (początek GZGK) nieprzerwanie pracowała na rzecz mieszkańców? GZGK jest spółką gminną czyli własnością nas wszystkich. Radny Gruszka szef komisji rewizyjnej w latach 2006-2014. Radni Wojtala wspólnie ze Starcem ekspertem od potopu. Członkowie komisji w latach 2014-2018 wspólnie z D. Sosną, M. Muchą, M. Antos, co kontrolowaliście w GZiku wybrańcy ludu??
  Kontorlowano GOSIR, GPOS, GOK nawet 2x, sołtysów, ZOiW, a GZIK? W 2014 roku nic nie kontrolowała komisja rewizyjna, tak wynika z BIPu.
  “spotkanie z przedstawicielami Rady Nadzorczej Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej SP. z o.o.” w planie kontroli na 2016 rok i co znaleźliście coś?
  Obecny wójt od lat mówił o nieprawidłowościach w GZiKu, nie słyszeliście? Budna woda, dziwne datki od przyłączy, wysokie ceny, zwolnienia z podatku, itd? Co zrobiliście by skontrolować działalność spółki komunalnej? Nocnej zmiany nie było radny Wojtala? Pan użył takiego porównania do rekomendowania członków do nowej RN. Radny Przewoźnik nie wiedział że jest komisja? Mieliście kandydatów? Po co, lepiej krytykować? Może pan bywać na każdej komisji, nikt panu nie broni. Pan Słoninka bywał na wielu i nie płacili mu za to. Pan zrobił cyrk wymuszając przesunięcie terminu sesji budżetowej bo panu kolidował z wyjazdem-żenada. Przewodniczący się dostosował i wszyscy pozostali radni potulnie też 1:14 dobry wynik (mam nadzieję że ostatni przejaw słabości przewodniczącego bo z każdą sesją nabiera doświadczenia, mam nadzieję że skończą się te marne przedstawienia.
  Szkoda, że poprzedni wójt trzymał was tak krótko, wcale nie mieliście głosu-jedynie pochwały władcy mogliście głosić. Szkoda że suweren gminny nie zobaczył waszego zachowania wcześniej już by was nie wybrał. Opozycja jest potrzebna, ale konstruktywna a nie śmieszna.

  Dobrze, że Przewodniczący RG pozwolił wam pokazać wasze zachowania, to co sobą reprezentujecie nie wymaga żadnego komentarza, gdzie macie wstyd nie pytam nawet. Nikt was nie cisnął na siłę do rady, sami się deklarowaliście.
  Chyba nie dotarło do was, że Rada Nadzorcza ma KONTROLOWAĆ tak jak wy radni z komisji rewizyjnej. Zarządzać ma zarząd-pana prezesa nie ma, dyrektor nieobecny, prokurent na długim urlopie-bezkrólewie. Audyt spowodował biegunkę? To nie jest problem-prawda? REKOMENADCJA TO JEST PROBLEM moralny?etyczny? Nie! JAŁOWY. Nie wiadomo jednak z całą pewnością skąd bierze się taki pomór na rządzących GZiKiem? Za 16 lat nikt z bezradnych nie tknął nawet tematu GZGK.
  Nawet jeśli afery kapitałowa, rozporkowa, budowlana, transportowa i inne opisywane na tym forum nie mają
  racji bytu – to coś na rzeczy jest. Szanowni forumowicze, swoje wątpliwości informacje kierujcie do komisji rewizyjnej RG- nawet jak się nie zna na jakimś temacie to jest prawnik gminny i pomoże.

  ,

  • Nie jak może były te afery tylko były.

   Budowlana – Sokół Wola i budowa boisk… uchuchu sprawca do CBŚ spokojnie
   Rozporkowa – Bardzo bliska “zażyłość” K z GZGK z K GOPS
   Transportowa – Auta GZGK widziane były nawet we Włoszech co one tam robiły? kto za to płacił

   • A to ciekawe kto jeszcze z kim, ja tam do łóżka komuś zaglądał nie będę ale żeby tak w jednej gminie. A właściwie to i rak wszystko w sumie zostaje w rodzinie. A tak swoją droga co na to Opozycyjny Radny Wojta prawiący publiczne morały i płomienne mowy, też zostaje w rodzinie? Tylko tu dzieci patrzą i przykład biorą.

 8. Dzięki za wyczerpującą podsumowanie całej tej dyskusji. Opozycja ma prawo zadawać pytania na sesji, ale nie robić show i próbować storpedować uzgodnioną w komisji uchwałę. Głosowanie: za, przeciw, czy wstrzymanie się od głosu było zwyczajowo na sesji
  , a na komisjach radni pracują nad ksztaltem każdej uchwały. Drodzy wyborcy na ostatniej sesji rekomendowano wójtowi dwóch członków do Rady Nadzorczej GZGK, którzy uzyskali poparcie na spotkaniu z komisją budżetu, a termin tej komisji i program był ogloszony na BIP 7dni wcześniej. Jeśli opozycja nie akceptowała tych osób wskazanych przez Zarząd RG, to mogła tylko zagłosować przeciw. Ale tu koniecznie trzeba zaistnieć i zrobić show. Pozdrawiam

  • Przykre jest to, że wcześniej mimo świadomości ile GZGK ma obciążeń związanych z krążącą opinią o tym, co ludzie im zarzucają i tragiczną, powtarzam TRAGICZNĄ, jakością wody w Woli na osiedlach Ci którzy dziś robią to “show” prócz kilku “narzeknięć” nie zainicjowali NIC, aby dokonać tam zmian w radzie czy zarządzie. Jakby było tego mało, niektórzy twierdzili, że nie mają na tę spółkę żadnego wpływu.
   Pan wójt Słoninka, wtedy jeszcze z ławki dla publiczności, i to o ile dopchał się do głosu (zapomnijmy tu o jakimś mikrofonie podanym temu Panu), opowiedział wtedy radnym i wójtowi, jaki to też mają wpływ, bo się go bidoki same dopatrzyć nie mogły. Radny Przewoźnik jednak na tamten czas nie zainicjował opisanej procedury, a chyba mógł? Ktoś mu bronił? Mógł jej wtedy nadać wymarzoną przez siebie samego formę, prawda? Co więc stało mu na przeszkodzie?
   A dziś temu panu forma się nie podoba, hm… Mnie się wydaje, że jemu się nie podoba to, że wójt Słoninka w zaledwie 2 miesiące zrobił już tyle rzeczy, które wcześniej były nazywane “niedasie”. Wójt Słoninka w ten sposób odkrywa kartę po karcie wcześniejszej nieudolności lub/i niechęci. Ale radny Przewoźnik tamtemu wodzowi dał twarz i nazwisko do bardzo “uczciwej” kampanii. Zdjęcia z przedszkola w GÓRZE! Już one same mówią wszystko na temat wcześniejszej jakości i prawdomówności. O FORMIE nie wspominajmy. Bo trzeba byłoby dodać niezgodne z prawem prowadzenie kampanii w USC. Ale tutaj radny Przewoźnik zapewne nie zauważył nadużycia. Tutaj forma była dla niego akurat. Ot, zakłamanie malutkie ledwie na pierwszych z brzegu przykładach.
   Moi drodzy, co tu dzieje się naprawdę?
   Otóż pan Przewoźnik po prostu niedoszacował, że ludzie “zwolnią” wreszcie Taranowskiego, któremu on zaraz po wejściu do rady z opozycyjnego komitetu Słoninki “oddał” się do dyspozycji. Ba! W następnej kampanii już głośno chwalił obecnego przegranego, nie potrafiąc zauważyć, że ten, któremu zaczął ufać on, tracił to zaufanie dramatycznie. Czyli spoglądanie w “lustereczko powiedz przecie” okazało się zgubne. I tak nastąpił dla radnego Przewoźnika duży niefart, którego w tym ślepym uwielbieniu form pracy pana Bogdana nie przewidział. Nagle wygrał nie ten, na którego ona stawiał! Patrzę na tego radnego i dziś wiem, że i tym razem też się przeliczy w tym swoim aktorstwie. Tą samą drogą szedł inny jego kolega z ambicjami na wójta i na płonnych marzeniach się skończyło. Tego ludzie nie kupują, ale obaj młodzi panowie tego jeszcze nie wiedzą.
   I tak na dziś radny Przewoźnik prowadzi gierki, bo on też ma duże marzenia a jego koleżanka z Góry wzięła się do pracy. Przekonała się, że z wójtem Słoninką można się z powodzeniem dogadać. I ona stara się o konkret, już biega za remontem szkoły w Górze. Ten remont, którego w erze “niedasie” nie można było zrobić. A radny Przewoźnik stara się o siebie. I stąd to show, bo mu “podobno” forma nie pasuje. A cele Panie Radny tych zmian? Gdzie Pan je zgubił po drodze? Tymczasem ludzie oczywiście widzą, że forma jest normalna, bez zbędnych “popierduszek”. Bo paru ludzi z obecnej władzy obiecało, że będzie sprawnie. I jest. A sprawnie to szybko, a nie niekończące się dyskusyjki, byle teatr był i byle występów bez końca, bo dwóch lub trzech panów radnych lubi swój obraz na wizji i brzmienie głosu na nagraniach.

 9. Zmiany są potrzebne głosowałam za Nowa Energią i moim zdaniem w tym kur..i dołku gzikowskim róbcie zmiany bo widac ze radni od byłego wójta przedłużają zmiany. Ewidentnie tuszowane są rzeczy tam jakie sie dzieją.
  Zmiany , zmiany na to czekamy Panie Łukaszu kibicujemy wam

  • No tak zmiany, ale gdzieś muszą najpierw znaleźć bezpieczna przystań PIK i burmistrz wszystkich nie pomieszczą. Dobrze było ale się skończyło jedna gmina chociaż bogata nie zatrudni tylu. Przystań już działa miejsce się robi, kto pierwszy ten ….

 10. Drodzy mieszkańcy, kilka słów w kwestii ożywionych dyskusji podczas sesji Rady Gminy. Sesja jest zgromadzeniem wszystkich Radnych Gminy gdzie nadajemy projektom uchwał aspekt prawny, jednym słowem podejmujemy uchwały, aby mogły być pełnoprawnymi aktami. Natomiast cała praca nad tymi uchwałami odbywa się podczas komisji, gdzie dyskutujemy, dopytujemy i się ścieramy na argumenty. To tam wszelkie uchwały dostają swoje szlify czego dowodem są protokoły z komisji, teraz rodzi się pytanie w jakim celu podczas sesji mamy ponownie dyskutować nad uchwałami którym poświeciliśmy wiele godzin pracy na komisjach.

  Jedynym sensownym argumentem jest chęć wywołania politycznej burzy, sparaliżowania pracy nowej Rady bądź zaistnienia medialnego, bo z merytoryczną pracą na rzecz gminy nie ma to nic wspólnego. Czy ci Radni który teraz tak chętnie chcą dyskutować na sesjach wychodzili z taka inicjatywą w poprzednich kadencjach, czy tylko podnosili rękę za, za, za, za. Dlatego drodzy wyborcy, mieszkańcy nie prowadzę jakowej dyskusji na sesji która do niczego nie prowadzi a będzie tylko przysłowiowym biciem piany. Oczywiście jeśli dany projekt uchwały jest wprowadzany bez prac komisji i będę miał jakiekolwiek wątpliwości iż nie będzie on mym zdaniem dobry dla mieszkańców z pewnością się odniosę do tego publicznie na sesji, w innych przypadkach jak już wcześniej pisałem jest to tylko zwykłe zagranie PR’owe, mające na celu odwrócenie uwagi od naprawdę istotnych spraw jak choćby przedszkola w Górze.

  Tutaj należy przywołać ostatnią sytuacje z rekomendowaniem członków zarządu do GZGK. Kandydaci do tego stanowiska byli obecni na posiedzeniu komisji, tam motywowali swoją decyzję o chęci objęcia stanowiska w radzie nadzorczej GZGK. Każdy z kandydatów odpowiedział na każde zadane pytanie wyczerpująco i dogłębnie. Każdy Radny został poinformowany choćby przez BIP o takowych planach pracy komisji, natomiast słynny SMS „ za pięć dwunasta” był tylko ukłonem i przypomnieniem o pracach takowej komisji a nie powiadomieniem. Rozumie iż takiemu działaniu przyświecała chęć wprowadzenia własnych ludzi do Rady Nadzorczej GZGK, tak aby chronić ludzi związanych z poprzednią Radą Gminy i Wójtem Taranowskim. Jak ważne są natychmiastowe i niezwłoczne zmiany pokazuje choćby ostatni przykład z wodą na terenie osiedli W1 i W2 gdzie woda jest ruda i nie nadaje się do żadnych zastosowań a mieszkańcy muszą ponosić koszty jej zakupu. Nasze działania nie mogą się skończyć na pokazywaniu słoika z brudną wodą na Sesji z którego nic nie wynikło, jedno jest pewne będziemy realizować nasz program wyborczy czy się to podoba czy nie byłemu obozowi związanemu z byłym wójtem Taranowskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.