Obrady L sesji Rady Gminy Miedźna

15

Portal Wolanie.INFO zaprasza na retransmisje z obrad L sesji Rady Gminy Miedźna, która odbyła się we wtorek, 29 maja 2018r.

Tematem obrad sesji było: „Sprawozdanie z wykonania zadań i budżetu Gminy za rok 2017 i udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Miedźna.”

Porządek obrad L sesji Rady Gminy:

1. Otwarcie L sesji i stwierdzenie jej prawomocności

2. Ustalenie porządku obrad L sesji

3. Przyjęcie protokołu z sesji XLIX z dnia 24 kwietnia 2018r.

4. Informacja Wójta Gminy z prowadzonych prac oraz realizacji zadań inwestycyjnych w Gminie Miedźna

5. Interpelacje i zapytania radnych

6. Sprawozdanie Wójta Gminy z wykonania zadań i budżetu Gminy za rok 2017 oraz przedstawienie Uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Miedźna sprawozdaniu z wykonania z wykonania budżetu za 2017 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego

7. Stanowisko Komisji Rewizyjnej w sprawie przedłożonego sprawozdania Wójta Gminy z wykonania zadań i budżetu Gminy za rok 2017 wraz z wnioskiem o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Miedźna

8.Przedstawienie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Miedźna

9. Dyskusja nad sprawozdaniem z wykonania zadań i budżetu Gminy za rok 2017

10. Omówienie i podjęcie uchwał:

 • Projekt A/50 w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Miedźna za 2017 rok
 • Projekt B/50 w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Miedźna absolutorium za 2017 rok
 • Projekt C/50 w sprawie zmiany uchwały Nr XLIV/254/2017 Rady Gminy Miedźna z dnia 28 grudnia 2017 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miedźna na lata 2018–2026.
 • Projekt D/50 w sprawie zmiany uchwały Nr XLIV/255/2017 Rady Gminy Miedźna z dnia 28 grudnia 2017r. w sprawie budżetu gminy Miedźna na rok 2018.
 • Projekt E/50 w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Pszczyńskiemu
 • Projekt F/50 w sprawie zmiany załącznika nr 1 oraz załącznika nr 2 do Uchwały Nr XXXV/195/2017 Rady Gminy Miedźna z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019r.
 • Projekt G/50 w sprawie określenia rodzaju dodatkowych usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, sposobie ich świadczenia oraz wysokości cen za te usługi.
 • Projekt H/50 w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Miedźna i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczona przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 • Projekt I/50 w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Miedźna.
 1. Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych
 2. Wolne wnioski i zapytania
 3. Zamknięcie obrad L sesji Rady Gminy

15 KOMENTARZE

 1. Warto by było, aby pani Bandoła z PO głośno powiedziała, która to partia? i przypadkiem czy to nie PO z PSL wprowadziły w 2011 r. prawo umożliwiające komercjalizację czyli PRYWATYZACJĘ SŁUŻBY ZDROWIA!!! Najpierw sprywatyzowali a teraz narzeka, jaki to ogromny wysiłek przy ratowaniu szpitala!!! Skoro szpital oddano nieodpowiedzialnemu “biznesmenowi”, który nie spełnia warunków kontraktu (wielokrotnie) finansowanego przez NFZ, to teraz naprawcie to co żeście sp… – zepsuli. Hipokryzja niektórych polityków-samorządowców wprost powala.

  • Jeżeli Pani Bandoło jest to według pani ogromny wysiłek to zrób pani miejsce młodym kreatywnym i pełnych energii ludziom a nie narzekać że sił wam brak w ratowaniu szpitala

  • Obserwator masz rację pierwsze sprzedali a teraz będą udawać że odbudowują PO dziękuję a pani radna niech robi karierę w bielsku dobranoc pani

 2. Wrażliwość czy kolesiostwo pani Bandoła odsłuchajmy sobie śmieszną wypowiedź godzina 2.21 zwolnionej pani dyrektor jak martwi się o koleżankę. Proponuję tą wychowaczynie ze sobą do Bielska spakować

 3. I wojt i przewodniczacy i nawet pani bandola znow pokazali jak im zalezy na bezpieczenstwie mieszkancow..
  Tylko premie sie liczą, ale jak to wojt tlumaczy, nalezaly sie bo ludzie pracowali.
  Strazacy dalej bez auta, żenada

  • Kazdy pracuje ale szary urzednik nie moze sobie pisac sama wnioskow jak kierowniczka GOPSu a sumy zwalają z nóg ciekaw jestem ile kasy poszło od początku rządzenia Taranowskiego?

  • Jak znowu mieszkańcy całej Woli nie będą zjednoczeni i zdeterminowani to głosami pozostałych wsi zwycięży obecna “mądrość wszech-czasów”, a wy będziecie mieli 5 lat żeby dziwić się JAK to się stało? bogdan? jato możliwe jak miał na niego nikt nie głosować. Jedziecie tu po nim, a jak przyjdzie czas wyborów to lepszy boguś niż inny nie wiadomo kto….

 4. Ciągle nie wyjaśniono podstaw do wypłaconych “elicie władz gminnych” i niektórych innych osób. Nadal nie znamy treści regulaminu wynagradzania pracowników UG Miedźna. Jest to dokument jawny i zamieszczony na BIP wszystkich okolicznych gmin. W BIP Miedźna nie ma takiego dokumenty. Jak powstała przed 2006 roku to powinien być obok statutu i regulaminu organizacyjnego ale nie, w Gminie Miedźna, nie trzeba. Nowa Energio – może wy takim dokumentem dysponujecie warto go opublikować bo w odpowiedzi na wasze pismo podano nr zarządzenia 35/2104 a tam są zmiany w planach finansowych i nie ma załącznika z regulaminem wynagradzania. Jak zatem te osoby otrzymały nagrody za zmiany planu finansowego? Tam bilans zmian wynosi ZERO? Na bezpieczeństwo mieszkańców gminy nie ma a na premie jest??? Na wóż bojowy brak kasy nadal ciągle drugi rok.

 5. Ten tajemniczy sponsor to już żenada w ustach przewodniczego rady i wójta, wspólnie z nim pracowaliście, bywaliście nawet na dożynkach a też nie wiecie kto to jest? Wydaje się że jest to człowiek jedynie nieszczęśliwi i może dobre miał zamiary ale nie rozumiał że nie ma takiej mocy. To teraz chcecie naśmiewać się ,że strażacy głupi mu uwierzyli, a wy NIE? Strażacy potrzebują auta do zabaw? Pojeżdżą w zień strażaka i do piaskownicy? Nie oni ratują mienie a często i życie – WASZE NIE? Są na miejscu każdego niebezpieczeństwa czy zagrożenia jakie zostało zgłoszone na 112 w naszej okolicy. Prawie zawsze przed karetką, przed policją. Mieszkańcy takiej władzy i zarządzania wspólnym dobrem czyli majątkiem gminy oczekujecie?

  Procesja w Boże Ciało pokazała że potrafimy być wspólnotą. Serce rosło patrząc na piękną procesję, w której uczestniczyło chyba całe W2 i W1 i część sołectwa Wola. Nigdy jeszcze procesja nie była tak liczna. Miejmy nadzieję że wasze zaangażowanie będzie takie wspaniałe również w jesiennych wyborach wójta i radnych. Wreszcie będzie można coś w tej gminie zmienić. Wasza siła jest największa. Oby armia popleczników panującego włodarza tym razem nie dała rady omamić mieszkańców.

 6. Nic tylko pożałować pana wójta a jednocześnie prezesa gminnego OSP oraz pana Lubańskiego przewodniczącego RG i członka zarządu OSP. Ich niewiedza o stanie samochodu w OSP Wola i małego i dużego OSP rzuca na kolana już wszystkich wokoło. Niewiedza tych panów dotyczy też braku remizy i garaży w OSP Wola. Strażacy za własne pieniądze kupili dwa blaszane garaże, w których przez wiele lat stał mały samochód pożarniczy. Panowie zapomnieli co w swoich ulotkach wyborczych napisali. Zapomnieli…. bo pisma nie dostali o nowe auta, pisma do rady i wójta. Strażacy inteligentnie doszli do wniosku – skoro napisali obietnice to je spełnią, ale nie, po wyborach kiełbasa wyborcza została skonsumowana na premie i nagrody- na to był kasa -nie trzeba było oszczędzać na zwrot kopalni. Teraz trzeba na bezpieczeństwie oszczędzać – na premie, na urlop, i inwestycje które nie są najpotrzebniejsze. Gilowicom drugi samochód i garaże trzeba dać – bo chociaż nie napisali że potrzebują to przyszli na sesję i poprosili -bo mieli po ok.10 wyjazdów na rok ok.1400 mieszkańców.
  Wola ok 100 wyjazdów rocznie i około 8000 mieszkańców. Inżynierze górniczy-umiesz pan liczyć? bo rada raczej nie w tym przypadku-i nie mówcie i długu do kopalni bo jak budowaliście Gilowicom to świadomość długu była i mówiliście o większej kwocie niż 11 milionów. Dobrze że Gilowice mają to wszytko ale dlaczego na bezpieczeństwie mieszkańców Woli oszczędzacie? DBAJCIE O WSZYSTKIE SOŁECTWA NIE TYLKO O SWOJE. Bezradni radni z Woli – wszyscy- wasza nieudolność osiągnęła najwyższy szczyt. Wielu mieszkańcom wstyd że was wybierali. Mamy nadzieję, że za pól roku was nie będzie nawet wśród kandydatów-tylko czy wy wiecie to jest sumienie i wstyd? (Sumienie to nie nowa rosyjska waluta). Zawiedliście na całej linii- do was nie należy pisać-wy macie być blisko mieszkańców-kandydowaliście z ideami na ustach (ulotkach) i na koniec kadencji co mamy? Najgorzej zainwestowane pieniądze publiczne na wasze wynagrodzenia… jak wam nie wstyd brać te pieniądze….nie mówiąc o tym skoku na kasę w postaci premii dla “najlepszych” i wójtowych urlopów. Dzyń dzyń rado gminy wójt ma pewnie z 80 dni urlopu do zapłaty za ostatnie cztery lata. Biedactwo zmęczone musi nabrać sił na nową kampanię,żeby to nie był chocholi taniec- radni wszystkie ręce na stół-wójta na urlop proszę wysłać by nie słaniał się na nogach. Czy trzeba petycji w tej sprawie?

 7. No i super ale POpis chyba kampania ruszyła panie Janie jestem z panem cała rodzina pójdzie na pana głosować jeżeli będzie pan kandydował pozdrawiam jestem z panem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.