Obrady XLIX sesji Rady Gminy Miedźna

26

Portal Wolanie.INFO zaprasza na retransmisje z obrad XLIX sesji Rady Gminy Miedźna, która odbyła się we wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Najistotniejsze tematy poruszane podczas sesji:

-Radni żądają kontroli wykonanego remontu mostu “Bronisław”

-Twoje dziecko nie dostało się do przedszkola? Gmina zapewni miejsce w innej placówce na ternie gminy.

-Wójt – remont mostu wykonany zgodnie ze sztuka budowlaną i projektem

-Auto dla OSP Wola to prawdopodobnie 10 letni samochód z Żywca

– Gmina chce zakupić czujniki smogu, ale czy warto?

 

Tematem obrad sesji było: „Podejmowanie uchwał”.

Porządek obrad XLIX sesji Rady Gminy Miedźna:

1. Otwarcie XLIX sesji i stwierdzenie jej prawomocności.

2. Ustalenie porządku obrad XLIX sesji.

3. Przyjęcie protokołu z sesji XLVIII z dnia 27 marca 2018r.

4. Informacja Wójta Gminy z prowadzonych prac oraz realizacji zadań inwestycyjnych w gminie Miedźna.

5. Interpelacje i zapytania radnych.

6. Omówienie i podjęcie uchwał:

 • Projekt A/49 w sprawie poboru podatków i opłat w drodze inkasa.
 • Projekt B/49 w sprawie zmiany uchwały w sprawie podziału Gminy Miedźna na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.
 • Projekt C/49 w sprawie podziału Gminy Miedźna na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.
 • Projekt D/49 w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej.
 • Projekt E/49 w sprawie zasad udzielania spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Miedźna na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych, trybu postępowania w sprawie udzielenia dotacji i sposobu ich rozliczania.
 • Projekt F/49 w sprawie przyjęcia Regulaminu dofinansowania w formie dotacji celowej zadań z zakresu usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miedźna.
 • Projekt G/49 w sprawie zmiany Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2017–2019.
 • Projekt H/49 w sprawie zmiany Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018 w Gminie Miedźna.

7. Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych.

8. Wolne wnioski.

9. Zamknięcie obrad XLIX sesji.

26 KOMENTARZE

 1. Uposażenie za Urlop wojta plus nagrody dla gminnych prymusów to w Osp Wola nowy samochód by stał wójcie starczyło by spokojnie ?

  • Z pewnością by starczyło. Jakby NE wystąpiła o nagrody, dodatki specjalne, umowy doradcze i zlecenia, tak umowę zlecenie można zawrzeć z pracownikiem na wykonanie prac nie związanych z jego zakresem obowiązków. Również prymusom, nie kierownikom czy dyrektorom wypłaca się apanaże dodatkowe za szczególne sukcesy, osiągnięcia i wysiłek włożony w zadowolenie guru. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. Gzik to kolejny przykład wzorowo zarządzanego przedsiębiorstwa.W naszych kranach płynie woda podłej jakości bo jest o złotówkę tańsza od wody dobrej jakości (obecnie koszt wody ze studni głębinowych to ok. 1,50 zł, razem z chemią którą trzeba dodawać żeby ją można było sprzedawać, za ok. 2,5 jest woda o odpowiednich parametrach). Nikt się nie przejmuje zdrowiem mieszkańców, szczególnie dzieci-liczy sie kasa i zysk-żeby na nagrody starczyło???
   Gdyby nie NE to dalej tkwili by ludzie w tym mule.

 2. Mam pytanie: Czy ktoś z Was może słyszał coś o nowych inwestycjach PGNiG w Gilowicach. Doszły mnie słuchy że remont ulicy Korfantego w Gilowicach, który tak hucznie jest zapowiadany sfinansować ma właśnie PGNiG, a w lesie pomiędzy Gilowicami a Międzyrzeczem już wykładają drogę leśną płytami drogowymi… Podobno wójt nie chce się chwalić tym, ale coraz głośniej o tym z innych źródeł ????? KTOŚ COŚ WIE O TYM ?

  • Nie wiesz o co chodzi to się dowiedz a nie głupoty siejesz. Ale taka ta Wolańska utrapiona siła w kieszenie patrzeć wszystkim jak leci.

  • Droga finansuje Powiat.
   Szkoda tylko, że nikt z naszych wspaniałych Radnych plus inżynier wójt nie pomyślał o propozycji aby w projekcie byla ścieżka rowerowa.
   …a w lesie szykuje się kolejny odwiert, który ma być połączony z odwiertem w Gilowicach ( żabówka ).
   …a po co wójt ma mówić o tym głośno, że znów chemia będzie w glebę wtłaczana??? będziecie pisać że wody w studiach brakło lub woda zanieczyszczona. Chcecie porządku w tej gminie to aktywnie trzeba uczestniczyć na Sesji, zebraniach wiejskich z mieszkańcami i co najważniejsze pogonić wójta w jesiennych wyborach przez pseudo wyremontowany most na Mazury hehe

   • PO co projektować ścieżkę rowerową jak o premiach tylko myślą a wójt od lat mówi że kasa gminna pusta bo KOMPANII Węglowej taraz PGG trzeba oddawać pieniądze.
    Wójcie i urzędnicy te kłamstwa właśnie wychodzą i POkazuje prawdziwy obraz jak Pan i urzędnicy bawicie się za nasze pieniądze.
    I ostatnie pytanie: Gdzie są radni ? Czy Wy radni wiecie co się dzieje u nas w Gminie ? To Wy też odpowiadacie za stan finansów tej Gminy

 3. Ewa po pierwsze to ten warsztacie juz niejest wójta trochę inteligencji i od wójta proszę z daleka jak ci się nie podoba to proszę do warszawy się przeprowadzić tam jest twój idol ?

  • Prosze jaki cwaniaczek sie ujawnil synuś fojta ?!,Dlatego pisze o warsztaciku bo jeżeli fojt pozwala na takie numery w gminie to w warsztaciku tez panują klapki na oczach a to niebezpieczne dla kierowców Obudz sie i poszukaj w Warszawce idola i z ziomkiem fojtem zastawnowcie sie czy ładować sie dalej w to bagno w którym i takk po pachy stoicie idole gminni
   a tak na marginesie co tam fojt tak czesto załatwia fordem służbowym za podatnikow pieniadze jak to nie jego biznes do wszystkich prowadzących W Woli dzialalność tak podjezdza?
   Pracuje nie daleko i prawie kazdego dnia stoi tam fordzik a wojt na urlopie nie jest !
   Wiec modralo pewnie coś zgubił w tym niejego warsztaciku spadlo Mu pod stól napweno bo czesto Mu sie to zdarza ……

  • Intelygentny xxx, cóż za popis erudycji, wójt to trochę dalej ma do swojej ojczyzny niż do Warszawy. Warsztacik kiedyś był jego ale potem już nie mógł być, był żony wójta co nie mogła być dyrektorem szkoły więc została wicedyrektorem widocznie było jej ciężko ogarnąć “interes warsztatowy” więc spuściznę dostał “synuś” i rozwija ynters. Twoja wypowiedź godna “ciętego języka” samego wójta na sesji.

 4. to się wójtowi należy za nieudzielanie odpowiedzi na zadane pytanie. Z tego co wydawało by się sprytne a stało się nieudolne – odpowiedział na pytanie o koszt i pozwolenie na jego postawienie – odpowiedział, że postawiono go za darmo a kamery są i uniemożliwiają skutecznie przejazd ciężarówek a mostu pilnują ludzie którzy go remontują (nieustannie-gumą, klinami drewnianymi i podwiązywaniem śrub linkami stalowymi). Powiedział nawet że sam wójt go czasem dogląda i wie. Nie odpowiedział czy na tym słupie jet monitoring wizyjny czy atrapy kamer. Postawienie jakiejkolwiek budowli (tu słupa betonowego kilkumetrowego na międzywalu) wymaga pozwolenia. Nie wiadomo czy słup postawiono tam legalnie czy jest to samowola budowlana czy przestępstwo. Rzeka Wisła to nie malutki ciek wodny typu rów melioracyjny i naruszenie międzywala to nie zabawa w piaskownicy. Co na to nadzór??? Żal tak niemądrze wydawanych pieniędzy i przykro słuchać tak żałosnych odpowiedzi na konkretne pytania p. Słoninki. On chociaż pokazał klasę i nie pogrążył wójta totalnie, nie dał się sprowokować niskim poziomem zaczepki. Myślę wójcie że czas pokazać dokumenty tu i teraz KTO WYDAŁ POZWOLENIE NA TAKI SŁUP KTÓRY NICZEMU NIE SŁUŻY a można było proste rozwiązanie zastosować i niegórnicze. Tak nasza gmina wygląda jak te resztki kopalni…

 5. A z tym samochodem to pewnie prawda OSP WOLA dostanie 10 letnie a osp kiedzna znowu pewnie nowe tak jak zrobili z jelczem kilkanascie lat temu i osp wola byla kopana w dupe i bedzie dalej

 6. Wstyd wojcie
  Ciekawe czy w tym prywatynym pana Warsztaciku też takie numery odwalacie jak w gminie , w starostwie jest Rzecznik praw konsumenta sprawa poszła Niech badają bo to smierdzi z daleka tylko nie radnym i wojtowi i najlepsze stwierdzenie zgodnie ze sztuką budowlaną ! haha

 7. Podkładaja gumy pod deski żeby akustycznie wyciszyć uderzanie desek na wyremontowanym moście wojcie uderz się deska w lep żebyś poruszył komórki szare do myślenia.

  • obecnie to już tylko dramat, ewentualnie tragedia. Komedia by była gdybyśmy tu nie mieszkali tylko oglądali np w formie serialu…
   Na szczęście to są już ostatnie odcinki !

   • Jak wójt to przeczyta to się uśmieje, zawsze takie glosy przed wyborami było słychać a potem na wybory szły owieczki i baranki dobrze karmione przez bace a ci krzykacze wcale ni szli głosować tylko na forach si udzielali dziwiąc się kto tego wójta wybrał i biadolili kolejne cztery lata a to że źle rządzi, a to że urzędnicy słabi, gmina brudna i śmierdząca – no nie wybierajcie go tylko znajdźcie i wybierzcie lepszego.

    • Masz prawie rację. Ale “prawie” robi różnicę. Prześlizgnął się wtedy ledwo co obecny wójt. Jedyną poważną opozycję stworzył mu Sloninka. Innych konkurentów nie ma a jeśli byli, to na krótko, na występy okołowyborcze. Bez konkurencji i konsekwencji w odkrywaniu “walorów” nigdy nic się nie zmieni. Jaki był los wielu inaczej myślących śmiałków barany o tym beczą na niejednej hali. Gwarantuje Ci, że wójt nie śmieje się już od 6 lat. Ci którzy w zagrożeniu pozornie śmieją się, to nie jest śmiech z radości a wyśmiewanie.
     Podszyte lękiem a nie pewnością siebie. Tak ja to widzę. Widzę przerażenie, że królestwo może trzeba będzie opuścić. A traktowane jest od lat, jak prywatny folwark.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.