Obrady XLVI sesji Rady Gminy Miedźna

61

Portal Wolanie.INFO zaprasza na retransmisje z obrad XLVI sesji Rady Gminy Miedźna, która odbyła się we wtorek, 30 stycznia 2018r.

Tematem obrad sesji będzie: „Podejmowanie uchwał”.

Najistotniejsze tematy podczas obrad:

-Od 01.marca prawdopodobnie zostanie uruchomimy transport zbiorowy na trasie Wola-Oświęcim.

-Wójt Gminy Miedźna, planuje się budowę kolejnej siłowni zewnętrznej tym razem w sołectwie Wola Wieś

– Przewodniczący Rady Gminy Miedźna, podpisy pod petycją o przywrócenie transportu zbiorowego są nie do końca pokrywające się z realiami.

-Komisja Rewizyjna, publikowanie zapytań ofertowych na kwoty niższe niż 40 tyś zł jest nieuzasadnione i skomplikowane, natomiast gmina ma obowiązek wspierać lokalne przedsiębiorstwa.

-Komisja Rewizyjna, utrzymanie basenu w Woli to ponad 2miliony 400 tysięcy z tego płace pochłaniają 1milion 200 tysięcy złoty.

 

Porządek obrad XLVI sesji Rady Gminy Miedźna:

1. Otwarcie XLVI sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Ustalenie porządku obrad XLVI sesji.
3. Przyjęcie protokołu z sesji XLV z dnia 12 stycznia 2018r.
4. Interpelacje i zapytania radnych.
5. Omówienie i podjęcie uchwał:

 • Projekt A/46 w sprawie powierzenia Miastu Oświęcim zadania publicznego – lokalnego transportu zbiorowego w kierunku Oświęcimia na terenie miejscowości Wola.

6. Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych.
7. Wolne wnioski.
8. Zamknięcie obrad XLVI sesji.

61 KOMENTARZE

 1. Szanowni Mieszkańcy,
  po pogłębieniu tematu warunków gwarancji oraz planowanego ubezpieczenia kolektorów słonecznych zakładanych w naszej gminie w ramach programu „Modernizacja źródeł ciepła w budownictwie jednorodzinnym na terenie Gminy Miedźna” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 pragnę poinformować, że zgodnie z poczynionymi ustaleniami oraz zapisami umów zawartych przez uczestników projektu (domyślam się, że wszyscy mamy je jednakowe) ubezpieczenie wykupione przez gminę nastąpi po „rzeczowej realizacji Projektu”. To oznacza, że dopóki ona nie nastąpi, dopóty kolektory, które mieszkańcy mają już zainstalowane i je użytkują nie są objęte takową ochroną.
  Ponadto z racji mojego osobistego zainteresowania tym zagadnieniem będę zgłębiał procedurę, którą Wójt przewiduje na ewentualną okoliczność konieczności skorzystania z ochrony wynikającej z ubezpieczenia. Tego aspektu niestety nie wyjaśnia i nie rozstrzyga ani kwestionowana przeze mnie jak i wielu mieszkańców obecnych na październikowym spotkaniu umowa, jak również interpretacja prawna tejże umowy zawieszona na stronie UG.
  Dlatego każdy z uczestników projektu powinien sobie rozważyć, czy do czasu zawarcia ubezpieczenia przez gminę uważa, że warto indywidualnie ubezpieczyć kolektory we własnym zakresie.
  Pozdrawiam

 2. Koledzy strażacy z OSP Wola trochę Was nie rozumiem, jutro macie zebranie w domu kultury o godz. 16.oo pytam się strażaków z Woli dlaczego nie ma informacji by zwykli mieszkańcy mogli przyjść na zebranie.
  Nasuwa się pytanie, znów pod dywan będziecie zamiatali brudy aby nie wyszło na jaw że Wasze OSP jest w opłakanym stanie ? Czy może rodzinie Czyrwików zależy żeby nikt z mieszkańców nie przyszedł na zebranie bo będą dalej rządzili w OSP Wola ? A może tak zarząd wymienić jak to w Sokole nie ma już ludzi wójta ?

  • A może OSP Wola to samoluby? Nie chcą podzielić się władzą, ciekawe ile naczelnik z prezesem zarabiają skoro wszystko cichaczem i brak informacji o spotkaniu. Ja jako mieszkaniec też chciałbym wiedzieć jaki stan techniczny jest w OSP a nie tylko brać pieniądze drodzy strazacy

  • szkodaa slów ,wiadomy układ wkońcu ktos to napisał ,wwojt tam w domku kawki popija fordem gminnym podjezdza pewnie strazy sprawy załatwiaja ………..

 3. Proszę wysłuchać wypowiedź Przewodniczącego Rady Gminy Miedźna p. Lubańskiego z 1.11.30
  Panie Lubański sugeruje Pan, że podpisy które były zbierane na PROŚBĘ utrzymania transportu publicznego do Oświęcimia były podrabiane ? Panie Lubański jaki byłby mój cel w tym żeby podrabiać listę z podpisami mieszkańców ? Gdyby miał Pan trochę odwagi to podpis Pana też tam by się znalazł a opowiada Pan głupoty i pierdołami się zajmuje a mieszkańcy naszej Gminy mają problem z dojazdem do pracy i szkół na terenie małopolski.
  …słuchając Pana wypowiedzi na temat podrabianych podpisów nasuwa się pytanie ile “x” w wyborach samorządowych było źle postawionych przez “podstawionych” ? Może kart do głosowania było zbyt dużo ?
  P. Lubański 643 osoby podpisały się pod PROŚBĄ powinien to Pan uszanować i nie biadolić jak targowisku, że były podrobione, bo wystraszyliście się tej liczby a teraz głupoty opowiadacie i łykacie jak PELIKANY wójta.

  • Łukasz to ja dodam wypowiedź radnego MArcina Germanka z 50 minuty gdzie Pan Słoninka Jan punktuje LGD w 47.15 minucie, gdzie nic nie robią dla poprawy rowerzystów w naszej gminie. Radny Grrmanek mógłby uczyć się od Ciebie jak zrobić zbiórkę podpisów aby w naszej gminie powstały ścieżki rowerowe wzdłuż głównych ulic w Górze, Miedźnej, Frydku i Woli.
   Radny Germanek głupoty opowiada, że ścieżki rowerowe nie mogą powstać bo nie ma wiaty grilowej w naszej gminie pytam się co ma piernik do wiatraka ?

   • Germanek niech skończy odpowiednie studia bo bredzi już w tak młodym wieku. W Bojszowach od lat nie mają wiaty do grilowania ścieżek rowerowych mają mnóstwo . Także Panie Germanek do nauki A później filozofie wykładaj na sesji

    • Może Germanka myśli że grille się rower przed wjazdem na ścieżkę rowerową, do Gilowic piechotą pewnie do szkoły uczęszczaŁ, bo grilla nie było?

   • Jeden bredzi że podpisy podrabiane drugi brakuje wiaty pewnie piwa by sie napił a trzeci pozwala wójtowi popołudniami służbowym autem jeździć po gminie i kilometry lecą a kasa gminna pusta ot to właśnie radni nie poradni zwani pelikanami ostatnio łykają wszystko.
    A mam pytanie czy za rok 2017 wójtowi radni też wypłacą za zaległy urlop kilka tysięcy złotych z naszych podatków ?

    • Może go wykorzystać w tym roku, ale kto mu każe? Lubański, sekretarz? To przecież dodatkową premia bo wy począć to wójt się dawno nauczył skoro urlop mu nie potrzebny. Bo przecież nie jest niezastąpiony i ma zastępstwo podczas licznych podróży

  • Warto posłuchać nagrania sesji od 36:55 – 37:40. Pan wójt w tym fragmencie sugeruje że jak się wiosną, latem czy kiedyś tam mieszkańcy przesiądą na rowery i autobus będzie jeździł pusty, to trzeba będzie zlikwidować dotację bo można będzie wójtowi zarzucić niegospodarność. Pilnujcie więc żeby komunikacja do Oświęcimia nie była kiełbasą wyborczą, napewno będzie filarem ulotki wyborczej wójta skopiowanej do kandydatów na radnych z jego komitetu wyborczego. Oczywiście z opisem z jak z wielkim oddaniem starali się wszyscy usprawnić komunikację i to się im udało.

  • Panie Łukaszu, przewodniczący Rady Gminy sugeruje, że być może podpisy zostały podrobione, że …może powinien zbadać grafolog…. Fałszerstwo jest przestępstwem, więc jeśli Lubański niema na to dowodów, to można to zgłosić jako pomówienie czy zniesławienie tych osób, które zbierały te podpisy. Następnym razem zanim coś palnie to może pomyśli!?

  • juz strach Ich obleciał ze tak duzo ludzi podpisało ,boją sie czyli mają czego panie Lubanski wstyd pan przynosi Gilowica i gminie ,nie jest pan godny zasiadać w |Rg z calym szacunkiem pomysl pan zanim coś palniesz , czy wojt kazal powiedziec bo tez sie boi , w tym samym blocie stoicie po uszy !!!

   • Strach ich oblatuje od ponad trzech lat bo poczuli bata nad sobą i trzeba wziąść się do pracy.
    Tak na marginesie Panie Lubański dziurę na ul. Korfantego na głębokość koła samochodu osobowego od ponad trzech tygodni masz na swoim terenie i nie potrafisz zadzwonić do Powiatu aby mieszkańcy
    z Pana okręgu wyborczego jeździli bezpiecznie ? Hm, taki maly problem a p. Lubanski pierdołami się zajmuje. Proponuję wspólny urlop z wójtem na przemyślenie i pobudzenie szarych komórek.

 4. Ale jak najbardziej wczesniej wyliczone 3560zl.jest realne…ale brutto…Ktos policzył budzet plywalni podzielił przez pracownikow i wyszla mu genialna kwota zarobku.Tylko szkoda ze nie pomyslał ze to przed odjeciem podatkow i innych zusow -śmusów…ps.sprzataczek jest 6(raczej 5 i3/4) a koserwatorow 4 na etacie.jak juz.Ale jak ktos taki mądry i chetny to oferta pracy wisi…

  • Jak się upierasz to wystarczy wpisać do kalkulatora wynagrodzeń
   https://wynagrodzenia.pl/kalkulator-wynagrodzen
   netto czyli na rękę wychodzi 2 546,45 PLN jak wpiszesz 2100 bo to najniższe wynagrodzenie brutto daje to 1530 zł. Jest różnica? to nie grzebanie w zarobkach najmniej zarabiających 11 osób, bo bliżej im do tej kwoty od najniższego 2100. Zwróćcie uwagę gdzie jest reszta funduszu płac. Poczytajcie uchwalony budżet jednogłośnie przyjęty przez szanowną radę gminy. Zobaczcie na fundusze płac “instytucji kultury”tj. GOK, opiekę społeczną czyli GOPS. Policzcie jak was trawią z wyborczym uśmiechem na ustach, zaplanowano dla was podwyżki, ale kto je dostanie? Tak macie racje “zasłużeni” Upomnicie się czy będziecie na kolejne 50 zł podwyżki czekali 4 lata tj. na kolejne wybory

 5. Szanowni Mieszkańcy,
  w nawiązaniu do mojej wypowiedzi na Sesji Rady Gminy Miedźna w dniu 30 stycznia 2018 r., informuję, iż cieszę się, że nasza Gmina wchodzi w fundusze europejskie i wspiera mieszkańców w programach skierowanych na większą ochronę środowiska. Ale nie bez powodu zmuszony jednak jestem dodać łyżkę dziegciu do beczki tego miodu. Jako uczestnik projektu mający skorzystać z instalacji kolektorów słonecznych borykam się z Wójtem w kwestii niekorzystnej umowy, którą nam – mieszkańcom gminy – skrojono. Fakt, że gmina w ramach projektu zobowiązała się ubezpieczyć kolektory do czasu przejęcia ich na własność przez faktycznego użytkownika nie stanęła na przeszkodzie, żeby wstrzelić tam pewien (moim zdaniem) niebezpieczny zapis. Mianowicie zobowiązano mnie oraz pozostałych uczestników projektu, abyśmy ponosili WSZELKIE koszty związane z usterkami, uszkodzeniami, awariami etc. Na pytanie, czemu wobec tego ma służyć wykupione ubezpieczenie i jaki sens ma wobec tego zapisu w umowie gwarancja wykonawcy, spotyka się z trudnością zrozumienia niedorzeczności zastosowanego w umowie zapisu (§ 5 pkt.5).
  Reasumując Drodzy Mieszkańcy, nie ma znaczenia kto daje Wam umowy do podpisania, czy to robi Urząd czy inny podmiot. Fatalne być może w skutkach zapisy, jak widać mogą znaleźć się wszędzie.
  Rzetelny pracownik firmy ubezpieczeniowej w ewentualnym postępowaniu odszkodowawczym, zanim przyznaje odszkodowanie sprawdza, jaki zakres odpowiedzialności za szkodę ciąży na kimś, kto chce je otrzymać. Rzadkość? Nie sądzę. Zatem powstaje kolejne pytanie, mianowicie czy wiadomo, czy uczestnik projektu otrzyma choć złotówkę, wobec takiego zapisu w umowie, gdzie każdy przejął na siebie WSZELKIE koszty w sytuacji problemowej, nawet jeśli nie wynikają z jego winy?
  Pytanie następne, kto będzie tak naprawdę ubezpieczony, gmina czy uczestnik projektu? A jeśli gmina, czy jesteście Państwo przekonani, że istnieją w naszej Gminie takie instrumenty, że uzyskane ewentualnie odszkodowanie ta przekaże uczestnikowi projektu? Ten wątek w umowie nie jest w najmniejszym stopniu objaśniony.
  Proponuję, aby osoby, które mają już założoną instalację zwróciły się do Wójta, ale nie o gwarancje ustne, ale pisemne, jaki Państwo macie zagwarantowany zakres tytułem ubezpieczenia majątkowego, od kiedy Was ono objęło (bo tutaj nie chcę być złym prorokiem, ale patrząc na umowę raczej nie stało się to zaraz po tym, jak zostały wykonane instalacje) i komu w istocie będzie przysługiwało odszkodowanie – gminie czy uczestnikowi projektu?
  Udało mi się porównać umowy – tę naszą i z podobną realizacją na innym terenie. Odczuwam, przykrość i poczucie wstydu, że mieszkamy w takim miejscu, w którym środki publiczne i pieniądze z Unii Europejskiej wykorzystywane są z tak ogromnym ryzykiem finansowym dla mieszkańców. Macie Państwo rodziny, znajomych w różnych miejscach – sprawdźcie sami. Będziecie zaskoczeni.
  Obecnie podjąłem kroki do dogłębnego wyjaśnienia, jak dalece zastosowany w umowie zapis sięga realnie swoimi skutkami. Nie mniej jeszcze raz pozwalam sobie Państwa przestrzec przed zbyt łatwym rezygnowaniem ze swoich racji. Fakt, że mamy mniej przychylne władze samorządowe niż inni nie oznacza, że mamy nie korzystać z dofinansowań. Trzeba tylko podnieść standardy u nas. Łatwo nie jest, ale kropla drąży skałę.
  Obecnie trwa nabór do projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych w Gminie Miedźna”.
  Proszę wszystkich zainteresowanych, czytajcie swoje umowy wnikliwie, negocjujcie i nie czekajcie w zaufaniu, że potem jakoś się to rozwiąże. Ja cierpliwie oczekiwałem zbyt długo na spokojne i polubowne rozwiązanie tej kwestii i efekt jest taki, że projekt się finalizuje, a Wójt udaje, że nie rozumie o co chodzi. Choć z drugiej strony szczerze zakładam, że wziąłem na siebie trud przetarcia szlaku i kolejne umowy nie będą już miały takiego kształtu, czego życzę!
  Tak czy siak, życzę także bezproblemowego i bez przykrych finansowych niespodzianek użytkowania.
  Jan Słoninka

  • Czyżby kolejny bubel urzędników ? Ta umowa mało precyzyjna dla zwykłego Kowalskiego a korzystna dla urzędników z Miedźnej. Kogo chcecie wywieźć w pole ?

 6. Jak ktos chce to bardzo chetnie pokaze kwitek z wyplaty zeby rozwiac watpliwosci,ale przy calym miesiacu nocek rzadko jest 2 z przodu…Dziwnym trafem chetnych do pracy brak…Ostatnie chetne osoby uciekły po 1 dniowce widzac ile urzadzen jest do obslugi.Rowniez praca bez doplat w sylwestra,swieta itp.tylko za dzien wolny.Łatwo jest krtykowac nie znajac prawdy.

  • gościu może i nie masz 2 z przodu to z skąd się wziął taki ogólny zarobek,wież że to był podawany zarobek średni.

  • Czy ktoś skrytykował Gościu pracownika? Raczej wierzyć można, że kroci nie zarabiają. Liczby nie kłamią, są dostępne dla każdego na stronie internetowej. Pracownicy nie zarabiają tyle, to kto? Kto otrzymuje gigantyczne premie albo inne dowartościowanie?

  • Nie denerwuj się, wierzę i niejeden podobnie, że nie każdy ma Eldorado na wikcie gminnym. Się tylko zastanów, że jak masz ile masz i koledzy mają podobnie jaj ty, kto Wam tę średnią robi? Przykre, że na państwowym może być taka nierówność. Współczuję. A ty i koledzy / koleżanki pomyślcie kto Wam może trochę równości i godności zapewnić. Bo kròlik jak wynika z tego ci mówisz nie daje rady.

 7. Szanowni Państwo,
  Na terenie Naszej Gminy Geofizyka Toruń prowadzi prace polegające na poszukiwaniu i rozpoznawaniu złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Podczas rozmów z mieszkańcami zadawane są pytania dotyczące m.in. oddziaływania na środowisko oraz budynki. Są to pytania w pełni uzasadnione i nacechowane pewnego rodzaju dbałością i bojaźnią w zakresie ewentualnych negatywnych skutków oraz ewentualnego – w przyszłości – poszerzenia terenów wydobywczych. W dniu 12 stycznia 2018 r., podczas Sesji Rady Gminy Miedźna zadałem pytanie Panu Wójtowi, aby w oparciu o jego stan wiedzy odpowiedział na te pytania. Pan Wójt stwierdził, że na jego stan wiedzy nie ma takiego zagrożenia. Poprosiłem także, aby zorganizowano w naszej Gminie otwarte spotkanie z mieszkańcami (na wzór spotkań w sprawie drogi S1) podczas którego przedstawiciele firmy prowadzącej badania odpowiedzieliby nam na nurtujące nas pytania. Pomimo takiej prośby, do chwili obecnej nie zorganizowano takiego spotkania. A przecież (chociażby przykładem innej gminy) można było zorganizować dyżur przedstawicieli „Geofizyki” w urzędzie gminy i wówczas wszyscy zainteresowani mogliby spotkać się i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Tym bardziej, że firma – jak to określiła „stawia na otwartość i budowę wzajemnego zaufania”. http://www.bojszowy.pl/pl/4436/185259/Poszukiwania_metanu_na_terenie_gminy_Bojszowy.html Szkoda, że nasza prośba nie została uwzględniona.
  Ponadto poniżej podaję link z informacją w zakresie kontaktu z Grupą Sejsmiczną w sprawie badan geofizycznych. Być może pod podanym numerem telefonu można uzyskać informacje dotyczące naszej gminy. http://www.bojszowy.pl/pl/4436/185364/Kontakt_z_Grupa_Sejsmicza_w_sprawie_badan_geofizycznych.html
  Jan Słoninka.

  • Szanowny panie wójcie Ja mieszkaniec gminy, i jako podatnik oczekiwał bym od Pana żeby pan takie informacje umieszczał ,a nie pan Słonika. Pan jest wójtem i pan za to bierzesz pieniążki ,które są z naszych podatków koniec kropka

  • panie Janie rada gminy niewiedziała ża wojt zakupił w Gilowicach dwie działki na PSZOK bez niczyjej zgody i wiedzy wiec o czym tu polemizować i okazało sie jeszcze ze są na terenach NATURA 2000 , wojt prywatny folwark sobie urządzil z przewodniczącym RG z Gilowic ,które obaj dumnie zamieszkują cały obraz tejże gminy ukazuje kapiliczka stojąca po prawej stronie ok 200m od Strażnicy w Gilowicach w strone ul.Starorzecznej niby drobnostka stojącana jedenej nodze a tu : zgnite ,zaniedbane ,daszek dziurawy to pokazuje cała sytulacje gminy i ich wartosci ,pchają sie wszedzie tam gdzie ich niechcą , wszytkie sprawy pchane na silę , zaniedbania ,zaniedbania , spychlogia !!!
   -remont trasy Gilowice -Gora ,remont ul Stawowej w Woli
   niedopilnowany jak zresztą każdy ,brak SAmochodu bojowego dla strazy W Woli tematy poważne dla poważnych ludzi których w radzie gminy Miedzna chyba niema ?
   Czas na zmiany pracowal Pan w Policjii nie jest to tajemnicą ,patrzenie na tego typu niedociągniecia niby zaniedbnania , słuchanie odpowiedzi typu nie bo nie , nie dopszczanie Pana osoby na sesji do slowa jak to jakoś nazwać próbować , zrozumieć ?Strach ?Patrząc na relacje z sesji,prywatnie odnoszę wrażenie ze poprostu radnii z wojtem na czele ,są to osoby które nie znalazły sie w odpowiednim momencie i odpowiednim miejscu ,delikatnie mówiąc!!! Nikogo nie zamierzalem tutaj obrazić ale ktory z radnych zasiadający tam jest dumny ze Swoich dzialan !?i chcialby zostać na dlużej nawet z Nowym Wojtem bo przepracowal teą kadencje szczerze dla mieszkancow ,poprostu działał !!! Dobra rada Nie zabieraj Pan na statek balastu to zawsze konczy sie wyrzuceniem w czasie sytułacji kryzysowej rejsu !

   • Podobno taki oszczędny jest wójt, że kupił jedną działkę bo będzie tańszy PSZOK i na urlop troszkę draśnie, na podwyżki będzie, bo urzędnicy malutko zarabiają, wiedzą że nie ma pieniążków w kasie (na)gminnej- wszyscy muszą zaciskać pasa. Bida aż piszczy wokół – to i śmieci będzie mniej. Rozrzutnością byłby w tej sytuacji okazały duuuży PSZOK na dwóch działkach . Przyrodę trza szanować bo to obszar chroniony NATURA2000 a malutkiego PSZOczKA może nikt nie zauważy pod samym lasem i droga cokolwiek mięciutka do niego wiedzie i mosteczek malutki, małe samochodziki tylko tam wjadą, ekologiczne, jak cały śmietnik. A wszytko to dla dobra mieszkańców czy publiczności, jak zawsze i wszystko. Nie wiem o co niektórzy mają do wójta pretensje. Dwoi się i troi tak bardzo od dwudziestu lat. Poprosili mieszkańcy o połączenie autobusowe do Oświęcimia? Ledwo poprosili i już jest. Co prawda na sesji wójt mówił, że jak będzie pusto jeździł to w następnym roku już nie będzie jeździł bo w wieloletniej prognozie finansowej nie został wpisany. Tak więc na wybory będziecie jeździli, a potem nie. Proszę osłuchać nagranie z sesji czas 36:55 – 37:40. Pomysł na lato-rower do autobusu – czy to rozwieje wątpliwości wójta i odpuści górnicze roboty przygotowawcze do likwidacji połączenia po wyborach?

 8. http://bip.miedzna.pl/?c=701
  strona 14 uchwały budżetowej na 2017r. dział 926, rozdział 92604 – na wynagrodzenia wydano 1 200 277,00.
  W projekcie budżetu na 2018r. zaplanowano 1 228 706,00 zł na 24,75 etatu w tym 4 nagrody jubileuszowe.
  Za 2016r. kierownik zarobił 90 283,26. Po przeliczeniu średni zarobek pracownika pływalni: 1200277-90283 / 23,75/13 wypłat w roku = 3595 złotych na statystycznego pracownika pływalni. Jedna nagroda jubileuszowa-też statystyczna, nie kierownika pomniejsza tą kwotę o ok. 150zł. to daje kwotę 3445zł miesięcznie dla każdego pracownika x 13 wypłat (tak 13 reż mają)- tyle średnia. niektórzy mają więcej a niektórzy mniej.
  Załóżmy że:
  pracownicy administracji 3 etaty,
  kasjerki 4 etaty,
  sprzątaczki 8 etatów,
  konserwatorzy 2,75 etatu,
  ratownicy 5 etatów,
  KIEROWNIK 1 etat = 90 283zł wg Bip Miedźna za 2016 r.(opublikowany w 2017) TO KTO MA 2100 miesięcznie na basenie gdzie narzekają na bardzo niskie zarobki?

   • Sprawdź anonimie dane na bip.miedźna, druga ciekawostka to projekt budżetu na 2018r.
    http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=15223&bar_id=8691
    strona 59, rozdział 92604 “INSTYTUCJE KULTURY FIZYCZNEJ” -zatrudnienie nawet wzrosło o 1 etat przewidziano także wzrost wynagrodzeń dla pracowników administracyjnych i gospodarczych. To nie wymysły gbura tylko cytaty z dokumentu podpisanego przez WÓJTA i dostępnego dla wszystkich, obowiązkowo podawanego do publicznej wiadomości, pod adresem podanym powyżej. NADAL TO GŁUPOTY? Gratuluję, zatem czy to miał być komplement dla wójta i urzędników którzy taki plan przygotowali??? Ponadto budżet zatwierdziła WYSOKA RADA -wybrańcy ludu (publiczności=mieszkańców)- gdzie są twoje pieniądze?, ktoś ci mówi inne rzeczy?, na nic nie ma? wielu wydutkano

   • Gbur napisal dobrze wziął info ze strony gminnej i BIP i prawda wyszła.
    Kiedyś na Facebook były podane zarobki radnego Starca i z kosmosu też tego nikt nie wziął…tylko z BIP u
    Wiec kto jest Gburem Ty czy Gbur ? Skoro nie potrafisz upomnieć się o swoje?

    • Do basenu gmina (czyli mieszkańcy) około miliona co roku dopłaca. Czy za takie pieniądze nie można zorganizować poranków za 1 zł dla emerytów i rencistów. Porządnych lekcji nauki pływania dla wszystkich uczniów. Zajęć dla przedszkolaków w formie zabawy. Jak zamienią to na pasję to czysty zysk dla gminy. A rehabilitacja w wodzie? Nie da się? Pobrudzi się basen? Zużyje się? Zedrze? Milion rocznie z kasy gminnej trzeba dorzucić, czy basen jest pusty czy pełny, wiele godzin jest z tak małym wykorzystaniem basenu że miejsca jest dosyć na takie zajęcia. Może kierownik zrobi na sesję taki wykaz, jak zbyt ciężko to można zlecić wydruk z systemu sprzedaży biletów, a prywatne wykorzystanie na naukę też można w zestawieniu ująć i kluby różne też. Bez zbędnej jałowej dyskusji i robienia głupków z mieszkańców (jak samochód może stać wszędzie, pod tesco też, bo pod DK nie było miejsca 8-P). Decyzja o budowie basenu zapadła gdy wszyscy wierzyli że chude lata nie nadejdą nigdy a kopalnia będzie wieczna i gmina bogata-jedna z bogatszych w Polsce……

     • Fajnie się wylicza i rządzi jak się nie ma z tym do czynienia na codzień. Zza okien to wygląda bajkowo a fakty są inne. Niestety większość czyta tylko to co im na rękę i ma swoją wersję a założę się że przy takich propozycjach basen nie przetrwałby ani roku. Ciekawe ile razy byliście na basenie prywatnie pewnie nie bo czekacie na darmoche . W wydatkach jak byk jest rozliczenie na co muszą iść pieniądze tego nie da się oszukać ale cóż tam najlepiej pisać głupoty i robić ludziom wodę z mózgu.Założę się że to obecna nacja rządząca chce robić porządki jak wszędzie . Powodzenia

      • To są fakty zapisane w uchwale budżetowej. Pieniądze już wydane w 2017 roku oraz zaplanowane na 2018 rok. Rządzi nimi zespół ludzi wybranych przez mieszkańców i zatrudnionych przez rg i wójta specjalistów od finansów. Każdy może się z zapoznać z wynikami finansowymi za poprzednie lata i planami na ten rok. To nie są żadne spekulacje. Darmochę anonimie? To przelicz. Liczba ludności gminy to ok. 16 000. Konieczność dofinansowania działania basenu to ok. 1 000 000 rocznie z budżetu który można by zagospodarować inaczej. Ale basen jest, nikt (prawdopodobnie) nie chce go zlikwidować. Policz ile wypada na 1 mieszkańca (budżet gminy to pieniądze wszystkich zarządzane przez radę gminy i wójta z zatrudnionymi pracownikami). Nikt tu nie żebrze o darmochę- to należy się wymienionej tu grupie, nie chodzi o pracującą część zamieszkałej i płacącej tu podatki ludności ale o pewną grupę: dzieci emerytów, rencistów, niepełnosprawnych. Skąd się bierze twój jad? Z tej codzienności i niechciejstwa, a może takie masz polecenie jedynie słusznego wodza? Szkoda że tyle lat nic nie dało się zrobić, niektórzy są nierefomowalni i wydaje im się że zabetonowano ich na zawsze. Smutne, ale to wyborcy tak wybierają a raczej ich niewielki odsetek już prawie dwadzieścia lat i zanosi się przy takim zaangażowaniu na kolenie 10

        • Czytaj z dokumentów gminnych a nie opowiadaj że inni tym żyją, dajesz się strzyc to nie problem, pracownicy są delikatnie mówiąc mało świadomi co się dzieje z dużymi pieniędzmi. Podobnie w innych gminnych instytucjach. Dokumenty są publikowane.

        • a panie sprzątaczki dalej niech głosują na radnych może w końcu na oczy przejrzą kto pieniądze zgarnia w tej gminie, bo to nie ty ludzie wójta ale i żona wójta

        • jedna banda ,przecież kolego wiedziałes na co sie piszesz teraz nie udawaj ,dupa boli a wojt fordem jezdzi ktos musi na to pracować !Dyrektorzy zgarniaja wszystko reszta to plebs do koryta z drobnymi i nagrodami typu wolne soboty haha PObudka im wczesniej tym lepiej

     • Tylko ślady z przeszłości na to bogactwo nie wskazują. Widać wysokiej klasy specjaliści namalowali nam ten przykry obraz.

  • Trzeba jeszcze sprawdzić gdzie te kierowniki ulokowały swoje dzieciaki. Jakie pensyjki dostają i gdzie nowa władza może szukać oszczędności jak wygra wybory.

    • Pycha, pogarda, buta, muszą przeminąć. Kto dobrze pracuje dla dobra gminy (dla nas wszystkich) powinien dobrze zarabiać ale niekoniecznie po 100 000 zł rocznie i więcej. Nie chodzi o kopanie w koryta, ale o odsunięcie od władzy niegodnych i niegodziwych małych ludzików z wielkim ego i tych, których tuczą na obraz i podobieństwo własnego bóstwa. A chętnych nie brakuje, stado nie tylko młodych wilków wyje w blokach startowych (do koryta wyją ni do księżyca).

     • czas trwania tak ,niedopuszczalnej sytułacji i decyzji podejmowanych w gminie odbije sie na kolejne lata , po prostu szkoda czas, nie ma mocnych stron RG potwierdzenia wiedzy i sprytu w dzialaniu .Tańczą radni ,wojt muzyke puszcza której nawet nie słyszą wystarczy ze go widzą i wystraszeni same blade twarze a niby wybrani w wyborach przez mieszkańców ,nie zawołani z podwórka przez wojta .Czyżby wszyscy mają tam inters prywatny na samym końcu tunelu i tak podają dloń wiadomej osobie pokazując calkiem inną twarz w tym teatrze …

   • to co napisano w dokumentach gminnych. Masz powyżej linki z dokładnie określoną pozycją dokumentu gdzie przeczytasz to wszystko, na co powołuje się gbur, on tego nie wymyślił. Tak w tych papierach stoi. Skuś się i przeczytaj a potem się wypowiedz.

   • NAJNIŻSZE WYNAGRODZENIE to 2100 zł BRUTTO. To daje 1530 NA RĘKĘ. I to gbur wyoślił. Tyle zarabiają na basenie szeregowcy – reszta kasiory na wypasione posadki bliskich, oddanych i sprawdzonych króli. Po to policzono średnią aby było widać dysproporcję pomiędzy zarobkami. Nie po to aby wszyscy mieli po równo tylko po to żeby było widać jakie to są różnice, i co trafia do bardzo nielicznych. Podobnie jest w szkołach. Może ktoś się skusi i policzy, troszkę tego jest…

  • gburze odliczyłeś kasę kierownika to odlicz jego etat, w 2017 wszystkich pracowników było 23,75 etatu = 1 kierownik wyszło 3753 “statystycznie” netto 2680. ile osób tam tyle zarabia?Raczej niewiele.

 9. zapytania ofertowe masowo publikuje wiele gmin i jakoś sobie żyją i nie jęczą że będzie trzeba kogoś zatrudnić by to robić. kwestia sensownej organizacji pracy. A tu trzeba sie prosić by otrzymać zaptyanie ofertowe a potem i tak już nie wysyłają bo mają swoich znajomych królików lub urzędnik ma “sprawdzonego oferenta” i jemu wysyła zapytanie. To nic że oferent płaci podatki w Warszawie czy Katowicach czy Oświęcimiu…Niech i wygra ten warszawiak jak dał dobra cenę. Ale jakim prawem decyzją urzędnika “komu wysłać zapytanie” kasują lokalnych przedsiębiorców ?

 10. Panie Mucha, popatrz pan jak pan wyglądasz, człowieku ty reprezentujesz mieszkańców czy bezdomnych(to tez ludzie) wypowiedź na poziomie 6 klasy znowelizowanej szkoły podstawowej. A teraz do tego co Pan opowiadasz za głupoty. Po pierwsze basen żadnych skarg to chyba jakaś pomyłka zimna woda zimno na basenie i drogo, proszę pojechać do Oświęcimia zobaczyć jak wygląda basen a mieszkańcy Oświęcimia do nas na basen buchchachaaaaa. Dwa auta wójta może w europejskiej stolicy nie było, ale auta z GZGK już tak, tego się nie dopatrzyliście ( wysłałem zdjęcie auta GZGK na jednej z niemieckich stacji z ciekawą przyczepką do administracji portalu) Trzy tak dokładnie nie ma co publikować zapytań ofertowych bo nie daj Boże jeszcze ktoś nie z kręgu zaoferuje jakieś normalne stawki za gminne prace. A tak to wygląda w Pawłowicach i jakoś tam nie jest nieuzasadnione i niewykonalne http://bip.gwpawlowice.finn.pl/bipkod/050/002

  • DA sie ? kretactwo ,pycha ,no i brzybko mówiąc wałki bo dlaczego to jawne nie może być Kochany Wojcie i cala rado gminy a u Nas skwery sie kosi za 30 tys gminnym sprzetem , pokoje maluje ,kraty montuje w szkole dalej szkoda wymieniać wszyscy wiedzą o co chodzi , tupać nóżkami bedą wszyscy aż sie zdziwicie …………najlepiej twierdzić ze niema wykonawców temu sie nie robi ,tutaj sie pieniadze wykorzystuje fakturami nie robotą ……

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.