Zapraszamy na transmisje z obrad  XXVIII sesji Rady Gminy Miedźna, która odbyła się we wtorek, 27 września 2016r. o godz. 14:00.

Najciekawsze tematy z obrad:

-Sprawozdanie Wójta z wykonywanych prac w gminie Miedźna.

-Szyby w Gilowicach są tylko badawczym projektem, nie będzie komercyjnego pozyskania gazu.

-Radni Marek Mucha składa interpelacje naszego wniosku o stacje monitoringu jakości powietrza.

-Radni osiedla WII zmieniają zdanie i protestują przeciwko fabryce mas bitumicznych.

 

Zapaszmy do oglądania retransmisji z obrad.

Tematem obrad sesji było: „Podejmowanie uchwał”.

Porządek obrad XXVIII sesji Rady Gminy Miedźna w dniu 27 września 2016r.:

1. Otwarcie XXVIII sesji i stwierdzenie jej prawomocności.

2. Ustalenie porządku obrad XXVIII sesji.

3. Przyjęcie protokołu z sesji XXVII z dnia 23 sierpnia 2016r.

4. Informacja Wójta Gminy z prowadzonych prac oraz realizacji zadań inwestycyjnych w Gminie Miedźna.

5. Interpelacje i zapytania radnych.

6. Omówienie i podjęcie uchwał:

 • Projekt A/28 w sprawie zmiany uchwały Nr XVIII/89/2015 Rady Gminy Miedźna z dnia 29 grudnia 2015 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miedźna na lata 2016-2020
 • Projekt B/28 w sprawie zmiany uchwały Nr XVIII/90/2015 Rady Gminy Miedźna z dnia 29 grudnia 2015 roku w sprawie budżetu Gminy Miedźna na rok 2016
 • Projekt C/28 w sprawie zaciągnięcia pożyczki na wyprzedzające finansowanie działań finansowych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.

7. Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych.

8. Wolne wnioski.

9. Zamknięcie obrad XXVIII sesji.

9 KOMENTARZE

 1. to Wam radni pomagaja z w2 zapracowany od zawsze P,Mucha i zasapana Pani Antos chyba pierwszy raz na sesji poruszyli temat otaczarni wojt chyba bedzie zly ze poruszaja niewygodne tematy pewnie byli juz na dywaniku blagać o litość ,przeciez ta dwojka rowniez glosowala przeciw mieszkancom takze dajcie im w tą kadencje odpoczac niech zobacza co tam wogole przez tyle lat bycia radnym zrobili dla mieszkancow NIC grabili podatki czyli ich pensje od urzedu inkasowali !Pan Sikora nie wchodzil w uklady wiec musial odejjsc byl przeciwny budowie asfaltowni bo przechodzil przez osiedle z podniesioną glową i rozmawial z mieszancami byl prawdziwym radnym a dla takich osob niema miejsca w naszej gminie .

 2. Państwo Radni. Wiecie już czym można, a wręcz należy się zając w najbliższym okresie. Plan zagospodarowania gminy (można posiłkować się planem zagospodarowania woj. śląskiego), pomóc wspólnotom w termomodernizacji i nie tylko (sa pieniądze) oraz solidnie pracować nad uchwałami, a także zaprzestać wygłaszać kwiecistych mów. Powiedział wam o tym ten wysoki, łysy, który jest bardzo zaangażowany w sprawy gminy, i chyba ma wiedzę większą od niektórych z was. A więc .., do pracy. Oczekuję wyników.

 3. MIESZKAŃCY W2 OD KIEDY DZIAŁA ASFALTOWNIA, SĄ REGULARNIE TRUCI, CORAZ WIĘCEJ OSÓB ZAPADA NA PRZEWLEKŁE CHOROBY. a wszystko to pod bacznym okiem PANA WÓJTA, NASZYCH BEZ-radnych, którzy potrafią dużo mówić i na tym się kończy. stężenie jest wysokie bez przerwy, wystarczy jak człowiek wychodzi z domu i czuje TEN SMRÓD, ŻE AŻ DECH ZAPIERA. LUDZIE, BEZ-radni, POZWALACIE NA TO, ŻEBY KOSZTEM ZDROWIA MIESZKAŃCÓW BOGACILI SIĘ WYBRAŃCY. CO WÓJT ZROBIŁ Z OSIEDLA W2, DLACZEGO U SIEBIE W GILOWICACH NIE OTWIERA ŻADNYCH ZAKŁADÓW, bo tamtych mieszkańców się szanuje. W GMINIE MIEDŹNA JEST SEGREGACJA LUDZI, NA “TYCH ZE WSI” I NA “TYCH Z BLOKÓW” . i właśnie mieszkańcy z W2 są traktowani jako ci gorsi, bo tylko na osiedlu w2 powstają WSZELKIE ZAKŁADY, KTÓRE DZIAŁAJĄ NA NIEKORZYŚĆ NASZEGO ZDROWIA. DLACZEGO “ASFALTOWNIA” POWSTAŁA “PO CICHU” BEZ ŻADNEJ WIEDZY MIESZKAŃCÓW? z kimkolwiek rozmawiam, nikt nie wiedział o tym, że będziemy mieli sąsiedztwo TAKIEGO ŚMIERDZIELA. W INNEJ MIEJSCOWOŚCI LUDZIE WIEDZIELI I ZAPROTESTOWALI, TO NA WOLI POSTAWIONO LUDZI PRZED FAKTEM DOKONANYM, ŻEBY NIKT NIE MÓGŁ TEGO WSTRZYMAĆ. nie muszę wspominać, kto na tym “INTERESIE” zyskał. ZASTANAWIAM SIĘ TYLKO, NA TYM, ŻE LUDZIOM ZAKAZUJE SIĘ PALIĆ WĘGLEM, SPALAĆ W PIECACH RÓŻNYCH RZECZY, A TUTAJ JEST JAWNE WYPUSZCZANIE DO ATMOSFERY SZKODLIWYCH DLA ZDROWIA SUBSTANCJI I ŻADNE ORGANA ZWIĄZANE Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA JESZCZE DO TEGO CZASU NIE ZAINTERWENIOWAŁY. CZY MUSIMY CZEKAĆ PARĘNAŚCIE LAT, ŻEBY ZACZĘŁY WYCHODZIĆ NAM RÓŻNE SCHORZENIA, KTÓRE BĘDZIEMY ZAWDZIĘCZAĆ “ASFALTOWNI”, BO JUŻ NIEKTÓRZY ODCZUWAJĄ ZGUBNE SKUTKI DLA SWOJEGO ZDROWIA, WŁAŚNIE PRZEZ ASFALTOWNIĘ.
  będzie tak jak po CZARNOBYLU, zdarzenie miało miejsce ok 30 lat temu, a teraz dopiero widać ile ludzi już zmarło na raka i nadal chorują. tak samo będzie z MIESZKAŃCAMI W2, wszystko wyjdzie za parę lat, nikt nie jest nam w stanie zwrócić UTRACONEGO ZDROWIA.

  • Ale przecież ci własnie mieszkańcy po raz kolejny oddali w wyborach swoje głosy na obecnego wójta. Czy wybrali go tylko nauczyciele i urzędnicy gminni, których docenia bo musi i daje im zarobić najlepiej w okolicy. Panie z Goku i Gosiru z Gopsu i bibliotek ze strażakami, nawet gdyby wszyscy za nim głosowali z rodzinami i sąsiadami, uzbierało by się najwyżej 1000 głosów. Pozostali to W1 i W2 (ozywiście pozostałe sołectwa też) tu jest siła w ich głosach, wszędzie wygrał obecny wójt. Nie tylko W2 “łyka” trujące smrody z asfaltowni, swoje dawki wdychają też mieszkańcy W1 i Woli sołectwa “wieś”. Wybraliście sobie takiego fajnego wójta jakbyście nie wiedzieli że was poklepie po ramionach, coś obieca, opowie na sesji gdzie był służbowo i co z tego nie wynika, zmieni zręcznie temat gdy mu zadacie niewygodne pytanie i “ciemny lud to kupuje” już dwadzieścia lat cieszycie się z takiego stanu rzeczy. AVE zafirankowcy, nie głosujcie na nikogo innego, cieszcie się z pięknej zadbanej gminy i dobrobytu jej mieszkańców.

  • Chwila chwia cofnijmy sie kilka lat wtecz i juz przed inwestycja bicie piany że potrzebuje sie nowego boiska ze tam kopania brak warunków itd potem szybka sprzedaz i jak mantra powtarzane firam zwiaxana z drogownictwem juz wtedy wiedzial co tam będzie ale sam tego nie przeforsuje wuec zabiera radnych wybranych radnych minn P. Muche i Antos na wycieczkę do podobnego zakladu i właśnie Ci radni sa zachwyceni super inwestorem i opowiadaja jaki to wspanialy zaklad sie nam szykuję ze będzie tani ba darmowy asfalt w gminie ze wszytko poremobtyjemy i hit ile to wspanialych muejsc pracy będzie dla mieszkańców. A jedyny radny Sikora szybko odstawiony od tematu zeby no c nie wiedział i najlepiej nie wypiwiadal się wojt chcial tej otaczarni tam mial marionetki do glosowania i ja ma tam a wy robaczki głosujcie na swego Pana

 4. No i co wojcie tak wypychaliscie dzieci z przedszkoli rodzicom wciskajac kit jakie sa wspaniale i zdolne. A tu proszę wyszlo ze o kasę chodzi bo przedszkolak to 1600 a szkolniak to ponad 5000 subwencji do gminy a teraz placz ile kasy nie wpłynęło. Panie wojcie pieniądze w takim przypadku to nie wszytko tak sie Pan chwalisz oswiata w gminie a z drugiej strony parcie na kasę nie dobro dzieciaków

  • Mirek czy wojt kiedykolwiek myslał o mieszkancach tych dużych i tych małych wogole tylko kasa sie liczy Przecież otaczarnia mogla tam wogole nie powstac a teraz pan radny owad udaje zdziwionego ze mieszkancy interweniują i jego wypowiedz mowi wszystko chwilowe wysokie sterzenia widac u pana zmeczenie materiału wiec niech pan da juz se spokój w nastepnych wyborach. Pan Sosna porusza problem pobierania opłat za stragany odpustowe , ale nikt nie mowi o smieciach gmina pobiera opłate ale smieci nie zbiera jak rowniez w dni targowe wtorek piatek opłata inkasowana ale problem smieci zostaje nikt tego nie sprząta tylko wiatr!

 5. Radni z WII zmieniają zdanie, śmieszni ci radni smrodxiarnia wybudowana a oni teraz zdanie zmieniają.
  Radni Antos, Mucha obudzcie się rano i spójrzcie co złego już narobiliscie.

  • szok oczy maja zalepione radni z w2 teraz obudzli sie ze snu , ze smierdzi Zglaszalam ten problem paniAntos twierdzila ze poruszy temat szkoda ze to bylo jak asfaltownia zacznala istniec a teraz najlepiej udawac zdziwionego! Pan Mucha twierdzi ze to chwilowe stezenie jest za wysokie ,czyli gmina pozwala na trucie Swoich mieszkancow ale tylko na chwile takze niema co sie obawiac !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.