Od 1 marca rusza komunikacja zbiorowa do Oświęcimia

34
SONY DSC

Gmina Miedźna przystąpiła do Porozumienia Międzygminnego w sprawie organizacji lokalnego transportu zbiorowego do Oświęcimia. Komunikacja publiczna na linii Wola–Oświęcim-Wola realizowana będzie przez Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Oświęcimiu od czwartku, 1 marca 2018r. Poniżej publikujemy nowy rozkład jazdy (przystankiem początkowym i końcowym będzie przystanek Wola Szkoła tj. przystanek przy byłym Gimnazjum nr 2 w Woli).

Rozkład jazdy na stronie UG Miedzna został zamieszczony tylko w kierunku Wola- Oświęcim kierunek Oświęcim -Wola prawdopodobnie będzie się pokrywał z dotychczasowym rozkładem jazdy linia 17

tabliczki-przystankowe-wola

info UG Miedźna

 

34 KOMENTARZE

 1. Niestety rozwój naszej gminy mogło zapewnić wejście do metropolii, jednak ani radni ani też obecny wójt nie był zainteresowany, zaprzepaszczając szanse na fundusze i rozwój woli. Od lat jak mantra powtarza że koła kopalni już się nie kręcą a na wszytko nie ma pieniążków. A z drugiej strony broni się rekami i nogami przed wejściem do metropolii dlaczego? A dlatego ze tam jest przejrzystość, każde zalecenia wydatki zakupy muszą być udokumentowane, wszytko musi być transparentne nie ma takich furtek jak zapytania ofertowe od 30 tys i dzielenia zleceń na etapy. Niestety wtedy skończą się dywidendy za urlopy wyjazdy na narty czy samowola GZGK. A dla przykładu Kobiór pisała o tym pszczyńska.
  Kobiór, który na realizację trzech inwestycji otrzyma aż 3 mln 170 tys. zł.

  Dzięki temu przy skrzyżowaniu ul. Kobiórskiej z ul. Centralną powstanie metropolitalny węzeł przesiadkowy (na to zadanie gmina otrzyma 1 mln 340 tys. zł). – Stary przystanek zostanie wyburzony. Powstanie nowy, a wraz z nim zadaszenie na rowery oraz sanitariaty. Dodatkowo naprzeciwko „Restauracji pod Sikorką” powstaną miejsca parkingowe. Będzie można tam zostawić samochód i skorzystać z komunikacji publicznej. W pobliżu restauracji planowana jest też metropolitalna stacja rowerowa z rowerami do wypożyczenia – mówi Eugeniusz Lubański, wójt gminy Kobiór.

  W ramach tego samego zadania ma zostać wykonany I etap przebudowy ul. Kobiórskiej wraz z budową ścieżki rowerowej w kierunku Tychów (do ul. Plichtowickiej, dalsza część ścieżki planowana jest przez miasto Tychy, o czym pisaliśmy TUTAJ). Według planów, ul. Kobiórska ma być jednokierunkowa – ruch nią ma odbywać się w kierunku Tychów.

  Dzięki środkom z metropolii planowane są też przebudowa kilku odcinków dróg, tj. ulic: Składowej, Wschodniej, Paproci, Poziomkowej, Cichej, Wąskiej, Rubinowej oraz Jasnej (uzyskano na ten cel 1 mln 190 tys. zł), a także budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego (640 tys. zł). Wszystkie te prace muszą zostać wykonane w 2018 r. Ich łączna wartość to ponad 3,7 mln zł. Gmina zapewnia wkład własny w wysokości 15%.

  Jak podkreśla wójt Kobióra, poza bezpłatnym biletem komunikacji publicznej dla dzieci i młodzieży to pierwsze namacalne efekty działalności metropolii. – To dla naszej gminy znacząca pomoc. Nawet nie liczyliśmy na taki efekt – mówi Eugeniusz Lubański.

  A jak to wygląda w innych gminach https://silesion.pl/metropolitalny-fundusz-solidarnosci-16-02-2018

  Szkoda a mieliśmy takich światowych radnych młodych jak Radni Przewoźnik Germanek czy Radna Waliczek (tych starszych już nic nie zmieni) otwartych a jak się okazało jednak zamkniętych i wbetonowanych w układ. A można było rozwiązać wiele problemów raz na zawsze. Kobiór leży w granicy administracyjnej powiatu Pszczyńskiego wiec jak widać da się, tu ewidentnie zagrały własne prywatne interesy.

 2. Ciekawie to wygląda na stronach starostwa powiatowego, to powiat nam zorganizował to połączenie, bo zamieszczono tam nawet cennik biletów????? A pod rozkładem jazdy informacja:
  Linia obsługiwana jest przez:
  MZK Oświęcim
  ul. Stanisławy Leszczyńskiej 7
  32-600 Oświęcim
  tel. 33 843 17 40
  Licencja: Prezydent Miasta Oświęcim | Prezydent Miasta Żory

 3. Wola -Oświęcim i Oświęcim – Wola opublikował powiat na stronach:

  http://www.komunikacja.powiat.pszczyna.pl/linia/49-linia-mzk-oswiecim-17-wola-oswiecim-aktywna-od-1-marca-2018r

  http://www.komunikacja.powiat.pszczyna.pl/linia/50-linia-mzk-oswiecim-17-oswiecim-wola-aktywna-od-1-marca-2018r

  A w naszej gminie nie potrafią. Może nie mają nic poza “tabliczkami”. Przyjrzyjcie się dokładnie bo wójt coś zupełnie innego publicznie obiecał na sesji a co innego zrobił. I znowu nikt wam tyle nie da co on obieca i na tym kończy się kolejny raz. Wkrótce się okaże że dał za dużo i niepotrzebnie bo trzeba zlikwidować to zbędne połączenie.

 4. super, a Wola Osiedle, to co? jak zwykle byle jak byle by było. co by im się stało jakby jeździli przez osiedle? druga sprawa, przerwa między 7 a 14 to jakaś kpina. jak ktoś ma do pracy na 9 to co ma jechać o 7 i kwitnąć pod pracą? szkoda słów jak to wszystko w tej naszej gminie wygląda.

  • A jakie osiedle? Są tam wyborcy wójtowi? Mało? Potrzebni? A prosili o przystanek? Nie? To o co idzie? o jeden głos co na 9 do pracy ma a co to za praca od 9? Nie można od 8? Zawsze źle? Pan były prezydent biedniejszym polecał zmienić pracę i wziąć kredyt na mieszkanie… CO by tu polecić niezadowolonym mieszkańcom?

   • Po raz kolejny W2 pozostaje niczyje. Macie otaczarnie i strefę przemysłową z dwóch stron osiedla i w dodatku zabrali Wam przystanek autobusowy gdzie mogliby potencjalni pracownicy wsiadać i wysiadać do pracy.
    Macie dwóch radnych p. Antos i p. Muchę którzy dbają zawsze o wasze osiedlowe sprawy.
    Gdyby wójt z radnymi byli profesjonalistami zorganizowaliby spotkanie z mieszkańcami i przedstawili ile kursów będzie i nastąpi likwidacja przystanku na W2
    Szkoda, że władza nie skonsultowala się z mieszkańcami tylko na siłę robią co nawet w 50% nie pasuje. No ale są 4 kursy jakiś to bedzie

    • Brawo wójt, brawo Antos, brawo Mucha tak trzymać, W2 zaorane, no tych co głosowali słusznie i oświadczenia podpiszą że znów zagłosują tak samo trzeba oszczędzić

    • Masz rację szanowny wyborco. Trzeba było zorganizować spotkanie z mieszkańcami, przedstawić argumenty za pozostawieniem przystanku. W dniu 21 lutego odbyło się zebranie sołeckie na osiedlu WOLA II, na którym obecnych było 15 osób w tym zaproszeni goście i wójt. Frekwencja powalająca a temat przystanku chyba mało istotny, skoro zebranie cieszyło się takim “zainteresowaniem”. Dlatego taka moja rada drogi WYBORCO – mniej pisać więcej robić!! W zasadzie ta rada odnosi się do wszystkich “pisarzy” na tym forum, których “nick’i” mógłbym tutaj wymienić bo jest ich zaledwie kilka.

     • To prawda W2 zaorano się samo a bezradni nawet w tym im nie przeszkodzili. Sami mieszkańcy są sobie winni. Nie interesują się niczym i nawet nie mają pretensji. Jak na zebranie wiejskie przyszło kilka osób to dla kogo ten autobus, po co im tę budkę przystankową wójt postawił? Może gdzieś by ją ktoś lepiej wykorzystał. Szkoda że pszok będzie w Gilowicach na W2 by nie protestowali

    • Ale mamy przynajmniej fajną szkołę z normalnym dyrektorem, który chce się dogadywać z rodzicami. Popatrzcie co za fajne imprezy robi z rodzicami, dzieciaki mają fajnie za free atrakcje, a te panie co się im w głowach poprzewracało też stara się naprawić. A jak wchodzicie do szkoły to macie rozliczenie rodziców co na co idzie. Przynajmniej moje dziecko zadowolone i co pytam znajomych to też. Jak byłem u dyrektora z problemem to nie zamiótł pod dywan tylko zrobił akcje i po wszystkim.

 5. I cieszy mnie to bardzo ,szkoda tylko że, wójt czekał z tym aż tak długo. Jako były radny, składałem na sesji rady gminy wniosek o przedłużenie linii nr. 17 już 10 lat temu. Wtedy nikt nie podjął tematu , a wójt skasował mnie zaraz na starcie słowami że ”tego się nie da zrobić bo niby inne województwo itd.” Pamięta Pan Panie wójcie? Zresztą może sobie Pan to odtworzyć z nagrania z sesji , które tak namiętnie żeście wtedy nagrywali. Pozdrawiam.

 6. Nie było dojazdu źle… wójt zrobił co mógł, żeby było połączenie z Oświęcimiem to też źle. Ludzie obudźcie się i skończcie pierd…lić. Gdyby to był taki świetny i dochodowy interes to prywaciarze dalej by jeździli.. Nie bronię wójta bo bo do dzisiaj nie ma wozu bojowego dla OSP, pozwala na stawki za wodę wzięte z kosmosu w końcu GZGK to gminna spółka. Pozwala na patologię w opiece społecznej która społeczna jest tylko z nazwy itd.. można wymieniać w nieskończoność ale co do porozumienia z MZK to zrobił co w jego mocy

  • Nikt nie powiedział, że wójt nic nie zrobił – po prostu sięgnął do kieszeni zbyt płytko. Ostatni busiarz, “Majka” w ogóle nie kursował w soboty, niedziele, a co dopiero w święta, a tutaj takich kursów będzie AŻ cztery – i za to brawo, no ale w dni robocze rozkład jest marny.
   Chyba po to, żeby w przyszłości ze spokojem te autobusy zlikwidować, bo “ludzie nie jeżdżą”. A nie będą jeździli przy marnym rozkładzie, nikt nie kupi miesięcznego, skoro być może dojedziesz w jedną stronę, ale wrócić już nie ma czym.
   Poczytajcie jak to miało miejsce na PKP, słowa kluczowe: alibi zug, wygaszanie popytu – celowo robili rozkład nieatrakcyjny dla pasażera, żeby później mieć słuszny, racjonalny argument, że nie ma potoków pasażerów i linię można zamknąć.

  • Zauważ w jakich okolicznościach i po czyjej interwencji. Warto pamiętać wszystkie okoliczności i motywator w postaci 600 podpisów, które pomagał organizować (oby) przyszły wójt i jego ekipa. Dla uczciwości piszcie prawdę.

    • I docenili, jednak kolejny raz wójt próbuje udowodnić, że się to połączenie da zlikwidować, być może jeszcze przed wyborami. Ta ilość kursów nie daje możliwości powrotu z pracy ja już się do niej dojedzie. Dlatego mieszkańcy pracujący w Oświęcimiu a także niektórzy uczniowie którzy kończą naukę po godz. 15 nie będą miel jak wrócić do domu. Chodzi władzom tylko o to żeby opóźnić maksymalnie jak się da uruchomienie dogodnej komunikacji, utrudnić mieszkańcom dojazd jak najdłużej i pokazać że wsparcie NE było bezcelowe bo mieszkańcy nie korzystają z transportu publicznego. Takie zapowiedzi już na sesji przedstawił, nikt nie podjął tematu to mamy kolejne działania. To stałe metody, przewidywalne, stosuje je dwadzieścia lat i nadal mu się udaje- a mieszkańcy niezmiennie i z wdziękiem dają się prowadzić i tańczą jak im wójt zagra. Macie kolejny przykład i cieszcie się że wójt dała wam połączenie z Oświęcimiem i jeszcze most wyremontował awaryjnie dla waszego bezpieczeństwa.

     • cytuję: “Dlatego mieszkańcy pracujący w Oświęcimiu a także niektórzy uczniowie którzy kończą naukę po godz. 15 nie będą miel jak wrócić do domu” …. będą mieli jak wrócić- jest kurs o 15:40 z oświęcimia …. a że dało się palec i chcecie całą rękę ?!! dla bardziej zorientowanych- proszę podać mi ekonomiczną zasadność dopłaty kilkuset tysięcy zł do kursów lini 56 obecnej ???

      • No nie ma uzasadnienia. Najlepiej: “kupcie se samochody”. A młodzi nogi mają zdrowe, to pójdą pieszo albo rowerkiem. Pozostali przecież mogą wezwać taryfę za przynajmniej kilkadziesiąt złotych, albo poprosić życzliwego sąsiada (też za darmo nie pojedzie), albo upokarzająco stać przy drodze z wyciągniętym kciukiem, może ktoś się zatrzyma.

       Jak widzicie: gmina chciałaby tylko komercyjnych przewoźników (jeżdząących bez dopłat), a komercyjny jak wiadomo jedzie wtedy, kiedy “ma opłatę”, czyli atrakcyjna trasa i godziny z największymi potokami pasażerów. Kończysz pracę po 22:00? Sorry, masz problem, bo bus przed 20:00. Najlepiej płaćcie podatki i nie wymagajcie, bo wasze wymagania to obciążenie dla budżetu.
       A ja proponuję inaczej: szkoda marnować życie na mieszkanie w tak beznadziejnym miejscu, jak gmina Miedźna – uciekajcie stąd póki możecie i wasze ciężko zarobione pieniądze, podatki odprowadzajcie gdzieś indziej, w lepiej skomunikowanym miejscu, jak choćby powiat bieruńsko-lędziński, gdzie nie żałują na dopłaty do wozokilometrów i tam autobus to PODSTAWOWY środek transportu zbiorowego, a nie tzw. busy, niczym ukraińskie marszrutki – i to tylko tam i wtedy, gdy się busiarzowi opłaci.

       • mieszkańcu, nie prawda,że gmina chce komercyjnych przewozów, gmina to mieszkańcy-my wszyscy, a władza przez część wyborców wybrana=1/4 wszystkich uprawnionych do głosowania. Ta władza funduje mieszkańcom takie dogodności i jest ze swoich poczynań zadowolona. Miej żal mieszkańcu do tych tysięcy wyborców co mogliby to zmienić ale przez prawie dwadzieścia lat nie głosowali -bo po co,żeby było gorzej? Żeby przyszedł nowy i kradł, zwalniał (np.nauczycieli co tym byli straszeni podobno nie tylko oni). Już okolica mówi o naszej gminie ukraina.

 7. No tak… tylko czekałem na komentarze typu: “porażka” …. 😉 ludzie weźcie się obudźcie trochę ! nie broniąc szanownego pana wójta- ale w jakim jest jego interesie żeby zapewnić dojazd z “bądź nie bądź- wsi” jaką jest Wola- do miasta z innego wojewodztwa ??! Za chwilę sprawa tak się skończy że “AK trans” też zawiesi kursy na liniach do tychów i pszczyny i “Taranowski” też będzie musiał wyłożyć kasę ?? Rozumiem Pszczyna- dziura, ale jednak miasto powiatowe, ale z połączeniem na tychy to możecie zapomnieć….

  • Czemu AK Trans miałby zawieszać kursy? Bus czasem jeździ przepełniony, za to poza godzinami szczytu jest już gorzej. Jeżeli tak, no to poziom zamożności w Polsce jest już całkiem niezły, bo wygląda że większość wozi się samochodami i nie potrzebuje transportu zbiorowego, a głównymi pasażerami-klientami są uczniowie szkół.
   A wracając do 17-ki: cztery kursy w dni robocze i “dziura” pomiędzy 7.00 a 14.00 – to rozkład “pod” uczniów i nie postarali się, bo nie przedłużyli WSZYSTKICH kursów, przypominam że wsie Harmęże, Pławy, Brzezinka mają ich 6-7 w dni robocze. Wójt Taranowski tradycyjnie oszukał suwerena, nagranie video z 46 Sesji rady Gminy padłu z jego ust takie oto słowa: “(…) Proszę Państwa to będzie 10 kursów w dni robocze, przy przedłużeniu istniejącej 17-tki; 8 kursów w soboty i 8 kursów w dni świąteczne – od tego zaczynamy i w tym kierunku to pójdzie.”

   https://youtu.be/amBolD-K_os?t=1278

   Za to teraz ze spokojnym sumieniem będzie mógł napisać sobie w ulotce wyborczej, w osiągnięciach, dokonaniach: “zapewniliśmy dojazd do Oświęcimia, przedłużając linię nr 17 oświęcimskiego MZK”. Ale ilość kursów już dyplomatycznie przemilczeć.
   I tak to się kręci, już od 20 lat moi mili.

  • mzk-u trzeba żebyś wiedział,że wójt nie powinien robić “swoich” interesów, nie wydaje SWOICH pieniędzy. Jego OBOWIĄZKIEM jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców gminy która go wybrała w tym właśnie celu i jeśli AK Trans zawiesi kursy do Tychów to też trzeba będzie gminną kasę wyłożyć na dojazdy mieszkańców do pracy czy szkoły, bo taka jest potrzeba mieszkańców i obowiązek wójta, który został wybrany by takim celom służyć i mieszkańcom a nie odwrotnie.

 8. wójt tarnowski jest super wy pewnie byście chcieli żeby jarek był na woli jeszcze albo pani Beatka śmiechu warte?obudzcie się polak to jest …………………………….. ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.