Od czwartku remont skrzyżowania w Miedźnej

3

W tym tygodniu rozpocznie się remont skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 933 z ul. Wiejską w Miedźnej i Grzawie. Trwa także procedura przetargowa na rozpoczęcie kolejnego etapu prac.

W czwartek, 12 listopada ruszą prace związane z remontem skrzyżowania w Miedźnej i Grzawie. Na czas prowadzenia robót zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch kierowany będzie ręcznie.

Prace będą polegać na remoncie nawierzchni asfaltowej na odcinku niemal 180 m, naprawieniu pętli indukcyjnych, odtworzeniu oznakowania poziomego i wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Wykonawcą zadania będzie firma Drogród z Ćwiklic. Zgodnie z umową koszt prac wyniesie ok. 230 tys. zł. Roboty powinny zakończyć się w ciągu kilku dni.

– Zarząd Województwa Śląskiego na remont skrzyżowania przy Urzędzie Gminy w Miedźnej zabezpieczył 420 tys. zł. To jednak nie koniec. Władze województwa przychyliły się do naszej prośby i oszczędności w przetargu możemy przeznaczyć na realizację dalszych prac – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Obecnie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy drugiego etapu zadania polegającego na remoncie ok. 200-metrowego odcinka jezdni od skrzyżowania w kierunku Pszczyny.

Info Powiat Pszczyna

3 KOMENTARZE

    • I po co Ci te ronda? Jak przy takim natężeniu ruchu jakie jest na Woli, nie potrafisz się dynamicznie włączyć do ruchu to oddaj prawo jazdy i daj sobie spokój z jazdą autem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.