Odkomarzanie w gminie Miedźna

47

Wójt Gminy Miedźna informuje, że na terenie gminy Miedźna w dniu 18 czerwca br. oraz 20 czerwca br. przeprowadzona zostanie akcja  O D K O M A R Z A N I A.

 • w dniu 18.06.2014r. (środa) od godz. 20.30 do godzin nocnych

osiedle Wola I, osiedle Wola II oraz sołectwo Wola

 • w dniu 20.06.2014r. (piątek) od godz. 20.30 do godzin nocnych

          sołectwa: Grzawa, Gilowice, Frydek, Miedźna, Góra

UWAGA!
Uprzejmie prosimy mieszkańców o zamknięcie okien na czas zabiegu, a pszczelarzy o zabezpieczenie hodowli pszczół.

 

W związku z masowym pojawieniem się komarów –
Wójt Gminy Miedźna zawiadamia, że w chwili obecnej trwają prace nad wyłonieniem potencjalnego wykonawcy usługi polegającej na odkomarzaniu terenów gminy Miedźna.

Jednocześnie informuje się, że  czynności mające na celu zwalczenie komarów będą wykonane niezwłocznie, z zastrzeżeniem, że termin ich wykonania uzależniony będzie od panujących warunków atmosferycznych.

Dokładny termin akcji odkomarzania zostanie podany do wiadomości w późniejszym terminie.

47 KOMENTARZE

 1. jest OK z tym odkomarzaniem jest tego robactwa mniej na jesień też proponuje odkomarzanie przez wybranie nowych ludzi nowej władzy. Takie odkomarzanie jest potrzebne choćby raz na 4 lata 🙂

 2. parodią to jest to co wypisuje “grupa” niezadowolonych z niczego i z nikogo przeciwników… cóż najlepiej i najprościej jest krytykować 🙂 ja oceniam odkomarzanie na plus! 😉

 3. Śmiechu warte to odkomarzanie. Popieram tą inicjatywę ale to parodia co władza reprezentuje.
  Szkoda że co roku nie mamy wyborów samorzadowych.

 4. Dziękujemy za to odkomarzanie. Prosimy o takie akcje co roku, nie powinno to być czym nadzwyczajnym, to powinna być reguła zaplanowana w corocznym budżecie gminy jako pozycja stała i niezmienna. Proszę o przemyślenie tego, gdyż nie jest to napewno jakiś niewyobrażalny koszt, a naprawdę daje wielką ulgę.

   • NO tak choćby nawet 100 tys, ale na nikomu nie potrzebna GAZETĘ wydaje się 50 tys ile by można było za to zrobić dobrego !!! ale wybory ida wiec będzie kampania mam nadziej ze nowa władza zrobi z tym szybko porządek a i przyjrzy sie tej działalności Goku na który idze gora kasy a my mieszkańcy mamy z tego WOSP dożynki reszta jest zawsze komercyjna i obozuj bilety. jesli by sie pomyślało wcześniej i zakontraktować odkomarzanie tez koszt na pewno jest zupełnie inny. Dwa przecież gmina tez moze zakupisc takie dmuchawy i robic odkomarzanie we wlasnym zakresie wydatek tylko w pierwszym roku a kolejne lata tylko koszt chemii.

    • Można nie kupować gazetki i nie oglądać jej wcale, nie dyskutować o tematach, które porusza – nie będzie wtedy skutecznej kampanii wyborczej za publiczne pieniądze. A wyborach to może zmienić nowa władza.
     Ludzie obudźcie się – wyborcy mają głos, nie zmarnujcie szansy na zmiany.

    • aż ciśnie się na usta, kur…… wam to chyba nigdy nikt nie dogodzi, nie opylają źle, opylają źle, kaska może zakupisz dmuchawki i będziesz robić takie usługi taniej ? dziwne że sąsiednie gminy też wynajmują firmy do odkomarzania i nikt jakoś nie kupuje sobie dmuchaw na zaś……..

    • Kaśka może zastanów się 2 razy zanim coś już napiszesz hahaha dokładnie uśmiany, dobrze napisane głupota , jeszcze raz głupota

 5. Zawsze gdy są chłodne dni to komarów nie ma i tak jest teraz. Poczekajmy aż się ociepli i wszystko będzie jasne. Nie mówmy wiec że jest super , poczekamy zobaczymy.

 6. Odkomarzanie na naszym terenie to realna potrzeba. Dobrze, że było. Ale pomyślcie ludzie, dlaczego raptem raz na 4 lata doświadczamy takich dobrodziejstw? A co by było, jakby wybory były np. co 8 lat?

 7. Dziękuję władzom gminy za odkomarzanie w naszej miejscowości i na ulicy. Właśnie siedzę sobie w ogrodzie i nie ma żadnego komara!!! A przeciwnikom życzę powodzenia w dalszym narzekania na władze gminne i wójta jaki on by nie był.

 8. na wsi tyż wjechali w kożdy zakamarek; u mie na “wysranej” byli o 3.oo nad rannym i tyn migający kogut mie obudził.Ale kopruchów dzisio ni ma, brawo

 9. U mnie pod blokiem bardzo dokładnie popsikali. Przejechali nawet przez plac zabaw po trawie. Byle by cala ta akcja byla skuteczna.

  • mycie samochodów? hahah a widziałaś ty może kiedykolwiek jak myje się samochody? chyba nie 🙂 ja jestem zadowolony z akcji, byłem dzisiaj na spacerze i komarów zdecydowanie mniej! super !!

 10. Właśnie przed chwilą byłem świadkiem tego odkomarzania. Wjechało auto z działkiem i popsikało samochody po prawej stronie ,nawróciło i zrobiło to samo z drugiej strony ;).

 11. A ja pytam po co te komentarze-drwiny typu “że żarły wójta “,albo że wybory wkrótce-najważniejsze jest to że odkomarzanie się odbędzie.Sytuacja się na pewno poprawi , pamietam poprzednie- więc warto.

  • Źle postawione pytanie. Nie “po co?” a “dlaczego?” powinieneś zapytać. A wtedy, to już będziesz bardzo blisko tego, co z powodzeniem samodzielnie jesteś w stanie wydedukować. Zresztą wyjaśnię Ci trochę Drogi Przeciwniku. Może dlatego, że działania tego pana, jeśli już się jakieś pojawiają, to w mojej opinii (i jak widać nie tylko w mojej) to zwykła akcyjność i populizm. Ani ładu, ani składu, ani długoterminowego planu, ani żadnego pomysłu i konsekwencji działania w tym wszystkim. Ale moim zdaniem tym bardziej warto pisać. Bo jak się coś pojawia na portalach, to dziwnym zbiegiem okoliczności to zagadnienie akurat jest “ruszane”. Oczywiście szkoda, że taka jakość pracy to standard. Ale jak ktoś już wcześniej napisał: ma nie działać w ogóle, to niech chociaż w niektórych tematach robi cokolwiek, byle na plus. Choćby i za późno, za słabo, nie do końca na miarę potrzeb etc. w stosunku do tego, co można było przewidzieć, zaplanować i przygotować na spokojnie i z rozsądkiem wcześniej.

 12. Taranowski obudził się z odkomarzaniem. Wójcie ostatnie odkomarzanie było tuż po powadzi chyba 2010 r. ?? Laske nam robisz w roku wyborczym ??? (sorki chciałek napisać Łaske ) Wójcie wybacz prostemu chopu ze wsi 🙂
  Wójta komary rzarły w tej dziupli GILOWIECE – las hihihi

 13. Konsultacje społeczne
  w sprawie uchwały Rady Gminy Miedźna
  w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Miedźna.

  Uprzejmie informuje się, że trwają prace związane z projektem uchwały Rady Gminy Miedźna w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Miedźna. Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały Rady Gminy Miedźna w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Miedźna.
  Konsultacje rozpoczynają się od dnia 3 czerwca 2014 r. i trwają do dnia 16 czerwca 2014r.Konsultacje mają zasięg ogólnogminny.
  Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie zamieszczenia na stronie bip.miedzna.pl oraz miedzna.pl; projektu uchwały oraz wyłożenia projektu uchwały w biurze Rady Gminy.
  Oczekujemy na Państwa opinie i wnioski w dniach 3 czerwca 2014r. – 16 czerwca 2014r.,
  można je składać za pomocą formularza zgłaszania opinii w Kancelarii Urzędu Gminy Miedźna, przesłać drogą elektroniczną na adres:urzad@miedzna.pl lub pocztą na adres: Urząd Gminy Miedźna, ul. Wiejska 131, 43–227 Miedźna (decyduje data wpływu do Urzędu).
  Wyjaśnień w sprawie projektu uchwały Rady Gminy udziela Sekretarz Gminy Renata Łuniewska tel. /32/ 211 61 96 wew. 18.

 14. Laura robisz dobrze w tej gminie czy tylko dobrze pracujesz tam gdzie jestes ??? Poczytaj ze zrozumieniem kobieto “…lepiej późno niż wcale” to całe odkomarzanie Laura klepnij się w czache za nim cokolwiek napiszesz na ten temat. Lato sie skończy a taran będzie odkomarzał ,,…

  • Tomaszu … czytam artykuł i widzę że to już dzisiaj rusza odkomarzanie hmm co z twoimi zapowiedziami?? to dzisiaj kończy się lato? 😉 ehh

 15. wiecie co lepiej późno niż wcale. Nie rozumiem Was dlaczego cokolwiek dzieje się w naszej gminie na wszystkich forach jest negatywne nastawienie. Zaczynam sie zastanawiać czy cokolwiek Wam sie podoba … no bez przesady wszędzie pracują tylko ludzie … doceniajcie to co macie bo naprawdę dużo jest zrobione w tej naszej gminie także wielkie brawa dla Wójta….

  p.s. a niektóre komentarze to naprawdę są żałosne…. pozdro

  • Żałosne to są wpisy w stylu “brawo wójcie” w kwestiach, które są zwyczajnie spaprane. Owszem, lepiej późno, niż wcale. Ale “lepiej” to nie “doskonała robota”, tylko dobrze, że choć coś jest “skopane”, to KTOŚ oprzytomniał. Ale i mnie taka jakość nie odpowiada. Wielu innym jak widać również. Eufemizm “dużo jest zrobione w tej naszej gminie” to już szczyt żałosnej propagandy. Bez pozdro – dla bezmyślnych i piejących mało inteligentne hymny logice i faktom wbrew!

 16. hahah nic dziwnego, że popieracie pana C…. czytając jego i wasze szumne wpisy można stwierdzić tylko że chamstwo i poziom jaki prezentujecie jest taki sam! cóż.. swój ciągnie do swego!!!

 17. Śmieszni nasi urzędnicy ” w późniejszym terminie” żenada do potęgi piątej. Popieramy Pana Czesława ! Dobre słowa nasunął

 18. Ja może dam taką propozycję, żeby wyłonić wykonawcę akcji odkomarzania powiedzmy na 5 kolejnych lat ? Można by było zejść z ceny, akcje odbywały by się w lepszym terminie bo szybciej, nie było by trzeba robić kolejnych przetargów, a i ludzie by mieli pewność, że w przyszły roku ta akcja będzie powtórzona i mogli by spać spokojnie i mieli pewność, że nie jest to objaw tylko zbliżajacyh się wyborów… Same plusy normlanie…. 🙂
  OBY TA AKCJA PRZYNIOSŁA JAKIEŚ REZULTATY bo w sumie z doświadczenia wiem i z informacji z różnych miejsc, że owe akcje przynosza niestety różne efekty, a w znacznej części nie takie jak być powinny 🙂

 19. a po co to całe odkomarzanie.. wiadomo że wójta i starosty komar nie żaźnie bo by musiał zaraz zwymiotować.. ale to rozbawiło mnie do łez cytuję “Dokładny termin akcji odkomarzania zostanie podany do wiadomości w późniejszym terminie”.. a zima tuż tuż.. ludzie kochani czy Wy jesteście poczytalni?? oszukujecie i to świadomie mieszkańców gminy i niech Was ręka Boska chroni gdy nie dotrzymacie słowa odnośnie tego odkomarzania.. nie lipiec, nie sierpień tylko czerwiec bo innej opcji nie ma

 20. Pan wójt obudził się ze snu zimowego facet jest już czerwiec ! Masz zapłon panie jak moja teściowa 🙂 kto cię chopie wybroł na wójta ??? Pewnie mafia

 21. Wójt łaske robi a gdzie był w poprzednie lata ???????? Ach rok wyborczy zapomniałam oj panie wójcie jakie tosmieszne w pana wydaniu hewheheheh śmiech na sali

  ach komarów nie było w poprzednie lata sorki wójcie hehehehhe
  ach komar wójta dopadł w tym roku i się wkurzył hehehehehe

  • No tylko niestety gmina musi stosować prawo zamówień publicznych i pewnie odkomarzanie zacznie się koło sierpnia… Dobrze, że w końcu coś się dzieje, ale nie trzeba być Einsteinem, żeby przewidzieć, iż takie będzie następstwo powodzi.

   • Tak masz rację, tylko dlaczego tak późno. O tym, że będą komary, to każdy wie, a tu jak zwykle poślizg. Zresztą, nie ma co komentować, bo ręce opadają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.